acqh 26.06.10, 13:59 Jasne, zabierać biednym a dawać bogatym. A może by tak odwrotnie. Zabrać bogatym? W końcu to pod rządami prawicy doszliśmy do takiego stanu. A teraz mają płacić tylko biedni? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 14:14 Może niech się biedni wezmą w końcu k.... za robotę. A nie tylko na jałmużnę czekają... Socjalizm skończył, dla tych co zapomnieli, w roku 1989! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: b Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 15:09 w 1989 to skończył się komunizm, a zaczął właśnie socjalizm. Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 15:52 heh, no w sumie prawda :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polo Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: 109.197.40.* 26.06.10, 16:11 Niestety ale to prawda. Droga do uczciwości jest jeszcze daleka i najeżona wieloma przeciwnościami (kaczyńskim, kurskimi, i innymi miernotami co dla władzy odbiorą wszystko uczciwym obywatelom i oddadzą swoim nierobom w zamian za poparcie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gośc Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 14:14 Jakie socjalne zabierać? matką opiekującym się chorymi dziecmi zabierac im marne 500 zł? pieniadze leża gdzie indziej. leżą w wydatkach na przywileje kouminstyczne grup pracowniczych. Odpowiedz Link Zgłoś
kr-ok Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 17:17 Przestańcie już wszystko tłumaczyć biednymi matkami i chorymi dziećmi.Współczuję każdemu kto ma chore dziecko,ale dziecko czy chore czy zdrowe ma oprócz matki także ojca,który powinien się nim opiekować i utrzymywać a wy nic tylko każda matka która ma chore dziecko zaraz biedna i porzucona.Należałoby jasno wszystkim dać do zrozumienia ,że koniec z przywilejami każdemu według pracy anie po równo.Jak można być takim tępym, aby wierzyć PiS ,że będą wspomagać biednych a niby z czego.Należy ludziom raczej tłumaczyć ,że w tych krajach gdzie są ludzie bogaci i klasa średnia to i biednym jest lepiej,bo łatwiej o pracę bo ten co ma pieniądze więcej konsumuje a tym samym jest większe zapotrzebowanie na towary i usługi i jest więcej miejsc pracy.Jak wszystkim damy po równo to skąd na to weźmiemy.Politycy liczą na głupotę wyborców ,im więcej do rozdawania jest w rekach rządzących tym gorzej jest obywatelom,łatwiej nimi manipulować wszyscy którzy pamiętają PRL powinni o tym wiedzieć.Szanowni państwo nie ma co się łudzić ,każda władza najpierw zaspokoi swoje potrzeby a maluczcy potrzebni są im tylko podczas wyborów.I im więcej ktoś obiecuje gruszek na wierzbie tym mniej bym im ufał.Proszę pamiętać życie nie znosi pustki,jeśli komuś damy przywileje to komuś musimy dać mniej.Moim skromnym zdaniem najbardziej powinni się tych obiecanek obawiać najstarsi bo wbrew pozorom oni najwięcej mają do stracenia. Państwu najłatwiej dobrać się do emerytur i to wcale nie oznacza ,że będą one zmniejszane czy zabierane.Wystarczy,że waloryzacja będzie na poziomie inflacji to już będą mieli biedę bo oni już ani nie dorobią ani też żadna premia im nie wpadnie, a wyjechać z kraju tak jak młodzi gdy im się nie podoba też nie mogą.Dlatego należy pokazywać prawdziwe oblicze tych populistów,którzy mamią obiecując solidarność i równość. Odpowiedz Link Zgłoś
dustinmadness Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 27.06.10, 10:17 Daliby możliwość przeznaczenia np 5% podatku dochodowego na różnego rodzaju cele społecznie użyteczne. Niech każdy decyduje, czy woli dać je mnatkom z dziećmi, bezrobotnym, a może wybudować lepsze drogi. Państwowa pomoc społeczna to kpina - z każdych 2 zł na nią przeznaczonych 1 zł idzie na uposażenia urzędników jej udzielających Odpowiedz Link Zgłoś
tow_rydzyk Prawdziwe zycie zaczyna sie... po smierci 26.06.10, 14:17 Wysprzeda sie mienie koscielne i problem z glowy. Czarnym przeciez na tej ziemi nic nie potrzeba. W niebie dostana wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
zablokowany-obrazliwy-nick Re: Prawdziwe zycie zaczyna sie... po smierci 26.06.10, 14:25 i co, dać nierobą lewackim Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tampa Re: Prawdziwe zycie zaczyna sie... po smierci IP: *.dhcp.embarqhsd.net 26.06.10, 15:56 Czy kosciol rzymsko-katolicki jest juz obecnie najwiekszym posiadaczem ziemskim w Polsce? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kj Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.chello.pl 26.06.10, 14:26 Płacimy prawie najwyższy VAT w Europie,najwyższe składki emerytalne,najwyższy wiek emerytalny /poza mundurowymi i szkodliwymi/. Na czym mamy oszczędzać - chyba na politykach,którzy nie umieją rządzić Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 14:33 Chyba zapomniałeś dodać, że mamy najbardziej rozbudowane przywileje u bardzo dużej grupy NADobywateli (KRUS,mundurówka, górnicy, hutnicy, kolejarze, nauczyciele, lekarze itp.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dudeccs Ale dobre IP: *.dsl.clsm.epix.net 26.06.10, 15:47 @ johnywalker Z tymi lekarzami to mnie rozbawiles. Prosze wymien mi ich przywileje, bo jakos nie znam zadnych. Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Ale dobre 26.06.10, 15:55 Choćby to że lekarz prowadząc prywatną praktykę nie musi mieć kasy fiskalnej, która rejestrowałaby każda wizytę, rodzaj leczenia i cenę. Dwa. Co chwile lekarze strajkują żądając podwyżek (podobnie pielęgniarki), a wysokość pensji powinna być zależna od doświadczenia i umiejętności konkretnego lekarza. Ale faktycznie, wśród wcześniej wspomnianych lekarze aż takich przywileji nie mają. Odpowiedz Link Zgłoś
emeryt4405 Re: Ale dobre 26.06.10, 16:12 A co to da, że lekarz będzie miał kasę fiskalną. 50 zł zarejestruje w kasie, a drugie 50 zł włoży do kieszeni, bo kto i jak go sprawdzi? Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Ale dobre 26.06.10, 16:19 To że jak będzie miał kasę fiskalną, to petent dostanie paragonik, i jeśli kwota na paragoniku i ta dana lekarzowi nie będzie się zgadzała to ów (zakładamy uczciwy) obywatel będzie mógł poinformować kogo trzeba o małym złodzieju. Przykład: sklep spożywczy... Odpowiedz Link Zgłoś
dustinmadness Re: Ale dobre 27.06.10, 10:20 Przyjdzie mu smutny Pan ze skarbówki incognito, zrobi prowokację i skończy się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.chello.pl 26.06.10, 16:01 Coś nie jesteś gościu na bieżąco z tymi przywilejami.Dawno już te przywileje im odebrano.A skoro Ty jesteś taki Johny Walker 86, to może nie wiesz co się w tym naszym kraju dzieje??? Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 16:11 A to czemu miałby nie wiedzieć co się dzieje w kraju skoro tu żyje od urodzenia? No odebrali, jasne samo istnienie KRUSu to odebranie przywileji jak cholera. Wcześniejsze emerytury mundurowych, hutników i górników, dalej zostały. To że większość ludzi przechodzi na emeryturę w wieku 55-58 lat to też normalka nie? Mimo że wiek przechodzenia ustalono na 65 i 60 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: byly nauczyciel Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.dyn.optonline.net 26.06.10, 17:09 No z tymi przywilejami to se robnales. Bylem nauczycielem zupelnie niedawno. Zaczynasz od 650 zlotych netto miesiecznie. W wakacje Twoja pensja zjezdza do minimum socjalnego, bo wszystko jest uzaleznione od liczby godzin, ktore wypracowujesz. Stad, jesli nie masz zadnych godzin w wakacje, to musisz zarabiac caly rok na to, zeby przezyc w wakacje za 650 netto. Twoja pensja wzrasta o 90 zlotych netto kazdego roku do czasu az koncza Ci sie wszystkie progi rozwoju zawodowego. Po 4 latach juz sobie darowalem, bo nadal nie zarabialem tyle ile przecietnie zarabiali moi wszyscy koledzy, czyli ponizej 980 zlotych netto. Po 20 latach dostajes ok 1500 netto. Siedze teraz za granica i mam gdzies ten Polski socjalizm i moj kraj, ktoremu niczego zupelnie w zyciu nie zawdzieczam. A teraz sobie pomysl spokojnie i odpowiedz mi na pytanie... Czy znasz jakiegokolwiek nauczyciela z workiem kasy, ktory zbudowal dom, badz kupil niezle auto? Sa nauczyciele, ktorzy prowadza interesy na boku, ale nie dlatego, ze sa lakomi kasy... po prostu musza dorabiac do pensji, ktora jest smieszna... Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 27.06.10, 07:52 To fakt, nauczyciele zarabiają zdecydowanie za mało, w stosunku do pracy jaką wykonują. Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest prywatyzacja szkół i wprowadzenie bonu edukacyjnego dla każdego dziecka. Jestem również za tym aby obowiązkowe były tylko klasy 1-6 podstawówki, które nauczą pisać, czytać i liczyć. Nie rozumiem dlaczego w gimnazjum i liceum nauczyciele często muszą użerać się z gó...arzami którzy mają wszystko w dupie. Powinno się takich uczniów wywalać ze szkól, niech się później martwią ze bez wykształcenia będą kopać rowy. Ale taka jest prawda, że bez konkurencji, nie ma jakości. Bez konkurencji nie ma dobrych płac dla nauczycieli. Pensję nauczyciela powinna weryfikować jego umiejętność uczenia. Jeśli np. mamy dwóch matematyków w liceum w z 30 osobowej klasy pierwszego 85% osób maturę zdaje na powiedzmy średnio 65% to powinien on zarabiać więcej niż u tego którego klasa zaliczyła średnio na 45% i tylko 70% osób. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DSD Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: 109.231.56.* 27.06.10, 10:14 > umiejętność uczenia. Jeśli np. mamy dwóch matematyków w liceum w z 30 osobowej > klasy pierwszego 85% osób maturę zdaje na powiedzmy średnio 65% to powinien on > zarabiać więcej niż u tego którego klasa zaliczyła średnio na 45% i tylko 70% o > sób. W realiach naszego kraju następnego dnia uczniowie zaczynają sobie bimbać na wszystko z góry na dół a nauczyciel i tak daje im celujące noty - przecież nie będzie sam sobie zaniżał pensji... Ogólnie - nauczyciel karząc ucznia będzie szkodził sobie. Owszem, możesz mówić o tym że w przyszłości taki uczeń będzie gorzej przygotowany i mniej zarabiał, ale związek przyczynowo-skutkowy między tym a nauczycielem z liceum nie będzie zbyt oczywisty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Trzeba było poprzeć UPR w 1994 roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 14:42 to by nie było takiego bałaganu. Młodszym przypomnę ówczesne propozycje tej partii: - PIT liniowy na poziomie 17% - 40% kwoty z prywatyzacji przeznaczyć na spłatę zobowiązań wobec emerytów, - dla młodszych: nowy system emerytalny polegający na tym, że składka jest lokowana w banku na oprocentowanym koncie, a nie - tak jak teraz - oddawana emerytom; - przywileje emerytalne tylko dla wojska i policji, Pomysł został wykpiony przez media i "guru" Balcerowicza "bo gospodarka rozwija się coraz lepiej" Teraz wszystcy płaczą,że nie ma pieniędzy na emerytury... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GREKZORBA Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.hsd1.ct.comcast.net 26.06.10, 14:28 <<<<<Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli los Grecj>>>>i- JUZ DZIELI. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 14:30 Dlatego jestem za wyjściem z "Hitlerowskiej UE". Niech sobie nazistowskie kraje same radzą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.sotn.cable.ntl.com 26.06.10, 14:45 Dzieki UE ludzie mogli wyjechac z tego ciemnogrodu (PL) na zachod. W tych nazistowskich krajach o ktorych mowisz zyje sie najlepiej. Nie uzywalbym tez nazizmu do okreslania UE bo ma to niewiele wspolnego jak jestes mlodziutkim chlystkiem jeszcze to poczytaj sobie czym nazizm byl na prawde. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:04 A to nie można z paszportem wyjechać z tego zadupia? Praca, gdzie!? Przy zmywakach??? I to jest ta fantastyczna UE?? Dobrze, że się to gó... za niedługo rozpadnie, boi już zaczyna. Słyszałeś... chłystku o supereuro. Szwaby i żabojady rządzą, ratują swoje dupy, a Ty naiwniaku się dajesz im. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mangoo Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.adsl.alicedsl.de 26.06.10, 16:17 Jak w glowie pusto, to na zmywaku bedziesz pracowac czy w Polsce, czy w kazdym innym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:26 Przed wejściem do UE w tych krajach też była praca. Więc mówienie, że dzięki UE w krajach położonych na zachód od Polski jest praca jest po prostu śmieszne :) To nie ma nic wspólnego z UE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tampa Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 26.06.10, 16:00 "Nazistowska" unia? Czy "piotrek.er" wie co i o czym wlasciwie pisze?? A moze to, po prostu, kolejny wariat jakich wielu produkuje sie na polskich forach internetowych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać... IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:18 A kto nami rządzi od stycznia jak nie ue?? Od kiedy jest traktat podpisany?? Przecież UE to w tej chwili Państwo, a Polska....??? Czy Ja i Ty mamy wpływ na wybór przewodniczącego?? Za chwilę wybiorą drugiego Hitlera albo Stalina i nie będzie już tak wesoło. Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać... 26.06.10, 16:26 Hm Jarkacz trochę przypomina mi dyktatora z niemiec... Jedna idea, wszechwiedzący wódź, dzielenie na tych lepszych i tych gorszych, systematyczne usuwanie oponentów nawet w swoim obozie... Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek.er Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 14:34 Dlatego jestem zwolennikiem wyjścia Polski z "Hitlerowskiej UE". Polecam: www.youtube.com/watch?v=pibFEBhxdAM&feature=channel Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja PO PSL SLD i PiS na co głosujecie tak macie. IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.10, 14:34 Ja jadę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pomyślcie Polska już podzieliła ten los... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 14:47 przecież jest prowadzona podwójna rachunkowość budżetowa - oddzielna wg zasad Unii, wysyłana do Brukseli - i oddzielna na nasze potrzeby. Do rachunkowości unijnej wpisuje siekwoty, które powinny być wpisane, bez względu na rzeczywistość, a potem wychodzi, że w polsce nie mamy kryzysu. Tylko dlaczego benzyna jest dwa razy droższa niż w Stanach i trochę droższa niż w Austrii, chociaż Austriacy zarabiają więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NIE-EUROPIE Re: Polska już podzieliła ten los... IP: *.hsd1.ct.comcast.net 26.06.10, 15:17 Przeciez porownujac ceny do tych w tzw. krajach kryzysowych ( USA, Irlandia, Anglia, Niemcy itd ) w Polsce niemalze WSZYSTKO jest drozsze, a niektore rzeczy kilkukrotnie. Wiec o czym ta mowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ale :))) IP: *.aster.pl 26.06.10, 14:53 Wprawdzie, jak wylicza Eurostat, u nas zadłużenie na jednego mieszkańca sięgało na koniec 2009 roku 4,3 tys. euro, a w Grecji 24,3 tys. euro, jednak tamtejszy rząd już podjął działania na rzecz ograniczenia zadłużenia. :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
henryk-sikora za rządów Kaczyńskiego dług wzrósł o 100 mld dol.! 26.06.10, 15:03 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: winIO Re: za rządów Kaczyńskiego dług wzrósł o 100 mld IP: *.zone9.bethere.co.uk 26.06.10, 15:35 Nie to, że jestem fanem PiSu, ale skąd masz te dane, że tak zapytam ? Schetyna wysłał SMSem ? Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: za rządów Kaczyńskiego dług wzrósł o 100 mld 26.06.10, 15:59 No ale przyznać trzeba że jak rządził PiS i był boom gospodarczy, to zamiast przedstawić projekt takiego budżetu, który miałby nadwyżkę i ową nadwyżkę przeznaczyć na spłatę części (bardzo nieznacznej) długu publicznego to Kaczyński z ekipą dorzucił nam jakieś 40-50 mld zł dodatkowo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gugcia0 prawda jest taka,ze zadluzenie Polski rosnie stale IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.10, 16:43 od 1990 roku, czyli wszystkie rzady tylko pozyczaly i sprzedawaly majatek narodowy ( czesto za psie pieniadze), a nikt nie umial tak gospodarowac aby byl jakis plus na koncie kraju.Nie jest to nic dziwnego - wszystkie znane mi kraje UE plus USA tak robia. Wyjatkiem jest Norwegia,ktora przy ogromnych wplywach z ropy i gazu zyje b.skromnie i odklada miliardy dla przyszlych pokolen i na czarna godzine.Polska , jak reszta UE,tonie w dlugach,ktore sa nie do splacenia nawet w 2 pokoleniach.Nie ma to chyba znaczenia, bo inne kraje UE sa w gorszych dlugach i nic sobie z tego nie robia. Zyja na kredyt dalej, nawet zwiekszajac potrzeby pozyczania.Jedyny kraj,ktory juz tak nie chce dalej zyc to Niemcy ( maja tez 1,6 biliona euro! dlugu).Niemcy sa przez to krytykowane w USA i w kilku innych krajach UE,ktore pragna aby Niemcy ich utrzymywali, a oni beda pedzic dolce vita.Ten czas sie juz konczy i A.Merkel daje to wyraznie Europie i swiatu do zrozumienia, jest wlasnie dzis na szczycie G8 i tam to mowi, a Obama i kilku innych panow ma kwasne miny.Dlaczego to pisze - bo to tez czeka Polske w najblizszych latach,potrzebne sa wielkie reformy panstwa, ciecia w publicznej administracji,redukcja aut sluzbowych,etatow,laptopow,komorek, rautow,wycieczek na koszt panstwa,redukcja wojska,roznych strazy miejskich, roznych extra bonusow,premii, emerytur,zastopowanie budowy wielu budynkow,drog,itd. Ludzie od 20 lat zyja u nas w falszywym przekonaniu,ze jest stale lepiej, rownamy do Zachodu, mamy miliony aut, nowe domy,mieszkania,meble,AGD, jezdzimy na zagraniczne wczasy, czyli sukces,udalo sie, jestesmy bogaci, bedzie tylko lepiej. Nie jest to prawda, tak panstwo, jak i obywatele maja wiekszosc dobr na kredyt, drogi kredyt, czesto we franku szw., panstwo tez ma ok.800 mld dlugu, czyli my go mamy, i dalej pozycza. Dlaczego? Bo nie chce powiedziec prawdy,ze zblizamy sie do sytuacji Wegier czy Grecji. Nie mamy greckich rarytasow ale mechanizm jest podobny,falszowanie raportow,przesuwanie dlugu z kasy panstwa do FUS,funduszu drog, gmin.Udawanie,ze ratuje nas wzrost PKB. Dopiero wzrost na poziomie 7 do 10% rocznie dawalby takie kokosy aby placic dlugi i zyc dobrze. Zyjemy wszyscy w uludzie, sami sie oszukujemy,ze jest dobrze, rzad robi to samo,PR 24 godziny na dobe.Ludzie tez mysla identycznie.Moi znajomi masowo mowia,ze jest im lepiej ,bo maja nowe auto na kredyt, nowy dom na kredyt,wakacje na kredyt,TV 50 cali na kredyt.Ja mam 10 letnie auto,wlasne, dom i mieszkanie wlasne, meble wlasne, nie mam ani grosza kredytu, zyje skromnie i nie moge powiedziec, ze jest mi lepiej.Pracuje jak oni, dorabiam w RFN, mimo to twierdze, porownujac dawne ceny i relacje wartosci zlotego, D marki,potem euro, ze jest mi raczej coraz gorzej, mam ten sam dochod i moge o 20 do 30% mniej za to kupic, takze za te euro z RFN. Nie mam nowych rzeczy na kredyt i zyje na stalym,lekko opadajacym w dol poziomie. Uwazam optymizm oparty na tym,ze mamy wszystko na kredyt za bardzo grozny, tak dla ludzi, jak i dla panstwa.Wole prawde, ktora mowi tu, w RFN, skad pisze, kaclerz Merkel i jej minister finansow.Czekam na te prawde w Polsce. Wtedy,po poznaniu prawdy ,bedzie smutno,moze spasc GPW, zloty, nawet do 5zl za euro,ludzie moga miec problemy z placeniem kredytow, ale czym predzej sie to stanie tym wieksza jest szansa,ze sie jeszcze wyratujemy, jak teraz robia to Niemcy. Jezeli bedziemy zyli w uludzie, w greckich nastrojach, dalej kupowali tylko na kredyt, jako panstwo zyli ponad stan, co czynimy od 20 lat, to marna nasza przyszlosc i naszych dzieci.Mysle jednak,ze naleze do waskiego grona obywateli,ktorzy tak mysla i tak zyja i raczej nikt mnie nie poslucha, a nasze panstwo bedzie jechac dzielnie ku greckiej tragedii. Odpowiedz Link Zgłoś
atosatos1 Dobrze prawisz, zgadzam się z twoimi 26.06.10, 17:55 spostrzeżeniami. Prawie nigdy nie wspomina się o wysokości długu zaciągniętego przez Gierka, która to kwota była małą częścią długów zaciągniętych przez solidarnościowe i obecne rządy. Odpowiedz Link Zgłoś
rockville Re: Dobrze prawisz, zgadzam się z twoimi 26.06.10, 18:20 atosatos1 napisała: > spostrzeżeniami. Prawie nigdy nie wspomina się o wysokości długu zaciągniętego > przez Gierka, która to kwota była małą częścią długów zaciągniętych przez > solidarnościowe i obecne rządy. > Po dlugach Gierka zostaly osiedla mieszkaniowe w ktorych dzisaj mieszkaja miliony ludzi. Po obecnych dlugach xostana agencje towarzyskie i wspomnienia o wycieczkach do Egiptu i Ibizy......Leeeeec Malysz leeeeeec !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wronskipacewicz a co na to błyskotliwy Vincent R. ? 26.06.10, 15:50 A w sprawie Smoleńska : smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html Odpowiedz Link Zgłoś
biedron79 Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 15:52 Haha! swiadczenia socjalne w Polsce to czysta kpina i od ich zredukowania to sie panstwo na pewno wzbogaci - no smiech na sali :] nie robice sobie jaj z ludzi, juz mam dosyc tej waszej hadziajskiej polityki! kpiny w bialy dzien! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gościu Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: 83.2.170.* 26.06.10, 20:16 Oszczędzać to nich zacznie rząd i jego banda od siebie.Zrezygnuje z horendalnych pensji, bo już dosyć się nachapali.Teraz pracowć SPOŁECZNIE!!!!!!!!!majątki rozdać BIEDNYM!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 27.06.10, 07:59 Ty biedny weź się kur.. za robotę chłopie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tampa Re: I oto kolejny "Robin Hood" na forum... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 26.06.10, 15:53 "Jasne, zabierać biednym a dawać bogatym. A może by tak odwrotnie. Zabrać bogatym?" Tyle, ze czasy zamordyzmu i pelnej kontroli juz minely. Bogaci, po prostu, w kazdej chwili moga zlikwidowac swoje interesy i wyniesc sie z Polski! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do_acqh Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.aster.pl 26.06.10, 15:53 Jasne... Trzeba wspomóc biedne głodujące dzieci... jeśli jeszcze żyją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:06 Więcej podwyżek dla naszych pseudopolityków, na afganistan, i podnieście koniecznie podatek dochodowy, żeby szwabska ue się rozwijała.... poza Polską oczywiście... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jagobar Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.10, 16:06 niestety, Polska to kraj gdzie dziś nie ma przynajmniej dobrego szkolnictwa,opieki socjalnej, słuzby zdrowia - kobieta w drodze do pracy dostała udaru- paraliz lewej strony ciała, szpital, potem ośrodek rehabilitacyjny, który po ok.2 mmies. nie chce-nie może dłużej w ramach NFZ rehabilitowac kobiety, jest sama, opieka społ. nie pomaga, rehabilitcja, ktora jest podstawą tego, by wróciła do zdrowia nie jest prowadzona, ostatecznie prowadzone sa starania kolegów z pracy by jakoś pomóc ,,,W takim kraju zyjemy, co sie dzieje w domach dziecka, przytułkach itd....zgroza. Gdzie są politycy odpowiedzialni za taki stan rzeczy ? To banda karierowiczów, zainteresowana wyłącznie swoimi interesami. Żal.Żyjemy w kraju fikcji, pobożnych zyczeń i obiecanek, najsłabsi nie moga liczyc na konkretne wsparcie państwa, organy za to odpowiedzialne sa niewyolne i aroganckie. Odpowiedz Link Zgłoś
josif47 Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 16:31 jak pamietam ciagle musimy oszczedzac....zeby polskie osly mogly zyc i dobrze zryc...dosyc... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiu Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 16:49 Wypowiedzieć konkordat, obłożyć podatkami kościoły i rolników na ogólnych zasadach.Przestać dotować państwowe firmy, sprywatyzować szpitale i firmy energetyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Sprzedajcie domy IP: *.ip.adam.com.au 26.06.10, 17:18 Balcerowicza, Michnika, Walesy, Oleksego, Kwasa, Cimoszewicza, Urbana i wielu wielu innych, ktorzy robili i robia wode z mozgu Polakom. Odpowiedz Link Zgłoś
stgosc Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 17:11 I wypie...ć tych urzędników którymi się obstawili,to będzie ok. 400tyś.etatów, więc w skali roku można swoje zaoszczędzić ok.10mld. Wtedy nie musieli by płakać. Odpowiedz Link Zgłoś
rockville Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 17:40 Polska jest w lepszej sytuacji niz Grecja, poniewaz nie utrcila calkowicie niepodleglosci i drukuje wlasna walute. Sowiet Europejski nie pozwoli Grecji wygtapic z Euro i kraj ten zostanie skazany na wieczne niewolnictwo. To co sie stalo w Grecji to nic nowego , spotkalo to w przeszlosci wiele krajow : Mexyk, Rosja, Argentyna...Kraje te zdewaluowaly wlasna walute i szybko zakonczyly kryzys. Rezim z Bruxeli i rezim w Polsce skoncza niepodleglosc Polski i zostanie Ona wtracona do kolchozu Euro, z ktorego nie ma wyjscia. Dochody rezimu w Polsce pochodza w 30 % z prywatyzacji i dochody te sie koncza, czym wypelnimy luke ? Pod mlotek pojdzie Gdansk i Szczecin ? Rezimowa propaganda tak oglupila spoleczenstwo, ze nie na zadnej opozycji do wejscia do kolchozu Euro !!! Odpowiedz Link Zgłoś
rockville Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 18:15 Dlacego rezimowa propaganda nie dopuszcza informacji o hipotekach rozliczanych w frankac szwajcarskich ? Bo informacje te by zepsuly wyborcza propagande ? Odpowiedz Link Zgłoś
pantera03 Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 18:29 Pewnie ze trzeba oszczędzać, przecież obrzezanym trzeba wypłacić 60mld odszkodowań, nie wiadomo za co ale podobno trzeba. I wiadomo ze jak kraj zbankrutuje to nikt im tego nie wypłaci wiec póki co kraj musi zacząć oszczędzać. Po wypłatach to już będzie im obojętne w jakim stanie jest Polska. Odpowiedz Link Zgłoś
stgosc Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 18:44 Ci na dole muszą zapie...ć,by tym do "GÓRY" Zyło się lepiej. A jeśli nie wystarcza,to dzwigają:akcyzy,podatki,VAT-y i inne bajery by Pensje mieli dostatnie,reszta ich nie obchodzi. To widać i słychać,bo stwierdzenie uczciwości mają gdzieś. Można porównać ceny i zarobki u nas,do cen i zarobków na zachodzie, wtedy wyjdzie wam proporcja. Odpowiedz Link Zgłoś