rockandpole 02.06.05, 09:39 w tej sytuacji o.Hejmo zmuszony bedzie poprosic o azyl polityczny w Watykanie..:( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pinia1a SZPIEG WATYKANU 02.06.05, 09:52 Kościół też trzeba wymieść jak "stajnię Oygiasza". Rozprawić się z nim jak ze szpiegiem. Przede wszystkim wykluczyć go z zakonu Dominikanów. Jak zostanie w Watykanie /co miałby tam robić?/ czy Rzymie, to znowu sprawa przycichnie i zostanie nietykalny jak Petz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rydzyk emerytura we włoskim klasztorze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 10:11 też chciałbym zostać tak ukarany... Odpowiedz Link Zgłoś
js23 radzę przeczytać dokument IPN 02.06.05, 13:13 ta sprawa naprawdę jest bardzo niejsane - w l 75-80 odbyło się 9 (!!!) spotkań (z tego 3 jawnie w klasztorze) za co dostał od SB 2 butelki wina i panoramę W-wy w metaloplastyce :-), TW nigdy nie został - wyjaśnienia także wymaga fakt - po co stosowano wobec niego te podchody w Rzymie ? jeśli faktycznie byłby świadomy współpracy w Polsce to to nie ma sensu... forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=24625947&a=24669588 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=24625947&a=24669867 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 1europejczyk jesli jeszcze trzeba "cos" wyjasniac to IP: 62.160.123.* 02.06.05, 14:35 tylko tym co juz nic nie pomoze.Zawsze beda przekonani, ze to nagonka pana Kierasa na o Hejmo.Ta choroba tez jest nieuleczalna: nazywa sie "zawsze mam racje" Odpowiedz Link Zgłoś
pyosalpinx Re: emerytura we włoskim klasztorze 02.06.05, 13:22 ...zenskim, on bedzie je spowiadal, a one beda za "grzechomierz" trzymac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: SZPIEG WATYKANU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:05 Nazywanie go szpiegiem Watykanu jest bzdurą. Czy winien teraz wracać? Może rzeczywiście poczekać z tym, ale niezbyt długo, żeby nie premiować zła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fakju szpiega sadzic IP: *.bctel.ca 02.06.05, 10:28 zadne tam "polowanie na czarownice" po prostu polowanie na szpiegoa sb i jemu podobnych kreatur Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek A z jakiego paragrafu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:07 Wina moralna jest bezsporna. Czy sprawa podpada pod kodeks karny? Lepiej niech sie wypowiedzą prawnicy. Odpowiedz Link Zgłoś
jurek41 Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 10:33 A co ze sprawa księdza Popieluszki co z Grzegorzem Przemykiem?.... To jakos nie zostalo dotychczas wyjasnione tak predko jak spreawa ojca Hejmo! Miejcie oczy i uszy otwarte... do prawdy w tym kraju jescze daleko! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Skonsternowany Kat Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.05, 10:40 A co na to spowiednik o. Hejmo? Czy w zadanej pokucie nie mógł mu zakazać takich praktyk? Jeżeli swoje grzechy ukrywał na spowiedzi, to jakie świadectwo dawał członkom jego wspólnoty zakonnej.Popatrzcie na to bracia zakonni i zadajcie mu pokutę godną wielkości zdrady. Swoją drogą sakrament spowiedzi powinien być zreformowany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:11 Gość portalu: Skonsternowany Kat napisał(a): > Swoją drogą sakrament spowiedzi powinien być zreformowany. A w jaki sposób? Na Zachodzie już jest "zreformowany". Spowiedź powszechna, rozgrzeszenie ogólne i jesteś "czysty" jak łza. A może wrócić do praktyk pierwszych chrześcijan: grzesznik stoi w kruchcie kościoła, głowę ma posypana popiołem i publicznie wyznaje swoje grzechy? Odpowiedz Link Zgłoś
werrka Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 13:09 Skonsternowany Kat napisał: >A co na to spowiednik o. Hejmo? > Czy w zadanej pokucie nie mógł mu zakazać takich praktyk? > Jeżeli swoje grzechy ukrywał na spowiedzi, to jakie świadectwo dawał członkom > jego wspólnoty zakonnej.Popatrzcie na to bracia zakonni i zadajcie mu pokutę > godną wielkości zdrady. > Swoją drogą sakrament spowiedzi powinien być zreformowany. Swięte słowa! czyżby DUCH ŚWIĘTY jeszcze czynił swoją powinność i oświecał ludzi?! Odpowiedz Link Zgłoś
mojteatr Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 10:46 Kosciele! Wstydz sie.... Dominikanie, wstydzcie sie!!!! Wstyd, wstyd, wstyd.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys Cala sprawa jest zrobiona przez Satanistow Kieresa IP: *.qc.sympatico.ca 02.06.05, 11:02 Najpierw byly "porazajace materialy " , jak krzyczal Ziemba przed kamerami . Teraz juz sa tylko kontakty ,nie bylo podpisania wspolpracy , a Hejmo przekazywal dane zachodnioniemieckiemu wywiadowi ,jak sie przedstawial szpieg w Watykanie . Przeciez wyraznie widac , ze te dwa masony , Ziemba z Placu Grunwaldzkiego i Kieres z Karlowic we Wroclawiu , jede i drugi , ze znanych wroclawskich UBeckich rodzin (czesc rodziny ucikla do Izraela po 68 roku ) dzialaja z polecenia Swiatowego Rzadu (Ziemba oficjalnie rok temu uczestniczyl w posiedzeniu Klubu Bildenberga ) na rzecz znisczenia Kosciola Katolickiego . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Kowal zawinił, Cygana powiesili IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:16 żeby nie było wątpliwości: kowal to Hejmo, a Cygan (tylko przysłowiowy) to Kieres Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ALF [...] IP: *.ztpnet.pl 02.06.05, 11:49 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oman Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 10:58 Ciekawe dlaczego nie było by sensowne?Czy zostałby rozszarpany przez płatnych agentów pachołków i zdrajców?Nie podejrzewam ich o taka aktywność bo ojciec Hejmo był nikim dla SB i cel polityczny który można by osiągnąć napadając na niego w tm kraju mlekiem i miodem płynącym jest zbyt mały.A jako chrześcijanin powinien się nie ulęknąć i poświęcić za wiarę,była by okazja do zdrowego odwetu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: silesius a co z mocodawcami i oficerami prowadzacymi? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.06.05, 11:04 dziwny to kraj ta Polska; ja - mieszkajac juz dosc dlugo w Monachium, ciagle jakos do niej tesknie. i kiedy juz mysle konkretnie mysle o powrocie, to nachodza mnie pewne zmory: przesladowanie w stanie wojennym, chamska i pelna buty - wowczas - postawa moskiewskich janczarow: jaruzela, kiszczaka i pzpr- owskiej spolki oraz ich podwladnych - tez janczarow, tej calej ub-ecko- zomowskiej psiarni. a potem widze we snie zdrade okraglego stolu i caly falsz tzw. "grubej kreski". a potem widze tych wszytskich hejmow i innych, ktorzy w taki czy inny sposob sie "utytlali", bo ubecja i sluzby specjalne mialy wystarczajaco duzo kasy, zeby ich odpowiednio "wrobic". nie cieszy mnie sprawa z hejma, tak jak nie cieszyla mnie sprawa niezabitowskiej i iwelu innych. bo teraz kochani, wszyscy z uciecha pluja na pionki, na ludzi, ktorzy komus napewno zaszkodzili, ale byli tylko nic nie znaczacymi pionkami w tej diabelskiej grze "imperium zla" (jak bardzo racje mieli reagan i thaetcher). a ich mocodawcy: ci wszyscy jaruzele, kiszczaki, kakole, i cala reszta czerwonej holoty rznie glupa, i udaja, ze o niczym nie wiedzieli. no, bo oni sie sluzbami nie zajmowali. gdyby nie chodzilo o zwyczajne, prymitywne zbrodnie tych przebrzydlych komuchow, gdzie ludzie czesto tracili zycie, to mozna bylony to potraktowac, jako zly zart. a tak mamy taka Polske, w ktorej glowni bandziorzy zyja, jak paczki w masle, pobieraja horrendalnie wysokie emerytury, i wystepuja czesto i gesto wmediach, jako tzw. "autoratety", zas z pionkow robi sie glownych przestepcow. i jak temu sie przygladam, to juz mi sie powrotu odechciewa. koneic koncow, niemiecki sad skazal ostaniego sowieckiego namiestnika w nrd-owku, niejakiego krenza, na 6 lat wiezienia, slusznie argumentujac, ze najwyzsza kare za strzelanie do uciekinierow na rfn-owsko/nrd- owskiej granicy musza poniesc ci, ktorzy wydawali rozkazy, a nie ci, ktorzy strzelali. a w Polsce co? szkoda wogole cokolwiek jeszcze napisac. zal i wstyd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polonus krokodyle łzy volksdeutscha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:19 martw się lepiej o swą nową ojczyznę,bo też jest o co... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: silesius [...] IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.06.05, 11:25 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
avin Re: a co z mocodawcami i oficerami prowadzacymi? 02.06.05, 12:02 Sprawa Hejmy zostala celowo rozdmuchana przez Kieresa i jest typowym przykladem gry na uczuciach. Celem gry jest ochrona calej rzeszy kolaborantow, ktorych sprawy moga ujrzec swiatlo dzienne. Nalezy wiec wyrobic w spoleczenstwie przekonanie o wszechobecnym niegdys donosicielstwie, znudzic je sprawami bagatelnymi ,kontrowersyjnymi i przy okazji zachwiac wiare w obecne autorytety moralne. IPN w osobie Kieresa celowo zwlekal z ujawnieniem tej sprawy, zagral teczka na odchodne, w momencie gdy monopol na dawkowanie pamieci zostal zagrozony. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_lucky Re: a co z mocodawcami i oficerami prowadzacymi? 02.06.05, 13:42 Słusznie zauważasz, że należy się także przyjrzeć oficerom prowadzacym i ich mocodawcom i im przede wszystkim. Wciągneli Hejmę stopniowo w swoje sidła. Przeczytałem cały wczoarjszy raport IPN. W Departamencie IV MSW zajmującym się tylko walką z Kościołem w całej Polsce pracowało ponad 2500 ludzi !!! (Były także inne departamenty do innych spraw, zatrudniające również znaczne liczby "specjalistów"). Płk Wacław Głowacki - oficer prowadzący Hejmy wczoraj wystąpił jako "autorytet"- specjalista od tych spraw, radząc wszystkim, aby nie babrać się w szambie, w którym pracował 34 lata, aż w wieku 53 lat odszedł na zasłużoną emeryturę, dostając 6-miesięczną odprawę. (ponad 60000 złotych za 1 miesiąc w roku 1987). Mówił coś o "oficerskim słowie" danym Hejmie, że nic z tego nie wydostanie się na światło dzienne, a tu takie świństwo zrobił mu IPN. Materiały przez niego zebrane były przekazywane do Kąkola z urzędu do spraw wyznań (przydawały się w negocjacjach ze stroną kościelną) i Pietruszki z działu dezinformacji i dezintegracji Kościoła. Nazwisko Kiszczaka występuje w teczce o.Hejmy, a więc wszystko doskonale wiedział. Podobnie wiedział Jaruzelski i Kąkol. Obrzydliwe jest jak ci faceci kłamią w żywe oczy, były niedawno z nimi wywiady. Stroją się w piórka patriotów, a pracowali na rzecz imperium zła. Aby rozumieć te sprawy, należy znać dobrze historię PRL-u. Dzis wielu próbuje wciskać kit, szczególnie młodym ludziom, nie pamiętającym tamtych czasów. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:19 kamień Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: małyjan ja na nikogo nie donosiłem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:21 a 20.ooo DM zarobiłem uczciwie malując niemieckie mieszkania Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sydneyczyk [...] IP: *.dsl.nsw.optusnet.com.au 02.06.05, 11:25 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: silesius [...] IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.06.05, 11:27 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Giotto Czy są raporty z rozmów Kuronia i Michnika z UB? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 12:00 Jak wiadomo panów Kuronia czy Michnika przesłuchiwano i aresztowano na 48 godzin dosć często. Na pewno prowadzono z nimi długie rozmowy, w których musieli trochę "sypać" i udzielać mniej lub bardziej dokładnych odpowiedzi na pytania (w tych czasach nie było: "odmawiam odpowiedzi na zadanie pytanie"). Z tych rozmów panowie SB-ecy robili notatki. Czy można je gdzieś przeczytać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szwet14 Re: Czy są raporty z rozmów Kuronia i Michnika z IP: *.bredband.comhem.se 02.06.05, 15:03 Celna uwaga. Tylko jaka gwarancja, ze notatki sa autentyczne? Komu wierzyc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: Czy są raporty z rozmów Kuronia i Michnika z IP: *.ists.pl / *.ists.pl 02.06.05, 19:59 Mysle ze DWAJ DZIELNI INTERNAUCI przede mna wystrychneliby SB na dudka. Kto sam jest wieprzem, uwaza innych za takich samych wieprzy - to o was, panowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Trębacz Ciekawe czy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.05, 12:42 on pojechał gdzieś tam gdzie to niby ten jakiś machnik jeździ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bortek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 12:54 -------czym jest mówienie prawdy-nawet do SB - w stosunku do innych przestrępstw-politycznych czy gospodarczych-????? ----- Odpowiedz Link Zgłoś
werrka Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 13:18 Bortek napisał: "wybaczam ojcu---już sam fakt,że zostal zakonnikiem ,a nie normalnym murarzem czy nauczycielem usprawiedliwia go......cześć" Mój Boże! co za ogromna indolencja w zakresie moralności! To straszne! Takie postawy pozwalają się panoszyć złu. Każdy z nas podejmuje samodzielnie decyzje w swoim życiu i musi za nie odpowiadać. Szczególnie duża odpowiedzialność spada na kapłanów jako głosicieli prawd bożych, z których chyba wynikają nawyższe zasady moralnego postępowaniu w życiu. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_lucky Przyjrzyjcie się Wacławowi Głowackiemu 02.06.05, 13:57 Przyjrzyjcie się Wacławowi Głowackiemu, jego kolegom i zwierzchnikom, metodom ich "pracy". O. Konrad Hejmo nie mówił dużo, coś tam nieprzekonywająco zaprzeczał, pożegnał się ze swoimi funkcjami, będzie pokutował i pozostanie ze swoim dramatem. Ludzie zrozumieją i przebaczą. Natomiast Głowacki z pełną arogancją i butą poucza wszystkich, co mają robić. Podobnie mówią inni zamieszani czynnie w różne świństwa i ich mocodawcy, w tym wielu ze środowiska SLD. Żyje im się dobrze, zostali emerytami w młodym wieku. Mają dochody, o których inni mogą pomarzyć. Kilka lat temu prezydent Kwaśniewski zawetował uchwaloną przez Sejm i Senat likwidację przywilejów emerytalnych dla ubeków, esbeków i innych utrwalaczy władzy ludowej z czasów PRL-u. Prawdę należy poznać i wcale nie oznacza to polowania na czarownice. Straszą tym, ci, którzy sami mają coś na sumieniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbyszek Przypominasz mi badacza zdrowia społeczeństwa IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 02.06.05, 23:21 który chce grzebac tylko w odchodach chorego i jeszcze uważa, że postawi nieomylną diagnozę. Zatrudnij się najlepiej w oczyszczalni ścieków dużego miasta, sam zapach Cię uleczy. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_lucky Przypominasz mi Wacława Głowackiego 03.06.05, 00:49 Twoje słowa są prawie identyczne z tymi, które 2 dni temu wypowiedział płk Wacław Głowacki - oficer prowadzący o. Hejmo. Radził, aby nie grzebać się w szambie. Może ten s-bek jest Twoim autorytetem? A może jesteś z tej samej firmy? Odpowiedz Link Zgłoś
maciej48 Dziennikusy starcą newsa 02.06.05, 16:15 Oj co za płacz, nie będzie kogo łapać na lotnisku, podtykać mikrofonu, śledzić pod klasztorem i udawać, że chodzi o informacje, a nie "oglądalność". Hieny dziennikarskie wszystkich krajów łączcie się! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lech X Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: 195.117.200.* 02.06.05, 16:23 Wielebny ojciec jak zwykle raczy sobie kpić z wiernych tego kościoła. Wyjście jest tylko jedno: o. Heymo powinien ciupasem wrócić do kraju, znaleźć się w miejscu odosobnienia, gdzie codziennie będzie wyznawał winę i codziennie odprawiał pokutę. No chyba, ze jesteśmy odmiennych religii,wyznań i obrządków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbyszek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: 5.6.1D* / *.vc.shawcable.net 02.06.05, 16:34 "W sumie od tego nie uciekniemy i w jakiś mądry, sensowny sposób musimy poznać zasoby tych archiwów i jakoś się do nich ustosunkować" ---------------------------------------------------------------------------- Tylko nie te, które Adaś Szechter "wyczyścił" (za przyzwoleniem Samsonowicza). ("Kata" - Sztolzmana, "Olina", "Minima", "Carixa" itd.). Nie wspominając o jego własnej i brata Stefana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.ists.pl / *.ists.pl 02.06.05, 20:03 Chciales koles powiedziec "zyda Samsonowicza" (nb. to Ormianin polski). Samsonowicz z przegladem teczek nie mial nic wspolnego. Byl ministrem EN, a nie SW Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek To znaczy, że wyślą go w kosmos? IP: *.nyc.res.rr.com 03.06.05, 07:10 O.Zięba: "musimy stać po stronie prawdy." i "w tym momencie powrót ojca Konrada Hejmy do Polski nie byłby sensowny" Jeśli tak wygląda to stawanie po stronie prawdy, to o.Zięba już leży. Leży razem z o.Hejmo. A może jednak ściągnąć tego kapusia do Polski? Niech popatrzy w oczy tym, na których donosił. To na pewno będzie ciche spojrzenie. Bez zbędnej sensacji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rock & Pole o. Hejmo "zniknął" IP: *.nsw.bigpond.net.au 05.06.05, 01:21 czyzby watykanska sluzba bezpieczenstwa sie nim zajela? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domini canes Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.pl / *.pronets.pl 05.06.05, 21:06 Ależ popisujecie się panowie domini canes hipokryzją. Ten wasz "współbrat" - psubrat, to zwyczajna świnia. Jeśli za niego przepraszacie - to przeproście wpierw za swoją czołową rolę w INKWIZYCJI i palenie na stosach waszych wydumanych przeciwników, w tym setek a może tysięcy niewinnych kobiet, nazywanych przez was czarownicami. Dajecie mu lekką ręką możliwość 'ekspiacji' - a czy nie sądzicie, że te jego donosy przekazywane za te nędzne i parszywe 3o srebrników tam, gdzie trzeba, spowodowały, że - po dodaniu do innych materiałów operacyjnych - wreszcie pewne ważne gremium na najwyższym poziomie decyzyjnym podjęło decyzję o "odstrzeleniu" papieża. Że ten zamach spowodował chorobę Parkinsona, czego efektem były nieludzkie męczarnie tego Wielkiego Człowieka. Że to wszystko sowodował m.in. ten wasz współbrat - psubrat. Czy sądzicie, że Polacy nie wyczuwają waszego bagatelizowania jego ochydnego czynu? Wasza przyzwalająco - beztroska postawa wobec tego zdrajcy jest kolejnym dowodem, że kościół polski stoczył się w przepaść infantylności - sam manipulując infantylnym społeczeństwem. Odpowiedz Link Zgłoś