Dodaj do ulubionych

Zajęcia dla dzieci

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.04, 13:40
Gdzie na Bródnie można zapisać 3 latka na jakieś dodatkowe zajęcia np.
plastyka rytmika. Czy ktoś może coś polecić, mieszkam na Bródnie od
niedawna , więc jeszcze nie jestem wtajemniczona.
Obserwuj wątek
    • beata_ Re: Zajęcia dla dzieci 21.04.04, 16:41
      Może jestem staromodna, ale nie sądzisz, że "dodatkowe zajęcia" dla 3-latka, to
      lekka przesada? Daj dziecku pobyć pobyć dzieckiem...

Ps
      Przepraszam, to nie moje dziecko i nie ja je wychowuję, ale tak mnie to jakoś
      ruszyło...
      • chaladia Re: Zajęcia dla dzieci 21.04.04, 18:46
        Jesteś, Beatko, i to bardzo...
        Nad Championem na Tarchominie jest Prywatny Dom Kultury, w którym prowadzone są
        zajęcie dla dzieci od lat 3. Dla dzieci, które nie chodzą z jakiejś przyczyny
        do przedszkola, takie zajęcia to jedyna okazja do pobycia z rówieśnikami, a nie
        z dziadkami lub opiekunką, czyki właśnie do "pobycia dzieckiem".
        Moja córcia ma lat 5 i od ponad roku z wielkim zapalem chodzi na zajęcia z
        angielskiego metodą Hellen Dorron i do szkółki tańca. Dzieci same doskonale
        pootrafią określić, co jest dla niech zabawą, a co już nie. Z tańcami to było
        tak, że na początku zapisaliśmy córcię do Szkoły Baletowej na Moliera, gdzie
        prowadzone sa zajęcia dla grup przedszkolnych. Niestety, trafiliśmy do grupy
        osoby bez cienia zdolności pedagogicznych, za to owładniętej misją "wyłapania
        talentu". Zajęcia były katorgą dla dzieci, co gorsza reżim szkoły nie pozwala
        na wejście rodziców na salę, co spowodowało, że dość późno się zorientowaliśmy.
        Obecnie córka chodzi na "tańce" gdzie indziej, poziom jest może nie tak wysoki,
        ale za to można wejść na salę i zobaczyć, że dzieci ćwiczą uśmiechnięte i
        radosne. I wcale nie wyglądają na "pozbawione dzieciństwa". Wręcz przeciwnie.
        • beata_ Re: Zajęcia dla dzieci 21.04.04, 21:56
          aaa nie - to mówimy, a właściwie myslimy o czym innym...
          Ja zajęcia dodatkowe rozumiem jako dodatek do iluśtam godzin spędzonych przez 3-
          4 letnie dziecko w przedszkolu - uważam, ze wtedy jest to przegięcie...
          W Twoim rozumieniu, kiedy zajęcia te mają być jedyną formą zorganzowanego bycia
          w grupie rówieśników, jest to bardzo dobry pomysł.
          Ja po prostu jestem przeciwna nadmiernemu "uatrakcyjnianiu" życia dzieciakom...

Cieszę się, że w porę zabraliscie córcię z Moliera - szkoda męczyć malucha w
          takich układach
            • chaladia Re: Zajęcia dla dzieci 22.04.04, 13:28
              polusiewka napisała:

> Może źle określiłam o co mi chodzi , moja córka nie będzie chodzić do
              > przedszkola, bo nie musi i dlatego chciałam jej uatrakcyjnić czas w postaci
              > jakiś zajęć 2 razy w tyg.

To nie jest tak bardzo po drodze dla Ciebie, ale polecam opisany wyżej prywatny
              dom kultury nad Championem.
              www.studioanimacji.pl/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka