Dodaj do ulubionych

Konwencja PO. co proponują

06.02.21, 12:14
276 to jest liczba posłów, która jest potrzebna do obalenia prezydenckiego weta - mówił Borys Budka na konwencji Platformy Obywatelskiej. Zaprosił też Lewicę, PSL i Polskę 2050 do współpracy w "przejmowaniu władzy". - Powołamy na nowo Krajową Radę Sądownictwa i Trybunał Konstytucyjny, to jest nasze zobowiązanie - wymieniał. Wtórował mu Rafał Trzaskowski.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26762104,konwencja-po-276-glosow-potrzebnych-do-przejecia-wladzy.html#s=BoxOpImg1
Co myślicie? Nie wiem ale jakby sie dogadali to mogliby wysadzić wreszcie z siodła tych nie daj Boze ....W koncu cel uswieca srodki. Tylko kto widział dogadujących sie Polaków? A mogliby.
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Konwencja PO. co proponują 06.02.21, 17:27
   Mogliby, ale wyszli sobie sami na środek sceny! Nie raczyli wcześniej pogadać z innymi opozycjonistami. Woleli postawić ich przed faktem dokonanym. Tylko po to, żeby podkreślić swoją pozycję największego opozycjonisty. A nie lepiej byłoby okazać szacunek współbraciom opozycyjnym i zaprosić ich do wspólnego wystąpienia? Tym bardziej, że te ogłoszne punkty programowe są raczej wspólne dla wszystkich opozycyjnych ugrupowań.
   • wikul Re: Konwencja PO. co proponują 08.02.21, 11:42
    Chyba mylisz intencje i powtarzasz dziennikarskie fochy. To jest zaproszenie do rozmów, do ustalania szczegółów i uzupełniania, czy zmianie akcentów. Co w tym złego? Myślisz że wcześniej powinni uzyskać akceptację np. wygodnego Czarzastego, Zandberga któremu marzą się dwa bloki, albo Hołowni który ma inna egoistyczną strategię? Może Strajk Kobiet powinien przywołać ich do porzadku.
    • estella50 Re: Konwencja PO. co proponują 08.02.21, 11:50
     W takich poważnych, aczkolwiek delikatnych sprawach należałoby jednak najpierw w kuluarach z szefami innych partii napomknąć o planach. Gdyby to zrobili nie byłoby dzisiaj narzekania i fochów. Sami dali powód.
     Ciszej jedziesz - dalej zajedziesz!
     • wikul Re: Konwencja PO. co proponują 08.02.21, 12:26
      Przepraszam, nie bądź naiwna. Nic by z tego projektu poza fochami nie pozostało. Im jest tak wygodnie.

      Gość Piotra Maślaka uważa, że Platformie udało się zasiać ferment w debacie publicznej.

      – Każdy komentator i polityk musiał się o tym wypowiedzieć. Na tym polu jest sukces. Pytanie, czy będą w stanie utrzymać zainteresowanie mediów i wyborców. Bo w polityce przede wszystkim liczy się sukces. - wskazywał dr Oczkoś.

      Ale też ubolewał, że cała atmosfera wokół sobotniej konferencji PO, źle świadczy o całej opozycji. – Szymon Hołownia płacze, że ktoś go zaprosił publicznie do współpracy, a jak podbierał posłów, to robił to po cichu. Z kolei jeśli jedynym problemem Lewicy jest to, że ktoś wziął ich logo, to ja im serdecznie gratuluję. Widać, że PO ciągle jeszcze nie wie, w którym kierunku ma iść. Z kolei pozostali są w taki lesie, że się w głowie nie mieści – podsumował.


      www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/po-nie-wie-w-kt%C3%B3r%C4%85-stron%C4%99-chce-i%C5%9B%C4%87-a-reszta-jest-w-takim-lesie-%C5%BCe-w-g%C5%82owie-si%C4%99-nie-mie%C5%9Bci-dr-oczko%C5%9B-ubolewa-nad-opozycj%C4%85/ar-BB1duHb3?ocid=msedgdhp
      • estella50 Re: Konwencja PO. co proponują 08.02.21, 13:13
       My możemy tylko przypuszczać i podpierać głosem odpowiednich komentatorów.
       Słyszałeś, że przy okazji tych kopertowych wyborów były poważne zakulisowe rozmowy KO z Gowinem w sprawie jego wsparcia obalenia pisowskiego rządu?
       Takich gier i gierek toczy się mnóstwo, a nam maluczkim może się tylko wydawać, że coś wiemy i rozumiemy. Chociaż czasami się udaje smile
  • wikul Re: Konwencja PO. co proponują 08.02.21, 11:33
   Czarno to widzę. Najpierw wielkie pretensje do PO/KO że nie mają programu a gdy przedstawili zarysy swoich zamierzeń, to dąsy, fochy i najzwyklejsze bzdury. Mam wrażenie że wszelkim biedroniom, zanndbergom i czarzastym wygodnie jest w obecnej sytuacji. Mają trzy lata spokojnego żywota, gęby Platformą wycierają, PiS oskarżają a za nic nie odpowiadają, Inne powody ma Hołowania ale równie nie szlachetne.
   Niech ich cholera weźmie. Cała nadzieja w Strajku Kobiet. Niech przemówią do cymbałów po swojemu zdecydowanie.
   • wikul Re: Konwencja PO. co proponują 08.02.21, 22:02
    A tak to widzą na fb.

    Wszyscy głoszą, że trzeba odebrać PiS władzę bo niszczy Polskę. Kiedy powstaje rozsądny pomysł, to zamiast w PiS walą z armat politycznych w PO. Kaczyński pokłada się ze śmiechu.
    Ja mam jedno pytanie do Lewicy, PSL i Hołowni:
    Qźwa jesteście opozycją czy koalicjantem PiS ?

    To wyborcy wam płacą i wymagają walki z PiS,
    schować dumę do kieszeni i tworzyć zjednoczoną opozycję a łby to urywajcie sobie prywatnie
    w walce o kraj ma być JEDNOŚĆ

    • estella50 Re: Konwencja PO. co proponują 09.02.21, 09:44
     Dzisiaj Kowal u Piaseckiego zdecydowanie wypowiadał się za powołaniem rządu technicznego przez całą opozycję (bez Konfederacji). Zachęcał, by przyłączyli się uczciwi posłowie z koalicji rządzącej.
     Ja jestem sceptyczna co do takiego pospolitego ruszenia. Pewnie, że dobrze by było, wspaniale by było! Ale gdzie dwóch Polaków, tam 3 partie. Obrotowi ludowcy, lewica w siebie wpatrzona, PO ze starymi wyjadaczami, Hołownia jako ta gwiazda jednej nocy...
     Miałabym większą nadzieję, gdyby dołączyły kobiety, młodzi z protestów, samorządowcy. Zdobyć racjonalnymi propozycjami ich poparcie, przeprowadzić zdecydowaną akcję w parlamencie, to wtedy mogłoby się udać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka