Gość: iwa IP: *.lekkerland.pl 10.10.07, 09:12 A może by tak porozmawiać z ludźmi, którzy codziennie dojeżdżają tamtędy do pracy. Już w tej chwili bez bazaru są tam gigantyczne korki. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Justin Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneylandu IP: 195.85.249.* 10.10.07, 09:52 Mam nadzieję, że to akcja w ramach przedwyborczych igrzysk dla ludu, a nie rzeczywiste plany. Włodarze miasta, jak i kupcy ze stadionu nie zdają sobie sprawy, że pomysł jest równie sensowny, jak wybudowanie wesołego miasteczka na środku Sahary. Po zwężeniu Modlińskiej do dwóch pasów [trzeci to buspas] oraz wprowadzeniu codziennych patroli policyjnych, wgzekwujących ten absurd, wyjazd z Tarchomina zajmuje ok. 40 minut. Dalszy dojazd do centrum kolejnych 40 minut. Azjatyckie targowisko tylko ten stan pogorszy. Czy ktoś tu w ogóle myśli? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mb Re: Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneyla IP: 217.153.225.* 10.10.07, 10:08 Moim zdaniem akurat Modlińskiej to nie zaszkodzi, bo rano jedzie się na bazar a nie z bazaru, czyli w drugą stronę. Problem będzie za to na pewno na Płochocińskiej i Marywilskiej, bo jakoś na ten bazar trzeba będzie wjechać, więc pewnie powstaną światła, albo coś takiego (co???), co będzie spowalniać ruch w tamtym rejonie. Mnie ubawiła część atukułu mówiąca o rekreacji czyli parku i uwaga... TEATRZE w okolicy bazaru jako dodatkowej atracji. No, komedia to już z tego jest, ale tak na prawdę to w sumie chyba tragifarsa... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: picus Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneylandu IP: 80.55.24.* 10.10.07, 10:05 H-m, przecież to będzie niewypał nie z tej ziemi, żaden klient tam nie dojedzie bo utkwi w gigantycznym korku, kupcy zbankrutuja szybko oj szybko, poza tym kto da na to pieniadze; Damis, kupcy a może miasto?, jeśli miasto odda ten teren kupcom bez przetargu lub dołoży nasza kasę do interesu to HGW stanie przed sądem, tak prorokuję, cała sprawa pachnie na kilometr układem warszawskim Odpowiedz Link Zgłoś
ambush Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneylandu 10.10.07, 10:06 W cywilizowanym świecie najpierw przygotowuje się przyszly teren zarówno pod względem komunikacyjnym, technicznym, zagospodarowania itd, a dopiero gdy będzie przygotowany w 100% zaprasza się kupców. Jesteśmy jednak wciąz w IV RP , i tu prowizorka będzie wieczna, teraz jest najlepszy termin na negocjowanie, bo wybory za kilkanaście dni. Mieszkańcy tej dzielnicy mają słuszne obawy przed korkami, gdyż dojdzie całodobowy ruch (zaopatrzenie), w tej chwili jest cięzko,a co bedzie dalej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwa Re: Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneyla IP: *.lekkerland.pl 10.10.07, 12:07 A co ma do tego IV Rzeczpospolita? W tym przypadku to HGW chce się, jak przed każdymi wyborami, podlizać kupcom, tylko szkoda, że nie za swoje pieniądze Odpowiedz Link Zgłoś
herox Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneylandu 10.10.07, 10:10 Powracam do pomysłu przeprowadzenia referendum o odwołaniu burmistrza wąsacza Kaznowskiego. To on jest źródłem wszelkiego zła na Białołęce, to on lobbował za bazarem, zamiast sprzedać teren developerom, którzy atrakcyjną lokalizację nad kanałem żerańskim przeznaczyli by na eleganckie osiedla na przedmieściach. Potrzeba 15 tys. podpisów i referendum można zorganizować. Mamy dość tych nieudaczników i pachołków HGW. Podobnie cała rada dzielnicy do wymiany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneyla IP: 81.210.116.* 10.10.07, 12:42 Też jestem za referendum bo naprawdę widzę ,że ekipa Kaznowskiego nic nie robi dla poprawy życia na Białołęce. Heroxie może zajmiemy się więc tym tematem? Bierzemy się do roboty ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: B0b Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneylandu IP: *.softomasz.pl 10.10.07, 10:10 "A jednak odpowiedzieliśmy na potrzeby kilku tysięcy osób - mówił wczoraj wiceprezydent Warszawy Andrzej Jakubiak" - a co z potrzebami kilkdziesieciu!!! tysięcy osob mieszkajacych na Bialolece??? Poza tym, miasto nie powinno godzic sie na takie budki jak na wizualizacji - bedzie syf. Jesli juz to powinny powstac hale jak np w Nadarzynie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneyla IP: *.acn.waw.pl 10.10.07, 13:24 My mieszkańcy Białołęki nie chcemy drugiego Bazarową - Stadionu. Ktoś chcę tych ludzi ucywilizować (w rozumieniu biznesowym). Skoro przez tyle lat nic sami nie zrobili z tym aby stadion zmienić w nowoczesne miejsce. Tylko dopiero teraz się obudzili. Bo po prostu im nie zależało, odpowiadała im dotychczasowa formuła bałaganu. Bo w bałaganie można wszystko ukryć. Powiedzmy wprost - towary sprzedawane są tanie, tylko dla tego że często są sprowadzane w ominięciu ceł, nie ponosili kosztów w postaci - pełnych podatków (chciał bym zobaczyć kasę fiskalną przy każdym stoisku), zatrudnieni tam ludzie na pewno nie mają umów w pełnym wymiarze godzinowym, nie płacili kosztów infrastruktury - wynajmu jak to jest np. w placówkach handlowych, mieli idealne miejsce w centrum miasta. Jeżeli ponieśli by te wszystkie koszty, nagle okaże się że ich towar będzie droższy niż w hipermarkecie. A to spowoduje że klienci nie będą jechać z drugiego końca warszawy, aby u nich kupić towar. Jest idealny moment aby skończyć z tym bałaganem. Nie wieże że będzie tak pięknie jak to jest opisane. Skończy się na drugim KDT, jaka kultura, jakie kawiarnie - kiebab, azjatyckie jedzenie to będzie. Targówek się nie zgodził, a Białołęka się zgadza na wszystko. To jest ogromny teren na który trzeba mieć pomysł, nie targowisko na pewno. Tylko kompleksowa inwestycja całego kanałku żerańskiego. Gdzie są piękne plany zagospodarowania tego terenu które widzieliśmy kilka lat temu. Dlaczego gmina nie zainwestuje w przygotowanie tego terenu - np infrastrukturę, tylko czeka aż ktoś się zjawi z jakimś pomysłem. Kiedy doczekamy się że gminy będą kierował zagospodarowaniem przestrzenią, a nie czekały na inwestorów aż coś zrobią. Reasumując Nie dla bazaru, będzie bałagan, korki, co spowoduje że nikt tam nie będzie na pewno inwestował. Bazar nie przyciągnie i innych inwestycji. Odpowiedz Link Zgłoś
robert.zimnicki Re: Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneyla 10.10.07, 14:04 Polacy zawsze czekali, az ktos przyjdzie i zrobi cos za nich - umyje sie, rozladuje korki na ulicach, wyremontuje klatke schodowa. I od wiekow skladali rece do modlitwy, a nastepnego dnia pluli innym pod nogi i podrzucali im smieci. MOi rodacy czekaja na mesjasza, bo im sie nie chce zadu ruszyc i wziac do roboty. Stad latwo dac dziecku karte i kredki, stad piekne plany zagospodarowania, ale jak co do czego, to palec zlozony w fige i zwolnienie lekarskie..... Ot jak sie glabow wybiera i nie robi im egzaminow zawodowych, tylko patrzy po koligacjach rodzinnych.... Gość portalu: miki napisał(a): > My mieszkańcy Białołęki nie chcemy drugiego Bazarową - Stadionu. Ktoś chcę tych > ludzi ucywilizować (w rozumieniu biznesowym). Skoro przez tyle lat nic sami ni > e > zrobili z tym aby stadion zmienić w nowoczesne miejsce. Tylko dopiero teraz si > ę > obudzili. Bo po prostu im nie zależało, odpowiadała im dotychczasowa formuła > bałaganu. Bo w bałaganie można wszystko ukryć. Powiedzmy wprost - towary > sprzedawane są tanie, tylko dla tego że często są sprowadzane w ominięciu ceł, > nie ponosili kosztów w postaci - pełnych podatków (chciał bym zobaczyć kasę > fiskalną przy każdym stoisku), zatrudnieni tam ludzie na pewno nie mają umów w > pełnym wymiarze godzinowym, nie płacili kosztów infrastruktury - wynajmu jak to > jest np. w placówkach handlowych, mieli idealne miejsce w centrum miasta. Jeżel > i > ponieśli by te wszystkie koszty, nagle okaże się że ich towar będzie droższy ni > ż > w hipermarkecie. A to spowoduje że klienci nie będą jechać z drugiego końca > warszawy, aby u nich kupić towar. > Jest idealny moment aby skończyć z tym bałaganem. Nie wieże że będzie tak > pięknie jak to jest opisane. Skończy się na drugim KDT, jaka kultura, jakie > kawiarnie - kiebab, azjatyckie jedzenie to będzie. > Targówek się nie zgodził, a Białołęka się zgadza na wszystko. To jest ogromny > teren na który trzeba mieć pomysł, nie targowisko na pewno. Tylko kompleksowa > inwestycja całego kanałku żerańskiego. Gdzie są piękne plany zagospodarowania > tego terenu które widzieliśmy kilka lat temu. Dlaczego gmina nie zainwestuje w > przygotowanie tego terenu - np infrastrukturę, tylko czeka aż ktoś się zjawi z > jakimś pomysłem. Kiedy doczekamy się że gminy będą kierował zagospodarowaniem > przestrzenią, a nie czekały na inwestorów aż coś zrobią. > Reasumując Nie dla bazaru, będzie bałagan, korki, co spowoduje że nikt tam nie > będzie na pewno inwestował. Bazar nie przyciągnie i innych inwestycji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkanka tarchom Do burmistrza IP: 83.238.103.* 10.10.07, 13:50 Mieszkam na Tarchominie już 11 lat i jeszcze takiego głupiego pomysłu to nie było aby powstał tam bazar.Na Białołęce jest już wszystko oczyszczalnia, monar, tylko niema porządnych drug.Czy Pan Burmistrz zastanowił się nad tym jaka będzie przestępczość. Obok tego terenu znajduje się monar i poradnia psychologiczna dla dzieci trudnych z białołęki więc może mi Pan odpowie z jakich wzorców będą korzystać dzieci????????? Giertych chciał zrobić specjalne szkoły dla niegrzecznych dzieci pozamykać "nie im pomagać" i wychowywać pan mu poprostu je podkłada. Drogi mamy najlepsze w całej stolicy komunikację też metro chodzi co minuta żeby dostać się do pracy na 7.00 na żerań muszę wyjechać o 6.15 co w normalny dzień trasę przemija się w 10 minut około 7 km. Odpowiedz Link Zgłoś
herox Re: Do burmistrza 10.10.07, 14:19 Krzyczeć na forum to każdy potrafi, ale ja się pytam: GDZIE BYLIŚCIE, KIEDY BYŁO SPOTKANIE Z burmistrzem i wiceprezydentem Warszawy w dn. 24.09 o godz. 19.00? Ruszcie swoje d.pska to może coś wywalczycie. Społeczne nieroby Tarchomina i Białołęki zasłużyły na takie traktowanie. Nic was nie obchodzi, lejecie na sąsiada, lejecie na społeczność lokalną, to dlatego d..mają was jak chcą. Do roboty, nieroby, zainteresować się, zaprotestować, zorganizować, promować, informować! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tarchomin Do Burmistrza IP: 83.238.103.* 10.10.07, 13:55 Mieszkam na Tarchominie już 11 lat i jeszcze takiego głupiego pomysłu to nie było aby powstał tam bazar.Na Białołęce jest już wszystko oczyszczalnia, monar, tylko niema porządnych drug.Czy Pan Burmistrz zastanowił się nad tym jaka będzie przestępczość. Obok tego terenu znajduje się monar i poradnia psychologiczna dla dzieci trudnych z białołęki więc może mi Pan odpowie z jakich wzorców będą korzystać dzieci????????? Giertych chciał zrobić specjalne szkoły dla niegrzecznych dzieci pozamykać "nie im pomagać" i wychowywać pan mu poprostu je podkłada. Drogi mamy najlepsze w całej stolicy komunikację też (metro chodzi co minuta) żeby dostać się do pracy na 7.00 na żerań muszę wyjechać o 6.15 co w normalny dzień trasę przemija się w 10 minut około 7 km co zrobił Pan w tym kierunku myśli Pan że co kupcy Panu wybudują drogi postawią most na wiśle, powstanie metro to wielka bzdura - niech Pan przemyśli jeśli targówek się wybronił to my też nie chcemy tego bazarku Odpowiedz Link Zgłoś
robert.zimnicki z obornika powstali i teraz wyciagaja lape!!! 10.10.07, 13:58 z obornika powstali i teraz wyciagaja lape!!! Gbyby nie olo kwasniewski i kombinacje partyjne z prywatyzacja w tle, to handlarzyny nie profanowaliby obiektu, ktory pamietal doniosle wydarzenia sportowe. Ale ze obornik wprowadzil obornik na salony, to teraz ten obornik domaga sie prawa, zeby mogl lezec na kazdym trawniku... Co za dzicz, dla handlarzyn sa bazary i targowiska miejskie, ale jezeli ktos handluje lewym towarem i jeszcze grozi reporterowi, ze go obije, to od czego jest blondyna??? Ta od niebieskiego munduru??? Kolesia co pije piwo na lawce to latwo obic, ale zlodzieja, co placi haracz firmie sponsorujacej miasto nie wolno ruszyc!!!! Mam nadzieje, ze kiedys zagosci tu niemieckie albo angielskie prawo i gnojowica poplynie do szamba, a nie na ulice. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Błażej Małczyński Kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia do Disneylandu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.07, 00:22 Jestem zaskoczony postawą władz dzielnicy Białołęka. Warszawa jest nieładnym miastem. Panuje tu bałagan, brak planów urbanistycznych. Dominuje chaos. Jest kilka naturalnych miejsc szczególnie nadających się do lokowania atrakcyjnych funkcji – typu budownictwo mieszkaniowe o wysokim standardzie a więc miejsc przyciągających ludzi z inicjatywą, szerokimi horyzontami, ludzi dbających o miejsce w którym przyszło im żyć. Pola Mokotowskie już osiągnęły poziom nasycenia. Skarpa wiślana ma jeszcze pewne rezerwy ale to również nie jest przestrzeń nieskończona. W mojej opinii istnieją jeszcze zapomniane acz bardzo atrakcyjne kierunki rozwoju: - Prawa strona Wisły – z piękną panoramą miasta; - Port Praski – teren, który nie może się doczekać inwestycji?!? - Oraz naturalny kierunek – Zalew Zegrzyński. – jedyny akwen w sąsiedztwie Stolicy! A przed nim Port i Kanał Żerański... Przecież to idealne miejsce na wspaniałą dzielnicę apartamentową z kawiarenkami, mostkami, pasażami wzdłuż wody – bezpiecznymi pięknymi terenami spacerowymi. Takie inwestycje – to, przy okazji, doskonały sposób by przyspieszyć proces cywilizowania Wisły i kanału, oczyszczenia i uporządkowania nabrzeża itd. Wymagający mieszkańcy, dbający o prestiż swojej dzielnicy – uczynią więcej niż metalowa tablica wbita w ziemię na wysypisku. To czas wielkiej szansy dla miasta. Upadający przemysł w rejonie kanału daje szansę na przywrócenie pięknych miejsc mieszkańcom Stolicy. Nowy pomysł władz dzielnicy aby to tu zlokalizować tak uciążliwy obiekt - jak bieda-bazar - uważam za ze wszech miar karygodny.. Pomysł - oprotestowany przez mieszkańców. Postawa władz wskazuje na nieprawdopodobną butę, bezmyślność i brak odpowiedzialności. Rozumiem trudną sytuację osób utrzymujących się z handlu na bazarze ale to jest miasto. Bieda bazar – a o takiej inwestycji tu mowa – nigdy nie będzie miejscem czystym, zadbanym, przyjaznym mieszkańcom i środowisku – jak deklarują przedstawiciele handlujących. Na tym polega konkurencyjność bazaru w stosunku do centrów handlowych. Jarmark, który stać na utrzymanie ogródka jordanowskiego, teatru, wywóz śmieci, budowę infrastruktury, fontanny, ścieżki rowerowe – aby utrzymać te wszystkie atrakcje – musiałby serwować ceny dalekie od tych, które znamy ze stadionu. Mam poważne obawy, że dostaniemy brud, smród, bałagan, patologie, ale za to również korki i blokadę pięknej lokalizacji na czas obowiązywania umowy dzierżawy. To również perspektywa dalszej degradacji otoczenia. Kto chciałby mieszkać w sąsiedztwie bazaru? Jeśli powstanie tu nawet mieszkaniówka – będą to TBS-y z całą masą konsekwencji. Nie pojmuję przedkładania biedy i bylejakości nad estetykę, porządek i majętność. Może właśnie nadchodzące wybory to właściwy czas aby tak myślących przedstawicieli władz wyeliminować z życia publicznego. Odpowiedz Link Zgłoś