Dodaj do ulubionych

Kampania prezydencka

12.06.20, 07:24
Zagraniczne media podkreślają, że PiS, formacja nacjonalistyczna i populistyczna, gra wykluczaniem mniejszości seksualnych, uchodźców, antysemityzmem. O homofobii Dudy piszą New York Times, Washington Post, Bloomberg, Reuters. Przychylnie zareagowały za to media Władimira Putina

press.us13.list-manage.com/track/click?u=1dadf84bc7eefcbcdaa4e6b08&id=5249a95d32&e=d9d87ab982
Nie komentuję zachowania dudy, nie zniżę się. Zwracam tylko uwagę, jak świat na jego słowa reaguje. I na konsekwencje społeczne takiego pogłębiania podziałów, podsycania niechęci jednych środowisk na inne.
Obserwuj wątek
    • aga-kosa Re: Kampania prezydencka 12.06.20, 09:17
      Znajomy senior (85 lat) był dziś rano oburzony; - co ten Trzaskowski wymyślił małżeństwa homo i dzieci im dać na wychowanie. Jak dzieci będą mówić: tata to tata, ale mama?
      Tłumaczyłam, że to nie jest pod przymusem, że bardziej mnie denerwuje, że z mojej emerytury 500 na wakacje dla dziecka - moi wnukowie trzech dorosłych, a dzieckiem jest tylko jeden i wzięłabym go na wakacje za swoje .gdybym miała emeryturę bez podatku
      Senior zwrócił mi uwagę, ze robię dobry uczynek zgadzając się by podatek z emerytury szedł na wakacje innych dzieci..
      Wszystko mi opadło!
      O panienko lekkich obyczajów, a mnie ktoś pytał, czy ja się zgadzam? Czy ja mam za co pojechać na wymarzone kajaki? !!~! aga sad
          • aga-kosa Re: Kampania prezydencka 12.06.20, 18:32
            W Ewangelii jest napisane, że Jezus uzdrawiał, czego o wymienionych panach powiedzieć się nie da.
            Było też napisane o "samarytaninie" - to jednak po potraktowaniu niepełnosprawnych w sejmie - można potraktować jak satyrę napisaną przez I Krasickiego
            Był młody, który życie wstrzemięźliwie pędził;
            Był stary, który nigdy nie łajał, nie zrzędził;
            Był bogacz, który zbiorów potrzebnym
            udzielał;
            Był autor, co się z cudzej sławy rozweselał;
            Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał;
            Żołnierz, co się nie chwalił; łotr, co nie rozbijał;
            Był minister rzetelny, o sobie nie myślał;
            Był na koniec poeta, co nigdy nie zmyślał.
            — A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może!
            — Prawda, jednakże ja to między bajki włożę. aga
              • suender Re: Kampania prezydencka 12.06.20, 21:42
                estella50:

W drugiej turze będę głosował na Hołownie, albo na Trzaskowskiego, w zależności kto z PADem powalczy. Ale bratanie się z pofyrtanymi udawaczami typu HOMO (bo prawdziwych nie ma) Rafałowi wyjdzie bokiem, - oby jak najszybciej.
                Cbdo.

Pozdrawiam opcjonalnie.
                  • alfredka1 Re: Kampania prezydencka 13.06.20, 11:03
                    Od wielu lat czytam Tygodnik Powszechny, jeszcze od czasów gdy pisał X.Tischner i Bortnowska ...
                    w tygodniku pisze felietony Hołownia . Wyjątkowo /dla mnie/ nieciekawy osobnik . Tu świeczka tam ogarek ......
                    • ewa9717 Re: Kampania prezydencka 13.06.20, 12:47
                      alfredka1 napisała:

Hołownia . Wyjątkowo /dla mnie/ nieciekawy osobnik
                      > . Tu świeczka tam ogarek ......
                      I coraz częściej wyłazi z niego śliska szuja. Ja go skreśliłam raz na zawsze, gdy powiedział, ze solidaryzuje sie z tym ch.... zwanym profesorem, czyli chazanem.
                      >
                      • aga-kosa Re: Kampania prezydencka 13.06.20, 15:13
                        Logiczny w swoich wypowiedziach jest Kamysz. Nigdy nie twierdziłam, ze PSL jest "przystawką" - PSL ma grupę wykształconych i mądrych ludzi. Jeśli łączyli się z jakąś partią to - myślę - dlatego, że nie było innej opcji na wpływ na politykę w samotności.
                        Podczas "Kawa na ławę" to właśnie peeselowy polityk działa jak oliwa na pozostałych kłócących się.
                        Kosiniak chyba ma jeszcze trochę przyzwoitości typu: pamiętaj jakie nazwisko nosisz, zapomnij co dałeś od siebie, pamiętaj co dostałeś... aga
                      • suender Re: Kampania prezydencka 14.06.20, 14:39
                        ewa9717:

> Twierdzisz ze Buś vel Balbina to paskudny udawacz?

A to Ci mówi coś?:

"Okazuje się, że ubiegający się o reelekcję Duda może przegrać z jednym kandydatem – Szymonem Hołownią. Gdyby tych dwóch polityków znalazło się w drugiej turze, Andrzej Duda mógłby liczyć na popracie 49,8 proc. (-0,6 pkt proc.) badanych, a jego rywal 50,2 proc. (+0,6 pkt proc.)."

W/w z sondażu Do Rzeczy: dorzeczy.pl/kraj/143457/z-tym-rywalem-andrzej-duda-przegrywa-w-drugiej-turze-sensacyjna-prognoza.html

Pozdrawiam niedzielnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka