Dodaj do ulubionych

Ale mają bałagan

28.10.20, 18:15
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października o zakazie aborcji w powodu nieusuwalnej wady płody może być podważony? W składzie sędziowskim zasiadała Krystyna Pawłowicz, która w poprzedniej kadencji podpisała wniosek posłów w tej samej sprawie.

Zwróciła na to uwagę posłanka PSL Urszula Pasławska. Wniosek, który w poprzedniej kadencji Sejmu został sformułowany również przez członków PiS, przeleżał do końca kadencji Sejmu. Jarosław Kaczyński zdecydował, że nie można wszczynać awantury w momencie, gdy PiS miał przed sobą maraton wyborczy. Wśród posłów, którzy się pod nim podpisali, była ówczesna posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Obecnie Pawłowicz z nominacji PiS zasiada w Trybunale Konstytucyjnym. Posłanka Pasławska zwraca uwagę, że skoro wcześniej była podpisana pod tożsamym wnioskiem do Trybunału, to jako sędzia orzekała we własnej sprawie. Jak podkreśla Pasławska, w przypadku sądu powszechnego byłaby to przesłanka do podważenia wyroku. Jeden z orzekających sędziów był bowiem nieuprawniony do zasiadania w tym gronie.Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz domaga się, aby orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nie zostało opublikowane, natomiast ta sprawa powinna zostać rozstrzygnięta w ogólnonarodowym referendum, a jego wynik wpisany do konstytucji.

wyborcza.pl/7,75398,26448844,psl-orzeczenie-tk-niewazne-bo-w-skladzie-byla-pawlowicz.html#S.koronawirus-K.P-B.2-L.1.zwfoto#s=BoxWyboMT
Moze przydałaby sie znajomosć przepisów, zapoznawanie się z trescią dokumentów a nie tak na kolanie, aby szybciej...
Obserwuj wątek
  • suender Re: Ale mają bałagan 28.10.20, 20:32
   I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której już w necie można przeczytać:

   "Urszula Pasławska w pojedynkę chyba doprowadzi do tego że ten wyrok TK zostanie anulowany, że stary kompromis aborcyjny wróci do łask, że całe protesty feministek były nie potrzebne i zakończą się jeszcze dzisiaj o północy, - bez dalszego już biegu."

   Szukajcie Państwo w necie jeszcze innych ciekawych komunikatów (obcych forumowiczów) na ten temat i piszecie w tym wątku co się Wam napatoczyło. Chętnie przeczytamy wspólnie. Oj!, - Będzie się działo!

   Wasz Suender.
     • estella50 Re: Ale mają bałagan 29.10.20, 06:55
      alfredka1 napisała:

      > Paslawska.... to osoba zaprzyjaźniona z Wojtyłą ????

      Nie, za młoda.

      Urszula Pasławska
      Posłanka
      Urszula Stefania Pasławska – polska polityk, samorządowiec, w latach 2006–2012 wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, w latach 2012–2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, od 2015 posłanka na Sejm VII, VIII i IX kadencji. Wikipedia
      Data i miejsce urodzenia: 28 stycznia 1977 43 lata, Biskupiec
    • suender Re: Ale mają bałagan 29.10.20, 07:55
     anoagata:

     > a ty suender jesteś pewny tego co piszesz czy piszesz tak dla picu,

     A który fragment mego pisania uważasz za pic?
     Hmmm? Próbuję zgadnąć: To zdanie w którym zapraszam do śledzenia netu w sprawie odkrycia Posłanki Pasławskiej. No, - być może masz trochę racji, bo różne rzeczy ludzie w necie piszą, - z tym iż niektóre bywają prawdopodobne.
     A jakie jest konkretnie Twoje zadanie?

     Wasz Suender.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka