Dodaj do ulubionych

Niska frekwencja

26.09.05, 14:05
Ha! Za duzo to wcoraj programów wyborcyk nie oglądołek, bo były lepse
programy, na przykład finał siatkarskik mistrzostw Europy. Ale z tego co
oglądołek, to widziołek jedno wielkie utyskiwanie, ze frekwencja straśnie
mała, bo ludziska leniwe i do urn im sie iść nie fciało. A mi sie widzi, ze
to ino cynść prowdy. Bo druga cynść - chyba wazniejsa - jest taka, ze nie
idąc do urn społeceństwo pedziało politykom: "Nie lubimy wos!" Cy słusnie
postąpiło cy nie, to inksa rzec, ale tak właśnie wcoraj pedziało. No, ale po
co polityk mo przyznawać: "Ludzie nie posli na wybory, bo majom nos w rzyci"?
On woli se pedzieć: "Społeceństwo nos kocho, ale nie posło na wybory, bo jest
leniwie". Bo polityk jakoś tak mo, ze lubi komuś w rzyć włazić, a coby ftoś
mioł go w rzyci, to juz nie lubi. Ot, taki paradoks właściwie. No bo jak
komuś sie w rzyć wlezie, to wtedy jest sie w rzyci tego kogoś i juz.
No, a przybocmy se rok 2002. Wtedy na referendum unijnym do urn posła
zdecydowana więksość dorosłyk ludzi! Więc jak? W ciągu ostanik trzek roków
polskie społecestwo rozleniwiło sie cy co?
A jeśli o mnie chodzi, to jo nie bacąc, ze psy nie majom praw wyborcyk,
posedłek se do lokalu wyborcego i ino sie zezłościłek, bo na zadnej liście
nie było tej partii, na ftórom fciołek głosować - Partii Umiarkowanego
Postępu w Granicak Prawa.
Hau!
Obserwuj wątek
    • mysha_b Re: Niska frekwencja 26.09.05, 14:21
      A mnie sie wydaje Owcarku, ze wiecej niz polowa Polakow nie poszla glosowac, bo
      STRACILA WSZELKA NADZIEJE. I to mi sie wydaje tragiczne, bo czlowiek bez
      nadziei to jakby zywy trup!
      • owcarek_podhalanski Re: Niska frekwencja 26.09.05, 14:47
        Skoro tak, Mysecko, to trza jesce roz spróbować zwrócić sie do Giewonta z
        apelem: Moze byś tak, weredo, wstoł wreście? Hę?
        • mysha_b Re: Niska frekwencja 26.09.05, 15:57
          Lepiej nie, bo jak Giewont nie wstanie to stracimy nadzieje po wsze czasy. A
          tak mozemy sie ludzic, ze nie wstaje bo:
          a. nie jest tak zle jak nam sie wydaje
          b. w niedlugim czasie zmieni sie na lepsze
          c. Giewont nie pomaga bo wie, ze i bez jego pomocy "Polak potrafi"
          • owcarek_podhalanski Re: Niska frekwencja 26.09.05, 16:34
            Moze to i racja? To jo juz lece Giewontowi pośpiewać: Aaa, kotki dwa ...
            • rak-pustelnik Re: Niska frekwencja 26.09.05, 17:09
              Eeee tam! Niska frekwencja jest skutkiem złej ordynacji wyborczej. Bo jak
              wyrazić swój sprzeciw wobec WSZYSTKICH kandydatów? Jeśli skreśli się
              wszystkich, to głos będzie nieważny i nie ma sensu chodzić na wybory. Jeszcze
              by sobie politycy pomyśleli, że wszyscy wierzą w bajkę o demokracji!
              Tubylec
              • mysha_b Re: Niska frekwencja 26.09.05, 18:03
                To jaka ordynacje Tubylcu proponujesz?
                • rak-pustelnik Re: Niska frekwencja 26.09.05, 18:31
                  Po prostu wystarczy zmienić sposób liczenia głosów i karty ze skreśleniami
                  wszystkich kandydatów uznać za głosy ważne i przeciwne wszystkim kandydatom.
                  Dobrze byłoby wprowadzic dodatkowo przymus uczestnictwa w wyborach, ale na to
                  żaden z polityków się nie zgodzi, bo wyszłoby na jaw ile osób naprawdę na nich
                  głosuje. Zobacz, w tej chwili do wyborów poszło powiedzmy dla okragłego
                  rachunku 40% uprawnionych wyborców i na Prawo i Pięść oddało głos 30% tych co
                  poszło, czyli tak naprawdę gosowało na tą partię ok. 10% społeczeństwa. I jak
                  tu mówić o rządach większości niezbędnych w demokracji?
                  Tubylec
                  • ciupazka Re: Niska frekwencja 27.09.05, 03:04
                    ...i niskie notowaniwe tego co tutok pisecie swojom "gwarom" i jako
                    pisecie, nie do sie tego cytać, bo jaze sie flaki przewracajom od tyj
                    pseudo goralskiyj mowy. W uciykaca! Juz nie bede poziyrać. Tak samo
                    Janosika nie daje sie słuchać, kie go obziyras. Tyz pseudo gwara odruco!
                    Przepytuje piyknie, zek tutok ośmielyła sie wlyźć. Na mój dusiu, nie wleze juz!
                    Róbta, co fceta!(Owsiak!)
                    • rak-pustelnik Re: Niska frekwencja 27.09.05, 07:48
                      Czytaj co jest i nie narzekaj! Bo żaden góral Ci tego nie napisze. Górale nie
                      umieją pisać! A tak pzry okazji. Ciupazka to znaczy po góralsku góralka
                      siedząca w ciupie, czy coś gorszego?
                      Tubylec

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka