Dodaj do ulubionych

fajne czasopisma z czasów PRLu

23.08.06, 11:51
> Razem
> Filipinka
> Jestem
> Na przełaj
> Kobieta i Życie

Dlaczego takich teraz nie ma?

Come back...
Obserwuj wątek
    • Gość: Atojaxxl Swiat Młodych IP: *.is.net.pl 23.08.06, 13:40
      To była moja ulubiona gazetka w szkolnych czasach, wychodziła dwa razy w
      tygodniu, drukowano przygody Tytusa, Romka i A'Tomka, różne fajne konkursy i
      akcje, na przykład Niewidzialna Ręka, Poszukiwacze Skarbów. Wyjeżdżałam na
      wakacje do dziadków, a tam nie było kiosku, rodzice przywozili mi więc zaległe
      numery i było czytanie na starej , dużej wiśni ( do tego obowiązkowa torba
      mordoklejek!!!).... mój Boże, tęsknię za tamtym latem, za domkiem na drzewie,
      współczesnym dzieciakom mogę tylko życzyć takiej beztroski i zabawy...
      • feminasapiens Świat Młodych 23.08.06, 13:49
        Na końcu "Świata Młodych" był komiks Kajko i Kokosz.

        Pamiętam taką historyjkę:
        jedziemy jakimś podmiejskim pociągiem z grupą kolonijną (nastolatki) i
        zaczytujemy się w Jestem - w końcu jakaś paniusia z przedziału zauważyła co
        czytamy (nie na głos) i oburzona zwróciła się do koleżanki, że jest za młoda
        żeby czytać takie czasopismo.
        Ha, ha, pewnie przewraca się w grobie, bo te wszystkie Dziewczyny i Bravo to
        dopiero nie dla nastolatek!
      • edek101 Re: Swiat Młodych 23.08.06, 14:41
        Gość portalu: Atojaxxl napisał(a):

        > To była moja ulubiona gazetka w szkolnych czasach, wychodziła dwa razy w
        > tygodniu, drukowano przygody Tytusa, Romka i A'Tomka,

        Nie chcę się czepiać, ale z tego, co pamiętam, ŚM ukazywał się 3 razy w
        tygodniu. Ja do dzisiaj mam wycięte wszystkie odcinki Tytusa, Romka i Atomka ;)
        • Gość: Atojaxxl Re: Swiat Młodych IP: *.is.net.pl 23.08.06, 17:25
          Na pewno masz rację, nie czepiasz się, zwrócenie uwagi na taki błąd jest jak
          najbardziej w porządku :) dziękuję :) to były lata 60 ubiegłego wieku, stąd moja
          pomyłka, ja niestety nie wycinałam niczego, składałam wszystkie numery, w końcu
          Ojciec oddał "dziadostwo" (jego słowa) na makulaturę :)
    • Gość: Lena Re: fajne czasopisma z czasów PRLu IP: 80.48.96.* 23.08.06, 13:54
      ITD
    • gumowy_kaczor Bajtek 23.08.06, 16:43
      Gdzie tam dzisiejszym pismom do Bajtka...
    • echtom Re: fajne czasopisma z czasów PRLu 23.08.06, 19:27
      "Przyjaciółka" z tamtych lat - porządne czasopismo o tematyce społecznej. Kiedy
      pomyślę o kolorowym pisemku, w jakie się zmieniła, to mi żal.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka