Dodaj do ulubionych

Adam Michnik nie został zaproszony do Pałacu Pr...

    • gugab Adam Michnik nie został zaproszony do Pałacu Pr.. 06.03.08, 22:06
      Panie Adamie!Ma Pan uznanie wielu,bardzo wielu ludzi.Serdecznie
      pozdrawiam.
    • dobiczek a postawcie michnikowi ponik , mudlcie sie do wasz 06.03.08, 22:08
      ych ,,elit,, i niby profesorow , robcie z UB kow ministrow. rozum
      przyjdzie z czasem wole spacerowac z moim aryjskim psem niz gadac z
      wami
      • kamyk39 Re: a postawcie michnikowi ponik , mudlcie sie do 07.03.08, 00:19
        dobiczek napisał:

        > ych ,,elit,, i niby profesorow , robcie z UB kow ministrow. rozum
        > przyjdzie z czasem wole spacerowac z moim aryjskim psem niz gadac
        z
        > wami

        Czy piesek sie wabi Azor?
    • langston Brawo kaczor!!!! Michnik od 89to zdrajca!!!!!!!!!! 06.03.08, 22:18
      Czy gdyby ktos pieknie wlaczyl we wrzesniu 1939roku a potem w czasie
      okupacji plul na Polske i wspolpracowal z SS tez mialby dostac medal
      za ten wrzesien!
      NIE!!!!!!
      • feurig59 Re: Brawo kaczor!!!! Michnik od 89to zdrajca!!!!! 06.03.08, 22:47
        No porównanie wręcz genialne! Długo nad tym myślałeś?
    • danka2007 ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 22:27
      To pasowało wszystkim którzy inspirowali ten ruch "spontaniczny".
      Mosad robił co trzeba , bo potrzeba było emigrantów na zanektowane
      nowe ziemi po wojnie w roku 67. Chłopcy z komunistycznych słuzb
      pomagali - bo przy okazji pozbywali się ewentualnych wewnetrznych
      wrogów i machina zaczęła działać . Teraz są "bohaterowie" , którzy
      wierzą , że to oni byli rewolucjonistami.
      Byli , ale pod kontrolą.
      • feurig59 Re: ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 22:51
        Brawo! Im późniejszy wieczór, tym głębsze przemyślenia na tym forum!
        Widzę, że włącza się coraz więcej wybitnych historyków...
        • pies_na_prawizne Re: ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 23:15
          feurig59 napisał:

          > Brawo! Im późniejszy wieczór, tym głębsze przemyślenia na tym
          forum!
          > Widzę, że włącza się coraz więcej wybitnych historyków...

          -------------------------

          dopisz jeszcze ze z PiSu bo takie oswiecone osoby to tylko w tym
          szambie, nigdzie indziej
      • nutka57 Re: ...Marzec 68 zrobiły służby specjalne 06.03.08, 23:28
        danka2007 napisała:

        > To pasowało wszystkim którzy inspirowali ten ruch "spontaniczny".
        > Mosad robił co trzeba , bo potrzeba było emigrantów na
        zanektowane
        > nowe ziemi po wojnie w roku 67. Chłopcy z komunistycznych słuzb
        > pomagali - bo przy okazji pozbywali się ewentualnych wewnetrznych
        > wrogów i machina zaczęła działać . Teraz są "bohaterowie" , którzy
        > wierzą , że to oni byli rewolucjonistami.
        > Byli , ale pod kontrolą. ALE BZDURY. TO NOWAK CI TO POWIEDZIAL NA
        SWOIM WYKLADZIE?
    • januszz4 Bonaparstek 06.03.08, 22:43
      Mały, biedny, zakompleksiony człowieczek, ale na szczęście to tylko
      jeszcze dwa lata. Chociaz do tego czasu z pewnością będziemy
      świadkami niejednej hucpy, autorstwa tego kabaretowego pimpusia.
    • krisdar Oj fe Jolu wstydź się, nieładnie tak naskakiwać 06.03.08, 22:44
      na Michnika. Wiemy że nie cierpi on Samoobrony,
      ale medal za Marzec mu się należał
    • enedue3 Adam Michnik bez mędalu ... 06.03.08, 22:53
      Ekscesy w 1968 roku organizował aktyw ZMS pochodzenia żydowskiego,
      młoda gałąź PZPR!Polakom katolikom Ci ludzie byli obcy.
      Społeczeństwo pamiętało kim byli ich rodzice i starsi bracia i
      koledzy, stalinowiec J.Kuroń , Modzelewski, Zygmunt Michnik,
      sędzina Bruss Wolińska. oni kneblowali usta Polakom i mordowali w
      latach 50 siątych AK-ówców. Naraz w wyniku walki o władzę wewnątrz
      PZPR frakcje zaczeły się "zjadać" i bić po mordzie. Kto?
      Cyrankiewicz vel josif Zimmerman - premier po jednej stronie a po
      drugiej student Michnik, Kuroń, .......... .............. . Stad nie
      widzę potrzeby mędalem dekorować Michnika!
      • mazur33x Re: Adam Michnik bez mędalu ... 07.03.08, 00:45
        > Polakom katolikom Ci ludzie byli obcy.

        Mi jako "tylko Plakowi", "Polak katolik" wydaje się bytem obcym... jednak! mamy
        wspólną Ojczyznę. Nie tylko ojczyznę Polaków. Ale Ty pewnie tego nie rozumiesz.
        Wolisz swoją ciasną tożsamość Polaka-katolika... :(
    • kunce Adam Michnik znowu usunięty 06.03.08, 22:57

      Władze PRL słusznie uznały Adama Michnika za głównego inspiratora
      "wydarzeń marcowych". Był niekwestionowanym przywódcą zbuntowanej
      młodzieży uniwersyteckiej w latach 60-tych. 8 marca aresztowania zaczęto
      od niego. W końcówce III RP Kapituła Orderu Orła Białego wystąpiła o
      nadanie tego odznaczenia Michnikowi. Prezydent Lech Kaczyński od paru lat
      przetrzymuje ten wniosek, a w 40-tą rocznicę Marca głównego bohatera tego i
      innych etapów walki demokratycznej opozycji z komunizmem nawet nie
      zaprasza na rocznicowe uroczystości. Takie małostkowe zachowania pana
      prezydenta wobec bohatera narodowego mogą wzbudzać tylko głębokie
      zażenowanie.
      Marcin Święcicki - Przewodniczący Regionu Mazowieckiego Partii Demokratycznej -
      demokraci.pl
      • monia3011 płakać mi sie chce !! 06.03.08, 23:05
        Jak usłyszałam ze pominięto Adama Michnika
        to serce mi staneło!
        Bije dalej,ale ingdy nie zabije dla tych dwóch wyrodnych
        synów narodu jakimi są podli i zli bracia K.
    • jassut Ubóstwiam Kaczyńskich 06.03.08, 23:07
      Z wdziękiem rozpędzonej lokomotywy oddają się sprawiedliwości dziejowej. Boże!
      Jak oni musieli się cieszyć, w głos śmiać i przez komórkę przekazywać relacje.
      Jakaż to legendarna będzie opowieść dla Bielana i Kamińskiego, że SamNajWyżPrez
      olał Michnika. Święto rodzinne się szykuje.
      • pies_na_prawizne PiSprezydencie, co tam u Geyowego slychac? 06.03.08, 23:18
        prosze o raport z postepow JaroslawaGeyowego bicia glowa w sciane.
        Czy wystapily pekniecia? Polacy zycza mu huraganu-Emma w plecy
        szybciej dokona tego dziela
    • mniammniam3 Duch Moczara 06.03.08, 23:13
      Czytając wiekszość wypowiedzi na tym Forum mam wrażenie, że ich
      autorzy to jakby żywcem przeniesieni z 1968 r. uczestnicy wiecu
      popierającego towarzysza Wiesława i skandujący hasła typu: pisarze
      do pióra, studenci do nauki, syjoniści do Syjamu.
    • jassut Jezurydzyku! Jola ty żyjesz???? 06.03.08, 23:16
      Jesteś. Cudownie. Bez Twoich postów życie mi zbrzydło. Czy naprawdę odpoczywasz
      swoją inteligencję? Swój rozum niebanalny i bystre słów potoki? Czy to ten
      wspaniały dzień, w którym ni ch..a nic nie zrozumiesz z mojego postu? Poza tym,
      że trza się samoobronić????
    • ala.l Adam Michnik nie został zaproszony do Pałacu Pr.. 06.03.08, 23:20
      Michnik pominiety byc nie moze,
      a dlaczego Kaczorkowski Go nie zaprosil..???

      mam litosc i nie dokoncze:)))
    • w2711 Jakim trzeba być malym człowieczkiem, wstyd! 06.03.08, 23:23
      • magdolot Re: Jakim trzeba być malym człowieczkiem, wstyd! 06.03.08, 23:36
        Si. Prezio znowu nam troszku skarlał, choć niemożliwym się to wydaje
        zgoła, że znowu zdołał! Miszcz, zaiste, miszcz niedościgły,
        Niedośmigły Rydz!
        • xclene nie malym człowieczkiem, ale kurduplem umysłowym! 06.03.08, 23:43
          magdolot napisała:

          > Si. Prezio znowu nam troszku skarlał, choć niemożliwym się to wydaje
          > zgoła, że znowu zdołał! Miszcz, zaiste, miszcz niedościgły,
          > Niedośmigły Rydz!
    • nutka57 Re: Oni wszyscy powiazani z KOR,S i PZPR wiec o c 06.03.08, 23:25
      jola_z_dywit_2006a napisał:

      > placz ?
      > Ze jeden KORowiec nie dal drugiemu KORowcowi orderu ? A obydwaj
      KORowcy zyja
      > bardzo dobrze dzieki PZPR.
      > Michnik to maly UBowiec po tym co zrobil Rywinowi
      ale bełkot...Po czym?
    • honorkiszczaka Urban, Kiszczak i Jaruzelski powinni.. 06.03.08, 23:33
      ...go udekorować za wybitne zasługi w dziedzinie wciskania kitu
      Polakom. W kapitule powinni sie znależć: Miller, Kwaśniewski, i
      Maleszka.
      • guru133 Re: Urban, Kiszczak i Jaruzelski powinni.. 06.03.08, 23:51
        honorkiszczaka napisała:

        > ...go udekorować za wybitne zasługi w dziedzinie wciskania kitu
        > Polakom. W kapitule powinni sie znależć: Miller, Kwaśniewski, i
        > Maleszka.
        Zapewne słuchasz jedynie Radia Maryja a czytasz codziennie tylko instrukcję PiS
        jak komentować niewygodne fakty, więc jedynie mogę ci współczuć z powodu twoich
        "szerokich horyzontów" i znajomości polskiej historii.
    • guru133 Poszczeklu poszczekał, lewar mu wtóruje, ale to 06.03.08, 23:34
      Michnik był bohaterem marca a nie te zwiędłe.... stokrotki sierotki:))
      • maty-nieku Re: Poszczeklu poszczekał, lewar mu wtóruje, ale 06.03.08, 23:46
        Bohaterem marca był Dubczek, a nie Szlajfert czy Michnik.
    • xclene no cóż, to nie kaczora wyrzucono z uczelni 06.03.08, 23:38
      ,
    • guru133 Re: Michnik... 06.03.08, 23:40
      bydlo_prof_wb napisał:

      > Kopał i zakłamywał tę Polskę przez całe życie, podobnie jak szanowna rodzinka.
      > Nic dobrego mu nie zawdzięczamy...
      > __________
      >
      > Cóż to, zamordowaliście w swoich sumieniach Boga i myślicie że ujdzie to wam
      > bezkarnie? (F.W. Nietzsche)
      Ciekawe jak to bydło w dzisiejszej Polsce zaczyna osądzać ludzi, którzy do jej
      wolności sie przyczynili. To pierwsze pokłosie 2 lat kaczyzmu.
    • enedue3 Adam Michnik to całe nieszczęście po 89 r 06.03.08, 23:40
      dla PoLSKI!
      Wystarczy poczytać z ostanich dwóch lat GW ! Treści są , każdy może
      się jeszcze raz z nimi zapoznać. Widać wyraźnie jak wpisał się w
      niszczenie rządu IVRP z TVN -em. Przedtem niszczył rząd
      Olszewskiego. Walczył z lustracją, ect. Nie pozwalał na oczyszczenie
      Polski z PZPR-u.
      Pisze były zwolennik Michnika do chwili gdy kazał odpieprzyć się od
      generała.
    • xclene zapomniałem, kaczor czytał myśli Lenina i nie miał 06.03.08, 23:42
      czasu zająć się strajkiem na UW, PW, SGH, SGGW itd. światłe myśli Lenina
      potrzebne były kaczorowi w doktoracie jakby kto nie pamiętał
    • cyklista Pierwszy efekt walenia głową w ścianę 06.03.08, 23:45
      To się tak musiało skończyć. Jarku, zapraszamy Michnika? Łup łup nie, łup łup
      ani trochę łup łup łup ...
    • silesiusmonachijski18 Gratulacje dla Pani Lasoty i Pana Dajczgewanda 06.03.08, 23:46
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=76661685

      gogel napisał:

      > Wrodzony michnikowstręt?? Kaczka się zbłaźniła, normalka...;)
      • guru133 Re: Gratulacje dla Pani Lasoty i Pana Dajczgewand 06.03.08, 23:59
        silesiusmonachijski18 napisał:

        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=76661685
        >
        > gogel napisał:
        >
        > > Wrodzony michnikowstręt?? Kaczka się zbłaźniła, normalka...;)
        Porządnym ludziom gratulacje od Deutsch Dekownika nie są potrzebne.
      • guru133 Re: Gratulacje dla Pani Lasoty i Pana Dajczgewand 07.03.08, 00:03
        silesiusmonachijski18 napisał:

        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=76661685
        >
        > gogel napisał:
        >
        > > Wrodzony michnikowstręt?? Kaczka się zbłaźniła, normalka...;)
        Porządni ludzie gratulacji od Deutsch Dekownika nie oczekują i nie przyjmą.
    • kliwia-tylko Panie Adamie 06.03.08, 23:51
      Panie Adamie serdeczne pozdrowienia. To przykre, ze w narodzie jest
      tyle nienawisci. Pan wiele znosi, współczuję. Obecny prezydent nie
      jest moim prezydentem, to mały człowieczek nie tylko wzrostem,
      podobnie jak jego brat. To wprost karły. Przy Lechu - Kwaśniewski to
      prawdziwy mąż stanu.
    • guru133 Re: Nie dla psa kielbasa... 06.03.08, 23:53
      silesius.monachijski011 napisał:

      > Po ordery to Szechter moze sobie jezdzic do Moskwy, razem z Kiszczakiem i Jaruz
      > elem
      Skoro nie dla psa, to nie szczekaj bo i tak jej nie dostaniesz a Michnik i tak
      na stałe wszedł do historii Polski w odróżnieniu od monachijskiego kundla.
      • silesiusmonachijski18 Re: Nie dla psa kielbasa...moczarowcy 07.03.08, 00:04
        a la Michnik zostali dokumentnie zdemaskowani; brawo Panie Dajczgewand!

        www.rzeczpospolita.pl/dodatki/druga_strona_070518/druga_strona_a_5.html


        guru133 napisał:

        > silesius.monachijski011 napisał:
        >
        > > Po ordery to Szechter moze sobie jezdzic do Moskwy, razem z Kiszczakiem i
        > Jaruz
        > > elem
        > Skoro nie dla psa, to nie szczekaj bo i tak jej nie dostaniesz a Michnik i tak
        > na stałe wszedł do historii Polski w odróżnieniu od monachijskiego kundla.
    • sunnyside Panie Prezydencie - BRAWO!!! 06.03.08, 23:56
      Do wszystkich jełopów, którzy dają krytykują prezydenta Kaczyńskiego
      za nieobecność Michnika na obchodach Marca. Wszyscy zainteresowani
      od jakiegoś czasu już wiedzieli, że Michnik przyjdzie i odmówi
      przyjęcia odznaczenia z rąk Kaczyńskiego, więc po jaką cholerę
      Kaczyński miał pozwolić Michnikowi na robienie cyrku z uroczystości.

      Do tych samych jełopów z wypranymi mózgami przez "GW" mam kolejne
      pytanie - gdzie było wasze oburzenie jak przez lata pomijano w
      uroczystościach sierpnia Annę Walentynowicz, która miała odwagę
      mówić co myśli o III RP

      Do tych samych jełopów kolejna informacja - WSTYD to był jak
      komunistyczny pijak Kwaśniewski honorował Orderem Orła Białego
      innego komunistę Kuronia, bądź Orderem Komandorskim Orderu
      Odrodzenia Polski odznaczał miłośnika i piewcę wielkości Stalina -
      Jerzego Wiatra. To był WSTYD jełopy.

      A tak w ogóle, to po co Michnikowi order, przecież dla niego
      najważniejsza jest dozgonna wdzięczność i przyjaźń komunistycznych
      zbrodniarzy i dygnitarzy, łapówkarzy i wszelkiej maści esbeków -
      przecież na ich dobrym samopoczuciu Michnikowi przez ostatnie 20 lat
      najbardziej w życiu zależało.
      • guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:07
        Nie wiem czy śmiać się czy płakać, kiedy czytam jak różnego rodzaju dekownicy i
        pisuarczycy opluwają człowieka dzięki któremu miedzy innymi dzisiaj mogą swoje
        pomyje na tym forum na tych którzy autentycznie o wolna Polskę walczyli mogą na
        tym forum wylewać.
        • sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:44
          Zapłacz, nad swoimi klapkami na oczach. "Autentycznie wolną Polskę"
          trochę do tej autentyczności to jej brakowało. BTW od kiedy to za
          przeszłe zasługi w "autentycznie wolnej Polsce" nie wolno krytykować
          człowieka za bieżącą działalność??? Pomyśl o tym jak następnym razem
          najdzie cię ochota popsioczyć np. na Macierewicza.
          • guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:08
            sunnyside napisał:

            > Zapłacz, nad swoimi klapkami na oczach. "Autentycznie wolną Polskę"
            > trochę do tej autentyczności to jej brakowało. BTW od kiedy to za
            > przeszłe zasługi w "autentycznie wolnej Polsce" nie wolno krytykować
            > człowieka za bieżącą działalność??? Pomyśl o tym jak następnym razem
            > najdzie cię ochota popsioczyć np. na Macierewicza.
            Obserwuję również dzisiejszą działalność obu panów. Jeden z nich (Michnik)
            próbuje po tym co przeżył szukać zgody narodowej i budować Wolną i Sprawiedliwą
            Polskę a drugi (Maciareicz) zatruty jadem nienawiści pod przykrywką prawa i
            sprawiedliwości potrafi tylko jątrzyć i skłócać Polaków, ale to takie polskie i
            katolickie.:((
      • maty-nieku Re: Panie Prezydencie - BRAWO ??? 07.03.08, 00:12
        Rozumowanie jak w dowcipie o człowieczku, który szedł do sąsiada pożyczyć soli.
        Jeżeli nie jesteś Adamem M. to skąd wiesz, czy miał zamiar zrobić afront Lechowi?
        I proszę daleko od Kuronia!
        • sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO ??? 07.03.08, 00:51
          Poczekasz to sam zobaczysz. A czy ja się czepiam Kuronia? Sam sobie
          odpowiedz czy nie był komunistą? Wybacz, że nie dla każdego
          obywatela tego kraju Kuroń nie jest postacią pomnikową i nie każdy
          przyjmuje czołobitnie i z namaszczeniem autorytety podsuwane przez
          Wyborczą (czasami nie wytrzymują próby czasu - patrz Szczypiorski).
          Uważam za policzek przyznanie najwyższego polskiego odznaczenia
          człowiekowi, który umacniał w Polsce komunizm w czasach kiedy
          jeszcze w więzieniach gineli AK-owcy, nawet pomimo późniejszej
          działalności opozycyjnej Kuronia.
          • guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO ??? 07.03.08, 01:11
            sunnyside napisał:

            > Poczekasz to sam zobaczysz. A czy ja się czepiam Kuronia? Sam sobie
            > odpowiedz czy nie był komunistą? Wybacz, że nie dla każdego
            > obywatela tego kraju Kuroń nie jest postacią pomnikową i nie każdy
            > przyjmuje czołobitnie i z namaszczeniem autorytety podsuwane przez
            > Wyborczą (czasami nie wytrzymują próby czasu - patrz Szczypiorski).
            > Uważam za policzek przyznanie najwyższego polskiego odznaczenia
            > człowiekowi, który umacniał w Polsce komunizm w czasach kiedy
            > jeszcze w więzieniach gineli AK-owcy, nawet pomimo późniejszej
            > działalności opozycyjnej Kuronia.
            A kto to jest komunista? Faktem natomiast jest iż podczas stanu wojennego Kuroń
            i Michnik nadal walczyli o Wolną Polskę a kaczyńscy zadekowali sie pod spódnica
            mamuski.
      • mniammniam3 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:17
        sunnyside napisał:

        >> A tak w ogóle, to po co Michnikowi order, przecież dla niego
        > najważniejsza jest dozgonna wdzięczność i przyjaźń komunistycznych
        > zbrodniarzy i dygnitarzy, łapówkarzy

        Szczególnie łapówkarz Rywin i tzw. trzymający władzę będą dozgonnie
        wdzięczni Michnikowi
        • sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:53
          O, widzę, że kolega więdzę na temat afery Rywina czerpał tylko z
          nagłówków gazet.
        • guru133 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:13
          mniammniam3 napisał:

          > sunnyside napisał:
          >
          > >> A tak w ogóle, to po co Michnikowi order, przecież dla niego
          > > najważniejsza jest dozgonna wdzięczność i przyjaźń komunistycznych
          > > zbrodniarzy i dygnitarzy, łapówkarzy
          >
          > Szczególnie łapówkarz Rywin i tzw. trzymający władzę będą dozgonnie
          > wdzięczni Michnikowi
          Siuśmajtku, zanim cos napiszesz, to pomyśl. Mylenie na prawdę nie boli. dziei
          komu afera Rywina ujrzała swiatło dzienne?
          • sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:29
            "Siuśmajtku"? Winszuję intelektualnych szczytów. Skoro myślenie nie
            boli, to czemu sam nie spróbujesz? Zachęcam również do lektury, samo
            oglądanie "Szkła kontkatowego" nie wystarcza. Sięgnij sobie do
            materiałów, to może się dowiesz dlaczego doszło do tej afery, co się
            działo przed nią i co się działo zanim Wyborcza w końcu opublikowała
            swój artykuł.
      • feurig59 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 00:27
        Wielkość Adama Michnika polega na tym, że był i jest w stanie
        wybaczać swoim wrogom. Chapeau bas.
        • sunnyside Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:03
          Wszyscy wiedzą że swoim Michnik potrafi wybaczać, udowodnił to
          wybaczając w imieniu społeczeństwa Kiszczakowi i Jaruzelskiemu. Nie
          jestem jednak do końca pewien czy z równie ochoczo wybacza tym,
          którzy nie zachorowali na czerwono-gąbczaste zwyrodnienie mózgu.
          Bo chyba nie nazwiesz wybaczeniem wykorzystanie przez Michnika wdowy
          po Zbigniewie Herbercie do udowadniania czytelnikom Wyborczej, że
          Zbigniew Herbert w ostatnich latach swojego życia zidiociał,
          ponieważ ośmielał się krytykować rzeczonego Michnika

          www.youtube.com/watch?v=7zNEbvYKSxI

          Ja bym to nazwał obrzydlistwem a nie wybaczaniem.
          • feurig59 Re: Panie Prezydencie - BRAWO!!! 07.03.08, 01:49
            Przy całym szacunku do osoby i twórczości Zbigniewa Herberta nie da
            sią pominąć faktu, że w swojej krytyce po koniec życia
            nieco "odjechał", atakując realia z którymi się nie zgadzał (n.p.
            okrągły stół) w bardzo drastyczny sposób i co gorsze atakował
            personalnie. Poniekąd był z tego znany już wcześniej (słynne
            wykrzykiwanie w biurach Kultury Paryskiej "To Wy zabiliście Hłaskę!")
            Rozumiem jego niezłomność w kwestiach moralnych, ale przecież nigdy
            nie chciał bezpośrednio brać udziału w żadnych opozycyjnych
            organizacjach, czy parać się rozgrywkami politycznymi. Był poetą,
            ba, wieszczem, ale o tym co było wtedy możliwe w Polsce politycznie
            tak na prawdę nie miał chyba zielonego pojęcia. Stał dosyć wygodnie
            z boku, a kiedy przyszło co do czego, zaczął ferować bezwzględne
            wyroki z dosyć wysokiego piedestału. Jego osobiste ataki na Michnika
            i Miłosza, były ciekawe, ale niedopuszczalne. To nie była rzeczowa
            krytykaotwierająca możliwość dialogu. To była "jazda". Nie miał
            należytego dystansu i zapłacił za to wysoką cenę. Płaci do dzisiaj,
            stawszy się w międzyczasie ikoną ultraprawicy.
          • krzych.korab Nie zbudujesz swojej wielkości Prezydencie umiej- 07.03.08, 06:31
            -szając rolę innych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka