Dodaj do ulubionych

Ten który sfinansował Opowieści z Narnii...

05.01.06, 15:28
Okazuje się, że Opowieści z Narnii sfinansował amerykański milarder i
konserwatysta Philip Anschutz. Wynajał do promowania specialistyczna firmę
marketingową, tą samą która promowała Pasje w środowiskach kościelnych.

Co o tym sądzicie?
-------
www.kurczeblade.pl/?p=130
Obserwuj wątek
    • Gość: Antychryst Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.06, 15:42
      To by się zgadzało. O ile Władca Pierścieni był odbierany przez środowiska fundamentalistów katolickich jako coś złego, podobnie zresztą jak Harry Potter, to Opowieści z Narni są sztandarowym produktem tzw. fantasy chrześcijańskiej.
      • dbn2000 Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 05.01.06, 16:29
        Ciekawe jest czy ta agencja marketingowa dziala tez w Poslce....
        --------
        www.kurczeblade.pl/?p=130
    • yoma Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 05.01.06, 15:47
      I co z tego? Ktoś musiał.
      • dbn2000 Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 05.01.06, 17:10
        Nie sądze źeby było w tym coś złego, ale ciekawy jest sposób w jakim się
        mareketinguje takie "religijne" towary
        --------
        www.kurczeblade.pl/?p=130
        • yoma Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 05.01.06, 17:13
          Sfinansował - chce, żeby mu się zwróciło, chce, żeby mu się zwróciło -
          wynajmuje fachowca, żeby mu przyciągnął widzów. I co z tego?
    • Gość: sXe Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: 62.93.41.* 05.01.06, 15:52
      Teno film nie ma nic wspólnego z klimatem opowieści z Narnii. Typowa machina do
      robienia kasy. Ktokolwiek ją finansował na pewno nie ma gustu.
      • Gość: Konsument Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 21:42
        Filmu jeszcze nie widzialem. Ciekawe czy rzeczywiscie jest bardziej
        chrzescijanski od innych filmow fantasy...
        -------------
        www.kurczeblade.pl/?p=130
        • Gość: P.S.J. Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 21:56
          Nie bardziej niż "Lew, czarownica i stara szafa" są chrześcijańskie od innych
          książek fantasy, z pewnością. Tzn nie spodziewaj się, że reżyser wrzucił Jezusa
          w roli analogicznej do Gandalfa (osoby urażone przepraszam i wyjaśniam, że to
          tylko metafora). Ale wymowa fabuły jest wystarczająco chrześcijańska, żeby po
          obejrzeniu filmu miało się taką refleksję jak ja po lekturze Narni w wieku lat
          pewnie 9-ciu: "O rany, zupełnie jak w Biblii!"
          • yoma Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 05.01.06, 23:34
            Wiesz, w końcu Biblia to nieżły kryminał.
            • Gość: konsument Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 00:29
              Cos w tym jest co mowisz!
              ---------
              www.jajka.org
            • Gość: P.S.J. Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 00:31
              > Wiesz, w końcu Biblia to nieżły kryminał.

              Przeczytaj może "Narnię". "Narnia" to NIE jest kryminał...
              • yoma Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 06.01.06, 00:33
                Słusznie, wukonałam duży skrót myślowy

                chodziło o to, że kryminały, fantastyka, baśnie itd. to w końcu lżejsza
                literatura :)
                • Gość: P.S.J. Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 00:38
                  Nie wiem, kto jest lżejszy w takich zestawieniach:

                  Michał Witkowski (lit. wysoka?) - Raymond Chandler (kryminał)

                  Dorota Masłowska (lit wysoka?) - Ch. Andersen (baśnie)

                  Takie uogólnienia gatunków literackich, poza tym, że mnie wkurzają, to mają tyle
                  sensu co stwierdzenie "Amerykańskie tuczy i jest niezdrowe, więc Boeingi tuczą".
                  Chciałaś pewnie jakąś spójną myśl przemycić, a wyszedł groch z kapustą.*

                  * -tuczy
                  • yoma Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 06.01.06, 00:39
                    Ale złapałeś, o co mi szło :)
                • marysia75 Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 06.01.06, 00:38
                  yoma napisała:

                  > Słusznie, wukonałam duży skrót myślowy
                  >
                  > chodziło o to, że kryminały, fantastyka, baśnie itd. to w końcu lżejsza
                  > literatura :)

                  Do pociagu:)
                  • yoma Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 06.01.06, 00:40
                    O to mi chodziło MAryś, dzięki :)
                    • Gość: P.S.J. Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 00:41
                      "Król szczurów" Clavell'a to fantastyka, baśnie, kryminał czy Biblia? Nie wiem,
                      może pomożesz, czytałem go parę lat temu w pociągu Intercity Warszawa - Kraków... :)
                      • marysia75 Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 06.01.06, 00:44
                        Gość portalu: P.S.J. napisał(a):

                        > "Król szczurów" Clavell'a to fantastyka, baśnie, kryminał czy Biblia? Nie
                        wiem,
                        > może pomożesz, czytałem go parę lat temu w pociągu Intercity Warszawa -
                        Kraków.
                        > .. :)

                        Zastanow sie nad swoja kompetencja kulturowa :)
                      • yoma Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 06.01.06, 00:44
                        Sensacja? :)
                        • Gość: P.S.J. Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.itpp.pl 06.01.06, 11:16
                          Wydawał mi się, że moralitet, ale pewnie faktycznie to był taki Ludlum :P
                • Gość: konsument Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.06, 17:39
                  Czym sie rozni fanatasy chrzescijanskie od innego?
                  -------
                  www.kurczeblade.pl
                  • Gość: P.S.J. Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.itpp.pl 09.01.06, 10:03
                    Odwoływainem się lub nie do toposów chrześcijańskich?
    • lpr_rasta Narnia jest cieńka i nieszkodliwa 07.01.06, 18:24
      Mnie za serce nei chwyciła. Aleksander Wielki był lepszy, a "niekonserwatywny.
      Ale w Narni pokochałem motyw Lwa.
    • Gość: Illegal combatant RELIGIA TO MASZYNKA DO ROBIENIA KASY IP: *.aster.pl 08.01.06, 21:16
      Niekoniecznie wielkiej, ale za to pewnej. Zapytajcie Mela Gibsona, Rydzyka,
      Sung Myung Moona, Cecilla B. DeMille'a.

      Zrób religijny film, choćby najgorszy - na pewno zarobisz, bo każdy wierzący
      będzie się czuł w obowiązku zobaczyć go i oczywiście polecać znajomym.
    • Gość: maciej Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.06, 22:02
      Czy problem jest że dzieci zamiast bravo czytają ksiązki ?
      • Gość: konsument Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.06, 00:01
        Nie, bardzo dobrze ze czytaja. Ksiazki Harry Pottera jak i o Narnii rozwijaja
        wyobraznie!
        ---------
        www.kurczeblade.pl
      • Gość: Konsument Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 18:29
        Niech czytaja i ogladaja!
        -------
        www.kurczeblade.pl
    • Gość: Ufff Nie polecam IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.01.06, 07:10
      Nigdy nie wpadlabym na to, ze film ten moglby byc propagowany wsrod wiernych ,
      ksiezy i ze jest to film prorodzinny. Absolutnie odradzam zabieranie malych
      dzieci. Nasz synek byl nim mocno przerazony i dobrze ze siedzial w srodku, bo
      na zmiane zakrywalismy mu oczy w "strasznych" momentach.Nie moglismy jednak
      zablokowac budzacej groze muzyki. Napewno nie poszlibysmy na ten film razem
      gdybym wczesniej go widziala.
      • Gość: P.S.J. Re: Nie polecam IP: *.itpp.pl 09.01.06, 10:05
        Rodzinny nie oznacza "dla małych dzieci". Swoją drogą nie pamiętam, żeby
        kiedykolwiek przy superprodukcji w Polsce ktoś przy kupnie biletów sprawdzał
        wiek itp. Jak w kinach był "Park Jurajski", ktory był thrillerem SF z
        kilkoma "mocnymi" scenami, to na sali siedzieli np. 10-latkowie.
      • dbn2000 Re: Nie polecam 10.01.06, 07:22
        Ta sam firma marketingowa co dla Pasji: Motive Marketing
        -------
        www.kurczeblade.pl/?p=130
      • Gość: konsument Re: Nie polecam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.06, 00:32
        Ale jakos da sie to ogladac.
        • Gość: Ufff Re: Nie polecam IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 18.01.06, 01:55
          Pewnie, ze mozna obejrzec, ale nie jest to zadne arcydzielo.
          • dbn2000 Re: Nie polecam 01.03.06, 02:28
            wielku sie podobalo. Ciekawe jak to porownac z Harry Potterem?
    • alberto4 Re: Ten który sfinansował Opowieści z Narnii... 01.03.06, 07:11
      Dzięki za link kurczakabladego, Koleżanko DBN. Już się dopisałem doŃ..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka