21.08.10, 16:59
Niedawno spędziłem dwa tygodnie w rejonie Rospudy, przeprowadziłem setki
rozmów z mieszkańcami Augustowa, rozmawiałem z ludźmi odpowiedzialnymi
za stan przyrody w regionie - i jestem zdruzgotany faktem, że nieliczna
grupa eko-terrorystów czy wręcz oszołomów, potrafi doprowadzić do
zatrzymania potężnej inwestycji drogowej, mającej na celu rzeczywistą
ochronę przyrody w regionie, o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców
Augustowa nie wspominając.

Już wiele o tym się pisało, czytaliśmy niezliczoną ilość opinii,
wyliczeń strat, spowodowanych tak przeprowadzeniem tej inwestycji, jak i
zaniechaniem - jedno jest pewne, logika i w tym przypadku nie ma już nic
do powiedzenia.

Jednak to jeszcze nie koniec batalii - znajdą się sposoby, żeby tych
kosmitów spod znaku eko, pokonać.

Dla niezorientowanych dodam, że 80% TIR-ów, które przejeżdżają przez
Augustów, to TIR-y zza naszej wschodniej granicy.
Obserwuj wątek
    • jutrzenka.3 Re: Rospuda 26.08.10, 19:51
      Wydaje mi się, że ta sprawa już śmiercią naturalną umarła.
      • h.dzi Re: Rospuda 27.08.10, 18:01
        Ta sprawa nigdy nie umrze, jest tylko w stanie hibernacji. A wuzet21
        ma rację! Jeździłem tamtędy na Rosje i współczuje mieszkańcom. W
        mieście barierka na barierce, ale żeby przejść na drugą stronę to
        nawet na zielonym trzeba uważać na oszołomów(a takich niemało jeździ
        po naszych drogach)
        • wuzet21 Re: Rospuda 27.08.10, 18:59
          Podaję link na forum Augustów, tam można więcej się dowiedzieć, a i sama sprawa Rospudy nie jest taka jednoznaczna...

          forum.gazeta.pl/forum/w,220,79725994,79725994,Obwodnica_Augustowa_blizej_.html
        • jutrzenka.3 Re: Rospuda 27.08.10, 20:48
          h.dzi napisał:

          > Ta sprawa nigdy nie umrze, jest tylko w stanie hibernacji.
          Oj hibernacja jeszcze długo będzie trwać.....
          Byłam dwa lata temu w Augustowie i wiem, jak tam się jeździ, po prostu koszmar.
          A wuzet21
          > ma rację! Jeździłem tamtędy na Rosje i współczuje mieszkańcom. W
          > mieście barierka na barierce, ale żeby przejść na drugą stronę to
          > nawet na zielonym trzeba uważać na oszołomów(a takich niemało jeździ
          > po naszych drogach)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka