gugab Adam Michnik nie został zaproszony do Pałacu Pr.. 06.03.08, 22:06 Panie Adamie!Ma Pan uznanie wielu,bardzo wielu ludzi.Serdecznie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
dobiczek a postawcie michnikowi ponik , mudlcie sie do wasz 06.03.08, 22:08 ych ,,elit,, i niby profesorow , robcie z UB kow ministrow. rozum przyjdzie z czasem wole spacerowac z moim aryjskim psem niz gadac z wami Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: a postawcie michnikowi ponik , mudlcie sie do 07.03.08, 00:19 dobiczek napisał: > ych ,,elit,, i niby profesorow , robcie z UB kow ministrow. rozum > przyjdzie z czasem wole spacerowac z moim aryjskim psem niz gadac z > wami Czy piesek sie wabi Azor? Odpowiedz Link Zgłoś
langston Brawo kaczor!!!! Michnik od 89to zdrajca!!!!!!!!!! 06.03.08, 22:18 Czy gdyby ktos pieknie wlaczyl we wrzesniu 1939roku a potem w czasie okupacji plul na Polske i wspolpracowal z SS tez mialby dostac medal za ten wrzesien! NIE!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Brawo kaczor!!!! Michnik od 89to zdrajca!!!!! 06.03.08, 22:47 No porównanie wręcz genialne! Długo nad tym myślałeś? Odpowiedz Link Zgłoś
danka2007 ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 22:27 To pasowało wszystkim którzy inspirowali ten ruch "spontaniczny". Mosad robił co trzeba , bo potrzeba było emigrantów na zanektowane nowe ziemi po wojnie w roku 67. Chłopcy z komunistycznych słuzb pomagali - bo przy okazji pozbywali się ewentualnych wewnetrznych wrogów i machina zaczęła działać . Teraz są "bohaterowie" , którzy wierzą , że to oni byli rewolucjonistami. Byli , ale pod kontrolą. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 22:51 Brawo! Im późniejszy wieczór, tym głębsze przemyślenia na tym forum! Widzę, że włącza się coraz więcej wybitnych historyków... Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_prawizne Re: ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 23:15 feurig59 napisał: > Brawo! Im późniejszy wieczór, tym głębsze przemyślenia na tym forum! > Widzę, że włącza się coraz więcej wybitnych historyków... ------------------------- dopisz jeszcze ze z PiSu bo takie oswiecone osoby to tylko w tym szambie, nigdzie indziej Odpowiedz Link Zgłoś
nutka57 Re: ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 23:28 danka2007 napisała: > To pasowało wszystkim którzy inspirowali ten ruch "spontaniczny". > Mosad robił co trzeba , bo potrzeba było emigrantów na zanektowane > nowe ziemi po wojnie w roku 67. Chłopcy z komunistycznych słuzb > pomagali - bo przy okazji pozbywali się ewentualnych wewnetrznych > wrogów i machina zaczęła działać . Teraz są "bohaterowie" , którzy > wierzą , że to oni byli rewolucjonistami. > Byli , ale pod kontrolą. ALE BZDURY. TO NOWAK CI TO POWIEDZIAL NA SWOIM WYKLADZIE? Odpowiedz Link Zgłoś
januszz4 Bonaparstek 06.03.08, 22:43 Mały, biedny, zakompleksiony człowieczek, ale na szczęście to tylko jeszcze dwa lata. Chociaz do tego czasu z pewnością będziemy świadkami niejednej hucpy, autorstwa tego kabaretowego pimpusia. Odpowiedz Link Zgłoś
krisdar Oj fe Jolu wstydź się, nieładnie tak naskakiwać 06.03.08, 22:44 na Michnika. Wiemy że nie cierpi on Samoobrony, ale medal za Marzec mu się należał Odpowiedz Link Zgłoś
enedue3 Adam Michnik bez mędalu ... 06.03.08, 22:53 Ekscesy w 1968 roku organizował aktyw ZMS pochodzenia żydowskiego, młoda gałąź PZPR!Polakom katolikom Ci ludzie byli obcy. Społeczeństwo pamiętało kim byli ich rodzice i starsi bracia i koledzy, stalinowiec J.Kuroń , Modzelewski, Zygmunt Michnik, sędzina Bruss Wolińska. oni kneblowali usta Polakom i mordowali w latach 50 siątych AK-ówców. Naraz w wyniku walki o władzę wewnątrz PZPR frakcje zaczeły się "zjadać" i bić po mordzie. Kto? Cyrankiewicz vel josif Zimmerman - premier po jednej stronie a po drugiej student Michnik, Kuroń, .......... .............. . Stad nie widzę potrzeby mędalem dekorować Michnika! Odpowiedz Link Zgłoś
mazur33x Re: Adam Michnik bez mędalu ... 07.03.08, 00:45 > Polakom katolikom Ci ludzie byli obcy. Mi jako "tylko Plakowi", "Polak katolik" wydaje się bytem obcym... jednak! mamy wspólną Ojczyznę. Nie tylko ojczyznę Polaków. Ale Ty pewnie tego nie rozumiesz. Wolisz swoją ciasną tożsamość Polaka-katolika... :( Odpowiedz Link Zgłoś
kunce Adam Michnik znowu usunięty 06.03.08, 22:57 Władze PRL słusznie uznały Adama Michnika za głównego inspiratora "wydarzeń marcowych". Był niekwestionowanym przywódcą zbuntowanej młodzieży uniwersyteckiej w latach 60-tych. 8 marca aresztowania zaczęto od niego. W końcówce III RP Kapituła Orderu Orła Białego wystąpiła o nadanie tego odznaczenia Michnikowi. Prezydent Lech Kaczyński od paru lat przetrzymuje ten wniosek, a w 40-tą rocznicę Marca głównego bohatera tego i innych etapów walki demokratycznej opozycji z komunizmem nawet nie zaprasza na rocznicowe uroczystości. Takie małostkowe zachowania pana prezydenta wobec bohatera narodowego mogą wzbudzać tylko głębokie zażenowanie. Marcin Święcicki - Przewodniczący Regionu Mazowieckiego Partii Demokratycznej - demokraci.pl Odpowiedz Link Zgłoś
monia3011 płakać mi sie chce !! 06.03.08, 23:05 Jak usłyszałam ze pominięto Adama Michnika to serce mi staneło! Bije dalej,ale ingdy nie zabije dla tych dwóch wyrodnych synów narodu jakimi są podli i zli bracia K. Odpowiedz Link Zgłoś
jassut Ubóstwiam Kaczyńskich 06.03.08, 23:07 Z wdziękiem rozpędzonej lokomotywy oddają się sprawiedliwości dziejowej. Boże! Jak oni musieli się cieszyć, w głos śmiać i przez komórkę przekazywać relacje. Jakaż to legendarna będzie opowieść dla Bielana i Kamińskiego, że SamNajWyżPrez olał Michnika. Święto rodzinne się szykuje. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_prawizne PiSprezydencie, co tam u Geyowego slychac? 06.03.08, 23:18 prosze o raport z postepow JaroslawaGeyowego bicia glowa w sciane. Czy wystapily pekniecia? Polacy zycza mu huraganu-Emma w plecy szybciej dokona tego dziela Odpowiedz Link Zgłoś
mniammniam3 Duch Moczara 06.03.08, 23:13 Czytając wiekszość wypowiedzi na tym Forum mam wrażenie, że ich autorzy to jakby żywcem przeniesieni z 1968 r. uczestnicy wiecu popierającego towarzysza Wiesława i skandujący hasła typu: pisarze do pióra, studenci do nauki, syjoniści do Syjamu. Odpowiedz Link Zgłoś
jassut Jezurydzyku! Jola ty żyjesz???? 06.03.08, 23:16 Jesteś. Cudownie. Bez Twoich postów życie mi zbrzydło. Czy naprawdę odpoczywasz swoją inteligencję? Swój rozum niebanalny i bystre słów potoki? Czy to ten wspaniały dzień, w którym ni ch..a nic nie zrozumiesz z mojego postu? Poza tym, że trza się samoobronić???? Odpowiedz Link Zgłoś
ala.l Adam Michnik nie został zaproszony do Pałacu Pr.. 06.03.08, 23:20 Michnik pominiety byc nie moze, a dlaczego Kaczorkowski Go nie zaprosil..??? mam litosc i nie dokoncze:))) Odpowiedz Link Zgłoś
magdolot Re: Jakim trzeba być malym człowieczkiem, wstyd! 06.03.08, 23:36 Si. Prezio znowu nam troszku skarlał, choć niemożliwym się to wydaje zgoła, że znowu zdołał! Miszcz, zaiste, miszcz niedościgły, Niedośmigły Rydz! Odpowiedz Link Zgłoś
xclene nie malym człowieczkiem, ale kurduplem umysłowym! 06.03.08, 23:43 magdolot napisała: > Si. Prezio znowu nam troszku skarlał, choć niemożliwym się to wydaje > zgoła, że znowu zdołał! Miszcz, zaiste, miszcz niedościgły, > Niedośmigły Rydz! Odpowiedz Link Zgłoś
nutka57 Re: Oni wszyscy powiazani z KOR,S i PZPR wiec o c 06.03.08, 23:25 jola_z_dywit_2006a napisał: > placz ? > Ze jeden KORowiec nie dal drugiemu KORowcowi orderu ? A obydwaj KORowcy zyja > bardzo dobrze dzieki PZPR. > Michnik to maly UBowiec po tym co zrobil Rywinowi ale bełkot...Po czym? Odpowiedz Link Zgłoś
honorkiszczaka Urban, Kiszczak i Jaruzelski powinni.. 06.03.08, 23:33 ...go udekorować za wybitne zasługi w dziedzinie wciskania kitu Polakom. W kapitule powinni sie znależć: Miller, Kwaśniewski, i Maleszka. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Urban, Kiszczak i Jaruzelski powinni.. 06.03.08, 23:51 honorkiszczaka napisała: > ...go udekorować za wybitne zasługi w dziedzinie wciskania kitu > Polakom. W kapitule powinni sie znależć: Miller, Kwaśniewski, i > Maleszka. Zapewne słuchasz jedynie Radia Maryja a czytasz codziennie tylko instrukcję PiS jak komentować niewygodne fakty, więc jedynie mogę ci współczuć z powodu twoich "szerokich horyzontów" i znajomości polskiej historii. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Poszczeklu poszczekał, lewar mu wtóruje, ale to 06.03.08, 23:34 Michnik był bohaterem marca a nie te zwiędłe.... stokrotki sierotki:)) Odpowiedz Link Zgłoś
maty-nieku Re: Poszczeklu poszczekał, lewar mu wtóruje, ale 06.03.08, 23:46 Bohaterem marca był Dubczek, a nie Szlajfert czy Michnik. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Michnik... 06.03.08, 23:40 bydlo_prof_wb napisał: > Kopał i zakłamywał tę Polskę przez całe życie, podobnie jak szanowna rodzinka. > Nic dobrego mu nie zawdzięczamy... > __________ > > Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam > bezkarnie? (F.W. Nietzsche) Ciekawe jak to bydło w dzisiejszej Polsce zaczyna osądzać ludzi, którzy do jej wolności sie przyczynili. To pierwsze pokłosie 2 lat kaczyzmu. Odpowiedz Link Zgłoś
enedue3 Adam Michnik to całe nieszczęście po 89 r 06.03.08, 23:40 dla PoLSKI! Wystarczy poczytać z ostanich dwóch lat GW ! Treści są , każdy może się jeszcze raz z nimi zapoznać. Widać wyraźnie jak wpisał się w niszczenie rządu IVRP z TVN -em. Przedtem niszczył rząd Olszewskiego. Walczył z lustracją, ect. Nie pozwalał na oczyszczenie Polski z PZPR-u. Pisze były zwolennik Michnika do chwili gdy kazał odpieprzyć się od generała. Odpowiedz Link Zgłoś
xclene zapomniałem, kaczor czytał myśli Lenina i nie miał 06.03.08, 23:42 czasu zająć się strajkiem na UW, PW, SGH, SGGW itd. światłe myśli Lenina potrzebne były kaczorowi w doktoracie jakby kto nie pamiętał Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Pierwszy efekt walenia głową w ścianę 06.03.08, 23:45 To się tak musiało skończyć. Jarku, zapraszamy Michnika? Łup łup nie, łup łup ani trochę łup łup łup ... Odpowiedz Link Zgłoś
silesiusmonachijski18 Gratulacje dla Pani Lasoty i Pana Dajczgewanda 06.03.08, 23:46 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=76661685 gogel napisał: > Wrodzony michnikowstręt?? Kaczka się zbłaźniła, normalka...;) Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Gratulacje dla Pani Lasoty i Pana Dajczgewand 06.03.08, 23:59 silesiusmonachijski18 napisał: > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=76661685 > > gogel napisał: > > > Wrodzony michnikowstręt?? Kaczka się zbłaźniła, normalka...;) Porządnym ludziom gratulacje od Deutsch Dekownika nie są potrzebne. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Gratulacje dla Pani Lasoty i Pana Dajczgewand 07.03.08, 00:03 silesiusmonachijski18 napisał: > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=76661685 > > gogel napisał: > > > Wrodzony michnikowstręt?? Kaczka się zbłaźniła, normalka...;) Porządni ludzie gratulacji od Deutsch Dekownika nie oczekują i nie przyjmą. Odpowiedz Link Zgłoś
kliwia-tylko Panie Adamie 06.03.08, 23:51 Panie Adamie serdeczne pozdrowienia. To przykre, ze w narodzie jest tyle nienawisci. Pan wiele znosi, współczuję. Obecny prezydent nie jest moim prezydentem, to mały człowieczek nie tylko wzrostem, podobnie jak jego brat. To wprost karły. Przy Lechu - Kwaśniewski to prawdziwy mąż stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Nie dla psa kielbasa... 06.03.08, 23:53 silesius.monachijski011 napisał: > Po ordery to Szechter moze sobie jezdzic do Moskwy, razem z Kiszczakiem i Jaruz > elem Skoro nie dla psa, to nie szczekaj bo i tak jej nie dostaniesz a Michnik i tak na stałe wszedł do historii Polski w odróżnieniu od monachijskiego kundla. Odpowiedz Link Zgłoś
silesiusmonachijski18 Re: Nie dla psa kielbasa...moczarowcy 07.03.08, 00:04 a la Michnik zostali dokumentnie zdemaskowani; brawo Panie Dajczgewand! www.rzeczpospolita.pl/dodatki/druga_strona_070518/druga_strona_a_5.html guru133 napisał: > silesius.monachijski011 napisał: > > > Po ordery to Szechter moze sobie jezdzic do Moskwy, razem z Kiszczakiem i > Jaruz > > elem > Skoro nie dla psa, to nie szczekaj bo i tak jej nie dostaniesz a Michnik i tak > na stałe wszedł do historii Polski w odróżnieniu od monachijskiego kundla. Odpowiedz Link Zgłoś
sunnyside Panie Prezydencie - BRAWO!!! 06.03.08, 23:56 Do wszystkich jełopów, którzy dają krytykują prezydenta Kaczyńskiego za nieobecność Michnika na obchodach Marca. Wszyscy zainteresowani od jakiegoś czasu już wiedzieli, że Michnik przyjdzie i odmówi przyjęcia odznaczenia z rąk Kaczyńskiego, więc po jaką cholerę Kaczyński miał pozwolić Michnikowi na robienie cyrku z uroczystości. Do tych samych jełopów z wypranymi mózgami przez "GW" mam kolejne pytanie - gdzie było wasze oburzenie jak przez lata pomijano w uroczystościach sierpnia Annę Walentynowicz, która miała odwagę mówić co myśli o III RP Do tych samych jełopów kolejna informacja - WSTYD to był jak komunistyczny pijak Kwaśniewski honorował Orderem Orła Białego innego komunistę Kuronia, bądź Orderem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczał miłośnika i piewcę wielkości Stalina - Jerzego Wiatra. To był WSTYD jełopy. A tak w ogóle, to po co Michnikowi order, przecież dla niego najważniejsza jest dozgonna wdzięczność i przyjaźń komunistycznych zbrodniarzy i dygnitarzy, łapówkarzy i wszelkiej maści esbeków - przecież na ich dobrym samopoczuciu Michnikowi przez ostatnie 20 lat najbardziej w życiu zależało. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:07 Nie wiem czy śmiać się czy płakać, kiedy czytam jak różnego rodzaju dekownicy i pisuarczycy opluwają człowieka dzięki któremu miedzy innymi dzisiaj mogą swoje pomyje na tym forum na tych którzy autentycznie o wolna Polskę walczyli mogą na tym forum wylewać. Odpowiedz Link Zgłoś
sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:44 Zapłacz, nad swoimi klapkami na oczach. "Autentycznie wolną Polskę" trochę do tej autentyczności to jej brakowało. BTW od kiedy to za przeszłe zasługi w "autentycznie wolnej Polsce" nie wolno krytykować człowieka za bieżącą działalność??? Pomyśl o tym jak następnym razem najdzie cię ochota popsioczyć np. na Macierewicza. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:08 sunnyside napisał: > Zapłacz, nad swoimi klapkami na oczach. "Autentycznie wolną Polskę" > trochę do tej autentyczności to jej brakowało. BTW od kiedy to za > przeszłe zasługi w "autentycznie wolnej Polsce" nie wolno krytykować > człowieka za bieżącą działalność??? Pomyśl o tym jak następnym razem > najdzie cię ochota popsioczyć np. na Macierewicza. Obserwuję również dzisiejszą działalność obu panów. Jeden z nich (Michnik) próbuje po tym co przeżył szukać zgody narodowej i budować Wolną i Sprawiedliwą Polskę a drugi (Maciareicz) zatruty jadem nienawiści pod przykrywką prawa i sprawiedliwości potrafi tylko jątrzyć i skłócać Polaków, ale to takie polskie i katolickie.:(( Odpowiedz Link Zgłoś
maty-nieku Re: Panie Prezydencie - BRAWO ??? 07.03.08, 00:12 Rozumowanie jak w dowcipie o człowieczku, który szedł do sąsiada pożyczyć soli. Jeżeli nie jesteś Adamem M. to skąd wiesz, czy miał zamiar zrobić afront Lechowi? I proszę daleko od Kuronia! Odpowiedz Link Zgłoś
sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO ??? 07.03.08, 00:51 Poczekasz to sam zobaczysz. A czy ja się czepiam Kuronia? Sam sobie odpowiedz czy nie był komunistą? Wybacz, że nie dla każdego obywatela tego kraju Kuroń nie jest postacią pomnikową i nie każdy przyjmuje czołobitnie i z namaszczeniem autorytety podsuwane przez Wyborczą (czasami nie wytrzymują próby czasu - patrz Szczypiorski). Uważam za policzek przyznanie najwyższego polskiego odznaczenia człowiekowi, który umacniał w Polsce komunizm w czasach kiedy jeszcze w więzieniach gineli AK-owcy, nawet pomimo późniejszej działalności opozycyjnej Kuronia. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO ??? 07.03.08, 01:11 sunnyside napisał: > Poczekasz to sam zobaczysz. A czy ja się czepiam Kuronia? Sam sobie > odpowiedz czy nie był komunistą? Wybacz, że nie dla każdego > obywatela tego kraju Kuroń nie jest postacią pomnikową i nie każdy > przyjmuje czołobitnie i z namaszczeniem autorytety podsuwane przez > Wyborczą (czasami nie wytrzymują próby czasu - patrz Szczypiorski). > Uważam za policzek przyznanie najwyższego polskiego odznaczenia > człowiekowi, który umacniał w Polsce komunizm w czasach kiedy > jeszcze w więzieniach gineli AK-owcy, nawet pomimo późniejszej > działalności opozycyjnej Kuronia. A kto to jest komunista? Faktem natomiast jest iż podczas stanu wojennego Kuroń i Michnik nadal walczyli o Wolną Polskę a kaczyńscy zadekowali sie pod spódnica mamuski. Odpowiedz Link Zgłoś
mniammniam3 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:17 sunnyside napisał: >> A tak w ogóle, to po co Michnikowi order, przecież dla niego > najważniejsza jest dozgonna wdzięczność i przyjaźń komunistycznych > zbrodniarzy i dygnitarzy, łapówkarzy Szczególnie łapówkarz Rywin i tzw. trzymający władzę będą dozgonnie wdzięczni Michnikowi Odpowiedz Link Zgłoś
sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:53 O, widzę, że kolega więdzę na temat afery Rywina czerpał tylko z nagłówków gazet. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:13 mniammniam3 napisał: > sunnyside napisał: > > >> A tak w ogóle, to po co Michnikowi order, przecież dla niego > > najważniejsza jest dozgonna wdzięczność i przyjaźń komunistycznych > > zbrodniarzy i dygnitarzy, łapówkarzy > > Szczególnie łapówkarz Rywin i tzw. trzymający władzę będą dozgonnie > wdzięczni Michnikowi Siuśmajtku, zanim cos napiszesz, to pomyśl. Mylenie na prawdę nie boli. dziei komu afera Rywina ujrzała swiatło dzienne? Odpowiedz Link Zgłoś
sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:29 "Siuśmajtku"? Winszuję intelektualnych szczytów. Skoro myślenie nie boli, to czemu sam nie spróbujesz? Zachęcam również do lektury, samo oglądanie "Szkła kontkatowego" nie wystarcza. Sięgnij sobie do materiałów, to może się dowiesz dlaczego doszło do tej afery, co się działo przed nią i co się działo zanim Wyborcza w końcu opublikowała swój artykuł. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:27 Wielkość Adama Michnika polega na tym, że był i jest w stanie wybaczać swoim wrogom. Chapeau bas. Odpowiedz Link Zgłoś
sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:03 Wszyscy wiedzą że swoim Michnik potrafi wybaczać, udowodnił to wybaczając w imieniu społeczeństwa Kiszczakowi i Jaruzelskiemu. Nie jestem jednak do końca pewien czy z równie ochoczo wybacza tym, którzy nie zachorowali na czerwono-gąbczaste zwyrodnienie mózgu. Bo chyba nie nazwiesz wybaczeniem wykorzystanie przez Michnika wdowy po Zbigniewie Herbercie do udowadniania czytelnikom Wyborczej, że Zbigniew Herbert w ostatnich latach swojego życia zidiociał, ponieważ ośmielał się krytykować rzeczonego Michnika www.youtube.com/watch?v=7zNEbvYKSxI Ja bym to nazwał obrzydlistwem a nie wybaczaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:49 Przy całym szacunku do osoby i twórczości Zbigniewa Herberta nie da sią pominąć faktu, że w swojej krytyce po koniec życia nieco "odjechał", atakując realia z którymi się nie zgadzał (n.p. okrągły stół) w bardzo drastyczny sposób i co gorsze atakował personalnie. Poniekąd był z tego znany już wcześniej (słynne wykrzykiwanie w biurach Kultury Paryskiej "To Wy zabiliście Hłaskę!") Rozumiem jego niezłomność w kwestiach moralnych, ale przecież nigdy nie chciał bezpośrednio brać udziału w żadnych opozycyjnych organizacjach, czy parać się rozgrywkami politycznymi. Był poetą, ba, wieszczem, ale o tym co było wtedy możliwe w Polsce politycznie tak na prawdę nie miał chyba zielonego pojęcia. Stał dosyć wygodnie z boku, a kiedy przyszło co do czego, zaczął ferować bezwzględne wyroki z dosyć wysokiego piedestału. Jego osobiste ataki na Michnika i Miłosza, były ciekawe, ale niedopuszczalne. To nie była rzeczowa krytykaotwierająca możliwość dialogu. To była "jazda". Nie miał należytego dystansu i zapłacił za to wysoką cenę. Płaci do dzisiaj, stawszy się w międzyczasie ikoną ultraprawicy. Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Nie zbudujesz swojej wielkości Prezydencie umiej- 07.03.08, 06:31 -szając rolę innych. Odpowiedz Link Zgłoś