29.03.11, 10:33
Hej. Jestem ciekaw jak oceniacie postęp prac na obwodnicy Serocka? Słyszałem ostatnio, że pomimo sierpniowego terminu do jakiego zobowiązał się wykonawca, obwodnica ma być oddana w czerwcu. Ale wydaje mi się, że nie ma na to szans, a nawet sierpień wydaje mi się mało realny, biorąc pod uwagę tempo prac. Może moja ocena wyda się komuś niesprawiedliwa, ale przejeżdżam każdego dnia w drodze do pracy przez Legionowo, gdzie trwa rozbudowa, przez Kanał Żerański czy też wiadukty nad Trasą Toruńską. Po pierwsze prace tam trwają na kilka zmian, często również nocą, po drugie wyraźnie widać postęp robót. Na obwodnicy rzadko kiedy mogę dostrzec robotników. Wyjeżdżając o godzinie 7 z Serocka, a wracając ok 17 plac budowy jest już zupełnie pusty. Jakie są Wasze opinie? Uważacie, że Skanska wyrobi się w terminie? Swoją drogą, to szkoda, że prace idą tak wolno, bo można by oddać tę inwestycję jeszcze przed weekendem majowym, a tak to postoimy sobie w korkach przez najbliższe miesiące. smile
Obserwuj wątek
  • di-laila Re: obwodnica 29.03.11, 11:20
   dla mnie, to niech oni to zrobią w terminie podanym w umowie, ale niech zrobią solidnie. Bo jak po zimie będą na tym nowym odcinku dziury, to nie ręczę za siebie big_grin

   • tomek7826 Re: obwodnica 29.03.11, 13:16
    nie zgadzam się z tobą. Wczoraj biegałem ok 21 w okolicach obwodnicy i jeździły tam maszyny z żółtymi kogutami na dachach przy wiadukcie na wysokości Wierzbicy więc pracują cały czas
  • bishke Re: obwodnica 29.03.11, 15:51
   Jeśli chcesz sobie na bieżąco sprawdzać postęp robót możesz to zrobić tu: Tekst linka Nie jestem inżynierem i nie znam się na tego typu budowach, ale nie oceniałbym postępu robót w kategoriach czy kręci sie ktoś po budowie czy nie. Jadąc do Wawy widzisz tylko ułamek tej trasy, więc najprawdobodobniej cała reszta robót odbywa się na innych odcinkach.
    • serock2 Re: obwodnica 30.03.11, 09:52
     cóż, może wyjdę na pesymistę, ale obiektywnie rzecz biorąc, przejazd DK61 przez Serock stanowi problem głównie w sezonie letni tj. od kwietnia/maja do września/października w zależności od pogody. Uważam zatem, że planowana od wielu lat budowa obwodnicy mogła uwzględniać oddanie tego odcina właśnie przed tym sezonem. Jakby nie patrzeć, zaoszczędziło by to dziesiątki tysięcy złotówek w portfelach kierowców stojących przed Serockiem, nie wspominając o czynniku zanieczyszczenia środowiska. Tak czy siak lepszy wróbel w garści... czyli bliżej niż dalej. Swoją drogą zastanawiam się, jak oddanie do użytku odbije się na miejscowym handlu, czy też na ilości autobusów dalekobieżnych, które chcąc zaoszczędzić kilka minut ominą Serock obwodnicą zmuszając mieszkańców do podróżowania i tak przepełnionym Popowem, Ciechanowem czy Dorexem smile
     Zachęcam do dyskusji.
     • mar-ter Re: obwodnica 30.03.11, 10:12
      mysle że przewoźnikom zalezy na pasazerach a nie na spokojnej jeździe pustym autobusem.Te czasy chyba mineły.Napewno bedzie dobrze ale handel Serocki to napewno ucierpi i dobrze bo tak drogo to nigdzie nie ma a P.burmistrz nie jest zainteresowany powstaniem marketów w Serocku lub na obrzezach więc niech popyt kształtuje ceny dla nas mieszkańców to dobrze a jak nie bedzie taniej to do MarkPolu blisko pojedziemy i juz.
      • gildia72 Re: obwodnica 30.03.11, 11:15
       Niestety obawiam się, że są to jedynie nasze pobpożne życzenia. Obwodnica nie zmieni cen w Serocku, bo to nie przejezdni je kształtują, tylko przyjezdni. Spróbujcie zaparkować gdzieś samochód w sobotę przed południem - masakra! Rozwala mnie bezmyślność tych pseudo turystów, którzy po tygodniu pracy w np. w Warszawie, przyjeżdżają na weekend na działkę - najpierw całe popołudnie w piątek spędzają w korkach, żeby dojechać, a potem pół soboty w serockich sklepach i znowu pół niedzieli wracają - fajny wypoczynek nie ma co! W ich ciasnych główkach uważają zapewne, że robiąc zakupy w Serocku, trafiają na produkty zdrowsze, ekologiczne. A my musimy ponosić przez to konsekwencje w postaci wysokich cen, albo jeździć na zakupy do Legionow, bądź Warszawy. Ja staram się ograniczać zakupy w Serocku do minimum. Po co mam przeszkadzać ekspedientkom np. "U Włada". Nawiasem mówiąc to chore, że wprowadzono tam m.in. odmowę krojenia wędlin na 10 min przed zamknięciem, albo "nocny" jest zamykany, kiedy klienci spieszą się rano do pracy, bo panie muszą sobie przekazać kasę - kiedyś tego nie było.
  • bony20 Re: obwodnica 31.03.11, 14:44
   Niewiem skąd pomysł, że obwodnica zostanie ukończona w czerwcu. Moim zdaniem nie zostanie ukończona w terminie z kilku prostych powodów: Beznadziejny projekt - obwodnica poprowadzona w wykopie i w dodatku w bagnie (okolice wiaduktu na Zakroczymskiej), pozatym jej włączenie jadąc z Pułtuska zaraz za mostkiem na rzeczce Klusce kto to wymyslił? różnica wysokości istniejącej z projektowaną ponad 2m. Jak zrobią wahadło to korki będą przed Pułtuskiem.
   • serock2 Re: obwodnica 08.07.11, 13:02
    na stronie internetowej www.obwodnicaserocka.pl od początku stoi termin oddania inwestycji na 4 sierpnia. Jednak ostatnio w Wyborczej znalazłem informację, że obwodnica może być oddana dopiero po wakacjach warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9860440,Mnostwo_remontow_w_drodze_na_urlop__Radzimy__jak_jechac.html

    Biorąc pod uwagę zaawansowanie prac i miesiąc do końca terminu, myślę że jednak nie zdarzą.
    • yet.i Re: obwodnica 30.07.11, 17:43
     Moim zdaniem nie ma szans w sierpniu.
     Zjazd z obwodnicy za Wierzbicą i wjazd na nią jadąc w stronę W-wy są w lesie.
     Macie jakieś najświeższe wiadomości jeśli chodzi o termin oddania obwodnicy?
      • serock2 Re: obwodnica 30.07.11, 21:30
       no i to mnie właśnie wkurza! wiadomo jest, że obwodnica ma poślizg. koń jaki jest każdy widzi. ale rzecz jasna żadnej wzmianki na ten temat uświadczyć nie można. bo przecież ludzi kompletnie nie obchodzi kiedy miasto przestaną rozjeżdżać tiry i osoby jadące na wypoczynek. na stronie internetowej obwodnicaserocka.pl jak wół stoi 4.08.2011 i żadnej informacji, że termin jest przesunięty. na stronie miasta jest tak wiele "istotnych" newsów, że informacja ta pewnie się nie zmieściła. przeszukałem bodaj cały internet i nigdzie nie ma wzmianki o późniejszym terminie. gddkia też milczy. jednym słowem wszyscy mają nas w d...pie! kiedyś na pytania forumowiczów odpowiadała Pani Justyna Matuszewska, ale przerzuciła się na bardzo oblegane forum iserock.pl
       wniosek jedne - trzeba przestać być ciekawskim i liczyć, że władza łaskawie przetnie wstęgę na otwarciu
       • serock2 Re: obwodnica 07.08.11, 21:02
        oficjalny komunikat ze strony obwodnicaserocka.pl:

        Z dniem 4.08.2011 r. upłynął termin zakończenia prac przy budowie obwodnicy Serocka w ciągu DK 61. W związku z tym, iż Wykonawca robót, firma Skanska S.A., nie wywiązała się z umowy, od 5.08.2011 r. Inwestor (GDDKiA) nalicza kary umowne. Powodem opóźnień w realizacji Kontraktu jest nienależyte zaangażowanie Wykonawcy w zakresie prowadzenia robót (szczególnie w miesiącach kwiecień – czerwiec br.). Ponadto, zgodnie z warunkami kontraktu Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w godzinach od 6.00 do 22.00 przez 6 dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty), a jeśli wymaga technologia prowadzenia robót lub harmonogram ukończenia robót - przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Prowadzony monitoring wykazał, że Wykonawca nie wywiązywał się z powyższego zapisu. Do opóźnień w realizacji Kontraktu przyczyniły się również złe warunki atmosferyczne w lipcu (ponadnormatywne opady deszczu). Planowany termin zakończenia robót deklarowany przez Wykonawcę to wrzesień 2011 r.

        Powiedziałbym "a nie mówiłem", tylko co mi to da?
        Cieszy mnie przynajmniej fakt, że za swoją opieszałość Skanska zapłaci karę.
       • psychomaszyna Co mógłby skopiować UMiG Serock? 08.08.11, 06:19
        W Legionowie na stronach WWW Urzędu Miasta Legionowo jest taka rubryka "Pytania do Prezydenta". W Serocku mogłoby to się nazywać "Pytania do Burmistrza". Raz na tydzień można by było opublikować odpowiedź na 2 - 3 pytania mieszkańców. Oczywiście przygotowaną przez urzędników, a nie przez samego burmistrza. Ale z jego autoryzacją.
        Tym samym nie byłyby potrzebne "tajne" informacje Pani Justyny.
  • yet.i Re: obwodnica 09.08.11, 17:06
   Dzisiaj pracują jak mróweczki.
   Gdyby całą wiosnę tak się przykładali,
   nie byłoby żadnego poślizgu terminu oddania obwodnicy.
  • strabag44 Re: obwodnica 09.08.11, 17:44
   Dobrze że płaca karę, a tak poważnie, pracuje tam mój kolega. Nie wszystko jest winą firmy wykonawczej. GDDKiA tradycyjnie zresztą zapomniała dodać że jest współwinna. Przyjrzyjcie się uważnie jadąc Zakroczymską pełne zbiorniki i rowy. Zły projekt odwodnienia, ponoć ma być doprojektowana przepompownia, inaczej nawet po oddaniu budowy mogą przytrafić się podtopienia nawierzchni.
   Pozatym dokumentacja była dosyłana Wykonawcy dosławnie co miesiąc, co zatym idzie zmieniana. Ciągłe błędy powodowały postoje na odcinkach i opóźnienia. Ale to kolejna budowa gdzie niesprawdzony projekt ląduje do realizacji a później są fiołki.
   • serock2 Re: obwodnica 09.08.11, 18:49
    no tak. nic dodać nic ująć uncertain jest mi smutno, ale muszę się w tym wypadku zgodzić z Jarosławem K. - GDDKiA należy zlikwidować!!!
    moim zdaniem można rozpisać przetarg na firmę/firmy, które otrzymywały by kontrakt na 5 lat na zarządzanie drogami w województwie. założę się, że wyszłoby taniej niż utrzymanie oddziału gddkia. po takiej akcji jak powyżej opisana, to firma zarządzająca musiałaby zapłacić karę za opóźnienia. jeżeli by się nie sprawdziła, to skarb państwa miałby prawo rozwiązać z nią umowę przed końcem kontraktu.
    pozostaje tylko wierzyć, że już we wrześniu spokojnie dojedziemy do domu.
  • marynianka Re: obwodnica 23.08.11, 20:05
   Dzisiaj o obwodnicy Serocka była mowa w kurierze mazowieckim (w 4 minucie):

   www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-mazowiecki/wideo/23082011/5150600
   planowany miesiąc otwarcia -październik!
   dobrze że tuż przed otwarciem intensywne deszcze ujawniły braki w odwodnieniu bo jedno wielkie g... by było.

    • serock2 Re: obwodnica 24.08.11, 11:03
     niestety, tak się buduje w naszym kraju uncertain nikt nie ponosi za nic odpowiedzialności, gddkia jest nietykalna a błędy w projekcie to standard, któremu nikt się już nie dziwi. z całą pewnością są to powody opóźnienia, ale też trzeba przyznać, że takiego tempa prac, jakie widujemy obecnie, nie było w miesiącach kwiecień-czerwiec.
     Najgorsze jest jednak to, że ludzie w Polsce tak bardzo przyzwyczaili się do tego, że każda podobna inwestycja ma opóźnienia, że nikt z tym nic nie robi. indifferent ani wykonawcy, ani gddkia, ani rządzący. Wykonawca szacując koszt budowy drogi od razu wlicza koszty ewentualnych kar. średnio mu więc zależny na terminowym oddaniu inwestycji. A najważniejszym lub jedynym kryterium wyboru wykonawcy, jak wszyscy wiedzą, jest cena, a nie szybki czas realizacji inwestycji. Tak więc prędko nic się nie zmieni. Pozostaje mieć nadzieję, że przepompownia rozwiąże problem i oddana do użytku październiku droga, będzie nam dobrze służyć przez długie lata.
     • serock2 gdzie jest Warszwa? 11.09.11, 19:46
      na budowie obwodnicy widać ostatnio wielki pośpiech. Drogowcy tak się spieszą, że mało istotne jest dokąd prowadzą znaki. A tu niespodzianka. Obwodnicą można ciąć na Serock lub na... Warszwę. Ciekawych zachęcam do obejrzenia zdjęcia nr 5 z 9.09.2011r. w galerii strony obwodnicaserocka.pl/galeria/ Warszwa czy Warszawa co za różnica?
       • serock2 coraz bliżej... 19.09.11, 09:17
        Z informacji na stronie internetowej miasta wynika, że obwodnica powinna zostać oddana do użytku 7 października. Wcale mnie ten termin nie dziwi, biorąc pod uwagę, że "Polska w budowie", a wybory 2 dni później. Jest też info o tym, że około 20 września zostanie na obwodnicę przerzucony ruch, ze względu na konieczność budowy ronda na skrzyżowaniu Warszawskiej i Radziwiłła, czyli przy Parku.
        Zdaje się, że 20 już jutro... Oznakowanie na obwodnicy wymalowane, barierki energochłonne ustawione. Może przed pierwszym śniegiem się uda... smile
        • serock2 Re: coraz bliżej... 28.09.11, 17:59
         minął już jeden termin (4.08), minął drugi (20.09) ale jest i trzeci - 30.09 smile
         Skanska podała na stronie obwodnicaserocka.pl, że podpisano aneks do umowy, na mocy którego uzgodniono nowy termin oddania obwodnicy - 30.09. I o ile więc nadzór budowlany wyda pozwolenie na użytkowanie, to otworzą. Pewnie tak samo szybko jak poszerzoną ul. Warszawską w Legionowie. A może to taka nowa tradycja: omijajcie i podziwiajcie...
         dramat...
  • raf602 Re: obwodnica (do) Serocka 22.11.11, 21:18
   Czy wiecie z jakiego powodu zamknięto dziś obwodnicę na wysokości drogi krajowej 62? Wygląda na to, że prowadzone są jakieś prace, bo zorganizowano i oznakowano objazd przez Serock. Wielu kierowców nie uwierzyło chyba, że obwodnica jest zamknięta, bo nie zważając na znaki, jechało do końca i dopiero wjazdem na Nowy Dwór kierowało się do Serocka.
   • strabag44 Re: obwodnica (do) Serocka 22.11.11, 22:26
    Między wiaduktem na Ulicy Nasielskiej a Zakroczymską zarwał się kawałek jezdni i prowadzone będą roboty naprawcze. Niema sprzętu więc najprawdopodobniej dziura zostanie załatana za jakieś 2 tyg. jeżeli nie spadnie śnieg i pojawią się mrozy. Inaczej obwodnica zostanie ponownie otwarta wiosną.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka