Dodaj do ulubionych

Rozkopią Bemowo na kilka lat

17.02.08, 23:03
A potem? Po wycięciu drzew?
Obserwuj wątek
    • koszatek Wątek na fotoforum Warszawa 18.02.08, 00:52
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,746,75225649.html
      Poza tym, przypominam, że pierwszą łopatę pod tą budowę już wbito:
      www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=15136625&postcount=249
      mb.waw.pl/s8/20070902-happening/
      • Gość: kierowca Re: Wątek na fotoforum Warszawa IP: *.acn.waw.pl 18.02.08, 12:45
        Jesli to Budimex wygral zanizajac oferte (stary trik) to napewno
        zdaza w wyznaczonym czasie i za okreslone pieniadze tak jak z budowa
        terminalu Okecie.
        Taka firme z ta przeszloscia na mozy ustawy o przetargach powinno
        sie wykluczyc z udzialu w przetargach.
        Ale dla urzedasow kasa jest najwazniejsza i ta z bonusow terz.
    • mkm_101 Rozkopią Bemowo na kilka lat 18.02.08, 05:24
      >Niedawno ujawniliśmy w "Gazecie", że Tramwaje Warszawskie chcą
      >przesunąć budowę tej na linii na lata 2014-2016.
      Poziom sięgnął "Faktu". To nie TW chce przesunąć budowę torowiska,
      tylko ZTM w projekcie umowy wieloletniej przewiduje że dopiero po
      2016r. zapłaci za kursowanie tramwajów po tym torowisku. Po co więc
      TW ma wcześniej budować tę linię?
      To nie TW trzeba naciskać tylko ZTM, by wcześniej zaczął płacić za
      te kursy

mkm101
      tramwar.republika.pl
      • mozdzins Re: Rozkopią Bemowo na kilka lat 19.02.08, 18:13

> Poziom sięgnął "Faktu". To nie TW chce przesunąć budowę torowiska,
        > tylko ZTM w projekcie umowy wieloletniej przewiduje że dopiero po
        > 2016r. zapłaci za kursowanie tramwajów po tym torowisku. Po co
        więc
        > TW ma wcześniej budować tę linię?
        > To nie TW trzeba naciskać tylko ZTM, by wcześniej zaczął płacić za
        > te kursy
        >
        > mkm101
        ROTFL widzę że wszystkie twory które mają wspólnego coś z szynami
        cierpią na klasyczny "niedasizm" zarówno PLK,PKP i TW.
        Co to znaczy zapłaci ? Tam jest chyba ze dwa kilometry toru do
        ułożenia, samym TW powinno zależeć na zbudowaniu tego odcianka bo w
        ten sposób można przeorganizwac całą sieć połęczeń w tym regionie
        Warszawy.
        A jaką macie wymówkę na odbudowanie torowiska wzdłuż Kasprzaka tak
        żeby przyspieszyć linię z Jelonek do Centrum ???
        Też "Chłopaki nie płacą" ?
        • Gość: Glonojad Re: Rozkopią Bemowo na kilka lat IP: *.chello.pl 23.02.08, 11:41
          TW rozliczają się z kosztów działalności i środki im przekazywane przez miasto
          są ściśle znaczone. Więc z czego te "dwa km torów" miałyby zbudować - z funduszy
          na płace motornicznych, na energię elektryczną czy na remonty wagonów?

Twierdzenie zaś, że "TW powinno zależeć bo mozna przeorganizować sieć połączeń"
          dowodzi kompletnego niezrozumienia podziału kompetencji komunikacyjnych w
          stolicy. Od sieci połączeń to jest ZTM, który ustala co, gdzie i co ile powinno
          jeździć. I za to jeżdżenie płaci TW. Za budowę nowych tras - nie.
    • bambussi Bemowiacy dziękują za ruskie tiry pod oknami... 18.02.08, 10:42
      nam dla ruchu lokalnego wystarczyłoby poszerzenie istniejących ulic
      i wspomniane przedłużenie torów z Górczewskiej do Radiowej...

autostrada przez środek osiedli mieszkaniowych jest mieszkańcom
      potrzebna jak wół do karety...

mam nadzieję ze władze dzielnicy rozumieją że nie mają czego szukać
      w kolejnych wyborach skoro fundują nam plac budowy pod nosem na
      kolejne kilka lat???

ja tam wolę stać w korkach ale po robocie mieć ciszę za oknem niż
      permanentny plac budowy - wywalają miliardy w błoto, za tę cenę
      można by zmodernizować połowę istniejących ulic na Bemowie,
      wprowadzić inteligentną sygnalizację, porobić kładki dla pieszych
      nad najbardziej niebezpiecznymi przejściami, wytyczyć kilometry
      ścieżek rowerowych, odremonetować wiadukty itd....

ale lepiej wyciąć drzewa i nierozerwalnie przeciąć dzielnicę na
      pół "robiąc dobrze" ruchowi tranzytowemu niż pomyśleć o
      mieszkańcach - psu na budę taka "demokracja" jesli mieszkańcy
      dzielnicy nie mogą decydowac co i gdzie się w tej dzielnicy
      buduje....
      • Gość: Bemovvi@k A ja się cieszę! IP: *.acn.waw.pl 18.02.08, 11:13
        Proszę nie pisać NAM wystarczyłoby, gdyż MNIE nie wystarczy i JA chcę tego
        łącznika a też jestem bemowiakiem i to mieszkającym tuż obok planowanej drogi.
        Kupując mieszkanie dokładnie sprawdziłem przebieg planowanego łacznika i chcę
        mieszkać blisko, gdyż ułatwi mnie to wszystkie wyjazdy z miasta, zwłaszcza w
        kierunku zachodnim. Inne pospólstwo pokupowało mieszkania, nabrało kredytów,
        planów nie obejrzało a teraz protesty i krzyk.
        Łącznik ma powstać i oby powstał jak najszybciej!

• Gość: płyń z Wisłą! Re: Do Bemowiaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 19:40
            > A wiesz oczywiście, że zgodnie z planami nie będziesz miał wjazdu na
            > tę przelotówkę? To ma być tranzyt!
            Ależ będzie wjazd: na LAzurowej.
            Wjazdu z Powstańców na razie nie będzie (zostanie miejsce) bo na życzczenie władz Bemowa (!!!) z niego zrezygnowano.
            Pewnie bali się, że im te tysiące ruskich tirów będzei zjeżdżać na Powstańców i ją złośliwie korkować, buhahaha!!!
            Ciekawe kiedy pójdą po rozum do głowy i zaczną lobbować za dobudowaniem tego wjazdu. obstawiam że szybko.
            • Gość: syntaxerror Re: Do Bemowiaka IP: *.acn.waw.pl 18.02.08, 21:05
              Przepadło. Koszt budowy węzła "Powstańców" podwyższylby i tak niebagatelną kwotę
              o kilkaset milionów. Poza tym, z tego co pamiętam (a śledzę postępy S8 od
              kilkunastu lat) w ogóle nie bylo w planach budowy tego węzła, a to z tej prostej
              przyczyny, że kilkaset metrów w kierunku Prymasa będzie węzeł S8 x S7.

Najlepsi są Ci "nowobemowiaki" z Olszyn i okolic, co to jak tylko odebrali
              klucze do swoich mieszkanek, nabytych za sprzedane w lubelskim hektary
              buraczane, zawiązali komitet protestacyjny przeciwko budowie łącznika S7,
              którego przebieg był znany od połowy lat 70-tych ubiegłego wieku. Teraz chcą
              swoim płaczem wyszarpać pewnie jakąś kasę. Dla nich mam tylko jedna radę: wracać
              do swoich pól bezkresnych i łąk zielonych, umajonych kwieciem wiosennym, a od
              tras szybkiego ruchu w Stolicy WARA!!!!

R.
        • Gość: WB Re: A ja się cieszę! IP: *.acn.waw.pl 20.02.08, 16:52
          > Proszę nie pisać NAM wystarczyłoby, gdyż MNIE nie wystarczy i JA chcę tego
          > łącznika a też jestem bemowiakiem i to mieszkającym tuż obok planowanej drogi.
          > Kupując mieszkanie dokładnie sprawdziłem przebieg planowanego łacznika i chcę
          > mieszkać blisko, gdyż ułatwi mnie to wszystkie wyjazdy z miasta

A co, musisz odwiedzać rodzinną wioskę?

Niech zgadnę, pewnie przez twój rodzinny Wypierdówek Dolny przebiegała trasa
          szybkiego ruchu i przyzwyczaiłeś się do TIR-ów pod oknem?

I jak tu nie być uprzedzonym do przyjezdnych, skoro chcą przebudowywać miasto po
          swojemu...

ps. Może w twojej gwarze mówi się "mnie nie wystarczy", "ułatwi mnie to
          wszystkie wyjazdy", jednak poprawnie powinno być "mi nie wystarczy", "ułatwi mi
          to wszystkie wyjazdy".
      • Gość: płyń z Wisłą! Re: Bemowiacy dziękują za ruskie tiry pod oknami. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 12:48
        > nam dla ruchu lokalnego wystarczyłoby poszerzenie istniejących ulic
        > i wspomniane przedłużenie torów z Górczewskiej do Radiowej...
        >
        Wam może tak. Warszawie nie.
        > ja tam wolę stać w korkach ale po robocie mieć ciszę za oknem
        To po jaką cholerę kupiłeś mieszkanie przy planowanej trasie ekspresowej??
        > nierozerwalnie przeciąć dzielnicę na pół
        Co konkretnie odcina nowa trasa? Ale nie pytam o ogólniki typu 'przecina dzielnicę na pół' tylko pytam co KONKRETNIE od czego KONKRETNIE odcina?
        Pytam, bo Bemowo jest tak pociachane płotami osiedli a linia kolejowa do Huty też swoje robi, że wiele tam już nie można napsuć.
        >
        > "robiąc dobrze" ruchowi tranzytowemu
        A co, ckręca cię z zawiści, że ruch tranzytowy (który stanowi parę % całości) też na tej trasie zyska??

> psu na budę taka "demokracja" jesli mieszkańcy
        > dzielnicy nie mogą decydowac co i gdzie się w tej dzielnicy
        > buduje....
        JAkbyś nie wiedział, to będzie ddroga krajowa więc decyzje zapadają na wyższym szczeblu, a Bemowo jak na razie nie jest nieodległym państwem...
        • Gość: WB czerwony piesku IP: *.acn.waw.pl 20.02.08, 16:21
          Widzisz czerwony piesku, nie każdy za "komuny" miał takie wejścia by poznać
          projekty, a nawet jeśli je znał to nie koniecznie miał możliwość wybierać gdzie
          mu będzie wygodniej mieszkać. Ale ty pewnie jesteś z komunistycznych wojskowych,
          których tu sporo...
      • Gość: peter Re: Bemowiacy dziękują za ruskie tiry pod oknami. IP: *.eranet.pl 18.02.08, 14:54
        I bardzo dobrze. Droga przez Bemowo planowana była od
        kilkudziesieciu lat. Poprzednie ekipy głupoli z Urzędu Gminy Bemowo
        zamiast ekspresówki planowały Połczyńską Bis - chcieli wykosić
        legalnie zbudowane osiedla domków jednorodzinnych, zabytkową Aleje
        Lipową w Morach ale nie pozwolilismy na to. Nie po to człowiek
        buduje dom jednorodzinny aby mu pod nosem ekspresówkę puszczali. Pod
        blokiem to co innego. W blokach mieszkają przybysze z prowincji i
        oni potrzebują mieć blisko przystanek, sklep, kino teatr itp. Tak
        więc na zdrowie, miłego sąsiedztwa z potokiem samochodów.
        • Gość: syntaxerror Re: Bemowiacy dziękują za ruskie tiry pod oknami. IP: *.acn.waw.pl 18.02.08, 17:23
          To popatrz sobie na domki jednorodzinne na Rosy Bailly. W zasadzie pod nosem
          przebiegać będzie im będzie ekspresówka. Ale nie oto chodzi.
          W blokach nie mieszkają tylko ludzie z prowincji - jak mieszkam w bloku, od
          pierwszego życia roku, w Warszawie, ale jest to mój świadomy wybór. I nie
          stawiaj człowieku na szali ludzi z domków i ludzi z bloków, bo za moje
          mieszkanie w pewnym bemowskim bloku mogę mieć dwa domki jednorodzinne w
          podożarowskiej wsi Mory.
    • biotit Rozkopią Bemowo na kilka lat 18.02.08, 11:57
      Wreszcie !!! Tak powinien myśleć każdy , kto jest przy zdrowych zmysłach. A komu
      się nie podoba, niech sie pakuje i wyjeżdża z Naszego miasta, gdzie NIC sie nie
      robi od dawna. Dość mam już malkontentów, co tylko potrafią narzekać. Jak
      najwięcej takich inwestycji.
    • robot_humano Rozkopią Bemowo na kilka lat 18.02.08, 18:06
      1. Zrobienie 10,5km tunelu jest nie "trochę" ale o niebo droższe od zrobienia 10,5km drogi w wykopie, choćby umacnianym ścianami.
      2. Głos powyżej o przykrywaniu trasy WZ dotyczy raczej Trasy Łazienkowskiej
      3. Panie red! "drążenie metodą odkrywkową"? Albo drążenie , albo odkrywka.
    • Gość: k1oor Re: Rozkopią Bemowo na kilka lat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.08, 22:45
      Dobrze ze juz tam nie mieszkam...
      Trasa jak mi sie zdaje powstaje "na sile".
      Jak juz wspominalem albo rybki albo akwarium - jak sie ma w glebokim powazaniu
      plan zagospodarowania przestrzennego i buduje osiedla to i takiej trasy przez
      srodek dzielnicy puszczac sie nie powinno.
      A skoro planu sie przestrzega w kwestii trasy to powinno sie zaskarzyc decyzje
      budowlane, a oszukanym ludziom odpowiednie odszkodowanie wyplacic.

Byly konsultacje spoleczne - ich wyniki licza sie tyle co zeszloroczny snieg.
      Trasa miala miec 3 pasy kazda strone, pas zieleni na srodku i jeszcze odpowiedni
      pasek zieleni po bokach... Gdzie to zostanie zmieszczone w tym miejscu o ktroym
      pisza nie mam pojecia...
      Chyba sie beda samochody ocierac o jakies budynki... :)))
      • Gość: płyń z Wisłą! Re: Rozkopią Bemowo na kilka lat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 22:59
        > Jak juz wspominalem albo rybki albo akwarium - jak sie ma w glebokim powazaniu
        > plan zagospodarowania przestrzennego i buduje osiedla to i takiej trasy przez
        > srodek dzielnicy puszczac sie nie powinno.
        To gdzie ją puścić - pod oknem niczemu nie winnego sąsiaa???
        > A skoro planu sie przestrzega w kwestii trasy to powinno sie zaskarzyc decyzje
        > budowlane, a oszukanym ludziom odpowiednie odszkodowanie wyplacic.
        Ależ plany przewidywały te miejsca pod zabudowę. Spróbuj nie dać pozwolnenia na budowę - dweloper zaskarży do sądu i wygra i jeszcze będzie żądał odszkodowania za opóźnienie.
        A co do oszukanych ludzi, jeśli kogoś deweloper oszukał, niech go skarży!
        > Byly konsultacje spoleczne - ich wyniki licza sie tyle co zeszloroczny snieg.
        No bo jesli wnioski z konsultacji sprowadzają się do żądania podrzucania trasy pod okno sąsiada, to przecież tego sąsiada też należałoby włączyć do konsultacji i spytać o zdanie - a nietrudno je przewidzieć!
      • Gość: Bemovvi@k Re: Najśmieszniejsze, że na tym forum dominują IP: *.acn.waw.pl 20.02.08, 20:02
        JA jestem stąd i mnie to wystarczy. Rwać jabłka z drzew w okolicy Marynina
        chodziłem, kiedy jeszcze wiaduktu nad torami nie było a szkolne Iskry stały koło
        późniejszej Zachodzącego Słońca i jestem ZA budową trasy bez dwóch zdań! Dość
        wsi, zacofania, korków i wąskich ulic na Bemowie! Kto nie sprawdził planów
        kupując mieszkanie, jego wina i niech zamilknie!
          • tomala76 Re: Najśmieszniejsze, że na tym forum dominują 25.02.08, 15:49
            Gość portalu: krzysiek napisał(a):

>Warszawiacy i
            > tak z tej trasy nie będą mieli pożytku bo będą korki.Jak chcesz zobaczyć jak to
            > będzie wyglądać to przejedź w godzinach szczytu Prymasa Tysiąclecia

Będą będą. Np mieszkańcy Jelonek wjadą sobie elegancko na Warszawskiej. Tak samo
            mieszkańcy Górcy dzięki powstaniu S7. Natomiast Bemowo Lotnisko juz nie bo mamy
            oszołomów w Ratuszu. Więc dalej w czeka nas stanie w korkach i kombinowanie
            uliczkami pod blokami innych mieszkańców.
            A Trasa Prymasa wygląda tak jak wygląda bo to jedyna trasa w tej częsci miasta.
            Jak bedzie S7 to będzie dużo lepiej. Ale nie dla Bemowa Lotniska z ww. wzglądów
            i protestów niektórych mieszkańców.
            Cóż - zamiast mieszkać w świetnie skomunikowanej dzielnicy preyferyjnej niekórzy
            mieszkańcy Bemowa wolą wdychać spaliny z korków i patrzeć jak inne dzielnice
            zyskują a Bemowo a przynajmniej Lotnisko straciło szansę stać sie super miejscem
            do spania.
            I nie mów że np PŚ czy Górczewską też można szybko sie wydostać z dzielnicy na
            np Mokotów w kierunku na Poznań. Jak będziesz miał np chore dziecko i będziesz
            stał co 100m na światłach, poruszając sie żółwim tempem to zobaczysz co mam na
            myśli. Nie życzę ci tego ale jak sie kiedyś spóźnisz na samolot z ww. powodów to
            może zrozumiesz.
            No chyba że siedzisz w mieszkaniu całymi dniami i wystawiasz nos tylko wtedy gdy
            potrzebujesz podjechać tramwajem do carrefoura po czteropak.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka