Dodaj do ulubionych

PSP 114 na J. Sztuki

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 21:04
Uprzejmie proszę o opinie na temat szkoły PSP 114 na Jana Sztuki.
Jaka panuje tam atmosfera? Jacy są tam nauczyciele? Do jakiś gimnazjum trafiają absolwenci? W obecnej szkole mojej córki panuje straszny rozgardiasz na lekcji. Nauczyciel traci kilka minut na uspokajanie kilku gwiazdorów.Ponieważ się wkrótce przeprowadzamy pomyśleliśmy o zmianie szkoły. Proszę o info o tej placówce.
Obserwuj wątek
    • Gość: Iza Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.home.aster.pl 26.06.11, 21:42
      Też jestem zainteresowana opiniami , byłam narazie na rozmowie , rozpatruję też posłanie syna do szkoły Samuel.
    • atyde10 Re: PSP 114 na J. Sztuki 28.06.11, 19:52
      wypowiem się ogólnie bo nie mam dziecka w SP114:
      SP 114 w tym roku była nr 2 po testach - 35,1pkt na 40 możliwych,
      ale w okolicy jest jeszcze jedna bardzo dobra szkoła STO SP10 ul Ostrobramska - zawsze do tego roku była w pierwszej 10-15 najlepszych, atutem (oprócz nauczania) jest możliwość kontynuacji w gimnazjum STO 10....no i chyba to, iż w odróżnieniu od SP114 dzieci mają prężne zajęcia sportowe.
      Jedynie w tej chwili może być tylko przeszkodą brak wolnych miejsc... "egzaminy" do tej podstawówki już się odbyły (w marcu podajże)... :):):)
      Jest jeszcze Szkoła "Didasko" na Mińskiej ...też w pierwszej 15 w W-wie....o i tyle ich w okolicy..:):)

• Gość: Gość Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 20:08
        Jak dobrze wiem sto sp10 jest na 28 pozycji po testach szóstoklasisty w 2010. To bardzo duży spadek.Chyba nie warto inwestować takiej kasy. Skoro atutem są jedynie zajęcia sportowe.
        Zastanawiamy się nad Didasko.
        • Gość: Bexx Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.07.11, 00:39
          Dodasko nie polecam. Sama zabrałam z niej dziecko. W roku 2011 średni szkolny wynik testu kompetencyjnego to 31,7 pkt na 40. Czesne wysokie (1250 zł). W szkole panuje oczywiście propaganda sukcesu, ale w mojej ocenie szkoła nie różni się niczym od państwowej podstawówki. Program nauczania angielskiego bardzo mizerny - jeden dobry nauczyciel na czterech, program taki sam jak w państwowych szkołach, tylko tu nauczyciel ma 5 godzin na jego realizacje, a nie 2. Mimo to, dzieci mają korepetycje! Dla zainteresowanych mogę napisać więcej, ale sama jestem ciekawa opinii o PSP 144. Od Didasko tylko uciekać...
      • Gość: Tomala Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.play-internet.pl 17.07.11, 22:51
        Z tego co czytałem kiedyś chyba tu na forum, to wysoka pozycja szkoły wynika z małej liczby odpowiednio dobieranych uczniów.

Pomijając kwestię tej szkoły (nie znam), dla mnie dobra szkoła to taka co odkryje i rozwinie talenty ucznia, a nie taka, która weźmie sobie geniusza i pozwoli mu trwać.
        • minkapinka Re: PSP 114 na J. Sztuki 19.07.11, 14:12
          Zgadzam się, wyniki testów nie swiadcza o poziomie nauczania.
          • 2505ewa Re: PSP 114 na J. Sztuki 20.07.11, 22:15
            Masz dużo racji. Wyniki testów nie są do końca miarodajne. Jednak w szóstej klasie ważne są te punkty. Słyszałam, że bardzo dobra jest w Sto w Rembertowie. Faktycznie biorą kasę za naukę, a nie trzymanie uczniów. Do Rembertowa nie mamy po drodze. Jaką szkołę możecie polecić w Warszawie? Jakaś solidna państwówka?
    • 2505ewa Re: PSP 114 na J. Sztuki 20.07.11, 22:23
      PRZEPRASZAM ZA POMYŁKĘ. Chodziło mi oczywiście o STO na Patriotów, a nie w Rembertowie.
      Jak wiecie coś o porządnej szkolę to dajcie proszę znać. Szczerze mówiąc to z dużym sentymentem wspominam moją starą szkołę podstawową. Niestety już jej nie ma.
      Słyszę o szkołach w Warszawie przyprawia mnie o ból głowy.
      • komisarz_ryba Re: PSP 114 na J. Sztuki 20.07.11, 23:06
        Szkoła na Patriotów nie jest szkołą STO ( Stołecznego Towarzystwa Oświatowego), tylko szkołą prywatną, gdzie Właścicielka jest jednocześnie Dyrektorką. Szkoła zajęła 4 miejsce w Warszawie po sprawdzianie klas szóstych, gimnazjum też tam jest, w tym roku piąte wg punktacji.
        W tej chwili efektywność nauczania mierzy się tzw. wskaźnikiem EWD czyli Edukacyjnej Wartości Dodanej. To znaczy, ża mierzy się wynik uczniów na wejściu ( egzaminu wstępne) i na wyjściu ( egzaminy/ sprawdziany końcowe), delta określa przyrost wiedzy i umiejętności. Jednak nie każda szkoła prowadzi taką statystykę. Do szkoły na Patriotów są egzaminy dla klas pierwszych, od kilku lat liczba kandydatów na jedno miejsce przekracza dziesięć osób.
        Znam osobiście rodziny, które przygotowują maluchy do tego egzaminu już od piątego roku życia - czytanie,liczenie, itp.
        • minkapinka Re: PSP 114 na J. Sztuki 25.07.11, 12:52
          komisarz_ryba napisała:

> Szkoła na Patriotów nie jest szkołą STO ( Stołecznego Towarzystwa Oświatowego),
          > tylko szkołą prywatną, gdzie Właścicielka jest jednocześnie Dyrektorką. Szkoła
          > zajęła 4 miejsce w Warszawie po sprawdzianie klas szóstych, gimnazjum też tam
          > jest, w tym roku piąte wg punktacji.

Skad znasz wyniki w poszczególnych szkołach? Od roku nie są chyba publikowane.

> W tej chwili efektywność nauczania mierzy się tzw. wskaźnikiem EWD czyli Edukac
          > yjnej Wartości Dodanej. To znaczy, ża mierzy się wynik uczniów na wejściu ( egz
          > aminu wstępne) i na wyjściu ( egzaminy/ sprawdziany końcowe), delta określa prz
          > yrost wiedzy i umiejętności. Jednak nie każda szkoła prowadzi taką statystykę.
          > Do szkoły na Patriotów są egzaminy dla klas pierwszych, od kilku lat liczba kan
          > dydatów na jedno miejsce przekracza dziesięć osób.
          > Znam osobiście rodziny, które przygotowują maluchy do tego egzaminu już od pią
          > tego roku życia - czytanie,liczenie, itp.

No własnie, jesli do szkoły sa egzaminy i 10 kandydatów na miejsce, to wiadomo, ze szkoła osiągnie lepsze wyniki na egzaminie, nie swiadczy to jednak o poziomie nauczania w tej szkole.
          • komisarz_ryba Re: PSP 114 na J. Sztuki 26.07.11, 10:10
            Wyniki są publikowane co roku, najpierw przez CKE - zapraszam na ich strony, potem w ogólnodostępnej prasie - w tym roku wyniki dla szkół podstawowych i gimnazjów opublikowała najpierw Rzeczpospolita, było to, o ile się nie mylę w czerwcu.
            Wyniki te znalazłam również w internetowym wydaniu www.zw.com.pl. W celu odnalezienia tychże można również użyć powszechnie dostępnej wyszukiwarki google.pl
    • Gość: A.S. Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.11, 17:19
      Jestem absolwentką PSP 114 i szczerze polecam tą szkołę.
      Panuje przyjemna atmosfera, każdy każdego zna (bo jest to naprawdę mała podstawówka), nauczyciele są mili i naprawdę kochają dzieci (a przynajmniej większość) i przede wszystkim dobrze uczą.
      Co prawda dyrektor ma dość dziwne pomysły i jest ekscentrycznym człowiekiem, ale dyrektorka skutecznie zarządza szkołą.
      Pozdrawiam.
      • Gość: leszek Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.12, 09:33
        Witam,
        mam dziecko w tej szkole (psp 114) i jestem bardzo zadowolony! Zresztą nie tylko ja bo dziecko również z ochotą chodzi na zajęcia. Nauczyciele są kompetentni i niestresujący. NIe mam żadnej chorej konkurencji wśród dzieci a starsze pomagają maluchom zaadaptować sie w nowym miejscu. To akurat dobry pomysł. Poza tym w stałym planie mają zajęcia z tańca, teatru, dykcji co rzadko zdarza się w szkołach prywatnych a widze, że dziecko moje staje się kreatywne naprawdę.
        pozdrawiam
    • Gość: Uczennica Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.play-internet.pl 03.09.14, 22:48
      Ta szkoła jest wspaniała chodziłam do niej od 0 teraz już idę do 2 gimnazjum. Nauczyciele są mili ale też wymagający. Uczniowie trafiają do najlepszych szkół w mieście np do Batorego czy niemena.
    • Gość: pan Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 28.10.14, 23:21
      Dyrektor to analfabeta ,stanowczo odradzam.
    • Gość: ona Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 28.10.14, 23:23
      Szkoła to porażka ,kadra fatalna ,a dyrektor porażka ,nie polecam.
      • deedee-23 Re: PSP 114 na J. Sztuki 08.12.14, 14:14
        Dyrektor to porażka al on niczego tam nie uczy . Wszystkim tam zajmuje się jego małżonka i wychodzi to jej świetnie. Moje dziecko chodzi tam czwarty rok. Nie miała żadnych egzaminów wstępnych żeby wyłonić samych najlepszych.klasa ma 12 osób. Dla każdego dziecka jest czas , każde dziecko jest rozwijane w kierunku w którym ma zdolności. Starsze dzieci opiekują sie młodszymi, pomagaja im odrabiać lekcje na świetlicy. Jest wspaniała atmosfera wśród dzieci. Dzieciaki z chęcią chodzą do szkoły co jest raczej niespotykane prawda? Co jeszcze. Dużo wyjśc do teatru na wycieczki. Raz w roku cała szkoła jedzie na zielona szkołę na tydzień czasu i jak pisałam starszaki opiekują się maluchami. dzieci maja tak zorganizowane zajęcia że nie tęsknią. Do podstawowych zajęć zaliczają się zajęcia z Tańca, dykcji etyki i teatru , które prowadzi w starszych klasach Tomek Łysiak znany jako detektyw inwektyw z radia WAWA.Jestem zadowolona z wyboru i nie zmieniłabym go z perspektywy czasu. Od września drugie dziecko tam idzie do pierwszej klasy. Jedyny minus to wysokie czesne na teraz 1300 zł i narazie co wakacje podwyższają o 100 zł. Na start płaciłam 1000. Ah dużym plusem jest poziom angielskiego 5 godzin w tygodniu. Kończąc 1 klasę dzieci pięknie płynnie same czytają. Są zachęcane do czytania książek w taki sposób że czytają je wszyscy ogromne ilości. Dla mnie szkoła najlepsza w okolicy. Z Didasko jest sporo dzieciaków u nas , których rodzice zrezygnowali i zabrali je w ciągu roku mówiąc że już w podstawówce jest wyścig szczurów.

pozdrawiam i Polecam
        jeszcze jedno wpisowe wynosi 2000
        • Gość: AnkaM Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: 5.174.107.* 05.01.15, 20:33
          Moja córa również chodzi do PSP 114. Miło jest mi patrzeć jak dziecko z uśmiechem gna do szkoły, a w ferie mówi jak to chce już usiąść w ławce i się uczyć ? Niestety kiedy ja byłam w podstawówce było całkiem odwrotnie?
          No cóż, ale to zasługa dyrektora, który faktycznie jest indywidualistą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ale dzięki temu wszystkie dzieci mogą być sobą, nie boją się wypowiadać swoich myśli i wyrażać swojego zdania. Stworzył wyjątkową szkołę, totalnie inną niż wszystkie pozostałe. Więc raczej porażką bym tego nie nazwała a dużym plusem szkoły.
          Dzieci mają bardzo dużo zajęć artystycznych i kulturowych co fantastycznie rozwija. Atmosfera rodzinna, nauczyciele uśmiechnięci i wymagający, ciekawe spotkania, wycieczki, dobry kontakt rodzic-nauczyciel, wysoki poziom nauczania. Gdybym miała posłać córcię na dodatkowe zajęcia z tańca, teatru, dykcji, kultury, języka itd. to nie wiem ile musiałabym zapłacić. Tu wszystkie te zajęcia są w czesnym, więc uważam, że cena za szkołę jest ok.

Zdecydowanie polecam
          • Gość: AnkaM Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: 5.174.107.* 05.01.15, 22:44
            ups, znaków zapytania miało nie być, ale komputery lubią przerabiać znaki interpunkcyjne. Pozdrawiam
            • Gość: MartaS Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 30.09.15, 13:53
              Dzień dobry,

Zastanawiam się nad przeniesieniem Córki do tej szkoły. Pomijając warunki lokalowe - wydaje mi się atrakcyjna - ciekawe zajęcia, ciekawe warsztaty pozalekcyjne. Pytanie, czy strona internetowa mówi prawdę? Czy w rzeczywistości to wszystko jest realizowane?

Martwi mnie też mała liczebność klas.

Szkoła robi też wrażenie dobrze zorganizowanej. Czy to jest tylko wrażenie czy tak jest rzeczywiście?
              Nie interesuje mnie wyścig szczurów, chciałabym, żeby moje ciekawe wiedzy dziecko było zadowolone i nie zestresowane.

Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
              • Gość: Rodzic Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: 185.25.95.* 22.10.15, 18:50
                Szanowna Pani
                Wszystko co jest opisane na stronie jest realizowane. Moje dziecko przychodzi i wychodzi ze szkoły uśmiechnięte a to jest najważniejsze. Prosze obejrzeć filmy na YouTube z ostatniego zakończenia roku szkolnego. Jak patrzę na Dziady w wykonaniu dzieci wzruszam sie, to są prawdziwe emocje.
                Jesli szuka Pani dla swojego dziecka miejsca gdzie kultura jest na pierwszym miejscu to oczywiscie polecam
                Pozdrawiam
    • Gość: Nick Re: PSP 114 na J. Sztuki IP: *.centertel.pl 20.10.15, 23:12
      To piśmienni się znaleźli ! Ciekawe co sami, tak komentujący reprezentują?;););) Pozdrawiam kulturalnych użytkowników
    • forget-me-nottt Re: PSP 114 na J. Sztuki 14.05.22, 07:22
      Dzien dobry,
      Czy moge dostac aktualna opinie o szkole 114 na ul.Sztuki? Wszystkie posty sa z przed kilku lat.
      Dziekuje
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka