Dodaj do ulubionych

Nowy wirus???

30.06.20, 20:38
W Chinach naukowcy zidentyfikowali nowy szczep grypy, który ma potencjał pandemiczny. Wirus przenoszony jest przez świnie i – według dotychczasowych ustaleń – mogą zarazić się nim ludzie. Eksperci obawiają się, że wirus może zmutować.
Jak podaje BBC, nowy wirus grypy, który odkryto w Chinach, jest "wysoce przystosowany do tego, aby zakażać ludzi". Naukowcy już zapowiedzieli, że będą monitorować patogen. Istnieje obawa, że wirus ten bardzo szybko mutuje i może wywołać kolejną katastrofę epidemiologiczną na świecie.

natemat.pl/313365,chiny-naukowcy-wykryli-nowy-szczep-wirusa-grypy-przenosza-go-swinie
O matko! Przyjdzie sie naprawdę przerzucić na wegetarianizm. Ale czy to nas uchroni? Głupoty piszę - bo jesli będzie sie rozprzestrzeniał tak jak ten co obecnie panuje to zmiana diety nie pomoże.
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Nowy wirus??? 30.06.20, 21:19
      Gdybym była nawiedzona, to powiedziałabym, że to zemsta świata zwierząt nad światem ludzi. Za polowania, niewolenie, dręczenie i konsumpcję! Nawiedzona nie jestem, ale coś w tym jest, że mieliśmy i mamy różne odzwierzęce choroby: HIV, ptasią i świńską grypę, korona wirus... I pewnie różne inne jeszcze też.
      Nie mam wiedzy na ten temat, to tylko moje skojarzenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka