Dodaj do ulubionych

Krótki film o zabijaniu

    • Gość: dodo Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.amb.bydgoszcz.pl 13.11.03, 12:38
      Przechodzę na wegetarianizm. Czasami ludzie to gorszy gatunek od
      wszystkich pozostałych, chodzących po tej planecie. Nawet dziki
      człowiek inaczej obchodził się ze zwierzętami. Cywilizacja z
      ludzi zrobiła nie myślące automaty.
      Popieram takie akcje (zbieranie wiadomości o traktowaniu
      zwierząt), które mogą chociaż trochę pomóc.
      • remislanc Re: Krótki film o zabijaniu 13.11.03, 12:48
        Gość portalu: dodo napisał(a):

        > Przechodzę na wegetarianizm.
        Ciekawe na jak długo.....
        > Czasami ludzie to gorszy gatunek od
        > wszystkich pozostałych, chodzących po tej planecie.
        Rozumiem, że masz na myśli również SIEBIE ???
        • Gość: hipokryzja do Remislanca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 12:56
          WSZYSCY jesteśmy tacy sami,tylko nie wszyscy się do tego przyznają ;).
        • Gość: Śmigło Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 15:05
          Remislanc - lecz się - pora to ostateczna. Są granice wszystkiego! Rozumiem, że
          jesteś jednym z tych z tej rzeźni - stąd te chore opinie. Nie mam pierdolca na
          punkie wegetarianizmu ani spania ze zwierzętami ale w światopoglądzie
          normalnych ludzi nie mieści się wrzucanie żywego zwierzęcia do wrzątku.
      • Gość: OLO I Lwy na wegetarianizm!!! IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 13:00
        A widzieliście filmy przyrodnicze?? - zwierze jeszcze żyje, jeden drapieżnik
        trzyma go za gardło, a reszta stada już wyjada wnętrzności - to jest
        okrucieństwo. Namówcie lwa na wegetarianizm :))

        Może ten sposób uboju jest okrutny, zgadzam się z tym. Ale dyskusja przeniosła
        się w rejony żarcia trawy. Teraz widzę jak wszyscy wegetarianie przekazują
        przepisy na: kotleciki, flaczki i inne barachło z soi itp. A to wszystko syf -
        ludzie nie dajcie się ogłupić - mięso też jest wartością i MUSI być składnikiem
        naszej diety. Człowiek nie ma pięciu żołądków dlatego że to nieestetyczne tylko
        dlatego że ma jeść mięso - tak go Bóg stworzył. Wegetarianie (których
        spotkałem) żarli trawsko a potem garść tabletek z mikroelementami i witaminami
        bo padliby od takiej zielonej diety. A tabletki to przecież chemia, no nie.
        I dlatego mówię - jedzcie mięsko bo jest zdrowe i zabijajcie humanitarnie
        zwierzątka. Poza tym założę się że zaraz znajdą się tacy którzy stwierdzą że
        marchewka ma duszę a ziemniaki wyją z bólu podczas obierania, a zjadanie owoców
        to aborcja :).

        PS. miejscowość nazywa się Przechlewo i śmierdzi w cłej okolicy tą świniarnią
        PS. Wiecie jak się robi kiszkę/kaszankę?? To jest dopiero krwawy sport, ale
        jaki smaczny :)
        • Gość: Paweł Re: Lwy na wegetarianizm!!! IP: *.dywizjon.net / *.dywizjon.net 13.11.03, 13:18
          Po pierwsze nie wszystkie tabletki to chemia, po drugie ani ja ani większość
          znanych mi wegetarian, nie uzupełnia diety żadnymi tabletkami. Jeśli o mnie
          chodzi, to w przeciągu ostatnich 10 (a wegetarianinem jestem od 14) lat mój
          jedyny kontakt z tabletkami to kilkakrotne zażycie czegoś przeciwbólowego (np.
          gdy bolał mnie ząb). Wyniki badań mam dobre, na sampoczucie też nie narzekam,
          więc daruj sobie głupie komentarze, zwłaszcza jeśli opierasz je na jakichś
          beznadziejnych uogólnieniach (no i jeśli ja jem trawsko to Ty ścierwo).
    • Gość: MORALEZ Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.warka.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 12:41
      GDZIE JEST FIL....OPUBLIKUJCIE GO W SIECI....TO POMOŻE JESTEM
      TEGO PEWIEN. NIC TAK NIE POMAGA JAK ŚWIADOMOŚĆ CAŁEGO
      NARODU....POLSKA TO DZIWNY KRAJ....
    • Gość: Sejsmo Przecież to robią ... ludzie(?)... IP: 212.160.189.* 13.11.03, 12:43
      Ile w nich pozostało człowieczeństwa. Jak trzeba być prymitywnym
      i zniszczonym, wyzutym z wszelkich, właściwych osobie ludzkiej,
      uczuć. Nie potrafiłbym się zadawać z kimś takim. Nie miałbym mu
      nawet nic do powiedzenia. Bo co by to dało...?
    • Gość: Sejsmo Przecież to robią ... ludzie(?)... IP: 212.160.189.* 13.11.03, 12:43
      Ile w nich pozostało człowieczeństwa? Jak trzeba być prymitywnym
      i zniszczonym, wyzutym z wszelkich, właściwych osobie ludzkiej,
      uczuć? Nie potrafiłbym się zadawać z kimś takim. Nie miałbym mu
      nawet nic do powiedzenia. Bo co by to dało...?
      • Gość: OLO I Re: Przecież to robią ... ludzie(?)... IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 13:11
        Sciślej mówiąc rzeźnicy - taki mają zawód. Wybaczcie, ale pieprzycie - na
        świecie jest dużo więcej okrucieństwa niż jedna drgająca świnia na haku.
      • Gość: OLO I Re: Przecież to robią ... ludzie(?)... IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 13:13
        Sciślej mówiąc rzeźnicy - taki mają zawód. Wybaczcie, ale pieprzycie - na
        świecie jest dużo więcej okrucieństwa względem ludzi niż jedna drgająca świnia
        na haku.
    • Gość: ZUBI Re: Krótki film o zabijaniu IP: 217.153.88.* 13.11.03, 12:52
      Nagram sobie ten film. Na wszelki wypadek, gdybym jeszcze kiedys
      nabrala ochoty na zjedzenie miesa.
      Niedlugo swieta Bozego Narodzenia. Kolejna hekatomba dla
      zwierzat, a dla ludzi przyjemny nastroj i mnostwo gadania o
      milosci...
    • Gość: nikt ZBIGNIEW ORODYŃSKI DO OPARZARKI, SKORO IP: *.wan.pol.pl 13.11.03, 13:00
      twierdzi, że to takie nowoczesne. Co za skurwysyn, weterynarz,
      ja pierdole.
    • Gość: Adam Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 13.11.03, 13:04
      Takiego chuja weterynarza to ja bym do wrzątku włożył !
      To przeciez barbarzyństwo.
      • Gość: kicia ODEBRAC weterynarii nadzor nad ustawa o ochronie IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 13:13
        Powolac Rzecznika Praw Zwierzat. Jesli my tych zwierzat nie bedziemy chronic to
        cala reszta na ich cierpieniu bedzie zarabiala. Weterynaria smieje sie w twarz-
        nie widzicie tego! 'Rzeznik' broni rzeznika!
        • Gość: Markiz de Sade Re: ODEBRAC weterynarii nadzor nad ustawa o ochro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 13:23
          Przykra sprawa z tymi swinkami, ale nie mam zamiaru placic dwa razy wiecej za
          kielbase, aby miec pewnosc, iz swinia zostala zabita w sposob "humanitarny".
          A jezeli mialbym lozyc pieniadze na jakiegos Rzeznika Praw Zwierzat to juz wole
          doplacac do PKP
          • Gość: ANka A moze wystarczy zeby weterynarze mieli IP: *.ifn-magdeburg.de 13.11.03, 13:29
            wlasnie wieksze uprawnienia do kontroli? Kto wie wiecej o cierpieniu zwierzat
            niz ten kto je leczy? Zgadzam sie ze rzecznik to bzdura- kolejne zrodlo
            malwersacji i pieniedzy uciekajacych niewiadomo dokad.. To weterynarze
            potrzebuja zatrudnienia i wiekszej kontroli nad tym co sie dzieje. Najwyrazniej
            ich sytuacja jest tak zla, ze obawa przed utrata posady wieksza niz to co
            nakazuje im wiedza i sumienie.
            W koncu jezeli ktos wybiera sie na studia weterynaryjne to nie dlatego ze jego
            marzeniem zycia jest nadzor nad ubojem zwierzat...
            • Gość: Markiz de Sade Re: A moze wystarczy zeby weterynarze mieli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 13:47
              Latwe do napisanie, ale chyba niewykonalne.
              Po pierwsze nie jestem pewien, czy wszyscy zostaja weterynarzami z milosci do
              swin i innych zwierzat hodowlanych
              Po drugie - kto i na jakiej podstawie mialby ustalic, jaki sposob uboju jest
              najwlasciwszy dla zwierzat
              Po trzecie - wiekszosc ubojni znajduje sie na wsi, a to jest bardzo hermetyczne
              srodowisko. Hodowcy znaja weterynarzy, weterynarze znaja hodowcow. Jedni zyja z
              drugich. Co sie stanie w sytuacji, kiedy jeden weterynarz zglosi uwagi co do
              sposobu uboju? Domyslam sie, ze przy nastepnym bedzie asystowal jego "kolega" z
              sasiedniej wioski, ktory nie bedzie mial zadnych skrupulow
              • Gość: ANka Mozna wiecej kontroli i platnych dodatkowych IP: *.ifn-magdeburg.de 13.11.03, 13:54
                godzin co moze byc nawet lepsze niz etaty - dla specjalnych komisji
                weterynaryjnych wymagac odpowiednia ustawa.
                Czas bysmy problemy naszego rolnictwa potrafili zalatwiac sami, nie czekajac na
                ´specjalistow´ z Unii.. Weterynarzy mamy zapewne nie gorszych od unijnych.
                pewnie beda to jeszcze jakies koszty. Ale nie musza byc z budzetu - moga placic
                za nie firmy. Mieso moze byc drozsze - ale i tak w koncu nas to czeka jesli
                wejdziemy do Europy.. A jesli kogos bedzie stac na mieso rzadziej to moze nawet
                nie bedzie tak zle. W koncu nasz kraj jada glownie schabowe- a kiedys kultura
                chlopska opierala sie na kaszy, kwasnym mleku, kiszonkach i ziemniakach. I byli
                zdrowi jak rydze...
                • Gość: Markiz de Sade Re: Mozna wiecej kontroli i platnych dodatkowych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 14:03
                  Nie probujmy uszczesliwiac wszystkich an sile. Prawda jest, ze niektórzy wola
                  placic wiecej za zywnosc ekologiczna i kielbase z niezestresowanej swini. Ale
                  nie wszyscy. I nakladajac przymusowe kontrole na wszystkie zaklady nie dajemy
                  ludziom mozliwosci wyboru - placic wiecej i jesc zdrowiej, czy tez placic
                  mniej, a o zdrowie niech sie martwi panstwowa sluzba zdrowia.
                  A co do zycia na wsi w dawnycg czasach to nie byla wcale sielanka. Ludzie jedli
                  kasze i warzywa, bo nie mieli innej mozliwosci. I niektorzy calkiem zdrowo
                  sobie zyli i rosli. Zwlaszcza ci, ktorzy nie zmarli zaraz po porodzie
            • Gość: samo zlo Re: ANKa, o jakim ty sumieniu tutaj mowisz? IP: *.aster.pl / *.acn.pl 13.11.03, 14:25
              Czy sadzisz, ze ten weterynarz ma sumienie? Ja mam zupelnie inne zdanie na ten
              temat.
          • Gość: samo zlo MARKIZIE MAM NADZIEJE, ZE SIE ZADLAWISZ TA KIELBAS IP: *.aster.pl / *.acn.pl 13.11.03, 14:23
          • Gość: samo zlo MARKIZIE MAM NADZIEJE, ZE SIE ZADLAWISZ TA KIELBAS IP: *.aster.pl / *.acn.pl 13.11.03, 14:23
            • Gość: a Uwazaj bo dostaniesz apopleksji! IP: *.geol.uni-heidelberg.de 13.11.03, 14:45
              Histeryku a czy poniewieranymi ludzmi w Polsce (o ktorych akurat filmow sie nie
              kreci, bo nie wypadaja tak efektownie jak swinie) tez tak sie przejmujesz?!
              • Gość: ANka A gdzie w Polsce gotuja ludzi zywcem we wrzatku? IP: *.ifn-magdeburg.de 13.11.03, 15:25
                Wiadomo cos o tym w Heidelbergu?
            • Gość: Markiz de Sade Re: MARKIZIE MAM NADZIEJE, ZE SIE ZADLAWISZ TA KI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 15:07
              A czy zadlawienie kielbasa bedzie wedlug ciebie smiercia "humanitarna"?????????
    • Gość: ian Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.kalisz.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 13:13
      Oczywiście większość tzw. poważnych ludzi odpowie, że to mało istotny problem,
      że są wojny, aborcja, biedne dzieci w Polsce i w Bangladeszu i tym podobne
      pseudoargumenty. Niestety nikt tej znieczulicy nie zmieni. Nikt nie chce
      zuważyć, że zaczyna się od łamania drzew, biestialskiego zabijania zwierząt.
      Potem granica się zaciera - pakuje się do beczki własne dzieciaki (zaraz po
      mszy). No i tak to się kręci. Po prostu ludzie nie zasługują na nic dobrego
    • Gość: WSTYD WSTYD TAKIE RZECZY TYLKO W POLSCE I ROSJI. IP: *.ght.iadfw.net 13.11.03, 13:24
      I oni chco do Unii Europejskiej, pastuchy jedne.
    • Gość: Miesozerca Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.icsr.agh.edu.pl 13.11.03, 13:25
      Wszystkim Wam łatwo sie krytykuje sytuacje opisywaną w artykule. Niechze jednak
      ktos zaproponuje jakies rozwiazanie. Przeciez bezkonstruktywna krytyka jest
      tylko i wyłącznie pieniactwem. Łatwo jest sugerować, że rzeźnik to człowiek bez
      serca bo zabija zwierzątka. Nikt jednak nie pomyśli że w sumie to on bierze na
      siebie brudną robotę. Morduje zwierzątka żebyście Wy mieli co jeść. Żeby Wasi
      tatusiowie mogli jeść i pracować i zarobić na Wasze komputery z których piszecie
      te posty (to do młodszej części dysputników). A Ci proponujący wyżucenie mięsa z
      jadłospisu, niech to powiedzą większości polskiego społeczeństwa która pracuje
      fizycznie. To nie są Indie gdzie nie musisz się matrwić o ciepło. Ci ludzie nie
      są też darmozjadami żeby cały dzień medytować. Bo to właśnie brak mięsa, a
      właściwie pewnych białek w nim zawartych powoduje apatię i stany oddalenia od
      świata tak miło pomagające medytować. Każdy lekarz Wam to powie. Mięso to siła,
      energia, żywotność, charakter, siły życiowe. Zresztą bycie wegetarianinem jest
      drogie i przeciętną polską rodzinę po prostu nie stać żeby w zimie kupować
      ekwiwalent w postaci mięsa.

      Smierc zwierzecia powinna byc szybka i skuteczna. A nie humanitarna na litość.
      Nic poza tym! A swoje mozliwosci umysłowe, umiejetnosc argumentowania i dyskusji
      wykorzystajcie w jakiejs bardziej szlachetnej sprawie.
      • Gość: UE Smierc zwierzecia powinna byc szybka i skuteczna IP: *.ght.iadfw.net 13.11.03, 13:28
        "Smierc zwierzecia powinna byc szybka i skuteczna" - to jedynie co z sensem
        napisales miesozerco.
      • Gość: hipokryzja do Mięsożercy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 13:40
        ależ o to właśnie chodzi,że Ci,którzy biorą na siebie "brudną robotę" po prostu
        ją PARTACZĄ, a przez to zwierzęta cierpią umierając powoli. Tu chodzi o to,by -
        jeśli to już musi się dziać,by społeczeństwo "nażarło się" (sorry) mięsa - to
        żeby to robić szybko i skutecznie, a nie "po polsku". A propos wegetarianizmu -
        nie jem mięsa i nie oddalam się donikąd,chyba,że w marzenia... :).
        • Gość: ANka Poprzednik mial chyba na mysli anemie.. IP: *.ifn-magdeburg.de 13.11.03, 13:47
          Albo sam nie wiedzial co.. Ale zelazo jest nie tylko w miesie, a latwiej sie
          przyswaja z cytrusami :)))
          Co do Indii to tez sie pomylil- wiecej wegetarian jest na Polnocy - gdzie
          chlodniej z racji m. innymi na religie...
          Warzywa, zboza i owoce moga dawac mnostwo energii- jedyne co sie zgadza to to ze
          o zdrowe nie konserwowane owoce zima trudniej (poza kiszonkami). Ale z drugiej
          strony mieso przeciez tez sie konserwuje i to jak!!!!
          I cos jest w tym, ze jak sie dluzszy czas go nie je to nie ma sie kompletnie na
          nie ochoty. A smak czy zapach moze byc nawet nieprzyjemny...
          Ja mam w lodowce kielbase, ktora zostawila rodzinka ale nie moge na nia patrzec.
          I mimo iz nie cierpie marnowania jedzenia (kielbasy nie da sie skompostowac)
          lezy juz prawie tydzien- bo nie moglam spotkac odpowiednio wyglodzonego psa by
          ja zjadl.
          • Gość: hipokryzja do ANki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 15:04
            Dużo wapnia jest w roślinach zielonych,np. w brokułach - i ten właśnie wapń
            jest najbardziej przyswajalny, a nie ten z mleka (pij mleko - mit nie do
            obalenia niestety). Człowiek uzależnia się od mięsa,dlatego tak chętnie je
            zjada i dlatego tak niechętnie patrzy na nie,kiedy już się od niego uwolni - bo
            jego organizm się odzwyczaja od trawienia białka zwierzęcego, odtruwa się -
            dlatego zjedzenie mięsa po długiej przerwie kończy się w toalecie ;). Nie dawaj
            psu kiełbasy, jest pełna konserwantów :).
            • Gość: ANka Dzieki wiem to wszystko...ale dobrze ze napisalas IP: *.ifn-magdeburg.de 13.11.03, 15:24
              Wapn z jogurtow jest troche lepiej przyswajalny..Jest go duzo tez w suszonych
              morelkach ale sama wiesz jakie w Polsce sa relatywnie drogie...
              Kielbase wlasnie rezerwowalam dla jakiegos zaglodzonego psa, ktory nie ma
              wyboru.. Ale tu nawet bezpanskie koty sa przejedzone...
              I wiem ze wtedy na wsi nie byla sielanka.. Ale moze wlasnie dlatego wymyslano
              potrawy, ktore mozliwie dobrze zachowuja wlasciwosci skladnikow z ktorych sa
              przyrzadzane i sa calkiem smaczne.
              Sprobuj potraw np alzackich czy portugalskich chlopow.. Malze to tez nie bylo
              jedzenie arystokracji.. (moze najwyzej ostrygi).

    • Gość: saavage Re: Krótki film o zabijaniu IP: 62.233.233.* 13.11.03, 13:47
      Brrr okropienstwo, od samego czytania lzy sie cisna do oczu, filmu chyba nie
      dam rady...

      W koncu niech zacznie byc o tym glosno. ludzie sie przekonaja, ze to jak z
      czasow obozow koncentracyjnych. Moze poprawia sie warunki tych zwierzat, tak
      jak koni, od czasu gdy zaczelo byc glosno o warunkach ich transportu...

      Mam wielka nadzieje...
    • Gość: tucia2 Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.gdynia.mm.pl 13.11.03, 13:51
      Jaki narod takie obyczaje.Juz sie odechciewa dyskutowac,bo nikt
      za to odpowiedzialny sie tym nie przejmuje.HANBA!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: Kr PISZMY MAILE ZASYPMY ICH PROTESTAMI!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 13:53
      PISZMY PROTESTY WYRAZMY SWOJE OBURZENIE ZA TO BESIALSTWO BO OCZYWISCIE NIEMOZNA
      LICZYC ZE SIE KTOS NA PORZADNIE ZAJMIE, PROKURATURA WOLISCIGAC DZIENNIKARZY,
      PODAJE ADRESY:
      1. office@primefood.com.pl
      2. biuro@rzeznia-ubojnia.com.pl (tam ta swinie zywcem do wrzadku wrzucili)

      piszmy ile wlezie moze dotrze albo zablokuje im konta ....

      • Gość: samo zlo Re: PISZMY MAILE ZASYPMY ICH PROTESTAMI!! IP: *.aster.pl / *.acn.pl 13.11.03, 14:30
        zaraz zaczynam pisac do tych skur...ynow.
      • Gość: kicia DUNCZYCE, go home!!! IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 15:17
        Trzeba tez pisac do rzadu i ambasady dunskiej! To skandal! W Danii jest zakaz
        hodowli przemyslowej a oni nie dosc ze u nas sobie zrobili hodowle to jeszcze w
        barbarzynski sposob usmiercaja te biedne zwierzeta-'prima' food.
    • Gość: z paryza Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.batb1.univ-paris8.fr 13.11.03, 14:02
      jakie szczescie byc wegetarianinem w tym kontekscie.
      niestety nim nie jestem, ale z obrzydzeniem dzisiaj spojrze na mieso.
      niestety pewnie jutro o tym zapomne, a przeciez to barbarzynstwo bedzie trwac.

      aby wiecej tego typu akcji uswiadamiajacych, chwala vivie za konie idace na
      rzez, za swietna kampanie o porzuconych psach w lasach, przywiazanie-oddanie.


      ludzie, ci ktorzy to robicie, gdzie wasze sumienia????
      • Gość: samo zlo MIARA CZLOWIECZENSTWA JEST STOSUNEK DO ZWIERZAT IP: *.aster.pl / *.acn.pl 13.11.03, 14:35
        Widocznie te kreatury pracujace w rzezni, juz dawno przestaly byc ludzmi i
        zamienili sie w zwyklych nazistow.
    • Gość: Lek.wet. Re: Krótki film o zabijaniu IP: 80.244.129.* 13.11.03, 14:39
      Nie zgadzam się z opinią żewszyscy lekarze wet. nie reagują na
      znęcanie
      się nad zwierzętami poddawanymi ubojowi.Ja również pracuję w
      rzeźni .Nie wyobrażam sobie aby podczas mojej pracy zwierzęta
      były kopane , wrzucane żywcem do parzelnika.
      Prawdą jest że toczyłam "boje" z pracownikami rzeżni ,próbując
      ich uwrażliwić na ból i cierpienie zwierzat,ale jedynymi
      przekonowującymi ich argumentami były tylko argumenty finansowe.
      Potrzeba było trochę czasu aby zmienić ich nawyki .Niestety ich
      poglądów już nikt nie zmieni.Jeśli chodzi o ogłuszanie prądem
      to ma ono na celu zniesienie świadomości i bólu podczas uboju.
      W prawidłowo dokonanym ogłuszeniu [jest ono naprawdę niebolesne]
      świadomość zwierzęcia nie powraca.Jesli dzieje się inaczej to
      świadczy tylko o tych "ludziach", lub o wadliwym sprzęcie.
      .Wiem że to brzmi okrutnie,
      'ale jest to najbardziej humanitarny sposób uboju ,o ile
      jakiekolwiek zabijanie można tak nazwać. Nic nie usprawiedliwia
      tych którzy dopuszczają
      się maltretowania niewinnych zwierząt , które i tak idą na
      śmierć .

      Całe szczęście że ten proceder w Polsce jest karany.
      Dobrze że znalazł sie ktoś kto naglośnił tą sprawę.
      My lek.wet. musimy czuć się szczególnie odpowiedzialni za
      tego typu zdarzenia.Jest mi wstyd za kolegów którzy z
      obojetnoscią patrzą na okrucieństwo wobec zwierząt ,którym
      zobowiązali się pomagać

    • Gość: rokita Ubij komucha IP: *.hrz.Uni-Siegen.DE 13.11.03, 14:44
      Proponuje zrobic to z Leszkiem :)
    • Gość: AF To jest barbarzynstwo ! IP: 167.83.10.* 13.11.03, 14:57
      To mnie szokuje. Zwierze powinno byc zabite szybko i
      bezbolesnie. Nie ma usprawiedliwienia na takie ich traktowanie...
      Na ten zaklad powinny byc nalozone surowe kary, a winni
      ukarani....
    • Gość: jjj16 Już my znamy te organizacje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.11.03, 15:02
      Już my znamy te organizacje ochrony praw zwierząt. Nie mówię że
      wszystkie ale duża część działa tak, że za nie zrobienie szumu
      orgnizacja bierze odpowiednie profity. Słyszeliście o tym ?
      • Gość: kicia Re: Już my znamy te organizacje IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 15:23
        A ktore wiesz? jak wiesz to pisz a jak nie wiesz to spadaj. Pracujesz w ktorejs
        z tych firm, to pojdziesz i tak na bruk! ZAMKNAC te rzeznie-zrobic pokazowke-
        przestroge dla innych-dosc poblazania. A potem ludzie sie dziwia,ze zwloki
        dzieci w beczkach, lodowkach, maltretowane noworodki. Niewarazliwosc na
        cierpienie najslabszych istot konczy sie niewrazliwoscia i na cierpienie, bol
        bezbronnego czlowieka.
        • Gość: Śmigło Re: Już my znamy te organizacje IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 15:33
          Kiciu, dzięki za Twoją opinię, bo oprócz tego, co czytam w artykule, to jeszcze
          czytając opinie włos się jeży! Ludzie! Można być wegetarianinem, lub nie, można
          spać ze zwierzętami, lub nie, ale w światopoglądzie normalnego człowieka nie
          mieści się wrzucanie żywego zwierzęcia do wrzątku. To nie jest żadna norma! To
          patologia! Kto myśli inaczej powinien się leczyć i to szybko!
          • Gość: Kaja Re: Już my znamy te organizacje IP: 195.245.226.* 13.11.03, 16:19
            A poza tym, gdyby ktos nie zauwazyl, TA organizacja- OTOZ wlasnie zrobila szum,
            na pewno wbrew woli barbarzyncow.
    • Gość: 007 SMACZNEGO!!! IP: *.nist.gov 13.11.03, 15:39
      • klaryska Re: SMACZNEGO!!!no wlasnie 13.11.03, 16:04
        ja i tak jak poczuje zapach kielbachy to ja zjem ..nie myslac co sie dzieje
        wczesniej. I nikt nie zmusi mnie do bycia jaroszem bo ja uwazam to za niezdrowe.
        I jednoczesnie wiem ze, zwiarzeta musza byc zabijane tasmowo bo inaczej cena
        mojej kielbasy przekroczy moje zarobki.
        Czy wobec tego jest mozliwosc zeby zwierzeta nie cierpialy. Przypomina sie
        praca doktorska na temat stworzenia jak najmniej stresujacych warunkow w
        momencie zabijania zwierzecia. Ale w jakim kraju i gdzie byly na to pieniadze
        nie jestem pewna. Moze to bylo nawet w Polsce.
        Wiem ,ze UNia walczy z masowa produkcja miesa. Odchodzi sie od trzymania krow w
        zamknietych pomieszczeniach a Szwecja ma zmienic prawo i drob ma biegac na
        zewnatrz-tak obiecali Astrid. Ale co ze smiercia nie mam pojecia. Moze juz
        poradzili sobie z tym tematem i warto skorzystac.
        W Japonii upija sie zwierzeta ..ale cena miesa potem jest obledna.
        Czy za martretowanie zwierzat nie grozi kara w Polsce???to na poczatek powínno
        dac szanse komisjom do przeprowadzenia kontroli w rzezniach. A potem.....???
        • Gość: Smok Re: SMACZNEGO!!!no wlasnie IP: *.dtvk.tpnet.pl 13.11.03, 16:38
          "Wy, którzy macie w nienawiści dobro, a miłujecie zło, którzy zdzieracie z nich
          skórę, a ciało ich aż do kości.
          Bo ci, którzy jedzą ciało mego ludu i skórę z niego zdzierają, a kości mu łamią
          i tną na kawałki, jak w garnku, jak mięso w środku kotła,
          wołać będą wówczas do Boga, ale im nie odpowie, lecz zakryje wówczas oblicze
          swe przed nimi za występki, które popełnili."
          Mich. 3:2-4
          • klaryska Re: SMACZNEGO!!!no wlasnie 13.11.03, 19:54

            chyba Cie pogielo ...prosto do Tworek

            Gość portalu: Smok napisał(a):

            > "Wy, którzy macie w nienawiści dobro, a miłujecie zło, którzy zdzieracie z
            nich
            >
            > skórę, a ciało ich aż do kości.
            > Bo ci, którzy jedzą ciało mego ludu i skórę z niego zdzierają, a kości mu
            łamią
            >
            > i tną na kawałki, jak w garnku, jak mięso w środku kotła,
            > wołać będą wówczas do Boga, ale im nie odpowie, lecz zakryje wówczas oblicze
            > swe przed nimi za występki, które popełnili."
            > Mich. 3:2-4
    • Gość: a.a. Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.przechlewo.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 16:26
      Najpierw należy zainteresować się losem pracowników zakładów
      mięsnych w Przechlewie traktowanych gorzej niż świnie.
      • Gość: Kaja Re: Krótki film o zabijaniu IP: 195.245.226.* 13.11.03, 16:30
        a co pracownik si eodezwal? i boi sie sierotka ze za bestialstwo premie straci?
        GOrzej niz swinie? Tzn co- sa wieszani na hakach w pelni swiadomosci? Oglusza
        sie ich za krotko zeby szybciej sie zerwac do domu?
        Zalosne. To nie sa ludzie, i duzo gorsi sa niz zwierzeta
    • Gość: lo Mieso jest morderstwem IP: 212.127.78.* 13.11.03, 16:38
      podajcie adresy domowe tych rzeznikow
      sam chetnie wrzuce tych sk... do tego wrzatku !

      • Gość: Smok Re: Mieso jest morderstwem IP: *.dtvk.tpnet.pl 13.11.03, 16:43
        "Ci, ..., którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem -
        wyrocznia Pana." Iz. 66:17
    • Gość: toja Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.03, 16:42
      no i co w tym szokujacego? dobija mnie znieczulica panujaca na
      tym swiecie.. zawsze wiadomo bylo co to jest morderstwo...
      szokujace... jasne... czy wy myslicie ze szynka i skorzane
      ubrania rosna w pudelkach??
      zalosne i tyle... to czysty egoizm odrzucac problem:(
    • Gość: Jacek Re: Krótki film o zabijaniu IP: 82.139.15.* 13.11.03, 16:49
      Ciągle słyszymy UE to... UE tamto,a jakże daleko nam do podstawowych,
      cywilizowanych metod.
    • Gość: M Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.teagasc.ie 13.11.03, 16:55
      Rzeczywiscie swinie ogluszane za pomoca kleszczy elekktrycznych
      widza co sie dzieje i nie jest to najlepsze, zwierzeta widza
      smierc swoich "kolezanek"... Swinie ogluszane w tunelu nie
      widza nic, a jezeli ruszaja sie zawieszone na haku, to juz
      tylko sprawa systemu nerwowego, ktory jest ciagle aktywny, nie
      znaczy to ze swinia "pragnie rozpaczliwie wyrwac sie smierci".
      Uwazam ze wszystkie czynnosci obserwowane podczas uboju
      zapisane zostaly przez laika, moze nalezaloby troche poczytac o
      fizjologii....
      • stunn Re: Krótki film o zabijaniu 13.11.03, 17:18
        Gość portalu: M napisał(a):

        > Rzeczywiscie swinie ogluszane za pomoca kleszczy elekktrycznych
        > widza co sie dzieje i nie jest to najlepsze, zwierzeta widza
        > smierc swoich "kolezanek"... Swinie ogluszane w tunelu nie
        > widza nic, a jezeli ruszaja sie zawieszone na haku, to juz
        > tylko sprawa systemu nerwowego, ktory jest ciagle aktywny, nie
        > znaczy to ze swinia "pragnie rozpaczliwie wyrwac sie smierci".
        > Uwazam ze wszystkie czynnosci obserwowane podczas uboju
        > zapisane zostaly przez laika, moze nalezaloby troche poczytac o
        > fizjologii....

        I to jest prawda, Co którzy piszą bzdury o uboju nie mają o nim pojęcia, a co
        gorsze to pytamy o zdanie ekologów i zoologów. Zadajmy to pytanie fizjologom
        oni wiedzą, na czym polega mechanizm skurczu - bez względu na gatunek". Dla
        ciekwskich, w średnioweczu stosowano gilotyny. Po odcięciu łba delikwentowi
        tudzież czarownicy, jej nogi i ręce dalej się ruszały pomimo tego, że głowa
        była 10 metrów dalej. Zajrzyjcie najpierw do podręcznika od biologii, myślę, że
        już w szkole podstawowej uczą o tym. Niemniej dla wielu czas zatrzymał się na
        Pocahontas, na naukę nie było czasu
        • Gość: Marek Gromowicz Re: Krótki film o zabijaniu IP: 195.245.226.* 13.11.03, 17:24
          Dla zainteresowanych- lekarz weterynarii specjalizacja- zwierzęta gospodarskie
          Prosze oszczędzić mi pseudonaukwych bzdur i opowiastek o Pocahontas. W swojej
          ignorancji mylicie PAnstwo newowe odruchy przed i po smiertne ze swiadomym
          szarpaniem sie zwierzecia skazanego na straszliwa smierc. Zespol odruchow nie
          obejmuje krzyku - ani tez swiadomych prob zerwania sie z haka.
          Ja rozumiem ze niektorym trudn jest pogodzic sie z faktem, ze jedzac mieso TAK
          ubijanych zwierzat przyczyniaja sie do ich cieprienia, ale zalosne sa proby
          wytlumaczenia sobie i swiatu ze wszystko jest ok.
          Dr.hab Marek Gromowicz
          nie wegetarianin
          • stunn Re: Krótki film o zabijaniu 13.11.03, 17:38
            Gość portalu: Marek Gromowicz napisał(a):

            > Dla zainteresowanych- lekarz weterynarii specjalizacja- zwierzęta gospodarskie
            > Prosze oszczędzić mi pseudonaukwych bzdur i opowiastek o Pocahontas. W swojej
            > ignorancji mylicie PAnstwo newowe odruchy przed i po smiertne ze swiadomym
            > szarpaniem sie zwierzecia skazanego na straszliwa smierc. Zespol odruchow nie
            > obejmuje krzyku - ani tez swiadomych prob zerwania sie z haka.
            > Ja rozumiem ze niektorym trudn jest pogodzic sie z faktem, ze jedzac mieso
            TAK
            > ubijanych zwierzat przyczyniaja sie do ich cieprienia, ale zalosne sa proby
            > wytlumaczenia sobie i swiatu ze wszystko jest ok.
            > Dr.hab Marek Gromowicz
            > nie wegetarianin

            A słyszałeś wielki doktorze,jakieś krzyki w artykule. Ja nie. I sam się z haka
            urwałeś, czy wiesz baranie ile czsu przewiduje UE w soich rosporządzeniach na
            głuszenie elektryczne. Może Twoi koledzy są ślepi i głusi, aPolski ekologiczny
            rolnik wali świnie obychem w łeb i ta mu ucieka. Pewnie doktarat od wujka
            • Gość: Kicia Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.11.03, 17:49
              Nie slyszales, chyba ty matole nie doczytales. Gluchy i slepy to chory czlowiek-
              wspolczuje ci. Zanim cie dopuszcza do tej UE to idz do szkol i popraw swoja
              pisownie-matoly pozostaja, w gnojowicy po zeby, a madrzy ida do przodu.
              • stunn Re: Krótki film o zabijaniu 13.11.03, 18:08
                Napisać w gazecie i spluć można każdego, jak będziesz miała takie wykształcenie
                jak ja to kicia, powinnaś znać podstawy odmiany w języku polskim. Czy ty kiedyś
                byłaś w ubojni. Masz ograniczoną wiedzę, to normalne wydumanych warszawików,
                którzy wpierdalają co popadnie i pierdolą o ekologii. Czy ty kobieto wiesz, że
                30 % ubitych zwierzą jest nienadzorowanych!!! Pewnie nie, bo po co. Tam dopiero
                jest rzeź idźcie tam, a nie reagujcie na głupie informacje, wygenerowane prze
                pseudodziennikarzy i quasiekologów. Łatwo jest kogoś skrzywdzić, czy wy
                jesteście na tyle czyści, nie zdeptaliście mrówki w życie i pierwsi możecie
                rzucić kamieniem
                • Gość: Marek Gromowicz Re: Krótki film o zabijaniu IP: 195.245.226.* 13.11.03, 18:22
                  Nie drogi Panie pseudo naukowcu, widzialem film na pokazie przedpremierowym-
                  premiera dzis TVP3 godzina 22.15
                  Po emisji zapraszam Pana do dalszej dyskusji
              • Gość: M Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.teagasc.ie 13.11.03, 18:29
                Wlasnie o to chodzi, ze jesli ktos nie ma pojecia o ubijaniu zwirzat,
                szarpanie swini na haku zinterpretuje w taki ( jakw artykule) a nie inny
                sposob.Jestem technologiem zywnosci ze specjalizacja przetworstwo miesa i
                widzialam uboj swin wiele razy, ani razu nie widzialam zeby swinia wyskakiwala
                z parzelnika.
                • Gość: wikul Krótki film o uboju trzody chlewnej IP: *.aster.pl / *.acn.pl 14.11.03, 03:22
                  Odpowiadasz na :

                  Gość portalu: M napisał(a):

                  > Wlasnie o to chodzi, ze jesli ktos nie ma pojecia o ubijaniu zwirzat,
                  > szarpanie swini na haku zinterpretuje w taki ( jakw artykule) a nie inny
                  > sposob.Jestem technologiem zywnosci ze specjalizacja przetworstwo miesa i
                  > widzialam uboj swin wiele razy, ani razu nie widzialam zeby swinia
                  wyskakiwala
                  > z parzelnika.



                  W pełni potwierdzam twoje uwagi . Z racji pracy zawodowej przebywałem
                  wielokrotnie w ubojniach . Świnie poddawane obróbce termicznej są już nieżywe .
                  Nigdy nie widziałem żeby świnia próbowała wydostać się z oparzelnika . To
                  kompletne bzdury .
            • Gość: ANka Oprocz procedur IP: *.ifn-magdeburg.de 13.11.03, 18:37
              Jest czlowiek, ktory je wykonuje. NIkt nie powinien z Panem rozmawiac bo to jak
              sie Pan do kogos zwraca swiadczy o Panu..
              Zakladam, ze nie ma Pan zadnego wyksztalcenia, bo w naszej kulturze nawet
              podstawowe obejmuje umiejetnosc dyskusji z drugim czlowiekiem przy pomocy
              argumentow a nie obrazanie drugiej osoby.
              Wobec powyzszego dla mnie osobiscie Pana zdanie w tej kwestii nie ma zadnej
              wartosci.
              Czlowiek wykonujacy dana procedure, ktos kto nadzoruje wykonanie za to
              odpowiada.. I jesli stwierdza nieprawidlowosci to je zglasza. Chyba ze jest
              robotem, pozbawionym mozliwosci weryfikowania swoich dzialan w stosunku do
              obserwowanych efektow..
              TAKIE sa fakty.... a swoje przymiotniki wobec tego prosze zarezerwowac dla siebie.
              Licze na brak odpowiedzi z Pana strony...
          • Gość: ANka Popieram Pana calkowicie.. IP: *.ifn-magdeburg.de 13.11.03, 18:29
            Najgorsze sa wypowiedzi osob, ktore cos przeczytaly i o czyms slyszaly lecz nie
            do konca... Najwyrazniej wypowiedzi nie poparte tytulem ale wlasnie fizjologow,
            neurofizjologow i weterynarzy do tych ludzi nie docieraja...
            Pozdrawiam serdecznie..
            Jak mozna mylic drgawki ze swiadomymi probami wydostania sie i krzykiem!!!
            A moze Pan autor Pocahontas opowie nam o glowach, ktore mowily po odcieciu i
            korpusach, ktore go policzkowaly..
            Nie to nie jest OK- w zadnym razie.. W dodatku jak mowilam nawet przy
            teoretycznie dobrze opracowanej procedurze mozna cos wypaczyc w realizacji (np
            skrocic - niechcacy jakis etap- bo komus sie spieszy, lub nie sprawdzic
            poprawnosci dzialania urzadzenia..)
            • Gość: Marek Gromowicz Re: Popieram Pana calkowicie.. IP: 195.245.226.* 13.11.03, 18:38
              Moim skromnym zdaniem -i smiem sadzic ze wiekszosc Panstwa uzywajaca polkul
              mozgowych ze mna seie po obejrzeniu filmu zgodzi- cierpienie zwierzat w tym
              dokumencie wywolane jest WYLACZNIE niekompetencja czlowieka- a takze jego
              lenistwem i nieczuloscia
              Rowniez pozdrawiam
          • Gość: Paweł Z. Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 14.11.03, 10:27
            Szanowny Panie,
            Tak się składa, że nie jestem weterynarzem, ale filozofem. I z filozoficznej
            perspektywny zapewniam Pana, że Pański kolega, który nadzorował rzeźnię, w
            której wrzucano żywą świnię do wrzątku, nie jest nawet człowiekiem, ale jakimś
            ponurym indywiduum. Stając w jego obronie - przecież świadomioe - ze swoim
            habilitowanym autorytetem staje się Pan dla mnie człowiekiem pozbawionym
            jakiegokolwiek autorytetu i szacunku. Może powie Pan jeczcze, czy prowadzi Pan
            działalność dydaktyczną, bo chętnie poinformuję Pana przełożonych, jaką postawę
            etyczną prezentuje ich pracownuk.
          • Gość: Paweł Z. Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 14.11.03, 11:06
            Przepraszam, że Pana zaatakowałem. Przyznaję, że artykuł w "GW" bardzo mnie
            wzburzył. W kontekście moralnego zła uczone dyskusje na temat odruchów,
            instynktów i świadomości wsparte tytułami naukowymi wydały mi się po prostu nie
            na miejscu. Po wypiciu kawy i ochłonięciu muszę jednak przyznać, że nie
            napisałem niczego sensownego.
            • Gość: Marek G. Re: Krótki film o zabijaniu IP: 195.245.226.* 14.11.03, 16:50
              Napisal Pan sporo sensownych rzeczy i w zasadzie w pelni sie z Panem zgadzam.
              Nie rozumiem jednego- dlaczego skierowal PAn swoje wzburzenie przeciko mnie?
              CZyzbym nie dosc wyraznie potęplil wydarzenia z tej ubojni?
              • Gość: Paweł Z. Re: Krótki film o zabijaniu IP: 62.233.251.* 14.11.03, 20:52
                Hmmm, po prostu cała ta dyskusja wydała mi się nie na miejscu. Nie kupiłem
                wczoraj "GW" i o filmie dowiedziałem się dopiero dzisiaj. Jestem człowiekiem
                miastowym, od dzieciństwa uczono mnie, że nie wolno nikomu przysparzać
                cierpień. A cierpieć mogą - jak dobrze Pan wie - nie tylko ludzie. Od
                dzieciństwa w moim domu mieszkały koty, rybki i gryzonie, którym - jako
                dziecko - oddałem część swojego serca. Moja kotka zdechła kilka lat temu na
                raka w podeszłym jak na kota wieku. Od tej pory nie mam żadnego zwierzęcego
                przyjaciela, jednak od kilku miesięcy wspieram finansowo świnkę Rebelię,
                uratowaną z demonstracji rolniczej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim
                Z drugiej zaś strony mimo że jestem scjentystą, uważam, że prymat nad myśleniem
                naukowym ma moralność. Zwykły odruch serca jest wart więcej niż najmądrzejsze
                dyskusje. Pielęgnuję w sobie zatem wrażliwość - mimo siwych włosów na brodzie
                wciąż potrafię czuć ból, gdy czytam o bólu innych. Dlatego też wydało mi się
                niestosowne dyskutować, podpierając się naukowymi argumentami, nad taką
                oczywistością, że skoro już nie potrafimy zerwać z mięsożernością, to
                przynajmniej jako ludzie nie powinniśmy przynosić na ten świat cierpienia.
                Stąd też mój atak na Pana. Przyznaję - bezsensowny. W sumie ma Pan rację,
                uświadamiając tym, którzy tego nie wiedzą, jak działa układ nerwowy u wyższych
                kręgowców. Może czyjś brak zahamowań przed zadawaniem bólu zwierzętom jest
                rzeczywiście tylko przejawem ignorancji. Jeszcze raz bardzo Pana przepraszam,
    • Gość: kek Re: Krótki film o zabijaniu IP: *.turystyka.tarnow.pl 13.11.03, 17:03
      KONIEC Z JEDZENIEM MIESA!!! (przynajmniej jak nie musze - do
      takich mordow reki nie przykladam)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka