feminasapiens 23.08.06, 11:51 > Razem > Filipinka > Jestem > Na przełaj > Kobieta i Życie Dlaczego takich teraz nie ma? Come back... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Atojaxxl Swiat Młodych IP: *.is.net.pl 23.08.06, 13:40 To była moja ulubiona gazetka w szkolnych czasach, wychodziła dwa razy w tygodniu, drukowano przygody Tytusa, Romka i A'Tomka, różne fajne konkursy i akcje, na przykład Niewidzialna Ręka, Poszukiwacze Skarbów. Wyjeżdżałam na wakacje do dziadków, a tam nie było kiosku, rodzice przywozili mi więc zaległe numery i było czytanie na starej , dużej wiśni ( do tego obowiązkowa torba mordoklejek!!!).... mój Boże, tęsknię za tamtym latem, za domkiem na drzewie, współczesnym dzieciakom mogę tylko życzyć takiej beztroski i zabawy... Odpowiedz Link Zgłoś
feminasapiens Świat Młodych 23.08.06, 13:49 Na końcu "Świata Młodych" był komiks Kajko i Kokosz. Pamiętam taką historyjkę: jedziemy jakimś podmiejskim pociągiem z grupą kolonijną (nastolatki) i zaczytujemy się w Jestem - w końcu jakaś paniusia z przedziału zauważyła co czytamy (nie na głos) i oburzona zwróciła się do koleżanki, że jest za młoda żeby czytać takie czasopismo. Ha, ha, pewnie przewraca się w grobie, bo te wszystkie Dziewczyny i Bravo to dopiero nie dla nastolatek! Odpowiedz Link Zgłoś
edek101 Re: Swiat Młodych 23.08.06, 14:41 Gość portalu: Atojaxxl napisał(a): > To była moja ulubiona gazetka w szkolnych czasach, wychodziła dwa razy w > tygodniu, drukowano przygody Tytusa, Romka i A'Tomka, Nie chcę się czepiać, ale z tego, co pamiętam, ŚM ukazywał się 3 razy w tygodniu. Ja do dzisiaj mam wycięte wszystkie odcinki Tytusa, Romka i Atomka ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Atojaxxl Re: Swiat Młodych IP: *.is.net.pl 23.08.06, 17:25 Na pewno masz rację, nie czepiasz się, zwrócenie uwagi na taki błąd jest jak najbardziej w porządku :) dziękuję :) to były lata 60 ubiegłego wieku, stąd moja pomyłka, ja niestety nie wycinałam niczego, składałam wszystkie numery, w końcu Ojciec oddał "dziadostwo" (jego słowa) na makulaturę :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lena Re: fajne czasopisma z czasów PRLu IP: 80.48.96.* 23.08.06, 13:54 ITD Odpowiedz Link Zgłoś
echtom Re: fajne czasopisma z czasów PRLu 23.08.06, 19:27 "Przyjaciółka" z tamtych lat - porządne czasopismo o tematyce społecznej. Kiedy pomyślę o kolorowym pisemku, w jakie się zmieniła, to mi żal. Odpowiedz Link Zgłoś