Dodaj do ulubionych

Sciągnięte od sąsiadki

17.03.20, 11:10
List do pani poseł Bernadety Krynickiej z wyjaśnieniem dlaczego została wywalona z PiS.

Szanowna Pani Poseł!

Dowiedziałem się ze smutkiem, że dzisiaj Jarek wywalił Panią z hukiem z najukochańszego PiS, za to, że powiedziała Pani, iż polskie szpitale są kompletnie nieprzygotowane przez rząd do walki z koronawirusem. Pewnie pozostaje Pani w dysonansie poznawczym nie rozumiejąc dlaczego on to zrobił, skoro miała Pani dobre intencje i mówiła prawdę. Ażeby Pani to zracjonalizować i pozwolić uniknąć psychicznego urazu od doznanego szoku postanowiłem wytłumaczyć jak do tego doszło.

Pewnego razu w Roku Pańskim 1980, który w Chinach był Rokiem Małpy, Huang Li - student medycyny biegł na autobus. Nagle po twarzy musnął go przelatujący motyl, który tego wiosennego dnia wypoczwarzył się przepięknie. Huang przystanął na chwilę i obejrzał się na pięknego motyla. Niestety ten moment zatrzymania spowodował, że drzwi autobusu zamknęły się przed nim i nie zdążył na wykład poświęcony leczeniu artretyzmu.

Prawie 40 lat później Huang Li przyjmował w przychodni Wanga Xi, który przyszedł z problemem artretyzmu w ręce do przychodni rejonowej w Wuhan. Zalecił mu aspirynę, gdyż nie pamiętał jakie lekarstwa daje się na artretyzm - absencja na wykładzie to spowodowała. Następnego dnia Wang mimo bolącej ręki poszedł na targ kupić swoje ulubione młode nietoperze - sezon właśnie się zaczynał. Tuzin ssaków wrzucił, przyrządziwszy uprzednio starannie, do garnka, ale z powodu bólu w stawie ręki nie mógł prawidłowo ustawić pokrętła od kuchenki, więc za słabo się dogotowały. I dlatego zjadł je razem z ich wirusem. Po tygodniu zaczął kaszleć, a resztę Pani zna.
Czyli w skrócie: prezes Panią wyrzucił przez ten efekt motyla. Niech tak Pani sobie tłumaczy, a to pomoże przetrwać.

Zawsze życzliwy,

Roman Giertych

PS A w ogóle skąd Pani do głowy przyszło będąc w PiS mówić prawdę? Z choinki się Pani urwała, czy jak?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka