Dodaj do ulubionych

To idzie młodość....

20.06.10, 13:15
Paulina Wilk w dodatku "Plus Minus" do Rzepy wzięła się za bary z problem,
którego zbyt głośno się nie artykułuje nad Wisłą, a powinno bo niedługo
będziemy mieć z nim styczność tak jak inne nacje na europejskim kontynencie -
vide U.K.

Dlaczego rezygnujemy z naszych wzorców, z naszych tradycji, a bezwiednie
kopiujemy to wszystko co z sobą niesie postmodernistyczny Zachód, a konkretnie
tworzymy nad Wisła swoisty hegemonizm młodości, podczas gdy obserwując
zachodnie, bardziej zaawansowane cywilizacje, moglibyśmy zatrzymać u nas tę
nagonkę na starość ?
Nie ma sensu powielać zachodnich wzorców z eutanazją, z rozbudowywaniem domów
spokojnej starości, bo to nie rozwiązuję istoty problemu.

****


Obecnie w RP szanowana, a nawet idealizowana jest starość w wymiarze
historycznym - jest nawet taka formacja nad Wisłą, w której kilku dziadków ma
uprzywilejowaną pozycję ;-)
Gdzie dziś jest miejsce starości w RP? Kto jej odebrał login i hasło do
aktywnego życia, pyta się autorka artykułu ?
Pytanie jest jak najbardziej zasadne, tym bardziej, że rzeczywistość tę
młodość rozpychająca się łokciami widzimy, i to widzimy czasami zupełnie w
innym wymiarze...
Np. kelnerki po szkołach gastronomicznych i wielu latach pracy , które z
łatwością obsługiwałyby klientów w nowoczesnych restauracjach nie mają czego
tam szukać po czterdziestce.Tam pracują młode dziewczyny, które nie potrafią
spamiętać prostego zamówienia , a w jakąż wpędza się je w konsternację gdy ma
odpowiedzieć na pytanie o dobre półwytrawne czerwone wino ;-)Podobnie rzecz
się ma np. w księgarniach, EMPiK'ach etc. Tam młodemu człowiekowi trzeba
literować nazwiska znanych pisarzy, bo bez komputera czują się zagubieni jak
dzieci we mgle ;-))


Całość, poniżej:

www.rp.pl/artykul/61991,495917_Starosc_jest_nielegalna.html
Obserwuj wątek
    • marudna.menda Re: To idzie młodość.... 20.06.10, 13:20
      Tak! W restauracjach, jak w radzieckim striptizie, powinny obslugiwac
      kelnerki,ktore znaly Lenina!;)
      • camille_pissarro jak tylko tyle zrozumiałeś z tego przesłania 20.06.10, 13:24
        to moje gratulacje ;-) Twoje spostrzeżenia są naprawdę "wysokich lotów" ...
    • strikemaster Re: To idzie młodość.... 20.06.10, 19:46
      Skąd spadłeś? Co ma eutanazja do starzenia się, lub kultu młodości? Proponuję jednak przed rozpoczynaniem dyskusji zapoznać się ze znaczeniem słów, które w dyskusji chcesz zastosować.
    • strikemaster I jeszcze jedno 20.06.10, 19:47
      co ma wspólnego postmodernizm, czyli kierunek w sztuce, ze starzeniem się?
    • gytia Re: To idzie młodość.... 22.06.10, 23:03
      camille_pissarro bezkrytycznie łyka tekst Pauliny Wilk, która
      bezkrytycznie kopiuje opinię rodzimych konserw umysłowych

      na postmodernistycznym Zachodzie, propagującym kult młodości ludzie
      starsi żyją - mają kluby seniora, wycieczki, chodzą na basen,
      organizują targi antyków, nad Wisłą spędzają czas bardziej tradycyjnie:
      tv i kościół, rzadko kiedy coś ponadto

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka