Dodaj do ulubionych

autostrada A2

IP: *.itl.waw.pl 10.01.03, 11:09
Przezyden Warszawy nie jest za budową autostrady A2 przez Miedzeszyn w
Dzielnicy Wawer. Ja uważam że to dobrze.
Obserwuj wątek
    • kubajek Re: autostrada A2 10.01.03, 11:49
      Ja mieszkam dosyć daleko od planowanej trasy więc
      specjalnie mnie to nie rajcuje, ale raczej na TAK,
      bo zawszeć to jakaś alternatywa dla dojazdu do miasta.
      Niedawno spotkałem kilku znajomych mieszkających
      w Radośći a więc blisko tej trasy, byłem przekonany
      że im to się nie spodoba ale zaskoczyli mnie - byli
      bardzo na TAK. Powody podobne jak mój.
      Dziwne ale prawdziwe.
      :)

• Gość: wlodek Re: autostrada A2 IP: *.itl.waw.pl 10.01.03, 13:05
        Autostrada to trasa tranzytowa wschód - zachód i wprowadzenie tego ruchu do
        Warszawy dla mnie jest niecelowe.
        Natomiast dojazd do Radości czy Falenicy powinna zapewnić obwodnica trasą
        Olszynki Grochowskiej (okolice ulicy Celulozy przez Zastów) i na zachód mostem
        wawerskim ("Na zaporze") lub mostem zlokalizowanym bardziej w górę Wisły (np
        autostradowym)
        • kubajek Re: autostrada A2 10.01.03, 14:02
          Panie Włodku, most "Na Zaporze" działa na mnie jak płachta na byka.
          Słyszę to hasło przed każdymi wyborami a wiadomo że nic z tego nie będzie.
          Autostrada A2 nie wprowadzi ruchu tranzytowego do Warszawy!
          Ruch skierowany DO Warszawy NIE JEST ruchem tranzytowym(!!!)
          i tak czy inaczej do tej Warszawy musi dotrzeć.
          Im bliżej (w rozsądnych granicach) Warszawy będzie A2 tym szybciej
          ruch "ciężki" będzie kierowany z/do niej zamiast rozlewać się
          po nieprzystosowanych do tego ulicach.
          Poziom Ursynowa i Miedzeszyna wydaje mi się rozsądny.
          Rola lokalnych władz powinna polegać na zadbaniu o
          odpowiednią JAKOŚĆ trasy na ich terenach.
          Ursynów, jeżeli wywalczy tunel będzie miał cacy,
          więc do dzieła Miedzeszynianie!

• Gość: wlodek Re: autostrada A2 IP: *.itl.waw.pl 10.01.03, 14:36
            Ruch skierowany DO Warszawy NIE JEST ruchem tranzytowym(!!!)
            Ale autostrada A2 nie kończy się na Warszawie.
            Wydaje mi się że jadąc na zachód, przez Niemcy autostradą nie jadę przez
            Berlin.
            Warszwie potrzeba tras komunikacyjnych ale dla Warszawiaków.
            A co do tunelu w Ursynowie. Mówi się,że żeby chronić Park Krajobrazowy to
            autostrada będzie biegła ESTAKADĄ - sam to słyszałem z poważnych ust. Hałas
            będzie słychać w Sadulu i Nowym Wawrze.
            • Gość: Mat Re: autostrada A2 IP: waprx* / 192.168.14.* 10.01.03, 14:47
              Proponuję by kolega Włodek, miast szerzyć propagandę niczym nie przymierzając
              andrew lepper, pofatygował się na forum warszawskie i poczytał wątek dotyczący
              problemu autostrady na Ursynowie. Jest co czytać, koło 130 wypowiedzi, całkiem
              sporo silnych merytorycznie. Nie lubię jak ktoś się mądrzy nie znając tematu na
              jaki to robi

Mat (któremu żadna autostrada nie straszna bo mieszka na Grochowskiej)
                • Gość: stefa Re: autostrada A2 IP: 217.11.142.* 14.01.03, 14:23
                  ogladalam plany budowy tej autostrady.
                  logiczne wydaje sie to ze po stronie wawra jest na nia miejsce (grunty do
                  wykupienia).
                  bylam tym zainteresowana bo mieszkam w wawrze.
                  okazalo sie ze chociaz inwentaryzacja, ktora byla potrzebna do wykonania takich
                  planow zostala wykonana w 2001 rokunie ma tam 3 duzych osiedli mieszkaniowych
                  wybudowanych w 2000 r, natomiast tereny te zostaly zakwalifikowane jako tereny
                  handlowo uslugowe.to wazne bo autostrada ma przebiegac wzdluz nich,pod oknami
                  trzech nowiutkich osiedli.
                  oczywiscie ze w-wie jest potrzebna autostrada, ale dlaczego ma przebiegac w
                  miescie??dlaczego nie moze wzorem zagranicznym przebiegac dalej?
                  ja, chociaz wizja autostardy pod oknami mnie przeraza, jestem spokojna, bo
                  zanim ja wybuduja minie przynajmniej 10 lat

ps. na tym planie jest rowniez naniesiona stacja metra na wysokosci trasy
                  siekierkowskiej -na to poczekamy jeszcze dluzej
          • miska77 autostrada A2 - po co tunel ? 28.01.03, 14:19
            > Ursynów, jeżeli wywalczy tunel będzie miał cacy,

ale po co tulel ???
            jakby bylo malo klopotow z tunelami - ul. Globusowa, ul. Dzwigowa, Prymasa
            Tysiaclecia... czy te tunele niczego nie nauczyly ? Jak spadnie wiekszy deszcz
            to nie mozna nimi przejechac. Taka sama sytuacja bedzie w nowym tunelu na
            Wislostradzie. Ja nie wiem kto za to bierze pieniadze ale to nie jest
            ekonomiczne. Uwazam, ze lepiej sluzylby wiadukt...i napewno bylby tanszy i
            bezpieczniejszy...

Pozdrawiam,
            Miska77
            • kubajek Re: autostrada A2 - a dlaczego nie tunel? 28.01.03, 16:22
              hej miska, się odnajdujesz w nowej roli? :)))
              A co do tunelu:
              chodzi o zasadę a nie o wykonanie - spieprzyć wiadukt też można,
              patrz -> wszystkie sypiące się wiadukty w Warszawie.
              Tunel wykonywany metodą "odkrywkową" nie jest wcale taki drogi.
              Mieszkając koło autostrady wolał bym mieć ją w tunelu i już.
        • ohida Re: autostrada A2 17.01.03, 20:25
          Dokladniej, autostrada na prawym brzegu Warszawy ma biec tak:
          - przez nowy most z Wilanowa do Walu Miedzeszynskiego i na wysokosci ul.
          Podbialowej zjazdy na wal,
          - wzdluz ul. Tuberozy (dokladnie pomiedzy stacja bezynowa a stacja PKP ;) do
          ul. Patriotow w Miedzeszynie - i tu rowniez ma powstac wezel komunikacyjny,
          - dalej ulica Izbicka (w miejscu ul. Sarny, Kwitnacej Akacji, na zachod od
          cmentarza w Radosci i dalej w kierunku Majdan-Konik Nowy.

Ciekawe, jak to bedzie wygladalo w praktyce, tyle sie mowi o zabezpieczeniach
          przed halasem, kurzem, spalinami - na Ursynowie tunel, na Bemowie na laczniku
          autostrady z trasa AK wykop i ekrany. Jak to zostanie rozwiazane w Wawrze? Nikt
          za dobrze nie wie.

Wawer jest bardzo zielona i kameralna dzielnica, troche szkoda przeciac go na
          polowe tak ogromnym, tranzytowym szlakiem komunikacyjnym - co z pewnoscia dosc
          drastycznie zmieni charakter okolicy. Konieczne bedzie wyciecie sporych
          fragentow Mazowieckiego Parku Krajobrazowego - obszaru objetego ochrona prawna
          i obecnie wylaczonego z ruchu motorowego - nawet turystycznego! - i
          stanowiacego zielone pluca warszawskiej aglomeracji. Przez Kampinos z pewnoscia
          nikt nie odwazylby sie przeprowadzac zadnych drog, nawet lokalnych...

Rownie niezwylke prezentuja sie obecnie brzegi Wisly w miejscu projektowanej
          autostrady - zapraszam ciekawych na www.kalafior.net/a2/ - fotoreportaz
          z wycieczki "tropem A2".
          pozdrawiam :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka