Dodaj do ulubionych

"Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny"

02.06.05, 09:39
w tej sytuacji o.Hejmo zmuszony bedzie poprosic o azyl polityczny w
Watykanie..:(
Obserwuj wątek
    • pinia1a SZPIEG WATYKANU 02.06.05, 09:52
      Kościół też trzeba wymieść jak "stajnię Oygiasza".
      Rozprawić się z nim jak ze szpiegiem.
      Przede wszystkim wykluczyć go z zakonu Dominikanów.
      Jak zostanie w Watykanie /co miałby tam robić?/ czy Rzymie, to znowu sprawa
      przycichnie i zostanie nietykalny jak Petz.
      • Gość: rydzyk emerytura we włoskim klasztorze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 10:11
        też chciałbym zostać tak ukarany...
        • js23 radzę przeczytać dokument IPN 02.06.05, 13:13
          ta sprawa naprawdę jest bardzo niejsane - w l 75-80 odbyło się 9 (!!!) spotkań (z tego 3 jawnie w klasztorze) za co dostał od SB 2 butelki wina i panoramę W-wy w metaloplastyce :-), TW nigdy nie został - wyjaśnienia także wymaga fakt - po co stosowano wobec niego te podchody w Rzymie ? jeśli faktycznie byłby świadomy współpracy w Polsce to to nie ma sensu...

          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=24625947&a=24669588
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=24625947&a=24669867
          • Gość: 1europejczyk jesli jeszcze trzeba "cos" wyjasniac to IP: 62.160.123.* 02.06.05, 14:35
            tylko tym co juz nic nie pomoze.Zawsze beda przekonani, ze to nagonka pana
            Kierasa na o Hejmo.Ta choroba tez jest nieuleczalna: nazywa sie "zawsze mam
            racje"
        • pyosalpinx Re: emerytura we włoskim klasztorze 02.06.05, 13:22
          ...zenskim, on bedzie je spowiadal, a one beda za "grzechomierz" trzymac
      • Gość: Leszek Re: SZPIEG WATYKANU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:05
        Nazywanie go szpiegiem Watykanu jest bzdurą. Czy winien teraz wracać? Może
        rzeczywiście poczekać z tym, ale niezbyt długo, żeby nie premiować zła.
    • Gość: fakju szpiega sadzic IP: *.bctel.ca 02.06.05, 10:28
      zadne tam "polowanie na czarownice" po prostu polowanie na szpiegoa sb i jemu
      podobnych kreatur
      • Gość: Leszek A z jakiego paragrafu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:07
        Wina moralna jest bezsporna. Czy sprawa podpada pod kodeks karny? Lepiej niech
        sie wypowiedzą prawnicy.
    • jurek41 Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 10:33
      A co ze sprawa księdza Popieluszki co z Grzegorzem Przemykiem?.... To jakos nie
      zostalo dotychczas wyjasnione tak predko jak spreawa ojca Hejmo! Miejcie oczy i
      uszy otwarte... do prawdy w tym kraju jescze daleko!
    • Gość: Skonsternowany Kat Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.05, 10:40
      A co na to spowiednik o. Hejmo?
      Czy w zadanej pokucie nie mógł mu zakazać takich praktyk?
      Jeżeli swoje grzechy ukrywał na spowiedzi, to jakie świadectwo dawał członkom
      jego wspólnoty zakonnej.Popatrzcie na to bracia zakonni i zadajcie mu pokutę
      godną wielkości zdrady.
      Swoją drogą sakrament spowiedzi powinien być zreformowany.
      • Gość: Leszek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:11
        Gość portalu: Skonsternowany Kat napisał(a):

        > Swoją drogą sakrament spowiedzi powinien być zreformowany.

        A w jaki sposób? Na Zachodzie już jest "zreformowany". Spowiedź powszechna,
        rozgrzeszenie ogólne i jesteś "czysty" jak łza. A może wrócić do praktyk
        pierwszych chrześcijan: grzesznik stoi w kruchcie kościoła, głowę ma posypana
        popiołem i publicznie wyznaje swoje grzechy?
      • werrka Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 13:09
        Skonsternowany Kat napisał:
        >A co na to spowiednik o. Hejmo?
        > Czy w zadanej pokucie nie mógł mu zakazać takich praktyk?
        > Jeżeli swoje grzechy ukrywał na spowiedzi, to jakie świadectwo dawał członkom
        > jego wspólnoty zakonnej.Popatrzcie na to bracia zakonni i zadajcie mu pokutę
        > godną wielkości zdrady.
        > Swoją drogą sakrament spowiedzi powinien być zreformowany.

        Swięte słowa! czyżby DUCH ŚWIĘTY jeszcze czynił swoją powinność i oświecał ludzi?!
    • mojteatr Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 10:46
      Kosciele! Wstydz sie....
      Dominikanie, wstydzcie sie!!!!
      Wstyd, wstyd, wstyd....
      • Gość: Krzys Cala sprawa jest zrobiona przez Satanistow Kieresa IP: *.qc.sympatico.ca 02.06.05, 11:02
        Najpierw byly "porazajace materialy " , jak krzyczal Ziemba przed kamerami .
        Teraz juz sa tylko kontakty ,nie bylo podpisania wspolpracy , a Hejmo
        przekazywal dane zachodnioniemieckiemu wywiadowi ,jak sie przedstawial szpieg w
        Watykanie .
        Przeciez wyraznie widac , ze te dwa masony , Ziemba z Placu Grunwaldzkiego i
        Kieres z Karlowic we Wroclawiu , jede i drugi , ze znanych wroclawskich
        UBeckich rodzin (czesc rodziny ucikla do Izraela po 68 roku ) dzialaja z
        polecenia Swiatowego Rzadu (Ziemba oficjalnie rok temu uczestniczyl w
        posiedzeniu Klubu Bildenberga ) na rzecz znisczenia Kosciola Katolickiego .
        • Gość: Leszek Kowal zawinił, Cygana powiesili IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:16
          żeby nie było wątpliwości: kowal to Hejmo, a Cygan (tylko przysłowiowy) to Kieres
        • Gość: ALF [...] IP: *.ztpnet.pl 02.06.05, 11:49
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Oman Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 10:58
      Ciekawe dlaczego nie było by sensowne?Czy zostałby rozszarpany przez płatnych
      agentów pachołków i zdrajców?Nie podejrzewam ich o taka aktywność bo ojciec
      Hejmo był nikim dla SB i cel polityczny który można by osiągnąć napadając na
      niego w tm kraju mlekiem i miodem płynącym jest zbyt mały.A jako chrześcijanin
      powinien się nie ulęknąć i poświęcić za wiarę,była by okazja do zdrowego odwetu.
    • Gość: silesius a co z mocodawcami i oficerami prowadzacymi? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.06.05, 11:04
      dziwny to kraj ta Polska; ja - mieszkajac juz dosc dlugo w Monachium, ciagle
      jakos do niej tesknie. i kiedy juz mysle konkretnie mysle o powrocie, to
      nachodza mnie pewne zmory: przesladowanie w stanie wojennym, chamska i pelna
      buty - wowczas - postawa moskiewskich janczarow: jaruzela, kiszczaka i pzpr-
      owskiej spolki oraz ich podwladnych - tez janczarow, tej calej ub-ecko-
      zomowskiej psiarni. a potem widze we snie zdrade okraglego stolu i caly falsz
      tzw. "grubej kreski". a potem widze tych wszytskich hejmow i innych, ktorzy w
      taki czy inny sposob sie "utytlali", bo ubecja i sluzby specjalne mialy
      wystarczajaco duzo kasy, zeby ich odpowiednio "wrobic". nie cieszy mnie sprawa
      z hejma, tak jak nie cieszyla mnie sprawa niezabitowskiej i iwelu innych. bo
      teraz kochani, wszyscy z uciecha pluja na pionki, na ludzi, ktorzy komus
      napewno zaszkodzili, ale byli tylko nic nie znaczacymi pionkami w tej
      diabelskiej grze "imperium zla" (jak bardzo racje mieli reagan i thaetcher). a
      ich mocodawcy: ci wszyscy jaruzele, kiszczaki, kakole, i cala reszta czerwonej
      holoty rznie glupa, i udaja, ze o niczym nie wiedzieli. no, bo oni sie sluzbami
      nie zajmowali. gdyby nie chodzilo o zwyczajne, prymitywne zbrodnie tych
      przebrzydlych komuchow, gdzie ludzie czesto tracili zycie, to mozna bylony to
      potraktowac, jako zly zart. a tak mamy taka Polske, w ktorej glowni bandziorzy
      zyja, jak paczki w masle, pobieraja horrendalnie wysokie emerytury, i wystepuja
      czesto i gesto wmediach, jako tzw. "autoratety", zas z pionkow robi sie
      glownych przestepcow. i jak temu sie przygladam, to juz mi sie powrotu
      odechciewa. koneic koncow, niemiecki sad skazal ostaniego sowieckiego
      namiestnika w nrd-owku, niejakiego krenza, na 6 lat wiezienia, slusznie
      argumentujac, ze najwyzsza kare za strzelanie do uciekinierow na rfn-owsko/nrd-
      owskiej granicy musza poniesc ci, ktorzy wydawali rozkazy, a nie ci, ktorzy
      strzelali. a w Polsce co? szkoda wogole cokolwiek jeszcze napisac. zal i wstyd
      • Gość: polonus krokodyle łzy volksdeutscha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:19
        martw się lepiej o swą nową ojczyznę,bo też jest o co...
        • Gość: silesius [...] IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.06.05, 11:25
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • avin Re: a co z mocodawcami i oficerami prowadzacymi? 02.06.05, 12:02
        Sprawa Hejmy zostala celowo rozdmuchana przez Kieresa i jest typowym przykladem
        gry na uczuciach. Celem gry jest ochrona calej rzeszy kolaborantow, ktorych
        sprawy moga ujrzec swiatlo dzienne. Nalezy wiec wyrobic w spoleczenstwie
        przekonanie o wszechobecnym niegdys donosicielstwie, znudzic je sprawami
        bagatelnymi ,kontrowersyjnymi i przy okazji zachwiac wiare w obecne autorytety
        moralne. IPN w osobie Kieresa celowo zwlekal z ujawnieniem tej sprawy, zagral
        teczka na odchodne, w momencie gdy monopol na dawkowanie pamieci zostal
        zagrozony.
      • mr_lucky Re: a co z mocodawcami i oficerami prowadzacymi? 02.06.05, 13:42
        Słusznie zauważasz, że należy się także przyjrzeć oficerom prowadzacym i ich
        mocodawcom i im przede wszystkim. Wciągneli Hejmę stopniowo w swoje sidła.
        Przeczytałem cały wczoarjszy raport IPN. W Departamencie IV MSW zajmującym się
        tylko walką z Kościołem w całej Polsce pracowało ponad 2500 ludzi !!! (Były
        także inne departamenty do innych spraw, zatrudniające również znaczne
        liczby "specjalistów"). Płk Wacław Głowacki - oficer prowadzący Hejmy wczoraj
        wystąpił jako "autorytet"- specjalista od tych spraw, radząc wszystkim, aby nie
        babrać się w szambie, w którym pracował 34 lata, aż w wieku 53 lat odszedł na
        zasłużoną emeryturę, dostając 6-miesięczną odprawę. (ponad 60000 złotych za 1
        miesiąc w roku 1987). Mówił coś o "oficerskim słowie" danym Hejmie, że nic z
        tego nie wydostanie się na światło dzienne, a tu takie świństwo zrobił mu IPN.
        Materiały przez niego zebrane były przekazywane do Kąkola z urzędu do spraw
        wyznań (przydawały się w negocjacjach ze stroną kościelną) i Pietruszki z
        działu dezinformacji i dezintegracji Kościoła. Nazwisko Kiszczaka występuje w
        teczce o.Hejmy, a więc wszystko doskonale wiedział. Podobnie wiedział
        Jaruzelski i Kąkol. Obrzydliwe jest jak ci faceci kłamią w żywe oczy, były
        niedawno z nimi wywiady. Stroją się w piórka patriotów, a pracowali na rzecz
        imperium zła. Aby rozumieć te sprawy, należy znać dobrze historię PRL-u. Dzis
        wielu próbuje wciskać kit, szczególnie młodym ludziom, nie pamiętającym tamtych
        czasów.

        Pozdrawiam
    • margala na krzyż 02.06.05, 11:12
      ukrzyżować go przed siedzibą IPN
      • Gość: Leszek Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:19
        kamień
        • Gość: małyjan ja na nikogo nie donosiłem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 11:21
          a 20.ooo DM zarobiłem uczciwie malując niemieckie mieszkania
          • Gość: Leszek No to lap za kamien IP: *.ists.pl / *.ists.pl 02.06.05, 20:04
      • Gość: sydneyczyk [...] IP: *.dsl.nsw.optusnet.com.au 02.06.05, 11:25
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: silesius [...] IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.06.05, 11:27
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Giotto Czy są raporty z rozmów Kuronia i Michnika z UB? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 12:00
      Jak wiadomo panów Kuronia czy Michnika przesłuchiwano i aresztowano na 48
      godzin dosć często. Na pewno prowadzono z nimi długie rozmowy, w których
      musieli trochę "sypać" i udzielać mniej lub bardziej dokładnych odpowiedzi na
      pytania (w tych czasach nie było: "odmawiam odpowiedzi na zadanie pytanie").
      Z tych rozmów panowie SB-ecy robili notatki. Czy można je gdzieś przeczytać?
      • Gość: szwet14 Re: Czy są raporty z rozmów Kuronia i Michnika z IP: *.bredband.comhem.se 02.06.05, 15:03
        Celna uwaga. Tylko jaka gwarancja, ze notatki sa autentyczne? Komu wierzyc?
        • Gość: Leszek Re: Czy są raporty z rozmów Kuronia i Michnika z IP: *.ists.pl / *.ists.pl 02.06.05, 19:59
          Mysle ze DWAJ DZIELNI INTERNAUCI przede mna wystrychneliby SB na dudka.
          Kto sam jest wieprzem, uwaza innych za takich samych wieprzy - to o was, panowie.
    • Gość: Trębacz Ciekawe czy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.05, 12:42
      on pojechał gdzieś tam gdzie to niby ten jakiś machnik jeździ?
    • Gość: bortek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 12:54
      -------czym jest mówienie prawdy-nawet do SB - w stosunku do innych
      przestrępstw-politycznych czy gospodarczych-????? -----
      • werrka Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny 02.06.05, 13:18
        Bortek napisał: "wybaczam ojcu---już
        sam fakt,że zostal zakonnikiem ,a nie normalnym murarzem czy nauczycielem
        usprawiedliwia go......cześć"
        Mój Boże! co za ogromna indolencja w zakresie moralności! To straszne! Takie postawy pozwalają się panoszyć złu. Każdy z nas podejmuje samodzielnie decyzje w swoim życiu i musi za nie odpowiadać. Szczególnie duża odpowiedzialność spada na kapłanów jako głosicieli prawd bożych, z których chyba wynikają nawyższe zasady moralnego postępowaniu w życiu.
    • mr_lucky Przyjrzyjcie się Wacławowi Głowackiemu 02.06.05, 13:57
      Przyjrzyjcie się Wacławowi Głowackiemu, jego kolegom i zwierzchnikom, metodom
      ich "pracy". O. Konrad Hejmo nie mówił dużo, coś tam nieprzekonywająco
      zaprzeczał, pożegnał się ze swoimi funkcjami, będzie pokutował i pozostanie ze
      swoim dramatem. Ludzie zrozumieją i przebaczą. Natomiast Głowacki z pełną
      arogancją i butą poucza wszystkich, co mają robić. Podobnie mówią inni
      zamieszani czynnie w różne świństwa i ich mocodawcy, w tym wielu ze środowiska
      SLD. Żyje im się dobrze, zostali emerytami w młodym wieku. Mają dochody, o
      których inni mogą pomarzyć. Kilka lat temu prezydent Kwaśniewski zawetował
      uchwaloną przez Sejm i Senat likwidację przywilejów emerytalnych dla ubeków,
      esbeków i innych utrwalaczy władzy ludowej z czasów PRL-u. Prawdę należy poznać
      i wcale nie oznacza to polowania na czarownice. Straszą tym, ci, którzy sami
      mają coś na sumieniu.
      • Gość: Zbyszek Przypominasz mi badacza zdrowia społeczeństwa IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 02.06.05, 23:21
        który chce grzebac tylko w odchodach chorego i jeszcze uważa, że postawi
        nieomylną diagnozę. Zatrudnij się najlepiej w oczyszczalni ścieków dużego
        miasta, sam zapach Cię uleczy.
        • mr_lucky Przypominasz mi Wacława Głowackiego 03.06.05, 00:49
          Twoje słowa są prawie identyczne z tymi, które 2 dni temu wypowiedział płk
          Wacław Głowacki - oficer prowadzący o. Hejmo. Radził, aby nie grzebać się w
          szambie. Może ten s-bek jest Twoim autorytetem? A może jesteś z tej samej firmy?
    • maciej48 Dziennikusy starcą newsa 02.06.05, 16:15
      Oj co za płacz, nie będzie kogo łapać na lotnisku, podtykać mikrofonu, śledzić
      pod klasztorem i udawać, że chodzi o informacje, a nie "oglądalność". Hieny
      dziennikarskie wszystkich krajów łączcie się!
    • Gość: lech X Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: 195.117.200.* 02.06.05, 16:23
      Wielebny ojciec jak zwykle raczy sobie kpić z wiernych tego kościoła. Wyjście
      jest tylko jedno: o. Heymo powinien ciupasem wrócić do kraju, znaleźć się w
      miejscu odosobnienia, gdzie codziennie będzie wyznawał winę i codziennie
      odprawiał pokutę. No chyba, ze jesteśmy odmiennych religii,wyznań i obrządków.
    • Gość: zbyszek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: 5.6.1D* / *.vc.shawcable.net 02.06.05, 16:34
      "W sumie od tego nie uciekniemy i w jakiś mądry, sensowny sposób musimy poznać
      zasoby tych archiwów i jakoś się do nich ustosunkować"
      ----------------------------------------------------------------------------
      Tylko nie te, które Adaś Szechter "wyczyścił" (za przyzwoleniem Samsonowicza).
      ("Kata" - Sztolzmana, "Olina", "Minima", "Carixa" itd.). Nie wspominając o jego
      własnej i brata Stefana.
      • Gość: Leszek Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.ists.pl / *.ists.pl 02.06.05, 20:03
        Chciales koles powiedziec "zyda Samsonowicza" (nb. to Ormianin polski).
        Samsonowicz z przegladem teczek nie mial nic wspolnego. Byl ministrem EN, a nie SW
    • Gość: Marek To znaczy, że wyślą go w kosmos? IP: *.nyc.res.rr.com 03.06.05, 07:10
      O.Zięba: "musimy stać po stronie prawdy." i "w tym momencie powrót ojca Konrada
      Hejmy do Polski nie byłby sensowny"

      Jeśli tak wygląda to stawanie po stronie prawdy, to o.Zięba już leży.
      Leży razem z o.Hejmo.
      A może jednak ściągnąć tego kapusia do Polski? Niech popatrzy w oczy tym, na
      których donosił. To na pewno będzie ciche spojrzenie. Bez zbędnej sensacji
    • Gość: Rock & Pole o. Hejmo "zniknął" IP: *.nsw.bigpond.net.au 05.06.05, 01:21
      czyzby watykanska sluzba bezpieczenstwa sie nim zajela?
    • Gość: domini canes Re: "Powrót o. Hejmy do Polski nie byłby sensowny IP: *.pl / *.pronets.pl 05.06.05, 21:06
      Ależ popisujecie się panowie domini canes hipokryzją. Ten wasz "współbrat" -
      psubrat, to zwyczajna świnia. Jeśli za niego przepraszacie - to przeproście
      wpierw za swoją czołową rolę w INKWIZYCJI i palenie na stosach waszych
      wydumanych przeciwników, w tym setek a może tysięcy niewinnych kobiet,
      nazywanych przez was czarownicami.
      Dajecie mu lekką ręką możliwość 'ekspiacji' - a czy nie sądzicie, że te jego
      donosy przekazywane za te nędzne i parszywe 3o srebrników tam, gdzie trzeba,
      spowodowały, że - po dodaniu do innych materiałów operacyjnych - wreszcie
      pewne ważne gremium na najwyższym poziomie decyzyjnym podjęło decyzję
      o "odstrzeleniu" papieża. Że ten zamach spowodował chorobę Parkinsona, czego
      efektem były nieludzkie męczarnie tego Wielkiego Człowieka. Że to wszystko
      sowodował m.in. ten wasz współbrat - psubrat. Czy sądzicie, że Polacy nie
      wyczuwają waszego bagatelizowania jego ochydnego czynu? Wasza przyzwalająco -
      beztroska postawa wobec tego zdrajcy jest kolejnym dowodem, że kościół polski
      stoczył się w przepaść infantylności - sam manipulując infantylnym
      społeczeństwem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka