Dodaj do ulubionych

Powstanie, a komunizm w Europie

IP: 217.96.29.* 13.08.03, 08:52
Jak wyglądałaby Europa gdyby Powstanie Warszawskie nie zatrzymało Sowietów na
kilka miesięcy na prawym brzegu Wisły? czy granica bloku sowieckiego po 45r
sięgałaby do Kanału La'Manche? Czy trup polskiej Stolicy nie uratował Europy
przed Stalinizmem?
Obserwuj wątek
    • mr_watchman Re: Powstanie, a komunizm w Europie 13.08.03, 09:15
      Gość portalu: Ratan napisał(a):

      > Jak wyglądałaby Europa gdyby Powstanie Warszawskie nie zatrzymało Sowietów
      > na kilka miesięcy na prawym brzegu Wisły? czy granica bloku sowieckiego po
      > 45r sięgałaby do Kanału La'Manche? Czy trup polskiej Stolicy nie uratował
      > Europy przed Stalinizmem?

      Nie. I nie pisz o stalinizmie dużą literą, bo niepotrzebnie nobilitujesz
      zbrodniczy system.
      • Gość: ratan Re: Powstanie, a komunizm w Europie IP: 217.96.29.* 13.08.03, 09:49
        Nobilituję zasady naszego języka, a nie zbrodniczy system. Twój argument: "nie"
        jest bardzo, bardzo przekonywujący.
        • mr_watchman Re: Powstanie, a komunizm w Europie 13.08.03, 10:41
          Gość portalu: ratan napisał(a):

          > Nobilituję zasady naszego języka, a nie zbrodniczy system.

          To ich nie nobilituj, tylko używaj zgodnie z regułami gramatyki.

          > Twój argument: "nie" jest bardzo, bardzo przekonywujący.

          A co można odpowiedzieć na gdybanie?
          W paru obocznych wątkach (na FA) próbowałem argumentować w oparciu o fakty i
          logikę. Niestety, narzędzia te okazały się nieskuteczne w obliczu dumy, honoru
          i poczucia wyższości. Jak będziesz chciał podyskutować o faktach, to chętnie
          przyłączę się do rozmowy.
          • Gość: ratan Re: Powstanie, a komunizm w Europie IP: 217.96.29.* 13.08.03, 13:12
            ok.: polityczna decyzja zatrzymanie sowieckiej ofensywy na zachód i wzmocnienie
            niemieckich linji obrony. Ofensywa ze stycznia 45 trwała niecałe 5 miesięcy...
            strach pomysleć dokąd czerwone czołgi mogły dojść gdyby ten dystans pokonały
            juz latem 44.



            • mr_watchman Re: Powstanie, a komunizm w Europie 13.08.03, 15:39
              Gość portalu: ratan napisał(a):

              > ok.: polityczna decyzja zatrzymanie sowieckiej ofensywy na zachód i
              > wzmocnienie niemieckich linji obrony. Ofensywa ze stycznia 45 trwała niecałe
              > 5 miesięcy...

              A co miałoby wmocnić te niemieckie linie obrony? Wojska aliantów?

              > strach pomysleć dokąd czerwone czołgi mogły dojść gdyby ten dystans pokonały
              > juz latem 44.

              Jak już przestaniesz się bać, to pomyśl, dokąd owe czołgi by doszły. I nie
              zapomnij wysłać posta, abym i ja mógł poznać te przerażające myśli.
            • brennton Rosjanie mogli dojsc 100-200 km dalej 14.08.03, 17:20
              w lipcu 1944 Rosjanie byli naprawde zmeczeni (ofensywa z Polesia).
              Oczywiscie nie na tyle, aby nie moc wyzwolic Warszawy.
              To naturalnie mogli.

              W pracach, ktore kiedys czytalem, przebija, ze gdyby nie powstanie warszawskie,
              ofensywa rosyjska zaczelaby sie nieco wczesniej i zapewne doszliby 100-200 km
              dalej, nie do Laby , a np. do Hanoveru.
              Losow wojny by to zasadniczo nie zmienilo.

              Uratowalismy dla Zachodu kawalek Niemiec,
              ale za zupelnie nieoplacalna dla Polski cene.
    • Gość: stary byk Re: Przeszłość już minęła... IP: 195.187.86.* 13.08.03, 11:51
      i można o niej dyskutować, ale nie warto gdybać, co by było.
      Lepiej pomyś i zaproponuj, co należy zrobić TERAZ, żeby "Polska rosła w siłę, a
      ludzie żyli dostatniej".
      • Gość: Ratan Re: Przeszłość już minęła... IP: 217.96.29.* 13.08.03, 13:14
        Przede wszystkim zrozumieć własną historię młody byku.
      • Gość: Jacenty Re: Przeszłość już minęła... IP: 217.96.29.* 13.08.03, 14:27
        A Ty Stary Byku nie zajmujesz już się błoną dziewiczą tak jak wczoraj? juz
        rozwiązałeś swój problem? to Twój pomysł na lepsze tu i teraz?
        • Gość: stary byk Re: Tu i teraz IP: 195.187.86.* 14.08.03, 14:41
          Gość portalu: Jacenty napisał(a):

          > A Ty Stary Byku nie zajmujesz już się błoną dziewiczą tak jak wczoraj? juz
          > rozwiązałeś swój problem? to Twój pomysł na lepsze tu i teraz?

          Błoną chętnie się zajmę zawsze i wszędzie!

          Mam pomysł na tu i teraz, niestety mało realny, ale chyba jedyny.
          Otóż sytuacja w Polsce (korupcja, biurokracja, kumoterstwo ...) nie poprawi się
          dzięki żadnemu cudownemu środkowi, jak JOW, nowa konstytucja, dekomunizacja czy
          lustracja itd itp. Jedyny sposób to powszechna aktywność obywatelska od bloku,
          osiedla, wsi i gminy aż centrum. Niestety jesteśmy leniwi (też nie jestem bez
          grzechu) i wolimy, żeby przyszedł cudotwórca i za nas wszystko rozwiązał.
          • Gość: Kraken Re: Tu i teraz IP: *.ipt.aol.com 14.08.03, 21:08
            Gość portalu: stary byk napisał(a):

            > Gość portalu: Jacenty napisał(a):
            >
            > > A Ty Stary Byku nie zajmujesz już się błoną dziewiczą tak jak wczoraj? juz
            >
            > > rozwiązałeś swój problem? to Twój pomysł na lepsze tu i teraz?
            >
            > Błoną chętnie się zajmę zawsze i wszędzie!
            >
            > Mam pomysł na tu i teraz, niestety mało realny, ale chyba jedyny.
            > Otóż sytuacja w Polsce (korupcja, biurokracja, kumoterstwo ...) nie poprawi
            się
            >
            > dzięki żadnemu cudownemu środkowi, jak JOW, nowa konstytucja, dekomunizacja
            czy
            >
            > lustracja itd itp. Jedyny sposób to powszechna aktywność obywatelska od
            bloku,
            > osiedla, wsi i gminy aż centrum. Niestety jesteśmy leniwi (też nie jestem bez
            > grzechu) i wolimy, żeby przyszedł cudotwórca i za nas wszystko rozwiązał.
            **************************************
            -Kr.Hehehehehe-WLASNIE NA TO LICZYLI POLACZKOWATE "POOKRAGLOSTOLOWE"(jesli
            chodzi o ich wlasne kieszenie-trzeba przyznac,ze sie nie przeliczyli)
            Polacy w swym ,jak zwykle idiotycznym ,zacetrzewieniu prywatyzowania
            wszystkiego "jak leci" i napedzania obcego kapitalu zapomnieli o kardynalnej
            zasadzie-KAPITAL MUSI ZAROBIC,a nie zrobic "dobrze" Polaczkom-juz przed IIWS(o
            czym apologeci tamtego okresu zupelnie "zapomnieli") Rzad przejmowal ZAWSZE ok.
            20-30%akcji spolek strategicznych wyplaszajac skutecznie drapiezny kapital
            amerykanski i francuski-szkoda,ze glupowaty pseudoprofesorzyna Balcerowicz NIE
            CHCIAL O TYM PAMIETAC i na spolke ze zlodziejem Lewandowskim,Bochniarzowa,i
            Syryjczykiem,przy niebagatelnym udziale Balazsa ROZKRADLI NARODOWA GOSPODARKE-a
            teraz macie zamiar "z gowna bat krecic"???
            Jedno co udalo im sie zrobic,to pokryc Polske siecia kosciolow,jakiej NIGDZIE
            w swiecie nie uswiadczysz-JUZ TYLKO MODLITWA WAM POZOSTALA(A i to bynajmniej
            nie za "bog zaplac")do tego od czasu do czasu uraduja idiotow zamieszkalych
            pomiedzy Odra a Bugiem nalotem Watikanszczika i co niektorzy na sama wiesc
            doznaja orgazmu-jak dlugo jeszcze???
            • Gość: bez Kraken, nie mow, ze sama modlitwa nam zostala IP: 192.120.171.* 14.08.03, 21:25
              jeszcze supermarkety czynne do 24-tej
              stacje benzynowe (z podaza) czynne na okraglo.
              i rozne agencje.

              wiec nie mow, ze tu pustynia.
              • Gość: Kraken Re: Kraken, nie mow, ze sama modlitwa nam zostala IP: *.ipt.aol.com 15.08.03, 14:09
                Gość portalu: bez napisał(a):

                > jeszcze supermarkety czynne do 24-tej
                > stacje benzynowe (z podaza) czynne na okraglo.
                > i rozne agencje.
                >
                > wiec nie mow, ze tu pustynia.
                *****************************
                -Kr. Zgadza sie "bez"-lecz jest pewne WIELKIE "ALE"-kogo obecnie stac na
                zakupy??(nie mowie o kupnie chlebusia(coraz bardziej oszukanego)czy mleczka
                (rozwodnionego do granic mozliwosci-jedynie bialy kolor przypomina,ze gdzies
                istnieje cos takiego jak mleko).
                Co do stacji benzynowych-jest ci ich wprawdzie dostatek-lecz znowu-Polacy w
                zasadzie NIE WIEDZA CO wlewaja do bakow swych "stalowych rumakow"-ale za to
                CENA tego...czegos jest wrecz niebotyczna-a USA litr paliwa bezolowiowego
                (innego tu nie ma) kosztuje 50-60 centow-A ILE W POLSCE?????
                W kwestii agencji(tych towarzyskich)-zgadzam sie-narod glodny i wkurzony-to
                chociaz sobie podupczy(o ile MA ZA CO)-lepsze to anizeli modlitwa chocby
                najbardziej strzelista-jednak wymien mi z laski swojej galezie gospodarki,ktore
                obecnie DZIALAJA I RADZA SIEBIE LEPIEJ ANIZELI ZA WREDNEJ KOMUNY !!
                • Gość: wierusz Re: Kraken, nie mow, ze sama modlitwa nam zostala IP: *.btk.net.pl 15.08.03, 14:54

                  >"-jednak wymien mi z laski swojej galezie gospodarki,ktore
                  >
                  > obecnie DZIALAJA I RADZA SIEBIE LEPIEJ ANIZELI ZA WREDNEJ KOMUNY !!"
                  .
                  .
                  Po zlikwidowaniu komunistycznych pgr-ów świetnie działa i radzą sobie rolnicy.
                  .
                  • Gość: Kraken Re: Kraken, nie mow, ze sama modlitwa nam zostala IP: *.ipt.aol.com 15.08.03, 15:18
                    Gość portalu: wierusz napisał(a):

                    >
                    > >"-jednak wymien mi z laski swojej galezie gospodarki,ktore
                    > >
                    > > obecnie DZIALAJA I RADZA SIEBIE LEPIEJ ANIZELI ZA WREDNEJ KOMUNY !!"
                    > .
                    > .
                    > Po zlikwidowaniu komunistycznych pgr-ów świetnie działa i radzą sobie rolnicy.
                    > .*****************************
                    -Kr. Hehehehe-SURE-na tyle swietnie,ze jak podaje prasa zyja na kredyt(czyli
                    na "zeszyt" w miejscowym bylym GeSie)-zaiste po chuju rozwinela sie ta galaz
                    gospodarki narodowej !!!SZCZEGOLNIE IM POZOSTAJE TYLKO MODLITWA I OGLUPIAJACA
                    WIARA,ZE NA TAMTYM SWIECIE(istnienia ktorego jeszcze NIKT nie udowodnil) BEDA
                    PIERWSZYMI-gdybyz to miala byc prawda wszystkie Kulczyki,Krauze czy inne
                    Nienackie(i reszta zlodziei) powinny rozdac majatki na cele
                    cherytatywne,zalozyc wlosiennice i codziennie biczowac sie !!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka