Dodaj do ulubionych

Wrześniowo

01.09.20, 19:43
rozpoczynam wspominkowo, to było dokładnie 1 września dwa lata temu. Odwiedziłem halę targową w sąsiedniej dzielnicy, tu stoisko z upominkami

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/HbwMI5afiVDOjGJokB.jpg
Obserwuj wątek
    • chris.w5 Re: Wrześniowo 02.09.20, 17:45
      dziś przejażdżka do marketu po zakupy po prawie 2-tygodniach. Padał deszcz, odczekałem, zaświeciło słońce, pojechałem. Po powrocie znowu pada i to fest.
      Kupiłem też kiełbasę, specjalna okazyjna oferta, 'krakowską łagodnie wędzoną oryginalną polską najlepszej jakości wyprodukowaną w Polsce z firmy Balcerzaka z Wróblowa', ten przydługi cytat to z opakowania.
      Raz coś innego i rodzimego, nie jest w stałym asortymencie.

Już chłodniej, tylko 18°
      • chris.w5 Re: Wrześniowo 04.09.20, 19:44
        dziś, po pół roku od poprzedniej, wizyta u pedicurzystki 'księżniczki Gabi', trochę mnie zbeształa, że tak długo nie byłem, ale to przez tę pandemię. Przez tę pandemię wiele usług drożeje, u niej zapłaciłem też 7% więcej niż podczas poprzedniej wizyty.

W drodze powrotnej mała przerwa w ogródku kawiarni Thoben przy kawie i torcie orzechowym. Pani z sąsiedniego stolika poprosiła mnie o ogień dla zapalenia papierosa, dodała, iż świadomie nie ma zapalniczki, bo w ten sposób mniej pali.

Spacer przy słonecznej pogodzie i 22° i parę pstrykniętych nowych fotek po drodze
        • chris.w5 Re: Wrześniowo 07.09.20, 20:40
          dziś dla odmiany spacer do lekarki dermatolog po receptę na medykament, który rzadko potrzebuję, ale potrzebuję. W aptece nie mieli, muszą zamówić, mam odebrać jutro.
          I znowu pauza w ogródku kawiarni Thoben przy kawie i tym razem przy serniku.
          Ładna słoneczna pogoda 19° zachęciła do pstryknięcia kilku nowych fotek, lubię pstrykać
          • chris.w5 Re: Wrześniowo 08.09.20, 18:22
            dziś ponownie do zegarmistrza, już jest po urlopie, zakład otwarty. Po ponad 2-latach wymienić baterię w zegarku na rękę, poprzednio u niego wymieniałem. Jak już wspomniałem w czasie pandemii ceny wielu usług podrożały, za wymianę zapłaciłem o 60% więcej niż poprzednio.

Pojechałem na cmentarz zobaczyć, czy w zniwelowanej alejce gdzie był grób mojej żony są nowe? Nie ma. Pstryknąłem zdjęcia cmentarnych grzybów, rosły gdzieniegdzie, gdy zdjęcia przygotuję, pokażę.

Przy okazji do pobliskiego marketu po małe uzupełniające zakupy, tego zmodernizowanego, gdzie musiałem niektóre artykuły szukać, uporałem się. W gazetce reklamowej z tego marketu reklama zegarków na rękę, cena niewiele droższa niż zapłaciłem za wymianę baterii.

Bez słońca, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 22°
          • chris.w5 Re: Wrześniowo 10.09.20, 18:02
            dziś spacer do apteki po odbiór zamówionego medykamentu i kawka w ogródku kawiarni Thoben.
            Na placu przy kawiarni czwartkowy mały ryneczek, gdzie handlują głównie Hindusi przede wszystkim galanterią odzieżową. Pstryknąłem fotki, ale nie wiem czy udane? muszę sprawdzić.
            Słonecznie i 20°
      • chris.w5 Re: Wrześniowo 16.09.20, 16:19
        firma produkująca moje auto przysłała zawiadomienie, że mogą wykonać bezpłatnie wymianę poduszki powietrznej z przodu dla współpasażera, na nowocześniejszą. Czemu nie? i to w moim 15-letnim aucie. Mam ustalić termin wymiany.
        Właściwie moglem zatelefonować, ale trochę długo nie jeździłem autem, zrobiłem więc dziś przejażdżkę. Termin ustalony na za tydzień.
        Nadal ładna słoneczna pogoda i 29°
        • chris.w5 Re: Wrześniowo 16.09.20, 16:32
          raz do roku muszę zrobić rozliczenie podatkowe za ubiegły rok z urzędem skarbowym. Doradca podatkowy robi to fachowo, zna niuanse jak można zrobić najlepiej.
          Zrobiłem dziś termin, umówiłem się na za półtora tygodnia, przyjedzie do mnie do domu. Korzystam z jego usług już od ponad 10-lat
          • chris.w5 Re: Wrześniowo 19.09.20, 20:53
            dziś po prawie 2-tygodniach zakupy w markecie, tym co zawsze. Przy sobocie kupujących niewielu, przy okazji kupiłem hiszpańskie wiśniowe pomidory daktylowe, były w weekendowej ofercie, smakują mi.
            W reklamowej gazetce marketu reklama wielu napojów alkoholowych po obniżonej cenie. Nie kupiłem.
            Ta obniżka to chyba z powodu, iż ludzie za mało kupują, nie chcą pić.

Ładna słoneczna pogoda i 21°
                • chris.w5 Re: Wrześniowo 21.09.20, 20:28
                  dziś kilka sprawunków do załatwienia i długi spacer.
                  Do domowej lekarki po receptę, do Woolworthu po kalendarz-notatnik na nowy rok, do tureckiego warzywniaka, do apteki po odbiór medykamentu, do banku po wyciągi z konta.
                  Na koniec odwiedziny ogródka kawiarni Thoben i kawa i sernik w tymże ogródku. Podszedł do mnie czarnowłosy młodzieniec o śniadej cerze, pewnie pochodzący z południa, i zapytał , czy mam dla niego papierosa?
                  W PRL-u jak było, tak było, ale na ulicy nie zaczepiali mnie młodzieńcy prosząc o papierosa.

Spacer przy słonecznej pogodzie 26°, jak wyliczył google 4kilometrowy
                  • chris.w5 Re: Wrześniowo 22.09.20, 07:16
                    > do Woolworthu po kalendarz-notatnik

właściwie to chciałem jak co roku kalendarz kupić w Karstadt'dzie, nie mieli. Karstadt splajtował, likwidują i nie uzupełniają nowych artykułów, szkoda. Kupowałem tam czasami rzeczy, które wiedziałem, że tam dostanę.
                    Poszedłem do pobliskiej księgarni, mieli, ale nie bardzo podobały się mi i były stosunkowo drogie, ponad 2-krotnie droższe od tego, który kupiłem w ubiegłym roku.
                    No to do pobliskiego Woolworthu, mieli, rodzaj odpowiadał mi, cena o połowę tańsza od tego z ubiegłego roku, kupiłem.

I mamy od dzisiaj jesień
          • chris.w5 Re: Wrześniowo 26.09.20, 17:54
            zgodnie z umówionym terminem odwiedził mnie dziś punktualnie doradca podatkowy. Zrobił moje rozliczenie za ubiegły rok dla urzędu skarbowego. Niestety, według jego wyliczenia, będę musiał zapłacić w tym roku podatek, w ubiegłym nie musiałem. W ubiegłym miałem większe wydatki, zapłaciłem więcej VAT-u, w tym roku kupiłem widocznie za mało i będę musiał podatek nadpłacić.
            Teraz przygotuje on rozliczenie na piśmie, przyśle mi do domu, i będę mógł wysłać do urzędu.
            Chociaż cena jego usługi nie zmieniła się, zapłaciłem tyle samo co w ubiegłym
              • chris.w5 Re: Wrześniowo 29.09.20, 22:20
                dziś po prawie 2-tygodniach małe zakupy w markecie. Tuż przy wejściu stoisko z artykułami specjalnej okazyjnej oferty, trudno nie zauważyć. Zauważyłem, drożdżowe szneki z rodzynkami i skusiłem się, chociaż obiecywałem sobie, że nie będę kupował słodyczy.
                Słonecznie, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 19°
        • chris.w5 Re: Wrześniowo 24.09.20, 20:50
          no i pojechałem dziś zgodnie z umówionym terminem do autoryzowanej stacji mojego auta, aby wymienić przednią poduszkę powietrzną dla współpasażera, na nową i to bezpłatnie.
          Po drodze korek, myślałem, że pewnie roboty uliczne i zwężenie ulicy na jeden pas ruchu, ale nie, wypadek, dwa auta stuknęły się przed skrzyżowaniem.
          Pomimo, przyjechałem punktualnie, w stacji powiadomili mnie, iż wymiana potrwa około 1,5 godziny.

Półtorej godziny spacerowania, poszedłem na pobliskie stare miasto.
          Ładna słoneczna pogoda 22°, popstrykałem po drodze kilka zdjęć i pauza w ogródku kawiarni Back & Snack. Jak zwykle kawa i tym razem rosyjski Zupfkuchen, co google przetłumaczył na oskubane ciasto, w smaku przypominało sernik.

Przy odbiorze auta na pokwitowaniu zauważyłem, że obsługiwała mnie pani Ilona, zapewne rodaczka.

W drodze powrotnej odwiedziłem warsztat samochodowy pana Janka, chciałem zwyczajnie powiedzieć dzień dobry i zobaczyć, czy firma nadal funkcjonuje? Gdy była potrzeba, naprawy robiłem u niego. Auto nie chce się psuć, długo nie byłem. Po sąsiedzku był warsztat pana Marka wymiany w autach ogumienia, u niego wymieniałem opony, gdy była taka potrzeba. Pana Marka już nie ma, nie żyje, zmarł na raka węzłów chłonnych w wieku 60-lat, cholerne czasy, jak nie koronawirus, to rak
          • chris.w5 Re: Wrześniowo 26.09.20, 19:32
            > tym razem rosyjski Zupfkuchen, co google przetłumaczył na oskubane ciasto

tak wyglądało, na portalu educalingo znalazłem więcej informacji,

rosyjskie ciasto, jest połączeniem sernika i ciasta czekoladowego. Spód jest z ugniecionego ciasta o smaku kakaowym, ciasto z twarogu zazwyczaj o smaku cytrynowym, posypane tym samym ciastem co spód, które jest "oskubane" na ciastku i stąd nazwa.
            Jest rosyjskim pulchnym tortem, bardzo soczystym ze względu na dużą ilość tłuszczu

https://static.educalingo.com/img/de/800/russischer-zupfkuchen.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka