Dodaj do ulubionych

Szkoła Bułhaka-OPINIE

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.12, 07:08
Bardzo proszę Państwa o opinię o szkołach Bułhaka w Wesołej, atmosfera szkoła-uczeń, atmosfera w klasie, poziom nauczania. W internecie nic na ten temat nie mogę znaleźć.
Dziękuję.
Obserwuj wątek
  • Gość: tera Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.13, 20:24
   Witam,
   Co prawda twoje pytanie pewnie jest już nieaktualne, ale może ktoś jeszcze będzie zainteresowany. Faktycznie nie ma w ogóle żadnych opinii o tej szkole w necie. Mogę napisać o szkole podstawowej, ponieważ moje dziecko skończyło ją rok temu. Jest to szkoła z dosyć dużymi i często pojawiającymi się problemami wychowawczymi. Nie wiem dlaczego bardzo chronione są osoby sprawiające problemy. Może nie byłoby to złe, gdyby nie traciła na tym cała reszta klasy. Edukacyjnie również jest słaba (wynik egzaminu szóstoklasisty 29,67, co daje jej 43 pozycję na 56 w rankingu niepublicznych szkół w Warszawie). Wynik i tak jest głównie osiągnięty dzięki pracy rodziców lub korepetytorów. Słynne języki również nie są takie wspaniałe. Bardzo częsta zmiana nauczycieli języka angielskiego. Są to młodzi, niekompetentni ludzie. Z tego co wiem, poziom dzieci kończących tę szkołę z jęzka angielskiego nie jest wyższy od poziomu uczniów ze szkoły publicznej w Starej Miłośnie. Natomiast język niemiecki jest na żenująco niskim poziomie. Szkoła szczyci się również licznymi sukcesami, które dzieci osiągnęły bez pomocy szkoły (łucznictwo, jazda konna, tenis stołowy, taniec towarzyski itp). Mam również dziecko w przedszkolu, którego z pewnością nie wyślę do tej szkoły. W moim odczuciu oferta edukacyjna i wychowawcza nie warta jest tak dużych pieniędzy. Ja płaciłam 950 zł/miesięcznie, ale podobno jest już 1100.
   • Gość: Kasia Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.13, 15:45
    witam ,

    czy mogłaby sie Pani ze mna skontaktować w sprawie tej szkoły? mam synka i myslalam wlasnie o tej szkole .. halybery@wp.pl , bardzo bede wdzieczna!
    • Gość: tera Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.13, 17:50
     Witam Pani Kasiu,
     Jeżeli ma Pani pytania to bardzo proszę je zadać na forum. Chętnie odpowiem. Może podane przeze mnie informacje pomogą również innym rodzicom w podjęciu jakże trudnej i ważnej decyzji.
     Pozdrawiam
  • Gość: gaja Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 14.02.13, 22:57
   Szkoly Bułhaka to bardzo dobre placówki , w których dziecko dużo zyskuje dzięki odpowiedniej atmosferze nauki.Program szkół zmienia się , ale to nie znaczy ,ze jest niewłasciwy.Szkoły od lat osiagają najlepsze wyniki w dzielnicy.Moje dziecko tam chodziło i byłam bardzo zadowolona- chodziło z zadowoleniem i teraz jest wspaniałym młodym człowiekiem z ukształtowanym charakterem.Jesli chodzi o problemy wychowawcze- to gdzie ich nie ma?
   • Gość: tera Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.13, 17:38
    Co do wyników, to mamy chyba czarno na białym. Jeżeli chce Pani porównywać tę szkołę z dwoma szkołami publicznymi w Wesołej to owszem wynik ma najlepszy, ale ja osobiście tak "oszałamiającą" przewagę starałabym się ukryć, a nie nią chwalić. Stara Miłosna - 29,10, Armii Krajowej - 28,32. Przypomnę, że są to szkoły publiczne. Myślę, że moje wcześniejsze porównanie do prywatnych szkół warszawskich jest najbardziej adekwatne. Napisała Pani parę nic nie mówiących ogólników. Znam wiele dzieci kończących szkoły publiczne, które są wspaniałymi, wartościowymi osobami. Co do problemów wychowawczych to owszem są wszędzie, ale w większości szkół są one rozwiązywane, a nie zamiatane pod dywan (jak to ma miejsce notorycznie w Bułhaku). Klient płaci, więc może robić co chce.
    • karolkawesola Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 18.02.13, 20:30
     to jesli nie ta, to ktora szkola w Wesolej? Ktora warto polecic? Za chwile bede szukac.
     • Gość: mm Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 18:11
      Odradzam tę szkołe z całego serca,poziom nauczania gorszy niż w szkole publicznej /generalna zasada kto ma więcej forsy ten ma lepsze układy z dyrekcja,,proszę nie popelnic mojego błedu !!!!!!!!!Po roku zabrałam stamtąd syna !!!!Jakieś dziwne układy pomiędzy nauczycielami a bogatszymi rodzicami ,czesne zostało podniesione w połowie roku szkolnego.Dzieci własciwie robiły co chcialy,żadnych regul napiętnujących złe zachowanie ,,koszmar
      O poziomie nauczania nawet nie wspomnę, ,,,,,
     • barbalib Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 03.03.13, 14:12
      Mój synek chodzi do szkoły Bułhaka już drugi rok. Ja jestem bardzo zadowolona i (o ile finansowo będzie to do udźwignięcia) moje drugie dziecko również za rok zamierzam wysłać do tej szkoły.
      Nauczyciele bardzo otwarci, chętni do pomocy, bardzo indywidualnie traktujący każde dziecko i umieją zachęcić je do nauki - zdecydowanie polecam :)
   • Gość: Kaja Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.asw.waw.pl 23.03.13, 10:36
    Rzeczywiście, KIEDYŚ było fajnie. Mój syn jest w szóstej klasie, przez ostatnie trzy lata miał: trzech nauczycieli matematyki, trzy polonistyki ( w tym jedna od kilku dni, 2 tygodnie przed egzaminem), nie zlicze liczby anglistow. Nauczyciele innych przedmiotów tez sie zmieniali. Jeśli szukacie Państwo najbardziej nieprzewidywalnej szkoły, także finansowo- zapraszamy do Bulhaka. Przy takiej polityce kadrowej trudno o nadzwyczajne wyniki. Pani dyrektor chyba nie widzi związku.
  • Gość: th Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 20:14
   Również odradzam tę szkołę. Mam odczucie, że nauczyciele tam uczący nie mają żadnego przygotowania pedagogicznego. Jakikolwiek wynik tej szkoły jest zasługą rodziców, nie nauczycieli. Chodzące do niej dzieci co najwyżej uczą się nieprawidłowych, chamskich zachowań, braku szacunku do starszych. Czesne podnoszone jest w trakcie roku szkolnego (list polecony) bez żadnej wcześniejszej informacji. Nie polecam.
   • Gość: gaja Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.02.13, 23:26
    Bardzo nieładnie wydawac opinie o szkole typu:miarą sukcesu szkoły sa rodzice- od tego jest nauczanie domowe- jeślirodzice beda uczyc dzieci w domu , to mozna mówic o ich sukcesie.Porównywanie szkół publicznych i i ch wyników nie ma sensu.Najwazniejsze dla dziecka , aby mogło sie uczyc jest stworzenie odpowiedniego srodowiska i takie jest w szkołach Bułhaka.Czesne podwyższone- przeciez ma Pani w umowie , ze mozna je podwyższyć i wszystkie szkoły to stosują , to po co tak się bulwersować!!!Nauczyciele niekompetentni?Jak trzeba mało wiedziec na temat zasad przyjmowania do pracy nauczycieli, skoro wiadomo,ze kazdy obecnie musi miec ikończone studia wyższe.Wspaniałe podstawówki państwowe?- niestety bardzo duzo dzieci nie nadaje się do "molochów", gdzie nikt nie moze na codzień porozmawiac z nauczycielem- ale zawsze mozna spróbować!!!!!!Pozdrawiam.
    • Gość: th Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.13, 20:26
     Jaki sukces szkoły? We wcześniejszym poście było już napisane, że szkoła po teście szóśtoklasisty w roku 2012 uplasowała się na 43 pozycji z 56 szkół niepublicznych w Warszawie. Czy to można nazwać sukcesem? W moim poście absolutnie nie pisałam o żadnym sukcesie. Rodzice są raczej deską ratunkową. Co do porównania do szkół publicznych, to nie kto inny, jak Pani we wcześniejszym poście napisała "szkoły od lat osiągają najlepsze wyniki w dzielnicy", a w dzielnicy mamy przecież tylko szkoły publiczne. Co prawda wtedy występowała Pani jako mama dziecka kończącego tę szkołę. Teraz przypuszczam, że występuje Pani jako przedstawiciel tej szkoły, o czym świadczy znajomość treści umowy, zasad zatrudniania nauczycieli. Ukończenie studiów wyższych obecnie w Polsce nie jest czymś wyjątkowym. Oprócz papierka potrzeba jeszcze wiele rzeczy: predyspozycje, doświadczenie, zaangażowanie. Większości tych cech brakuje nauczycielom zatrudnionym w Bułhaku (poza nielicznymi wyjątkami). O atmosferze to padło tu już parę gorzkich słów. Porozmawiać w Bułhaku z nauczycielem oczywiście można, tylko po co?
     • Gość: K.S Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 20.02.13, 23:04
      Uważam , że kompleksy z dzieciństwa rodziców nie powinny odbijać się na dzieciach oraz wydawaniu fałszywych opinii na temat tej szkoły. Jestem byłą absolwentką tej szkoly i wcale tak nie twierdze. Lata spędzone w tej szkole dały mi możliwości poznawania świata ' od kuchni ' , przyjazna atmosfera pozwoliła mi uniknąć zbędnych stresów a nauczyciele byli i są bardzo mili. Z przyjemnością odwiedzam tą szkołę i zawsze chętnie do niej wracam! Prosze nie sugerować się opinią jednej osoby bo to nie ma najmniejszego sensu , szkoła jest naprawde dobra i osiąga fenomenalne wyniki! Chodziła do niej moja cała rodzina i wszyscy są bardzo zadowoleni.
      Pozdrawiam Szanowną Panią oraz wszystkich Bułhakowiczów! ;)
      • Gość: th Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.13, 08:48
       Tylko po skończeniu tej szkoły ortografia trochę szwankuje. We wcześniejszym poście również.
      • Gość: Ada Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.13, 18:57
       W mojej ocenie oferta tej szkoły jest bardzo słaba w stosunku do kosztów ponoszonych przez rodziców. Wysyłając dziecko liczyłam, że zadania związane z edukacją w większości będzie wypełniała szkoła. Jest inaczej. Oto fakty:
       -Nauczyciele nie kontaktują się z uczniami nieobecnymi na zajęciach z powodu choroby. Nie pomagają w uzupełnieniu materiału. Natomiast natychmiast po powrocie ucznia na zajęcia przeprowadzają zaległe sprawdziany.
       -Nauczyciele nie przygotowują uczniów do sprawdzianów i konkursów przedmiotowych. Organizowane przez szkołę różne dodatkowe zajęcia często odbywają się w tych samych godzinach. Szkoła /poza świetlicą/ pracuje efektywnie tylko do godziny 16-tej, później wynajmuje budynek innej szkole.Sukcesy, którymi szkoła się chwali, to efekt pracy rodziców z dziecmi.
       -Mimo wysokiego czesnego koszt wszystkich wyjazdów /zielona szkoła,wycieczki, wyjścia do teatru/pokrywają rodzice. Szczegółowego rozliczenia szkoła nie przedstawia.
       -Jeżeli rodzicom zależy na solidnej edukacji dziecka muszą sami dopilnowac, aby dzieci kosztem swojego czasu wolnego, w domu nadrobiły to, co powinno byc realizowane na lekcjach, gdyż lekcje są często zakłócane przez "rozrabiających"uczniów, z którymi nauczyciele sobie nie radzą.
       Jest to szkoła przyjazna dla tych, którym nie zależy na wynikach
      • Gość: tera Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.13, 13:20
       Nie rozumiem, dlaczego obraża Pani ludzi, Wypomina kompleksy i kłamstwo. Każdy chyba ma prawo do własnych opinii. Ma Pani pozytywną? Ok. Nie wszyscy muszą jednak myśleć jak Pani.
       • Gość: Halina.K Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 22.02.13, 21:24
        Zgadzam się z panią kilka wiadomości wcześniej! Szkoła jest cudowna , i moje dziecko z przyjemnością do niej chodzi ! Bardzo się cieszę z tego powodu , ponieważ to raczej rzadki przypadek aby dziecko lubiło w tych czasach chodzić do szkoły !

        Pozdrawiam!
      • Gość: ola Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.05.13, 16:11
       No cóż, jeśli ktoś czuje się "BYŁĄ absolwentką" to znaczy, że nie opanował w tej szkole znaczenia podstawowych wyrazów...
       Odsyłam do słowników, aby sprawdzić znaczenie wyrazu "absolwent"
       A może jeszcze po tej szkole mówicie "cofać się do tyłu" i "akwen wodny"?
       żywa reklama...
    • Gość: like Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.13, 11:22
     Nowi nauczyciele w wiekszosci bez magistra. Niestety.
     • Gość: zosia Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.centertel.pl 24.03.13, 06:21
      Ale przecież tak jest taniej.... jedna wielka żenada
  • Gość: nick Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.13, 17:17
   Również mam dziecko w tej szkole. Mogę stwierdzić, że poziom nauczania jest niski, a atmosfera fatalna. W tej chwili w Starej Miłośnie są dwie szkoły podstawowe. Gdy moje dziecko rozpoczynało edukację, była jedna zatłoczona przy Trakcie. Na dzień dzisiejszy nie zdecydowałabym się na tę szkołę, a zmienić jest już trudno.
  • Gość: dana Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.13, 14:16
   Miałam dziecko w tej szkole. Zero dyscypliny. Dzieci nie uczone żadnych prawidlowych zachowań. Lekcje zakłócane regularnie. Nauka głównie w domu. Nie polecam.
   • dankaszklanka Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 08.03.13, 22:51
    Moja córka skończyła Bułhaka 3 lata temu. Teraz kończy prestiżowe gimnazjum z bardzo wysokim wynikiem. Nie kochałam bułhaka ale przygotowali dziecko do dalszej edukacji należycie.
    • aha_1 Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 09.03.13, 16:28
     Z chwilą, kiedy Pani córka skończyła podstawówkę Bułhaka, odeszła z niej ówczesna dyrektor, a wkrótce po niej wielu dotychczasowych nauczycieli tej szkoły. O tym też należy pamiętać.
     • dankaszklanka Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 09.03.13, 21:39
      akurat o dyrekcji miałam kiepskie zdanie ale jeśli zmienili się nauczyciele to już problem.
      • Gość: mama1 Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.13, 09:55
       akurat moje dzieci chodziły za panowania obydwu Pań Dyrektor. Nie widzę wielkich różnic. Mogę podpisać się pod postem Tera.
       • Gość: tosia Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.centertel.pl 19.03.13, 07:55
        odeszło ze szkoły chyba z 15 nauczycieli.
        W dobrych szkołąch nauczyciele się nie zmieniają i są bardzo dobrze opłacani. To jeden z podstawowowych warunków elitarności. Proszę porównać z tą szkołą, a odpowiedź sama przyjdzie
        Pozdrawiam
       • Gość: tosia Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.centertel.pl 19.03.13, 07:55
        odeszło ze szkoły chyba z 15 nauczycieli. W dobrych szkołąch nauczyciele się nie zmieniają i są bardzo dobrze opłacani. To jeden z podstawowowych warunków elitarności. Proszę porównać z tą szkołą, a odpowiedź sama przyjdzie
        Pozdrawiam
    • Gość: zniechęcony Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.13, 15:51
     3 lata temu to była inna szkoła: inna dyrektorka, inni, doświadczeni nauczyciele. Nowa wywaliła część kadry, część sama odeszła. Przyszła młodzież bez doświadczenia, bez dyplomów. Pewnie taniej wyszło. I wyniki od razu poleciały. Atmosfera w szkole fatalna. Niewiarygodna rotacja kadry (nauczyciele uciekają?) Miałem dziecko, zabrałem, jest w 173 w Starej Miłosnej i teraz ma wielu nauczycieli równie dobrych, a nawet lepszych (polski, matematyka). Za darmo, bez nagłych podwyżek czesnego w środku roku. Absolutnie odradzam OBECNEGO Bułhaka (podstawówka, bo podobno w Gimnazjum jest zupełnie inaczej).
     • Gość: Anka Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.13, 20:14
      Gimnazjum może i inna szkoła, ale wszystkie szkoły finansowane są z jednego worka, którym zarządza jedna Fundacja. A niestety Fundacja słynie z pazerności. Nic i nikt się nie liczy, tylko pieniądz. Odradzam wszystkie placówki Bułhaka.
  • Gość: mama34 Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.13, 16:50
   Szkoła teraz usiłuje przeforsować nowy statut - bardzo niekorzystny dla rodziców, umożliwiający wprowadzanie corocznych podwyżek do 10% wartości czesnego i przewidujący np. że jak dziecko kończy szkołę w 6 klasie, w czerwcu, to rodzice będą za niego musieli płać czesne w lipcu i sierpniu!!! 10 razy uważnie przeczytajcie statut, zanim umieścicie tam dziecko!!!

   Właściciele szkoły (zarząd fundacji, w tym np. posłanka PO Ligia Krajewska która ostatnio na łamach wesołowskiej gazetki wyraża bezwarunkowe i bezgraniczne poparcie dla absurdalnej i zupełnie nieprzygotowanej reformy umieszczania 6-latków w 1 klasach od 2014 roku, czym w moich oczach się kompletnie skompromitowała) chcą zrobić na dzieciakach niezły interes, uznając że skoro rodzice mogą płacić 1100 zł miesięcznie, to czemu nie mieliby płacić 1500-1700 zł za 3-4 lata!!! Gdybym wiedziała, że tak to wygląda, zapewne umieściłabym dziecko w innej szkole, zwłaszcza że poziomem nad szkoły publiczne znajdujące się w okolicy aż tak się nie wybija. Moje dziecko na razie jest na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3) ma super wychowawcę i jestem ogólnie zadowolona ze szkoły, ale wątpię żebym kontynuowała edukację dziecka od 4 klasy w Bułhaku - właśnie z uwagi na nieczyste zagrania dot. podwyżek czesnego w trakcie trwania roku szkolnego. Po wprowadzeniu nowego statutu dopiero zacznie się jazda z czesnym... Obym się myliła (ale niestety mylę się rzadko:).
   • Gość: Ola Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.13, 20:54
    Znam szkołę od lat i wiem jak wielu uczniów z tej szkoły jest zadowolonych,dziwię się tym którzy tak niezadowoleni jeszcze mają dzieci w tej szkole.To prawda,że są rodzice którzy uważają -płacę wymagam.To szkoła społeczna i nie przeczytałam w żadnym wpisie o współpracy rodziców ze szkołą.Prawda jest taka,oddać dziecko i wymagać by szkoła je wychowała.
    Szkoła istnieje 23 lata i jak czytam niektóre komentarze to myślę kiedy odejdą ze szkoły Ci którym wszystko się nie podoba.I moje dzieci będą mogły uczyć w spokojnej atmosferze.
    • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 26.03.13, 11:13
     O jakiej współpracy tu mowa? Przecież ona nie istnieje. Prosze przeczytać uważnie statut - jak to mozliwe, że szkoła społeczna, utrzymywana za pieniądze rodziców, zakazuje rodzicom dłuzszej niz rocznej przynalezności do rady rodziców. Prosze spróbować coś zmienić, proszę spróbować dowiedzieć się więcej o tajemniczych finansach (czyli naszych pieniądzach) tej szkoły - ściana. Jak ktos optymistycznie patrzy na szkołę - polecam właśnie członkostwo w radzie rodziców i spotkania z panią dyrektor. Ja tego doswiadczyłam, dziecko kończy klasy 1-3 i spadamy do szkoły państwowej. Mozna to interpretować jako frustrację.
     • Gość: tata Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 11:51
      Popieram w 100%. Sama niejednokrotnie próbowałem zrobić coś dla dobra dzieci. W tej szkole nie da się!!!! Nie ma żadnej współpracy. Sa listy polecone, tajnie i nieoczekiwanie zmieniane statuty i umowy edukacyjne. Nauczyciele powtarzją to, co im dyrekcja nakarze. Też w tym roku uciekamy do publicznej.
   • Gość: Tata i mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 09:17
    Co Pani robi w tej szkole?Trzyma dziecko i to za pieniądze.Jakaś frustracja Panią dopadła ?Ja bym w tak złej szkole jak to P.napisala nie zostawiła dziecka.Ciekawe czemu rodzice 200 uczniów mają tam dzieci?Czesne ostatnio było podniesione po 5 latach.Mam dziecko w szóstej klasie i wiem,że niektórzy rodzice pompują w dzieci wartości materialne pogarda i,chamskie zachowania tych dzieci to naśladowanie zachowań rodziców.Szkola chce pomóc ale niektórzy kompletnie tego nie przyjmują,wolą wypisywać swoje frustracje na forach i rozność plotki.Wstyd drogie mamy.Dobrze,że niektórych z was nie spotkam w gimnazjum Bulhaka.
    • Gość: Również mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 11:04
     Przeniesienie dziecka to ostateczność. Po przeczytaniu wszystkich wpisów, raczej da się zauważyć, że to Ci niezadowoleni mają większe oczekiwania wobec szkoły (dyscyplina, przerabianie materiału, dobra, stabilna kadra nauczycielska). Zadowoleni - płacą i mają mieć dobre oceny, i święty spokój. Gimnazjum raczej nie zapowiada się dobrze. Z tego co wiem, wybierają się tam w większości "najsłabsze dzieci".
     • Gość: Ala Sobanska Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 18:35
      Czytam opinie o szkole Bulhaka i zastanawiam się czemu rodzice swoich problemów nie rozwiązua w szkole.Podziwiam nauczycieli i dyrekcję,że na te anonimowe błoto nie odpowiwdają.Pewnie taki czas,że odwaga jest anonimowa.Skoro jest tak źle to czemu nikt nie podpisze się nazwiskiem?Anonimowe forum ma to,że mogę napisać sto rożnych szkalujących opinii.Myslę czy w wielkim tygodniu nie powinna być refleksja nad wypowiadaniem fałszywych oskarżeń.Nie jestem po żadnej stronie,jednak myślę,że rodzice piszący takie anonimy muszą mieć ogromne problemy w sferze etycznej i moralnej.Życzę dobrych świąt i refleksji!
      • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.13, 19:52
       Faktycznie, Pani Alu, jest pani całkowicie bezstronna. Akurat bardzo się cieszę, że jest możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami na łamach forum. Chodzenie do dyrekcji, czy nauczycieli nie przynosiło żadnych rezultatów. Co do anonimowości, to myślę, że każdy ma na celu dobro dziecka. Wielki tydzień jest bardzo dobrym czasem, żeby podzielić się całą prawdą o szkole i przestrzec innych rodziców przed popełnieniem błędu. Jest to wręcz obowiązek bliźniego.
       • Gość: Ala Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.13, 22:20
        Droga Pani,dobro dziecka? Czy szkoła zmusiła Panią do posłania tam dziecka?Myślę,że nie,jak Pani ma taką troskę o innych to proszę zabrać dziecko ale podpisać się pod przestrogą to będzie wiarygodne.Problem szkół społecznych to problem zrozumienia, jaka jest rola szkoły a jaka rodziców.Nie wierzę aby w takiej szkole nie było możliwości dialogu.Często nie zrozumienie intencji może być nieporozumieniem.Pisząc źle o szkole Pani dziecka, właśnie Pani jemu szkodzi.Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt i refleksji nad potrzebą dialogu to dla dobra Pani i dziecka.
        • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.13, 08:50
         Jeżeli Pani zdanie opiera się na wierze, a nie na doświadczeniu (wnioskuję, że nie ma Pani dziecka w tej szkole) to moim zdaniem nie powinna Pani zabieraćgłosu w tej sprawie. Jak widać z wcześniejszych wpisów duża część rodziców ma zamiar zabrać dzieci, ja również. Niech mi Pani WIERZY nie jest to dla mnie łatwa decyzja.
        • Gość: Malgorzata Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.13, 10:06
         Rodzic zadający pytanie oczekuje faktów. Proszę podać:
         1. Jakie wyniki ma szkoła po teście szóstoklasisty?
         2. Ilu wykształciła olimijczyków, czy laureatów konkursów przedmiotowych? (oczywiście myślę tu o konkursach ogólnopolskich, a nie szkolnych, czy dzielnicowych)
         3. Jaka jest kadra nauczycielska w klasach 4-6? (staż pracy, osiągnięcia, doświadczenie )
         4. Jakie projekty realizuje szkoła?
         5. Współpraca i wymiana młodzieży z innymi szkołami?
         • Gość: alla Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.13, 09:53
          Bożesz, Co za osoba chce, żeby szkoła zrobiła z jego dziecka olimpijczyka?
          2. Sama rozwiąż te testy kobieto i zobacz jak podchodzą do sedna sprawy- może tak żeby zagmatwać, przyłapać na niezrozumieniu konstrukcji zdania itd. Testy to cię mogą przygotować do czytania umów kredytowych gdzie musisz się spodziewać pułapki i podstępu. Tak byś chciała spędzić lata szkolne?
          • Gość: Malgorzata Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 14:45
           Jakby Pani rodzice, pani Allu, wybrali dla Pani "lepszą" szkołę, to może umiałaby Pani czytać ze zrozumieniem i precyzyjniej odpowiadać na pytania.
           • Gość: alla Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.13, 15:56
            A jakby Sz.P. przeczytała cały wątek toby wiedziała ,że jest duża rotacja nauczycieli wobec tego wyniki poszczególnych lat nie są odpowiednim wskaźnikiem dla przyszłego naboru. Ale widocznie szkoła Sz.P. nie nauczyła jej wyciągać wniosków.
            • Gość: ola Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.102.211.91.static.bait.pl 02.04.13, 17:20
             Ależ oczywiście, wszystkie elitrane szkoły mają STAŁĄ kadrę, a nie nauczycieli ciągle zmieniających się. Szanowni Państwo! Wyciągnijcie odpowiednie wnioski
             • Gość: gaja Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.04.13, 19:01
              Myślę,ze powinna Pani wysłac dziecko do bardzo dobrej i ze stabilną kadrą szkoły, a wtedy Pani problemy znikną- po co anonimowo i z taką zaciekłością atakować- jest Pani szczególnie sfrustrowana!!!!!Apeluję o trochę rozsądku - żadna placówka nie jest idealna- zapewniam Panią.Po Pani wywodach wnioskuję wielkie niezadowolenie - więc po co się męczyć i męczyć swoimi wypowiedziami innych!!!Pozdrawiam szczerze i życzę spokoju i ukojenia ..........
              • Gość: bocian Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.04.13, 19:39
               Moje dziecko niedawno skończyło tą szkołę i bardzo dobrze i bez korepetycji zdało do wybranego gimnazjum i o dziwo:bardzo lubi w dalszym ciagu odwiedzać szkołę, w której spędziło masę czasu.(nawiasem mówiąc przeniosłam dziecko do tej szkoły z bardzo renomowanej podstawówki!!!!!)Myślę ,ze frustracja niektórych wynika z faktu ,ze trzeba płacić-no cóż trzeba.Jak się nie chce płacić , to trzeba iśc dalej i nie opluwać nikogo.Najbardziej dziwię się tym, którzy plują do siebie(trzymają dzieci , płaczą i szkalują placówkę)To chyba taki czas , że każdego można opluć i nawet przejśc po nim ..............Gratuluję samopoczucia!!!
               • Gość: ula Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.13, 20:36
                To, że trzeba płacić, to wiedzieli wszyscy zapisujacy dziecko do tej szkoły. Teraz problem jest inny. Chcieliby wiedzieć za co?
                • Gość: bocian Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.04.13, 22:56
                 To nie wiesz za co płacisz?Dlaczego więc zapisałaś dziecko- czy ktoś Cię zmusił do tej decyzji, czy teraz chętnie byś nie płaciła (różne powody) .Zabierz dzieciaka i daj mu mozliwośc spróbowania innej edukacji- z pewnością bedzie lepsza .Masz wolny wybór !!!!
                 • Gość: ula Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.13, 09:11
                  Myślę, że osoba rozpoczynająca ten wątek właśnie chciałaby wiedzieć za co będzie płacić decydując się na tę szkołę. Stąd to pytanie do rodzicówa, a nie do dyrekcji uprawiającej marketing. My daliśmy się nabrać. Dziwię się, że jest Pani matką i tak łatwo Pani mówi o zmianie szkoły. To nie mebel, który przestawiamy z miejsca na miejsce. We wszystkich Pani wcześniejszych wpisach powtarza Pani "sfrustrowni rodzice, frustracja". "Frustracja to pojęcie, które pojawia się dość często w języku potocznym. [...] Czym właściwie jest frustracja? Według psychologów jest to nieprzyjemny stan emocjonalny, który dotyka nas w sytuacji, kiedy MIMO STARAŃ nie osiągamy założonego celu, nie zaspakajamy naszych potrzeb. Frustracja może pojawić się zarówno po odniesieniu klęski w danej dziedzinie jak i wtedy już, gdy napotykamy jakąś przeszkodę na drodze do realizacji naszych założeń. Naturalnie każdy z nas w indywidualny sposób przeżywa ten stan, zwykle jednak towarzyszą mu dyskomfortowe odczucia takie jak: irytacja, gniew, lęk, ból czy złość." Więc sama Pani określiła do jakiego stanu szkoła doprowadziła rodziców.
                  • Gość: zainteresowana Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.13, 12:19
                   śledzę ten wątek bardzo uważnie, chciałabym dowiedzieć się więcej konkretów na temat problemów w funkcjonowaniu szkoły. Proszę wybaczyć ale jedynym konkretnym zarzutem wg. mnie jest niestabilna kadra. piszą Państwo, że same ogólniki np.szkoła nie robi nic dla dzieci, nie realizuje naszych pomysłów, nie można się dogadać. O co chodzi? To jest istotne!
                   • Gość: ula Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.13, 13:40
                    Jeżeli Pani tak śledziła wątek, to dziwię się, że wyciągnęła Pani tylko jeden wniosek o niestabilności kadry. Myślę, że nikomu nie będzie się chciało pisać drugi raz tego samego, więc wkleję Pani parę wcześniejszych wypowiedzi:

                    1. Jest to szkoła z dosyć dużymi i często pojawiającymi się problemami wychowawczymi. Nie wiem dlaczego bardzo chronione są osoby sprawiające problemy. Może nie byłoby to złe, gdyby nie traciła na tym cała reszta klasy. Edukacyjnie również jest słaba (wynik egzaminu szóstoklasisty 29,67, co daje jej 43 pozycję na 56 w rankingu niepublicznych szkół w Warszawie). Wynik i tak jest głównie osiągnięty dzięki pracy rodziców lub korepetytorów. Słynne języki również nie są takie wspaniałe. Bardzo częsta zmiana nauczycieli języka angielskiego. Są to młodzi, niekompetentni ludzie. Z tego co wiem, poziom dzieci kończących tę szkołę z jęzka angielskiego nie jest wyższy od poziomu uczniów ze szkoły publicznej w Starej Miłośnie. Natomiast język niemiecki jest na żenująco niskim poziomie. Szkoła szczyci się również licznymi sukcesami, które dzieci osiągnęły bez pomocy szkoły (łucznictwo, jazda konna, tenis stołowy, taniec towarzyski itp).

                    2. Co do problemów wychowawczych to owszem są wszędzie, ale w większości szkół są one rozwiązywane, a nie zamiatane pod dywan (jak to ma miejsce notorycznie w Bułhaku). Klient płaci, więc może robić co chce.

                    3. Chodzące do niej dzieci co najwyżej uczą się nieprawidłowych, chamskich zachowań, braku szacunku do starszych. Czesne podnoszone jest w trakcie roku szkolnego (list polecony) bez żadnej wcześniejszej informacji.

                    4. -Nauczyciele nie kontaktują się z uczniami nieobecnymi na zajęciach z powodu choroby. Nie pomagają w uzupełnieniu materiału. Natomiast natychmiast po powrocie ucznia na zajęcia przeprowadzają zaległe sprawdziany.
                    -Nauczyciele nie przygotowują uczniów do sprawdzianów i konkursów przedmiotowych. Organizowane przez szkołę różne dodatkowe zajęcia często odbywają się w tych samych godzinach. Szkoła /poza świetlicą/ pracuje efektywnie tylko do godziny 16-tej, później wynajmuje budynek innej szkole.Sukcesy, którymi szkoła się chwali, to efekt pracy rodziców z dziecmi.
                    -Mimo wysokiego czesnego koszt wszystkich wyjazdów /zielona szkoła,wycieczki, wyjścia do teatru/pokrywają rodzice. Szczegółowego rozliczenia szkoła nie przedstawia.
                    -Jeżeli rodzicom zależy na solidnej edukacji dziecka muszą sami dopilnowac, aby dzieci kosztem swojego czasu wolnego, w domu nadrobiły to, co powinno byc realizowane na lekcjach, gdyż lekcje są często zakłócane przez "rozrabiających"uczniów, z którymi nauczyciele sobie nie radzą.
                    Jest to szkoła przyjazna dla tych, którym nie zależy na wynikach.

                    5. Nowi nauczyciele w wiekszosci bez magistra. Niestety.

                    6. Zero dyscypliny. Dzieci nie uczone żadnych prawidlowych zachowań. Lekcje zakłócane regularnie. Nauka głównie w domu.

                    7. O jakiej współpracy tu mowa? Przecież ona nie istnieje. Prosze przeczytać uważnie statut - jak to mozliwe, że szkoła społeczna, utrzymywana za pieniądze rodziców, zakazuje rodzicom dłuzszej niz rocznej przynalezności do rady rodziców. Prosze spróbować coś zmienić, proszę spróbować dowiedzieć się więcej o tajemniczych finansach (czyli naszych pieniądzach) tej szkoły - ściana. Jak ktos optymistycznie patrzy na szkołę - polecam właśnie członkostwo w radzie rodziców i spotkania z panią dyrektor. Ja tego doswiadczyłam.
                    Są to cytaty tylko i wyłącznie z tego wątku.

                    • Gość: mi Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.wesola.3.pl 03.04.13, 13:43
                     Witam,
                     podłączę się pod wątek ale z innym pytaniem, co sądzicie Państwo o szkole muzycznej w bułhaku? może macie Państwo jakieś doświadczenia? kiepsko z edukacją muzyczną w okolicy, ta jest jedną z nielicznych. czy warto? pozdrawiam
                    • Gość: zainteresowana Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.13, 14:09
                     1. Jest to szkoła z dosyć dużymi i często pojawiającymi się problemami wychowawczymi. Nie wiem dlaczego bardzo chronione są osoby sprawiające problemy. Może nie byłoby to złe, gdyby nie traciła na tym cała reszta klasy. Edukacyjnie również jest słaba (wynik egzaminu szóstoklasisty 29,67, co daje jej 43 pozycję na 56 w rankingu niepublicznych szkół w Warszawie). Wynik i tak jest głównie osiągnięty dzięki pracy rodziców lub korepetytorów. Słynne języki również nie są takie wspaniałe. Bardzo częsta zmiana nauczycieli języka angielskiego. Są to młodzi, niekompetentni ludzie. Z tego co wiem, poziom dzieci kończących tę szkołę z jęzka angielskiego nie jest wyższy od poziomu uczniów ze szkoły publicznej w Starej Miłośnie. Natomiast język niemiecki jest na żenująco niskim poziomie. Szkoła szczyci się również licznymi sukcesami, które dzieci osiągnęły bez pomocy szkoły (łucznictwo, jazda konna, tenis stołowy, taniec towarzyski itp).

                     Jedyna merytoryczną informacją wynikającą z tego zarzutu jest za częsta zmiana nauczyciela j. ang, na korepetycja chodzą dzieci i zajęcia ogólnorozwojowe chodzą dzieci z różnych szkól tych mniej i bardziej renomowanych.

                     2. Co do problemów wychowawczych to owszem są wszędzie, ale w większości szkół są one rozwiązywane, a nie zamiatane pod dywan (jak to ma miejsce notorycznie w Bułhaku). Klient płaci, więc może robić co chce.

                     co oznacza zamiatanie pod dywan, problemy muszą być rozwiązywane inaczej wkracza kuratorium, może nie są państwo informowaniu o działaniu szkoły wobec konkretnego ucznia, z ciekawa jestem o jakiego typu problemach wychowawczych mówimy. Wiem z doświadczenia, że dla niektórzy mają kosmiczne wymagania co do postaw dzieci.

                     3. Chodzące do niej dzieci co najwyżej uczą się nieprawidłowych, chamskich zachowań, braku szacunku do starszych. Czesne podnoszone jest w trakcie roku szkolnego (list polecony) bez żadnej wcześniejszej informacji.

                     czy na lekcjach nauczyciele uczą chamstwa nie ma tego w podstawie programowej, może nauczyciele każą okradać staruszki!


                     4. -Nauczyciele nie kontaktują się z uczniami nieobecnymi na zajęciach z powodu choroby. Nie pomagają w uzupełnieniu materiału. Natomiast natychmiast po powrocie ucznia na zajęcia przeprowadzają zaległe sprawdziany.

                     to może mają siedzieć do godziny 18-tej, obowiązkiem rodzica jest pomóc dziecku nadrobić zaległości

                     -Nauczyciele nie przygotowują uczniów do sprawdzianów i konkursów przedmiotowych. Organizowane przez szkołę różne dodatkowe zajęcia często odbywają się w tych samych godzinach. Szkoła /poza świetlicą/ pracuje efektywnie tylko do godziny 16-tej, później wynajmuje budynek innej szkole.Sukcesy, którymi szkoła się chwali, to efekt pracy rodziców z dziecmi.

                     Przepraszam ale nie słyszałam jeszcze o szkole działającej 24h, w każdej szkole koła są realizowane po lekcjach uczeń ma wybrać to co go interesuje.
                     -Mimo wysokiego czesnego koszt wszystkich wyjazdów /zielona szkoła,wycieczki, wyjścia do teatru/pokrywają rodzice. Szczegółowego rozliczenia szkoła nie przedstawia.

                     dajmy sobie spokój, trzeba mieć choć odrobinę zaufania do ludzi, a nie 10 zł robić aferę!

                     -Jeżeli rodzicom zależy na solidnej edukacji dziecka muszą sami dopilnowac, aby dzieci kosztem swojego czasu wolnego, w domu nadrobiły to, co powinno byc realizowane na lekcjach, gdyż lekcje są często zakłócane przez "rozrabiających"uczniów, z którymi nauczyciele sobie nie radzą.
                     Jest to szkoła przyjazna dla tych, którym nie zależy na wynikach.

                     5. Nowi nauczyciele w wiekszosci bez magistra. Niestety.

                     Nauczyciele jacy konkretnie nie mają mgr, w dzisiejszych czasach jest co rzadkość szczególnie u młodej kadry!

                     6. Zero dyscypliny. Dzieci nie uczone żadnych prawidlowych zachowań. Lekcje zakłócane regularnie. Nauka głównie w domu.

                     7. O jakiej współpracy tu mowa? Przecież ona nie istnieje. Prosze przeczytać uważnie statut - jak to mozliwe, że szkoła społeczna, utrzymywana za pieniądze rodziców, zakazuje rodzicom dłuzszej niz rocznej przynalezności do rady rodziców. Prosze spróbować coś zmienić, proszę spróbować dowiedzieć się więcej o tajemniczych finansach (czyli naszych pieniądzach) tej szkoły - ściana. Jak ktos optymistycznie patrzy na szkołę - polecam właśnie członkostwo w radzie rodziców i spotkania z panią dyrektor. Ja tego doswiadczyłam.

                     Proszę więc o konkrety bo ja ich niestety nie widzę!!!!
                     • Gość: ula Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.13, 14:42
                      Jeżeli Pani nie widzi, to jest to szkoła jak najbardziej dla Pani dzieci.
                     • Gość: Malgorzata Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.13, 19:28
                      Czytając Pani komentarze również jestem przekonana, że szkoła ta spełni Pani oczekiwania w 100%. Pozdrawiam
                     • Gość: Justa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 18:43
                      Chyba nie ma takiej możliwości, żeby takich komentarzy udzielił rodzic zainteresowany wyborem szkoły dla dziecka. Jeżeli jest to natomiast osoba ściśle związana ze szkołą, to po tych wypowiedziach mam o szkole jeszcze gorsze zdanie.
                      • Gość: Inna Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.13, 18:07
                       Wczoraj byłam na otwartym dniu tej szkoły,byłam ciekawa po tych wpisach czy powinnam zapisać dziecko do pierwszej klasy.Bylam w szoku jak szkoła była przygotowana .Czulam się jak w krainie baśni, dziecko nie chciało wyjść .Podziwiam nauczycieli i dyrekcję,że im się chce.Odwiedzilam kilka szkół niepublicznych w tej czuje się ducha edukacji.To co czytam na forum jest jakimś nie porozumieniem.Przeczytalam statut i moją uwagę skupilam na tym,że w radzie rodziców jest się jedn rok.To mi się podoba bo każdy z rodziców ma szanse na bycie w radzie.Zasięgnęlam opinii w kuratorium i poradni psychologicznej otrzymałam b.pozytywne opinie.To mi wystarczy.Pozdrawiam tych rodziców co nie lubią szkoły,spytajcie waszych dzieci czy ją lubią,bo szkoła jest dla nich.
                       • Gość: Mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 07:24
                        Bo im się naprawdę chce - mam tu dziecko i moi znajomi w innych klasach i jest naprawdę super. Dzieci chętnie chodzą, uczą się, co tydzień basen, pełno kółek zainteresowań - mój syn jest fanem gier planszowych - a pan Czarek prowadzi kółko - nieraz grają kilka godzin po lekcjach !!! To się nazywa podejście! Pewnie problemy się zdarzają, gorsi nauczyciele również,a le ja na razie nie trafiłam.
  • Gość: Tata Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 07:18
   Oj coś wydaje mi się, że te złe wpisy pochodzą od jakiegoś zwolnionego nauczyciela. Kiedy czytam te opinie przecieram oczy ze zdumienia. Nie ma szkoły idealnej, ale w Bułhaku (a uczy się tam już moje drugie dziecko) jest dobry poziom nauczania - niewielkie klasy - indywidualne podejście - mnóstwo zajęć dodatkowych i super atmosfera. Widać, że nauczycielom się chce i potrafią zarażać uczniów entuzjazmem.
   • Gość: Anna Grzywacz Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 07:29
    Też tak myślę, albo nauczyciele zwolnieni, albo rodzice jakichś uczniów, których trzeba było usunąć. Też byłam na dniu otwartym - wrażenia podobne - nauczyciele poprzebierani w stroje z epoki - sale udekorowane :). Na korytarzu makieta, chyba Londynu zrobiona przez uczniów - miała. Jestem pewna, że moja córeczka pójdzie do tej szkoły - mamy znajomych którzy posłali tam dziecko i są bardzo zadowoleni - podobno nauczyciele z klas I-III są po prostu wspaniali i to bez wyjątku - moja Kasia pójdzie jako 6-latka więc zależy mi, by trafiła w dobre ręce. :)
    • Gość: tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 12:16
     1. Życzę Państwu, żebyście w klasie nie mieli ucznia z problemami. Bo szkoła przez 6 lat nie potrafiła profesjonalnie podejść do takiego problemu. Były oczywiście spotkania dzieci z Panią pedagog szkolną, były rozmowy z rodzicami. Tylko żadnych efektów. A problem z roku na rok się nawarstwiał. I wybuchł w 6 klasie. Szkoła miała nawet wtedy nadzieję, że te parę miesięcy i dzieci i rodzice wytrzymają i machną ręką. Bo najłatwiej nic nie robić - prawda? A według mnie jeśli wprowadzone działania nie przynoszą rezultatów, to trzeba spróbować czegoś innego. A szkoła tego nie zrobiła.
     2. Owszem klasy 1-3 to cudowny okres w życiu mojego dziecka. Wspaniali nauczyciele, dziecko w szkole było o 7.30 chociaż nie musiało. Ale od 4 klasy tylko gorzej. Zmiany nauczycieli, nawarstwianie się problemów, niesprawiedliwość w traktowaniu uczniów. To wszystko spowodowało ogromną niechęć dziecka do szkoły. Gdyby to, co stało się w 6 klasie było rok wcześniej, to na pewno bym zmieniła szkołę.
     3. I proszę mi wierzyć - zawsze broniłam tej szkoły, zachęcałam że taka wspaniała. Ale te czasy minęły. Po rozmowach z rodzicami uczniów z publicznych podstawówek wiem, że ich dzieci mają takie same wspaniałe zajęcia, równie dobrych nauczycieli. I uzyskują równie dobre wyniki w nauce.
     4. Oczywiście w tej szkole są wspaniali nauczyciele, uwielbiani przez uczniów - proszę na rozpoczęciu roku zwrócić uwagę, kto dostaje najgłośniejsze brawa. Ale jakby z roku na rok tych nauczycieli jest coraz mniej.
     5. I jeszcze jedno - jeszcze parę lat temu trudno było zapisać dziecko do tej szkoły. Były listy dodatkowe, pełne klasy. W tej chwili chyba nie ma kłopotów z zapisami - na stronie szkoły jest informacja o rekrutacji do klas 1-5. O czymś to świadczy. Oczywiście może jest kryzys i perspektywa comiesięcznego płacenia 1050 zł niektórych chętnych zniechęciła. Ale mimo wszystko, jakby była to szkoła gwarantująca to, czym się chwali - chętnych by nie brakowało.
     • Gość: Marta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.murator.com.pl 17.04.13, 13:14
      Oczywiście nie znam Pani przypadku - mówi pani o uczniu z problemami, mówi pani, że szkoła spotykała się z państwem były rozmowy z psychologiem, co jeszcze mogli zrobić? U mojego dziecka w klasie też była dziewczyna, która zaburzała pracę grupy, ale u mnie włąśnie odwrotnie - nauczyciele rozwiązali problem i po kilku miesiącach uspokoiła się.
      Bez wątpienia szkoła bułhaka jest 1000 razy lepsza od publicznej - mam porównanie bo przeniosłam dziecko - 15 osób zamiast 30 w klasie - już dla tego samego warto posłać tu dziecko. Wiele niestety zależy też od rodziców, jak ktoś uważa, że jeśli płaci za szkołę to nie musi już dziecka pilnować i wychowywać (nie mówię tego do Pani) to pewnie się zawiedzie, bo szkoła nie zrobi za nas wszystkiego. Moje dziecko pójdzie na pewno do gimnazjum bułhaka w Starej Miłośnie - nie wyobrażam sobie innego rozwiązania.
      • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 14:11
       A moje po 6. latach spędzonych w podstawówce Bułhaka na pewno nie pójdzie do tego gimnazjum. Mało liczne klasy, to zbyt mało. Z tuptą mamy prawdopodobnie dzieci w tej samej klasie. Tylko z tego co mi wiadomo, nasza klasa nie jest wyjątkiem.
      • Gość: tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.13, 08:14
       Gimnazjum to zupełnie inna sprawa. Słyszałam o nim wiele dobrego od różnych osób (złego też, ale raczej dotyczącego niewłaściwego zachowania dzieci po szkole). Zresztą testy gimnazjalne mówią same za siebie. Gdybym wiedziała 6 lat temu o tym, jak będzie w podstawówce, to pewnie posłałabym dziecko to publicznej, ale do gimnazjum - do Bułhaka.
       U Pani nauczyciele rozwiązali problem. U nas nauczyciele uważali, i chyba nadal uważają, że żadnego problemu nie ma, więc o co nam i dzieciom chodzi. I nie jest tak, że wszystko zwalamy na szkołę a sami nic nie robimy. Przeciwnie - robimy bardzo dużo. Bo to my, rodzice, musimy dzieciom tłumaczyć wiele rzeczy - dlaczego zostało niesprawiedliwie potraktowane, dlaczego ponosi karę za bzdury, dlaczego jednemu uczniowi wolno dużo a innym nie, dlaczego pewne zachowania jednego ucznia są w porządku ale takie same zachowania innych uczniów są karane. Niech mi Pani wierzy - czasami brakowało mi (i pewnie wszystkim innym rodzicom z tej klasy) argumentów na usprawiedliwienie tych sytuacji i nauczycieli.
       Moje dziecko aniołkiem nie jest. Przeciwnie - stwarza problemy. Ale od trzeciej klasy mówiłam, że chcę wiedzieć o tych problemach, że muszą być kary za złe zachowanie. Gdyby nie to, że dziecko wszystko mówi, to wiem co się dzieje. I wiem że ma dużo ponad 20 uwag. Ale w dzienniku internetowym jest ich chyba 5. I jakbym się nie interesowała, to bym żyła w błogiej nieświadomości. Na zebraniach słyszałam tylko, że oceny super, ale trochę zachowanie szwankuje. I tyle. Nic o problemach, o konfliktach, o tym co naprawdę dzieje się w klasie.
       • Gość: RR Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 16:47
        A może tak czesne za szkołę zapłaci Pani sporo zaległości mają rodzice:
        • Gość: tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.13, 17:20
         A co ma czesne, zapłacone czy nie, do tego, co się dzieje w szkole i klasie? Chyba płacę, skoro dziecko chodzi tyle lat. Każdy może mieć pewne problemy i zalegać, co się nie zdarzało wcześniej.
         A po ostatnim wybryku jednego z uczniów, a raczej bardzo nagannym jego zachowaniu, i kompletnym braku reakcji nauczycieli na to, co się stało, dzieci zostały jeszcze bardziej utwierdzone w przekonaniu, że ten jeden uczeń może wszystko i nic mu się nie stanie, a reszta jest podejrzewana o nieodpowiednie zachowanie nawet wtedy, gdy nic się nie działo i w niczym nie zawinili. W tej chwili już wiem, że i dyrekcja, i nauczyciele odliczają dni do końca roku, gdy pożegnają się z tą okropną 6a.
         • Gość: RR Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 20:55
          Pani Aniu nieładnie Pani się wypowiada o innych dzieciach,Pani Jasio tez nie jest aniolkiem i nikt nie każe usuwać jego ze szkoły.Nie wiem czy wie Pani , za działania przez takie wpisy na szkodę szkoły można wnieść sprawę do sądu?Proszę się zastanowić internet nie jest anonimowy.
          • Gość: Mama VIa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.13, 09:14
           RR, ja nie jestem Panią Anią, ale jestem również mamą dziecka chodzącego do VIa i z całą odpowiedzialnością mogę podpisać się pod tym co napisała tupta. Nie jest to opinia pozytywna, ale prawdziwa, a do takich każdy ma prawo. Na tym forum nie padła jeszcze jedna ważna sprawa. Mianowicie - wychowawca. Tak naprawdę klasa ta, w której było tak wiele problemów wychowawczych, dwa i pół roku była bez żadnego wychowawcy i dyrekcja nic z tym nie robiła. Jeżeli już straszymy się sądem, to proszę pamiętać, że zgodnie ze statutem "Nadrzędnym celem działań edukacyjnych Szkoły jest wszechstronny rozwój ucznia. Edukacja szkolna polega na harmonijnej realizacji przez nauczycieli zadań w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania. Zadania te tworzą wzajemnie uzupełniające się i równoważne wymiary pracy każdego nauczyciela" , a tego Szkoła nie dopełniła w 100%.
          • Gość: tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 29.04.13, 19:18
           Proszę mi powiedzieć, w którym miejscu napisałam nieprawdę. Bo tylko pisanie rzeczy nieprawdziwych można uznać za działanie na szkodę szkoły. Opisywałam tylko to, co dzieje się w klasie 6a.
           Janek nie jest aniołkiem, o czym zresztą pisałam w poprzednich postach. Pisałam też, że chciałam być informowana o wszelkich wybrykach syna, i oczekiwałam kar. O tym była mowa od 4 klasy na każdej wywiadówce - że w przypadku rozrabiania oczekuję ukarania mojego syna. Uwag w dzienniku nie było tyle, o ilu syn mi mówił. Kary zaczęły się dopiero w 6 klasie, po interwencji naszej, rodziców, i podpisaniu paktu. A nie można było wcześniej? Czy to rodzice muszą dopominać się, dopraszać?
           A i tak nadal faworyzowanie jednego ucznia jest nagminne. Chociażby dzień dzisiejszy - ten uczeń na wf nie ćwiczył, bo nie chciał. A mój syn spytał mnie - mamo, a jak ja bym na matematyce czy przyrodzie powiedział, że nie chcę rozwiązywać zadań czy brać udziału w lekcji, to bym dostał uwagę. Ktoś może powiedzieć - to tylko wf. Ale ten wf to lekcja jak każda inna i na tej lekcji też powinny obowiązywać równe zasady.
           Tak więc wracając do stwierdzenia RR - że za takie wpisy można wnieść sprawę do sądu - proszę o podanie konkretnie, za które moje wpisy. Które z napisanych przeze mnie rzeczy są nieprawdą.
        • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 18:37
         Co Pani z tym czesnym. Nigdy nie zdażyło mi się zalegać z czesnym. Natomiast parę razy słyszałam dokładnie taki tekst. Nie jestem w stanie go zrozumieć. Dla mnie jest jasne - nie płacisz, nie chodzisz do szkoły. Jeżeli natomiast szkoła stosuje inne zasady, to żałuję, że do tej pory tak sumiennie płaciłam.
      • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.13, 18:10
       A czy, przypadkiem Pani Marto, nie ma już Pani dziecka w 3. klasie gimnazjum Bułhaka, tylko jako Karolina.
    • Gość: anna Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 14:14
     Ucznia, który został usunięty znam jednego, a przydałoby się jeszcze paru, to może szkoła by trochę zyskała.
     • Gość: osoba Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.jjs.pl 10.05.13, 00:38
      Jestem osobą nie związaną z tematem i przypadkiem trafiłem na zajadłą dyskusję i się wciągnąłem. Nie znam szkoły itd ale widzę, że osoby krytykujące trochę mijają się z prawdą, np: tak, Bułhak jest na 43 miejscu w rankingu i owszem w rankingu wyszczególnionych jest 56 szkół. Ale czy w całej Warszawie jest tylko 56 szkół prywatnych? Trochę to żenujące... 43 miejsce (szkół niepublicznych) na całą Warszawę to źle...Ehh, niektórym ludziom trudno dogodzić.

      egzaminy.edu.pl/ranking-szkol-podstawowych-w-warszawie-2012.html
      • Gość: b Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.13, 09:18
       To, ile według Pani jest szkół niepublicznych w Warszawie. Faktycznie Pani bezstronność widać już z daleka. Jak Bułhak (podstawowa) edukuje, to najlepiej widać po tegorocznych wynikach egzaminu do gimnazjum Bułhaka. Do klasy dwujęzycznej dostały się 4 (słownie cztery) osoby. Szkoła, która nazywa się prawie językową - jest to jej główne marketingowe hasło - sama wystawiła sobie ocenę jak tych języków "wspaniale" naucza.
       • Gość: tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 08:08
        A część się dostała dzieki dużej pracy w domu z dziećmi. Nie dzięki pracy nauczyciela na lekcjach.
        • Gość: oj Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.13, 02:30
         NOWA JAKOŚĆ! Bułhak gorzej od szkoły państwowej! Sąsiednia państwowa 353 ze Starej Miłosny, z licznymi klasami, ma wyższy wynik ze sprawdzianu szóstoklasisty 2013! A państwowa 173 bardzo zbliżony:
         Bułhak: 31.77
         - Szkoła Podstawowa nr 173 im. Górników Polskich – 31,25 pkt.
         - Szkoła Podstawowa nr 353 – 32,52 pkt.
         Jeszcze kilka lat temu te różnice były zdecydowanie większe - oczywiście
         na korzyść Bułhaka. ZAWSZE Bułhak był lepszy. Ale podobno nie o jakość nauczania tam chodzi (któryś rodzic tak pisał).
         • Gość: tosia Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.centertel.pl 03.06.13, 20:18
          Brawo szkoły publiczne!!! Tak trzymać!!
         • Gość: Ola Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.13, 19:04
          Dzięki za to porównanie. Bardzo pomogło mi podjąć decyzję.
         • Gość: tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.06.13, 08:07
          W Bułhaku z tego co wiem nikt nie dostał 40 pkt ze sprawdzianu szóstoklasisty. A w SP 353 owszem. Można? Można. I to można w szkole, która ma 30 osób w klasie i do niedawna pracowała na 2 zmiany.
          W tej chwili odchodzą z Bułhaka (lub dostają wypowiedzenie) kolejni nauczyciele, bardzo doświadczeni. Chyba pewna epoka w tej szkole się powoli kończy.
          • Gość: ? Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.multimo.pl 11.06.13, 00:30
           SP173 miała sześć 40. A dzieci różne. Nie tylko te chuchane. Dają sobie radę, wiele się dzieje, fajna atmosfera. Ciekawe, jak szkoła będzie wyglądała po remoncie. Skoro Bułhak wymienia kadrę to może przyjdzie ktoś sensowny. Widocznie była potrzeba zmian.
           • Gość: rozczarowany Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.15, 20:53
            Zmienić to sie powinny przede wszystkim dyrekcja i pani prezes. Może wtedy byłoby lepiej i nie przychodziliby coraz gorsi, młodsi i mniej wykwalifikowani nauczyciele za marne pensje. Angielski na żenującym poziomie.
  • Gość: Nie tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: 31.11.180.* 04.06.13, 00:23
   Proponuję siedzieć i przeliczać na setne i tysięczne..........Jak się nie ma co robić , to dobre zajęcie.Może ktoś powinien Panią zatrudnić przy przeliczaniu, dokuczaniu.....Mozna naprawdę robić jakieś sensowne rzeczy w życiu niż szkalowanie innych-współczuję zawiści, małostkowości i zaślepienia w złości .To jest takie modne obecnie!!!Ciekawe, kto bedzie następny....moze nastepna szkoła.Życzę szczęścia.Nie tupta.
   • Gość: ex Bułhak Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 23.06.13, 21:28
    Jak człowiek tyle płaci miesięcznie to bardzo chce wierzyć, że jest dobrze. Współczujemy. A wyniki to konkret, nie szkalowanie, zawiść, czy małostkowość. Proszę również przyjrzeć się rotacji kadry w podstawówkach w Starej Miłosnej, porównać z Bułhakiem i znowu wrócić do wyniku szóstoklasistów. I jednak wyciągnąć wnioski. Racjonalnie, bez histerii. Bo czuję rozpacz w głosie.
    • Gość: a Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.centertel.pl 11.07.13, 17:33
     "Kadrę szkoły tworzy 39 pedagogów:5 dyplomowanych, 15 mianowanych, 19 kontraktowych"
     Cytat ze strony, chyba o czym świdczy, w większości młodzi, niedoświadczeni nauczyciele. Drodzy Rodzice!
     zastanówcie się przed posałaniem dziecka ;-)
     • Gość: Gość Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.13, 18:50
      Co za kretyni piszą te opinnie?jakies niespełnione mamusi,ze ich dzieci nie spełniły oczekiwań i ambicji rodziców.Dramat szkola powinna selekcjonowac rodziców nie dzieci.
      • Gość: b Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.13, 12:49
       Brawo dla zwolenniczki szkoły. Ależ wypowiedź na poziomie i wnosząca bardzo wiele argumentów do dyskusji.
     • Gość: obserwator Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.play-internet.pl 30.07.13, 20:02
      Szanowni Rodzice, w szczególności autor posta zawierającego cytat ze strony Szkoły, sieją demagogię - powołujecie się Państwo na stopnie awansu zawodowego nauczycieli. Proszę jednak dodać, że ich zdobywanie jest przymusowe. Jeśli nauczyciel nie chce, nie musi ubiegać się o kolejny stopień awansu, mimo stażu pracy w szkole.

      Myślę, że to rzetelna i obiektywna informacja.
      • Gość: nie tupta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.08.13, 01:20
       ciekawi mnie bardzo takie zgłębianie tematu- kwalifikacje- kazdy n-l musi je posiadać .Ważne jest, ze dzieci czują się świetnie w tej szkole, chcą do niej chodzić, wiele się dzieje, wyniki ma szkoła bardzo dobre od lat- czego jeszcze chcieć?Gorąco szkołę polecam.
       Ps.Nie polecam frustratom.
  • Gość: Bulhak Tu dalej rządzi i kasuje Krajewska!Coś o niej;-) IP: *.adsl.inetia.pl 13.06.13, 10:51
   wpolityce.pl/artykuly/54936-robert-mazurek-dla-wpolitycepl-jak-to-z-wywiadem-z-poslanka-krajewska-bylo-nie-zadalem-literalnie-ani-jednego-trudnego-pytania
   • Gość: Fan Re: Tu dalej rządzi i kasuje Krajewska!Coś o niej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 18:43
    Taka szkoła jaka założycielka.
  • Gość: rodzic Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.13, 09:53
   W Bułhaku są bardzo dobre relacje między dziećmi, mają mnóstwo zajęć dodatkowych i zawsze można spotkać się z nauczycielem - to + na korzyść, natomiast rzeczywiście mam wątpliwości co do rzetelnośći nauczycieli w realizacji programu nauczania - dzieci mają duże zaległości. Nie dotyczy to języka angielskiego - jest ok, moje dziecko nigdy nie chodziło na język poza szkołą i ma sukcesy w olimpiadach, konkursach. Dzieci lubią szkołę, podchodzą z pasją do wielu zadań i mają głowę pełną pomysłów natomiast część rodziców ma kompletnego świra i nie robią nic innego tylko kontrolują każdy krok zarówno swoich dzieci jak i nauczycieli. Przy takim podejściu zawsze znajdzie się jakaś rysa.

   ps. w szkole publicznej zdecydowanie mniej do powiedzenia ma rodzic i nie ma czasu na omawianie każdej konfliktowej sytuacji; liczy się przede wszystkim realizacja programu nauczania, relacje na ....ostatnim miejscu
   • Gość: Mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.13, 11:57
    Moje dziecko skończyło szk.podstawową,pamietam czasy jak była p.Krajewska ta szkola miała rzeczywiście ducha.Teraz się dowiedziałam na mieście,ze obecna prezes zrobiła prywatny folwark sprzedając swój dom fundacji podobno za ciężką kasę.Rodzice już są zbulwersowani.Byli u Krajewskiej ale powiedziała ze zarząd o wszystkim decyduje i Ona nic niewie.Pani prezes jest arogancka to i tak ich spławi.Mowią to "bizneswomen"kasa jest najważniejsza.Szkoda bo co raz mniej chętnych dzieci.Do Krajewskiej mieli wszyscy zaufanie.
    Moze jesze szkola ma szanse do powrotu tego jaka była,czego życzę wszystkim.
    • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.13, 12:26
     O, to jednak prawda z przedszkolem Bułhaczek. Też słyszałam, że p. prezes długo domu nie mogła sprzedać, zanim fundacja go kupiła po bardzo dobrej cenie. Najgorsze jest dla mnie to, że teraz będa oszczędzać na naszych dzieciach, bo maja ogromny kredyt do spłacenia, a przedszkole nie jest w ogóle rentowne i prawdopodobnie jeszcze długo nie będzie.
     • Gość: nauczyciel Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.centertel.pl 11.09.13, 19:15
      Szkoda, że rodzice pewnych informacji dowiadują się tak późno, a o wielu nawet nie wiedzą ;-(
      • Gość: Ala Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.13, 11:58
       To jednak prawda. Jako, że rodzice nie są o niczym informowani, to mam pytanie: ile jest dzieci w przedszkolu?
       • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.09.13, 10:37
        Tak jak już pisałam,szkoda,że w okół dobrej szkoły,jest zła atmosfera.Żal mi nauczycieli którzy dobrze pracują.To przykład jak za zarządzaniem fundacją biorą się osoby którym brakuje wyobraźni .Szkola to nie knajpa czy firma diweloperska.Rodzice nie są bezradni i mają mechanizmy do zmian.
        • Gość: Justa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.13, 11:20
         Bez przesady z tymi dobrymi nauczycielami. Wczesniej bylo napisane, ze sa to w wiekszosci osoby mlode bez zadnego doswiadczenia. moje dziecko uczeszczalo do tej szkoly przez 5lat i moge napisac, ze nauczyciele w wiekszosci sa slabymi specjalistami i pedagogami. O paniach pedagog i psycholog lepiej juz w ogole nie wspominac. Sa dwie na tak mala szkole i nie radza sobie z niczym. Dobra, wykwalifikowana kadra z pewnoscia zrekompensowalaby wielu rodzicom cala reszte niedociagniec.
         • Gość: mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.13, 19:24
          Nie zgodzę się z Panią,młoda kadra to atut,proszę popatrzeć na szkoły ze starszą kadrą,to rutyna zero kreatywności.Tym przynajmniej się chce.Psycholog i pedagog pomagają nauczycielom i uczniom.Problem jest z rodzicami często nie chcą współpracować miałam w klasie takich.Wiėkszym problemem jest sensowne wynagradzania nauczycieli.Slyszalam o obnizkach wynagrodzenia decyzją fundacji.
          • Gość: Justa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.13, 12:28
           Nie wiem, czy jest Pani mama (nick), czy nauczycielem tej szkoly ("mialam takich w swojej klasie"). Moge Pania zapewnic, ze w klasie mojego dziecka ,w przewazajacej wiekszosci rodzicom sie chcialo. O ktorych konkretnie nauczycielach Pani pisze? Polonistka owszem byla ok, ale mysle, ze z powodu braku doswiadczenia i pomocy ze strony starszego polonisty (brak takiego) konkursy lezaly. Podobno matematyczka tez jest dobra, ale do mlodych to nie nalezy. Nie bardzo przychodzi mi do glowy ktos jeszcze. Oczywiscie mam na mysli nauczycieli klas 4 - 6. Co do Pan psycholog i pedagog, to widac ich radzenie sobie po tym, ze co roku sa DUZE problemy wychowawcze, a ich pomysly na ich rozwiazanie moglam poobserwowac przez 5 lat (zero poprawy, a nawet jestem sklonna stwierdzic, ze pogarszaly atmosfere w klasie). Zgodze sie, ze pensja jest duza motywacja i dlatego mysle, ze za male pieniadze nikt dobry z doswiadczeniem po prostu nie przyjdzie.
           • Gość: Mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.09.13, 18:06
            jestem mamą nie nauczycielką,obserwowalam i rozmawiałam z paniami psych.i pedag.kazde działanie w obec rodziców dzieci z problemami kończyło się fiaskiem.Nie przyjmują , że problemy wychowawcze zaczynają się w domu.Rodzice nie chcą współpracować a inni nakeręcają dzieci przeciwko tym z kłopotami.W państwowej nikt by się tym nie przejmował.Pewnie nadgorliwie chcą każdy problem wychwycić i powstaje wrażenie problemów,ktore nie zamiecione pod dywan tak panią oburzają.
            • Gość: Justa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.13, 10:29
             Moge Pania zapewnic, ze nie bylo to "wrazenie problemow". A zamiesc pod dywan, to szkola bardzo by chciala, tyle tylko, ze rodzice na to nie chcieli sie zgodzic
             • Gość: OBSERWATOR Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 25.09.13, 17:38
              Czytając te brednie mozna wywnioskować ,ze co niektórzy posyłali(nie posyłaja na szcęście mam nadzieję)do szkoły dzieci z przymusu-skoro tak było żle , to dlaczego ktoś posyłał dziecko tam przez 5 lat , a teraz pluje na to miejsce?To tak ,jakby trochę na siebie napluł- współczuję.
              Nic nie można z tych postów się dowiedzieć, tylko sączy się jad- ludzi nie bardzo mających pojęcie po co dziecko chodzi do szkoły właśnie takiej , a nie innej.Czy ktoś obiecał,ze nie będzie problemów?Ze odbierze się dzieciaka po godzinie 17 jako produkt gotowy do spania , lub dalszego spełniania niespełnionych marzeń? A moze rodzice kochani nie mieszkają ze sobą (duzo jest takich bieednych dzieci i w tej szkole również)
              Szkoła ta jest miejscem , do którego miło się przychodzi , wykształciła i kształci wiele osób, które zginęłyby w innych placówkach.Jezeli ktoś tego nie rozumie(bo podobno na edukacji zna się każdy)moze iśc do innej szkoły- nikt go nie trzyma.Natomiast poradziłbym wszystkim , którzy maja za duzo czasu lub sfrustrowani chcą komuś dokopać- tak po cichu , bezimiennie- iść na siłownię .Sport bardzo poprawia humor i spojrzenie na świat!!!
              OBSERWATOR
              • Gość: mi Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.wesola.3.pl 25.09.13, 21:32
               a ja żałuję, że moja publiczna nie ma takiego układu zajęć, tylu języków, plastyki i muzyki już od pierwszych klas, małych grup, indywidualnego podejścia do ucznia, itp. u mnie o każdą nawet drobnostkę trzeba walczyć niestety. skąd tyle jadu w co niektórych wątkach, nie rozumiem? ja z miłą chęcią bym się zamieniła, ale warunki finansowe na to nie pozwalają. doceńcie Państwo co macie, bo macie dużo na prawdę! pozdr.
              • Gość: Justa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.13, 09:41
               Nie rozumiem czemu pani mnie obraza. Nie jestem samotna matka (wg mnie nalezy im sie zdecydowanie wiekszy szacunek), a dziecko zabieralam zawsze po lekcjach. Z pania rowniez rozmawialam nie anonimowo, tylko, ze nic to nie zmienilo. Faktycznie dobry pomysl, moze zrealizuje sie pani na silowni i troche zuzyje negatywnej energii. Proponuje zmienic link, chociaz i tak mysle, ze bylaby pani rozpoznawalna wlasnie po duzej ilosci jadu. Do mi: co do jezykow, to juz wiele razy byly ocenione. Nie zawsze ilosc idzie w parze z jakoscia (uwielbiam osoby, ktore wypowiadaja sie nie majac zadnych osobistych doswiadczen zwiazanych z tematem).
               • Gość: Justa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.13, 09:51
                Oczywiscie mialam na mysli IP, a nie link.
                • Gość: Mama Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.sejm.gov.pl 26.09.13, 14:32
                 Pani musi mieć nieudane życie,współczuję.Są poradnie w których można uzyskać pomoc.Jak się wypisuje takie brednie to z imienia i nazwiska.Życze zdrowia i uspokojenia emocji.
           • Gość: nauczyciel Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.13, 10:09
            Witam,
            młodzi nauczyciele to wielki atut, zgadzam się.
            Niestety z moich doswiadczeń widze, iż dzieci sa coraz trudniejsze , nie jest to wina nauczycieli czy pani pedagog i psycholog, dzieciom nie stawiane są granice i to wszędzie. Przykre, że wypowiadaja się tutaj osoby, które nie pracowały nigdy z grupą dzieci czy w klasach młodszych czy straszych, każde dziecko trzeba traktowac idywidualnie mieć na uwadze jego mozliwości, nie wolno dziecka zawstydzać przed klasą, karać. Ogarnięcie uczniów gdzie każdy ma coś do powiedzenia, dla każdego trzeba mieć czas,
            spotkania z rodzicami często do 21.00, rady, spotkania indywidualne, szkolenia - bo jeśli nauczyciel się nie dokształca to stoi w miejscu, studia podyplomowe ( oczywiście oplacane wszystko z własnej kieszeni), podsumowując - a wszystko za małe pieniądze.
            zaprazaszam Pania Justyne na lekcję, proszę zobaczyc jak pracuja nasi nauczyciele!
            • Gość: Justa Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.13, 09:53
             Witam Pania,
             Nie mam nic przeciwko młodym nauczycielom. Twierdze tylko, ze maja mniejsze doswiadczenie. Moze wlasnie dlatego w tej szkole jest tyle trudnosci nie do rozwiazania. Problemy, o ktorych Pani pisala wystepuja w wiekszosci szkol. Tylko, ze w tej, za tak duze pieniadze i przy tak malo licznych klasach rodzice maja prawo oczekiwac wiecej, a niestety jest gorzej. Ja, jako rodzic moge wyrazic swoja opinie, a przyczyn i rozwiazan mysle, ze powinna poszukac dyrekcja. Pozdrawiam
             • Gość: Nauczyciel Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.13, 12:04
              Każdy młody pracownik musi zdobyć gdzieś doświadczenie,nawet początkujący dyrektor HR :-) w każdej szkole są problemy i proszę mi wierzyć że dużo większe ! Młoda kadra myśli inaczej niż tzw. betony znane nam np. z liceum. O każdej szkole można wiele pisać .....
              • Gość: f z bożej łaski Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 15.10.13, 02:00
               Wypowiem się i znikam i więcej nie wrócę (nie chce widzieć jak się mi odpluwa lub sądem straszy...). Zajrzałem chcąc córkę 4l. wysłać na zajęcia jakieś dodatkowe do Bułhaczka i cieszę się, że przeczytałem co wyżej (mimo strasznego niesmaku). Strona broniąca szkoły (nieistotne czy to rodzice, nauczyciele czy właściciele) w wypowiedziach swojech (a tym bardziej w odpowiedziach) zdyskredytowała się w moich oczach ze szczętem. Proszę mi wybaczyć negatywny komentarz ale po tym wszystkim nie mogłem się powstrzymać. Pozdrawiam.
               • Gość: gość portalu Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 10.03.14, 01:49
                Proszę Państwa, dlaczego dyr. Dziama Anna została usunięta ze szkoły? Kuzynka rozważa posłanie syna do Bułhaka, ale wpisy na forum i parę rozmów nie wystawia tej placówce dobrej opinii.
                • Gość: Rozczarowany Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 13.08.14, 18:02
                 A Bulhak znowu z gorszym wynikiem szóstoklasisty niż Szkola państwowa. 173 minimalnie, ale lepsza. Gdzie te czasy, kiedy Bulhak miał kilka punktów więcej niż okoliczne szkoły! Cóż, nie ma to jak nowa dyrekcja. Tania, młoda niedokształcona kadra i taki efekt. Wyniki moze nie są najważniejsze, ale wiele mówią o szkole i jej dyrekcji. Jeżeli ktoś chce mieć dziecko dobrze wykształcone, moze je równie dobrze posłać do którejś z okolicznych podstawówek. W zeszłym roku 353 miała wynik lepszy od Bulhaka, teraz 173. Wyjdzie taniej i równie dobrze.
           • Gość: MJLesińska Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.14, 00:42
            Spotkanie informacyjne dla kandydatów – 14 kwietnia 2014 roku
            Serdecznie zapraszamy Rodziców zainteresowanych zapisaniem dzieci do Prywatnych Szkół im. Rodziny Moraczewskich na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14 kwietnia 2014 roku (poniedziałek) o godzinie 1830 w siedzibie szkoły przy ul. Paderewskiego 29 w Sulejówku.
            więcej na: www.rodzinymoraczewskich.edu.pl
  • Gość: Tata Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.204.6.88.dsl.dynamic.t-mobile.pl 09.01.15, 00:36
   Mam piątkową uczennice w gimnazjum Bulhaka ktora przez 1 rok była na Cieplarnianej
   Gimnazjum jest bardzo porządne dziecko szczęśliwe poziom nauczycieli znacznie lepszy
   Warto

   Przeniosłem tez młodsze dziecko ze 173 na 5 i 6 klasę
   Podstawówka znacznie lepsza niż państwowa
   Ranking na poziomie testów mnie absolutnie nie przekonuje
   Mozna nauczyć rozwiązywania testów ale dziecko nic wiecej nie kuma i nie uczy sie wyciągania wniosków - tylko rozwiązywania testów

   Ja polecam
   • Gość: Maria Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.15, 23:21
    Afera w fundacji prokuratura prowadzi śledztwo wyprawie malwersacji zarządu.Rodzice sie boja o szkoły.Prezes próbuje zastraszać.
    • Gość: Gość Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.15, 19:46
     Byłam gościem zaproszonym na jubileusz szkoły 25 lat,p.Krajewska która stworzyła szkołę nie otrzymała słowa dziękuje.Zastanawiało mnie co się stało,ale jak usłyszałam o przekrętach finansowych zarządu to nawet sie juz nie dziwię.Szkoda taki dorobek i opinia nadszarpnięte.Wesola to mała dzielnica i informacja idzie lotem błyskawicy.Mam nadzieję,że to sie dobrze skończy żal mi było p.Krajewskiej tyle pracy włożyła.
     • Gość: lol Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 07.06.15, 21:37
      Pytanie: dlaczego p. Krajewska dopiero teraz złożyła zawiadomienie do prokuratury? Pani prezes Fundacji Brama swój dom sprzedała Fundacji (tak, tak!!!!) juz kilka lat temu. Przeciez p. Krajewska o wszystkim wiedziała od dawna.
      • Gość: Ola Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.06.15, 19:38
       Rozmawiałam z Panią Krajewska,to nie Ona złożyła doniesienie,wiem była przeciwna kupieniu domu i dlatego została odsunięta od fundacji.Doniesienie złożył p.Sokolowski jak napisał do rodzicow nie mógł doprosić sie wyjaśnień.W księdze hipotecznej jest zabezpieczenie kredytu na 5,5 miliona.Za ile sprzedała prezes to podobno tajemnica.P.Grzywinski twierdzi,ze wszystko jest prawidłowo.Czekamy na efekt śledztwa prokuratury.
       • Gość: Tata Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.06.15, 15:59
        Czy widział ktos z rodzicow jednego z fundatorow niejakiego Maciaga,sprawdziłem tego jegomościa.Chyba to wstyd dla fundatorow mieć w gronie takiego człowieka.Spojrzcie na jego fb i portale na których pisał.To powinno byc wstydem i hańba,zeby ktos o takim morale spotykał sie z nami rodzicami.Zrobmy cos,to wstyd dla szkoł.Moje dziecko na szczęście ostatni rok.
        • mksta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 12.06.15, 21:42
         My chodziliśmy dwa lata do Bułhaka. Po konflikcie z dyrekcją, przenieśliśmy się do państwowej szkoły i po dwóch latach mamy porównanie.. Już wtedy wisiała nad nimi sprawa w Sądzie za niezgodne z prawem podniesienie czesnego. Niektórzy nauczyciele się starali, ale ci już nie pracują. Dziś powiem, że podjeliśmy wówczas najlepszą decyzję. Obecni nauczyciele, poziom nauczania są o niebo lepsze niż w Bułhaku.Wpisz swoją odpowiedź
         • neo_neo_neo Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 12.06.15, 22:09
          Czy może Pani powiedziec, do której szkoły przeniosła Pani dziecko? Córka jest w II klasie i też zamieżamy ją przenieśc...
          • mksta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 25.06.15, 22:00
           Obecnie chodzimy do 173 w Starej Miłosnej, która z każdym rokiem się zmienia na lepsze.
          • Gość: Mon Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.15, 22:10
           Też sie zastanawiam nad przeniesieniem,nauczyciele są sfrustrowani dyr.to koszmar.Ta szkoła jest bez klimatu szkoły społecznej.Prezes to jakaś prymitywna bazarówa.Na zakończeniu była p.Krajewska i widać,ze ma pojęcie o szkole i aż było smutno jak jest traktowana.Mam dość chamstwa tych kobiet.
           • Gość: ola Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.15, 07:48
            Jak się zastanawiasz nad przeniesieniem - to przenoś.Każdy ma prawo wyboru szkoły. Dobrze jest tak opluwać innych bezkarnie , nie podając swojego nazwiska.To takie modne teraz .Szkołę gorąco polecam , ponieważ jest bardzo dobra,(mam tam dwoje swoich dzieci ) a takie osoby opluwające wszystkich nie powinny tam się znaleźć, bo to jest dopiero wstyd !!!
            Pozdrawiam.
            • Gość: Mim Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.15, 23:08
             Widze odwagę Oli,dokładnie jak bym słyszała prezes i dyrektorkę,jak sie nie podoba to mozna odejść.Do nauczycieli ten sam styl.A moze to my rodzice spłacamy dom prezes? i mamy prawo do szacunku.Jak Ola poda swoje nazwisko to tez podam zachęcam,odwagi!
             • Gość: Rodzic Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: 5.174.196.* 30.06.15, 00:59
              Zgadzam się z Panią nie mogę zrozumieć postawy rodziców przyjmujących z pokorą nadużycia i brak szacunku ze strony zarządu i dyrekcji szkoły,poniewieranie nauczycielami..Dlatego zabieram dziecko.Mam nadzieje,ze się obudzicie!!!
              • neo_neo_neo Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 30.06.15, 12:21
               Niestety muszę zgodzić się z powyższymi uwagami. Napięta atmosfera między dyrektor, a nauczycielami, przekłada się na jakość nauczania.
               My już podjęliśmy decyzję.
               • neo_neo_neo Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 30.06.15, 18:25
                Podobnie kiepskie opinie ma przedszkole Bułhaczek.
                Zerowy kontakt z wychowawczynią, brak współpracy z panią dyrektor, notoryczne gubienie, mieszanie ubranek, niezgodności dotyczące opłat za obiady, a przede wszystkim bardzo kiepska edukacja dzieci. Występy dzieci na uroczystościach, zwłaszcza pokazy baletu były żałosne...
                Dziś odeszło z niego kilkoro dzieci...
                • Gość: ela Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.centertel.pl 01.07.15, 19:33
                 Drodzy Państwo!
                 Jako nauczyciel pracujacy kiedyś w Błuhaku chciałbym Państwu serdcznie podziekować za te opinie na forum, a przede wszystkim za odważne decyzje! zawsze wierzyłam, że kiedyś rodzice uczniów przejrzą na oczy i zobaczą, jak traktowani są nauczyciele w tej szkole. Nie sądzilam jednak, że tak szybko!
                 • mksta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 01.07.15, 20:49
                  Jeśli ktoś tak łatwo wypowiada się, że ok tak zabierz dziecko z Bułhaka, to na pewno nie rodzić. Dziecko to nie przedmiot, żeby po prostu przerzucić gdzieś indziej. Każda zmiana środowiska dla dziecka to duży stres, nie zawsze może sobie z tym poradzić. Jeśli już chodzisz kilka lat do jednej szkoły, masz przyjaciół, znasz nauczycieli, idąc w inne miejsce gdzie już się znają latami, każdy ma koleżankę/kolegę to na prawdę nie jest łatwo.
                  My ponad pół roku walczyliśmy z myślami, co jest dobre dla naszego dziecka, czy poradzi sobie w innym środowisku, czy znajdzie przyjaciół i jak go przyjmą. Naprawdę to jest bardzo trudna decyzja.
                  Ale im więcej spotkań z dyrekcją, tym więcej przeważało za tym aby odejść. Bo już jest źle i raczej lepiej nie będzie. I nie pomyliliśmy się.
                  Nie ukrywam, że pierwsze dni czy tygodnie nie były łatwe, ale wspaniały nauczyciel i fajne nowe dzieciaki spowodowały że dziecko poczuło się w nowym środowisku dobrze.
                  • neo_neo_neo Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE 03.07.15, 17:29
                   Córka jest po pierwszym tygodniu półkolonii w nowej szkole. Jest tak zachwycona, że chce pójść również na II tydzień (czego wcześniej nie planowaliśmy).
                   Opowiada o "fajnych" nauczycielach, przyjaznych nowych koleżankach, pysznym jedzeniu i bardzo sympatycznych codziennych wspólnych śniadaniach.
                   Nie ma już żadnych obaw przed zmianą szkoły we wrześniu.
                  • Gość: adzc Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.play-internet.pl 09.08.15, 13:58
                   Z Bułhakiem związana byłam od1999 roku. "Przeżyłam" pięciu dyrektorów i wielu, wciąż zmieniających się nauczycieli. Były chwile wspaniałe i momenty trudne. Ale zawsze była to moja szkoła, nie tylko moich dzieci. Atmosferę Bułhaka tworzyli nauczyciele-pasjonaci, rodzice, zaangażowani, pomocni, dyrektorki będące zawsze gotowe rozmawiać i wspólnie rozwiązywać problemy. No i fundacja, która jawnie rozmawiała o finansach z rodzicami." Ale to w już było i nie wróci więcej" Rodzicom, którzy chcą posłać dzieci do Bułhaka radzę zrobić solidny wywiad środowiskowy. Zwłaszcza wśród tych osób, które przeniosły dzieci do innych szkół, działały w radzie rodziców, znają kulisy finansowe fundacji. Dziś mam ten komfort, że już nie muszę finansowo legitymizować prywaty. Radzę też przeczytać sprawozdania fundacji. Pouczająca lektura.
                   • Gość: gość Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.cyfrowypolsat.pl 22.09.15, 14:43
                    Też mam dziecko w Bułhaku i widzę coraz więcej. Pani Dyrektor jest koszmarna. Kolejny nauczyciel odchodzi z końcem września. Kilka klas wystosowało pismo w tej sprawie do Dyrekcji i Fundacji. Państwowa Inspekcja Pracy powinna zainteresować się tym, jak traktuje swoich pracowników, a to wszystko kosztem naszych dzieci. O aferze finansowej nie wspomnę.
                    • Gość: oneta Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.09.15, 14:30
                     Niestety potwierdzam. To, co teraz się tam dzieje, to jest absolutna katastrofa. Obawiam się, że będziemy zmuszeni od nowego roku szkolnego uczyć się gdzie indziej. A szkoda, bo ze szkołami Bułhaka związani jesteśmy prawie 9 lat.
             • Gość: były rodzic Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.15, 20:49
              Oczywiście, że to Wy, rodzice, płacicie pani Bramie za jej dom. I to już kilka lat. Dyrektorka straszna, ale o finanse fundacji nie pyta, to ją trzymają. Poprzednia dyrekcja odeszła, bo wiedziała, co się szykuje: odciąć wszystkich od finansów i zarobić na naiwnych rodzicach majątek. P. Krajewska jest tak samo winna, bo przez lata jej to nie przeszkadzało, wspólnie działały z panią prezes. Pytanie za 100 punktów: cóż się stało, że nagle, po latach, Krajewskiej otworzyły się oczy?
              • Gość: vlad Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.pb.pl 15.12.15, 11:24
               Ja zakończyłem przygodę swojego dziecka z Bułhakiem. Jak zaczynaliśmy naukę odeszło kilku "najlepszych" nauczycieli, stopniowo dobra kadra topniała, teraz słyszałem o odejściu kolejnych 3 super nauczycieli (pani Renatka od muzyki, Pan Michał od angielskiego i Pani od francuskiego, również mająca bardzo dobrą opinię).
               Ja przejrzałem na oczy po kilku zebraniach z "panią dyrektor", która stale powtarzała te same banały o tym jaka to szkoła jest super i jakie spektakularne sukcesy odnoszą uzdolnieni uczniowie. Nijak to się ma do rzeczywistości, zwłaszcza teraz, kiedy tak przetrzebiła się kadra. Nie wróżę szkole dobrej przyszłości przy takim zarządzaniu. Na szczęście mamy to już za sobą. Rodzicom planującym umieścić pociechy w tej placówce radzę dobrze się zastanowić. Kameralność szkoły, tak reklamowana, niestety przekłada się też na spore niedogodności - brak bieżni, boiska, przestronnej sali gimnastycznej, szatnie sąsiadujące z salami lekcyjnymi itp.
   • Gość: NoweForum Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.146.73.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.09.15, 10:29
    Www.szkolubulhaka-forum.pl
  • Gość: Rodzic Re: Szkoła Bułhaka-OPINIE IP: *.146.73.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.09.15, 10:17
   Www.szkolybulhaka-forum.pl