Dodaj do ulubionych

Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l...

26.06.10, 13:59
Jasne, zabierać biednym a dawać bogatym. A może by tak odwrotnie. Zabrać
bogatym? W końcu to pod rządami prawicy doszliśmy do takiego stanu. A teraz
mają płacić tylko biedni?
Obserwuj wątek
    • johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 14:14
      Może niech się biedni wezmą w końcu k.... za robotę. A nie tylko na jałmużnę
      czekają...

      Socjalizm skończył, dla tych co zapomnieli, w roku 1989!
      • Gość: b Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 15:09
        w 1989 to skończył się komunizm, a zaczął właśnie socjalizm.
        • johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 15:52
          heh, no w sumie prawda :/
          • Gość: polo Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: 109.197.40.* 26.06.10, 16:11
            Niestety ale to prawda. Droga do uczciwości jest jeszcze daleka i
            najeżona wieloma przeciwnościami (kaczyńskim, kurskimi, i innymi
            miernotami co dla władzy odbiorą wszystko uczciwym obywatelom i
            oddadzą swoim nierobom w zamian za poparcie).
    • Gość: gośc Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 14:14
      Jakie socjalne zabierać? matką opiekującym się chorymi dziecmi
      zabierac im marne 500 zł? pieniadze leża gdzie indziej. leżą w
      wydatkach na przywileje kouminstyczne grup pracowniczych.
      • kr-ok Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 17:17
        Przestańcie już wszystko tłumaczyć biednymi matkami i chorymi dziećmi.Współczuję
        każdemu kto ma chore dziecko,ale dziecko czy chore czy zdrowe ma oprócz matki
        także ojca,który powinien się nim opiekować i utrzymywać a wy nic tylko każda
        matka która ma chore dziecko zaraz biedna i porzucona.Należałoby jasno wszystkim
        dać do zrozumienia ,że koniec z przywilejami każdemu według pracy anie po
        równo.Jak można być takim tępym, aby wierzyć PiS ,że będą wspomagać biednych a
        niby z czego.Należy ludziom raczej tłumaczyć ,że w tych krajach gdzie są ludzie
        bogaci i klasa średnia to i biednym jest lepiej,bo łatwiej o pracę bo ten co ma
        pieniądze więcej konsumuje a tym samym jest większe zapotrzebowanie na towary i
        usługi i jest więcej miejsc pracy.Jak wszystkim damy po równo to skąd na to
        weźmiemy.Politycy liczą na głupotę wyborców ,im więcej do rozdawania jest w
        rekach rządzących tym gorzej jest obywatelom,łatwiej nimi manipulować wszyscy
        którzy pamiętają PRL powinni o tym wiedzieć.Szanowni państwo nie ma co się
        łudzić ,każda władza najpierw zaspokoi swoje potrzeby a maluczcy potrzebni są im
        tylko podczas wyborów.I im więcej ktoś obiecuje gruszek na wierzbie tym mniej
        bym im ufał.Proszę pamiętać życie nie znosi pustki,jeśli komuś damy przywileje
        to komuś musimy dać mniej.Moim skromnym zdaniem najbardziej powinni się tych
        obiecanek obawiać najstarsi bo wbrew pozorom oni najwięcej mają do stracenia.
        Państwu najłatwiej dobrać się do emerytur i to wcale nie oznacza ,że będą one
        zmniejszane czy zabierane.Wystarczy,że waloryzacja będzie na poziomie inflacji
        to już będą mieli biedę bo oni już ani nie dorobią ani też żadna premia im nie
        wpadnie, a wyjechać z kraju tak jak młodzi gdy im się nie podoba też nie
        mogą.Dlatego należy pokazywać prawdziwe oblicze tych populistów,którzy mamią
        obiecując solidarność i równość.
      • dustinmadness Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 27.06.10, 10:17
        Daliby możliwość przeznaczenia np 5% podatku dochodowego na różnego rodzaju cele społecznie użyteczne. Niech każdy decyduje, czy woli dać je mnatkom z dziećmi, bezrobotnym, a może wybudować lepsze drogi.
        Państwowa pomoc społeczna to kpina - z każdych 2 zł na nią przeznaczonych 1 zł idzie na uposażenia urzędników jej udzielających
    • tow_rydzyk Prawdziwe zycie zaczyna sie... po smierci 26.06.10, 14:17
      Wysprzeda sie mienie koscielne i problem z glowy.
      Czarnym przeciez na tej ziemi nic nie potrzeba. W niebie dostana wszystko.
      • zablokowany-obrazliwy-nick Re: Prawdziwe zycie zaczyna sie... po smierci 26.06.10, 14:25
        i co, dać nierobą lewackim
        • abalys kler to pasożyty i nieroby 26.06.10, 14:47
      • Gość: Tampa Re: Prawdziwe zycie zaczyna sie... po smierci IP: *.dhcp.embarqhsd.net 26.06.10, 15:56
        Czy kosciol rzymsko-katolicki jest juz obecnie najwiekszym posiadaczem ziemskim
        w Polsce?
    • Gość: kj Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.chello.pl 26.06.10, 14:26
      Płacimy prawie najwyższy VAT w Europie,najwyższe składki emerytalne,najwyższy
      wiek emerytalny /poza mundurowymi i szkodliwymi/.
      Na czym mamy oszczędzać - chyba na politykach,którzy nie umieją rządzić
      • johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 14:33
        Chyba zapomniałeś dodać, że mamy najbardziej rozbudowane przywileje u bardzo
        dużej grupy NADobywateli (KRUS,mundurówka, górnicy, hutnicy, kolejarze,
        nauczyciele, lekarze itp.)
        • Gość: Dudeccs Ale dobre IP: *.dsl.clsm.epix.net 26.06.10, 15:47
          @ johnywalker
          Z tymi lekarzami to mnie rozbawiles. Prosze wymien mi ich
          przywileje, bo jakos nie znam zadnych.
          • johnywalker86 Re: Ale dobre 26.06.10, 15:55
            Choćby to że lekarz prowadząc prywatną praktykę nie musi mieć kasy fiskalnej,
            która rejestrowałaby każda wizytę, rodzaj leczenia i cenę.

            Dwa. Co chwile lekarze strajkują żądając podwyżek (podobnie pielęgniarki), a
            wysokość pensji powinna być zależna od doświadczenia i umiejętności konkretnego
            lekarza.

            Ale faktycznie, wśród wcześniej wspomnianych lekarze aż takich przywileji nie mają.
            • emeryt4405 Re: Ale dobre 26.06.10, 16:12
              A co to da, że lekarz będzie miał kasę fiskalną. 50 zł zarejestruje
              w kasie, a drugie 50 zł włoży do kieszeni, bo kto i jak go sprawdzi?
              • johnywalker86 Re: Ale dobre 26.06.10, 16:19
                To że jak będzie miał kasę fiskalną, to petent dostanie paragonik, i jeśli kwota
                na paragoniku i ta dana lekarzowi nie będzie się zgadzała to ów (zakładamy
                uczciwy) obywatel będzie mógł poinformować kogo trzeba o małym złodzieju.

                Przykład: sklep spożywczy...
              • dustinmadness Re: Ale dobre 27.06.10, 10:20
                Przyjdzie mu smutny Pan ze skarbówki incognito, zrobi prowokację i skończy się.
        • Gość: gość Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.chello.pl 26.06.10, 16:01
          Coś nie jesteś gościu na bieżąco z tymi przywilejami.Dawno już te przywileje im odebrano.A skoro Ty jesteś taki Johny Walker 86, to może nie wiesz co się w tym naszym kraju dzieje???
          • johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 26.06.10, 16:11
            A to czemu miałby nie wiedzieć co się dzieje w kraju skoro tu żyje od urodzenia?

            No odebrali, jasne samo istnienie KRUSu to odebranie przywileji jak cholera.
            Wcześniejsze emerytury mundurowych, hutników i górników, dalej zostały. To że
            większość ludzi przechodzi na emeryturę w wieku 55-58 lat to też normalka nie?
            Mimo że wiek przechodzenia ustalono na 65 i 60 lat.
          • Gość: byly nauczyciel Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.dyn.optonline.net 26.06.10, 17:09
            No z tymi przywilejami to se robnales. Bylem nauczycielem zupelnie niedawno.
            Zaczynasz od 650 zlotych netto miesiecznie. W wakacje Twoja pensja zjezdza do
            minimum socjalnego, bo wszystko jest uzaleznione od liczby godzin, ktore
            wypracowujesz. Stad, jesli nie masz zadnych godzin w wakacje, to musisz zarabiac
            caly rok na to, zeby przezyc w wakacje za 650 netto. Twoja pensja wzrasta o 90
            zlotych netto kazdego roku do czasu az koncza Ci sie wszystkie progi rozwoju
            zawodowego. Po 4 latach juz sobie darowalem, bo nadal nie zarabialem tyle ile
            przecietnie zarabiali moi wszyscy koledzy, czyli ponizej 980 zlotych netto. Po
            20 latach dostajes ok 1500 netto. Siedze teraz za granica i mam gdzies ten
            Polski socjalizm i moj kraj, ktoremu niczego zupelnie w zyciu nie zawdzieczam.

            A teraz sobie pomysl spokojnie i odpowiedz mi na pytanie... Czy znasz
            jakiegokolwiek nauczyciela z workiem kasy, ktory zbudowal dom, badz kupil niezle
            auto? Sa nauczyciele, ktorzy prowadza interesy na boku, ale nie dlatego, ze sa
            lakomi kasy... po prostu musza dorabiac do pensji, ktora jest smieszna...
            • johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 27.06.10, 07:52
              To fakt, nauczyciele zarabiają zdecydowanie za mało, w stosunku do pracy jaką
              wykonują. Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest prywatyzacja szkół i
              wprowadzenie bonu edukacyjnego dla każdego dziecka.

              Jestem również za tym aby obowiązkowe były tylko klasy 1-6 podstawówki, które
              nauczą pisać, czytać i liczyć. Nie rozumiem dlaczego w gimnazjum i liceum
              nauczyciele często muszą użerać się z gó...arzami którzy mają wszystko w dupie.
              Powinno się takich uczniów wywalać ze szkól, niech się później martwią ze bez
              wykształcenia będą kopać rowy.

              Ale taka jest prawda, że bez konkurencji, nie ma jakości. Bez konkurencji nie ma
              dobrych płac dla nauczycieli. Pensję nauczyciela powinna weryfikować jego
              umiejętność uczenia. Jeśli np. mamy dwóch matematyków w liceum w z 30 osobowej
              klasy pierwszego 85% osób maturę zdaje na powiedzmy średnio 65% to powinien on
              zarabiać więcej niż u tego którego klasa zaliczyła średnio na 45% i tylko 70% osób.
              • Gość: DSD Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: 109.231.56.* 27.06.10, 10:14
                > umiejętność uczenia. Jeśli np. mamy dwóch matematyków w liceum w z 30
                osobowej
                > klasy pierwszego 85% osób maturę zdaje na powiedzmy średnio 65% to
                powinien on
                > zarabiać więcej niż u tego którego klasa zaliczyła średnio na 45% i
                tylko 70% o
                > sób.

                W realiach naszego kraju następnego dnia uczniowie zaczynają sobie bimbać
                na wszystko z góry na dół a nauczyciel i tak daje im celujące noty -
                przecież nie będzie sam sobie zaniżał pensji... Ogólnie - nauczyciel
                karząc ucznia będzie szkodził sobie. Owszem, możesz mówić o tym że w
                przyszłości taki uczeń będzie gorzej przygotowany i mniej zarabiał, ale
                związek przyczynowo-skutkowy między tym a nauczycielem z liceum nie będzie
                zbyt oczywisty.
      • Gość: realista Trzeba było poprzeć UPR w 1994 roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 14:42
        to by nie było takiego bałaganu. Młodszym przypomnę ówczesne
        propozycje tej partii:
        - PIT liniowy na poziomie 17%
        - 40% kwoty z prywatyzacji przeznaczyć na spłatę zobowiązań wobec
        emerytów,
        - dla młodszych: nowy system emerytalny polegający na tym, że
        składka jest lokowana w banku na oprocentowanym koncie, a nie - tak
        jak teraz - oddawana emerytom;
        - przywileje emerytalne tylko dla wojska i policji,
        Pomysł został wykpiony przez media i "guru" Balcerowicza "bo
        gospodarka rozwija się coraz lepiej"
        Teraz wszystcy płaczą,że nie ma pieniędzy na emerytury...
    • Gość: GREKZORBA Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.hsd1.ct.comcast.net 26.06.10, 14:28
      <<<<<Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli los Grecj>>>>i-
      JUZ DZIELI.
    • Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 14:30
      Dlatego jestem za wyjściem z "Hitlerowskiej UE". Niech sobie nazistowskie kraje
      same radzą.
      • Gość: aa Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.sotn.cable.ntl.com 26.06.10, 14:45
        Dzieki UE ludzie mogli wyjechac z tego ciemnogrodu (PL) na zachod. W tych
        nazistowskich krajach o ktorych mowisz zyje sie najlepiej. Nie uzywalbym tez
        nazizmu do okreslania UE bo ma to niewiele wspolnego jak jestes mlodziutkim
        chlystkiem jeszcze to poczytaj sobie czym nazizm byl na prawde.
        • Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:04
          A to nie można z paszportem wyjechać z tego zadupia?
          Praca, gdzie!? Przy zmywakach??? I to jest ta fantastyczna UE??
          Dobrze, że się to gó... za niedługo rozpadnie, boi już zaczyna.
          Słyszałeś... chłystku o supereuro. Szwaby i żabojady rządzą, ratują swoje dupy,
          a Ty naiwniaku się dajesz im.
        • Gość: mangoo Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.adsl.alicedsl.de 26.06.10, 16:17
          Jak w glowie pusto, to na zmywaku bedziesz pracowac czy w Polsce, czy w kazdym
          innym kraju.

          • Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:26
            Przed wejściem do UE w tych krajach też była praca. Więc mówienie, że dzięki UE
            w krajach położonych na zachód od Polski jest praca jest po prostu śmieszne :)
            To nie ma nic wspólnego z UE.
      • Gość: Tampa Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 26.06.10, 16:00
        "Nazistowska" unia? Czy "piotrek.er" wie co i o czym wlasciwie pisze??
        A moze to, po prostu, kolejny wariat jakich wielu
        produkuje sie na polskich forach
        internetowych...
        • Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać... IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:18
          A kto nami rządzi od stycznia jak nie ue?? Od kiedy jest traktat podpisany??
          Przecież UE to w tej chwili Państwo, a Polska....???
          Czy Ja i Ty mamy wpływ na wybór przewodniczącego?? Za chwilę wybiorą drugiego
          Hitlera albo Stalina i nie będzie już tak wesoło.
          • johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać... 26.06.10, 16:26
            Hm Jarkacz trochę przypomina mi dyktatora z niemiec... Jedna idea,
            wszechwiedzący wódź, dzielenie na tych lepszych i tych gorszych, systematyczne
            usuwanie oponentów nawet w swoim obozie...

    • piotrek.er Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 14:34
      Dlatego jestem zwolennikiem wyjścia Polski z "Hitlerowskiej UE".

      Polecam:
      www.youtube.com/watch?v=pibFEBhxdAM&feature=channel
    • Gość: Ja PO PSL SLD i PiS na co głosujecie tak macie. IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.10, 14:34
      Ja jadę...
    • Gość: pomyślcie Polska już podzieliła ten los... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 14:47
      przecież jest prowadzona podwójna rachunkowość budżetowa - oddzielna
      wg zasad Unii, wysyłana do Brukseli - i oddzielna na nasze potrzeby.
      Do rachunkowości unijnej wpisuje siekwoty, które powinny być
      wpisane, bez względu na rzeczywistość, a potem wychodzi, że w polsce
      nie mamy kryzysu. Tylko dlaczego benzyna jest dwa razy droższa niż w
      Stanach i trochę droższa niż w Austrii, chociaż Austriacy zarabiają
      więcej.
      • Gość: NIE-EUROPIE Re: Polska już podzieliła ten los... IP: *.hsd1.ct.comcast.net 26.06.10, 15:17
        Przeciez porownujac ceny do tych w tzw. krajach kryzysowych ( USA,
        Irlandia, Anglia, Niemcy itd ) w Polsce niemalze WSZYSTKO jest
        drozsze, a niektore rzeczy kilkukrotnie. Wiec o czym ta mowa.
    • Gość: ale :))) IP: *.aster.pl 26.06.10, 14:53

      Wprawdzie, jak wylicza Eurostat, u nas zadłużenie na jednego
      mieszkańca sięgało na koniec 2009 roku 4,3 tys. euro, a w Grecji
      24,3 tys. euro, jednak tamtejszy rząd już podjął działania na rzecz
      ograniczenia zadłużenia.

      :))))

    • henryk-sikora za rządów Kaczyńskiego dług wzrósł o 100 mld dol.! 26.06.10, 15:03
      • Gość: winIO Re: za rządów Kaczyńskiego dług wzrósł o 100 mld IP: *.zone9.bethere.co.uk 26.06.10, 15:35
        Nie to, że jestem fanem PiSu, ale skąd masz te dane, że tak zapytam ? Schetyna wysłał SMSem ?
        • johnywalker86 Re: za rządów Kaczyńskiego dług wzrósł o 100 mld 26.06.10, 15:59
          No ale przyznać trzeba że jak rządził PiS i był boom gospodarczy, to zamiast
          przedstawić projekt takiego budżetu, który miałby nadwyżkę i ową nadwyżkę
          przeznaczyć na spłatę części (bardzo nieznacznej) długu publicznego to Kaczyński
          z ekipą dorzucił nam jakieś 40-50 mld zł dodatkowo.
        • Gość: gugcia0 prawda jest taka,ze zadluzenie Polski rosnie stale IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.06.10, 16:43
          od 1990 roku, czyli wszystkie rzady tylko pozyczaly i sprzedawaly
          majatek narodowy ( czesto za psie pieniadze), a nikt nie umial tak
          gospodarowac aby byl jakis plus na koncie kraju.Nie jest to nic
          dziwnego - wszystkie znane mi kraje UE plus USA tak robia. Wyjatkiem
          jest Norwegia,ktora przy ogromnych wplywach z ropy i gazu zyje
          b.skromnie i odklada miliardy dla przyszlych pokolen i na czarna
          godzine.Polska , jak reszta UE,tonie w dlugach,ktore sa nie do
          splacenia nawet w 2 pokoleniach.Nie ma to chyba znaczenia, bo inne
          kraje UE sa w gorszych dlugach i nic sobie z tego nie robia. Zyja na
          kredyt dalej, nawet zwiekszajac potrzeby pozyczania.Jedyny
          kraj,ktory juz tak nie chce dalej zyc to Niemcy ( maja tez 1,6
          biliona euro! dlugu).Niemcy sa przez to krytykowane w USA i w kilku
          innych krajach UE,ktore pragna aby Niemcy ich utrzymywali, a oni
          beda pedzic dolce vita.Ten czas sie juz konczy i A.Merkel daje to
          wyraznie Europie i swiatu do zrozumienia, jest wlasnie dzis na
          szczycie G8 i tam to mowi, a Obama i kilku innych panow ma kwasne
          miny.Dlaczego to pisze - bo to tez czeka Polske w najblizszych
          latach,potrzebne sa wielkie reformy panstwa, ciecia w publicznej
          administracji,redukcja aut sluzbowych,etatow,laptopow,komorek,
          rautow,wycieczek na koszt panstwa,redukcja wojska,roznych strazy
          miejskich, roznych extra bonusow,premii, emerytur,zastopowanie
          budowy wielu budynkow,drog,itd. Ludzie od 20 lat zyja u nas w
          falszywym przekonaniu,ze jest stale lepiej, rownamy do Zachodu, mamy
          miliony aut, nowe domy,mieszkania,meble,AGD, jezdzimy na zagraniczne
          wczasy, czyli sukces,udalo sie, jestesmy bogaci, bedzie tylko
          lepiej. Nie jest to prawda, tak panstwo, jak i obywatele maja
          wiekszosc dobr na kredyt, drogi kredyt, czesto we franku szw.,
          panstwo tez ma ok.800 mld dlugu, czyli my go mamy, i dalej pozycza.
          Dlaczego? Bo nie chce powiedziec prawdy,ze zblizamy sie do sytuacji
          Wegier czy Grecji. Nie mamy greckich rarytasow ale mechanizm jest
          podobny,falszowanie raportow,przesuwanie dlugu z kasy panstwa do
          FUS,funduszu drog, gmin.Udawanie,ze ratuje nas wzrost PKB. Dopiero
          wzrost na poziomie 7 do 10% rocznie dawalby takie kokosy aby placic
          dlugi i zyc dobrze. Zyjemy wszyscy w uludzie, sami sie oszukujemy,ze
          jest dobrze, rzad robi to samo,PR 24 godziny na dobe.Ludzie tez
          mysla identycznie.Moi znajomi masowo mowia,ze jest im lepiej ,bo
          maja nowe auto na kredyt, nowy dom na kredyt,wakacje na kredyt,TV 50
          cali na kredyt.Ja mam 10 letnie auto,wlasne, dom i mieszkanie
          wlasne, meble wlasne, nie mam ani grosza kredytu, zyje skromnie i
          nie moge powiedziec, ze jest mi lepiej.Pracuje jak oni, dorabiam w
          RFN, mimo to twierdze, porownujac dawne ceny i relacje wartosci
          zlotego, D marki,potem euro, ze jest mi raczej coraz gorzej, mam ten
          sam dochod i moge o 20 do 30% mniej za to kupic, takze za te euro z
          RFN. Nie mam nowych rzeczy na kredyt i zyje na stalym,lekko
          opadajacym w dol poziomie. Uwazam optymizm oparty na tym,ze mamy
          wszystko na kredyt za bardzo grozny, tak dla ludzi, jak i dla
          panstwa.Wole prawde, ktora mowi tu, w RFN, skad pisze, kaclerz
          Merkel i jej minister finansow.Czekam na te prawde w Polsce.
          Wtedy,po poznaniu prawdy ,bedzie smutno,moze spasc GPW, zloty, nawet
          do 5zl za euro,ludzie moga miec problemy z placeniem kredytow, ale
          czym predzej sie to stanie tym wieksza jest szansa,ze sie jeszcze
          wyratujemy, jak teraz robia to Niemcy. Jezeli bedziemy zyli w
          uludzie, w greckich nastrojach, dalej kupowali tylko na kredyt, jako
          panstwo zyli ponad stan, co czynimy od 20 lat, to marna nasza
          przyszlosc i naszych dzieci.Mysle jednak,ze naleze do waskiego grona
          obywateli,ktorzy tak mysla i tak zyja i raczej nikt mnie nie
          poslucha, a nasze panstwo bedzie jechac dzielnie ku greckiej
          tragedii.
          • atosatos1 Dobrze prawisz, zgadzam się z twoimi 26.06.10, 17:55
            spostrzeżeniami. Prawie nigdy nie wspomina się o wysokości długu zaciągniętego
            przez Gierka, która to kwota była małą częścią długów zaciągniętych przez
            solidarnościowe i obecne rządy.

            • rockville Re: Dobrze prawisz, zgadzam się z twoimi 26.06.10, 18:20
              atosatos1 napisała:

              > spostrzeżeniami. Prawie nigdy nie wspomina się o wysokości długu
              zaciągniętego
              > przez Gierka, która to kwota była małą częścią długów zaciągniętych
              przez
              > solidarnościowe i obecne rządy.
              >
              Po dlugach Gierka zostaly osiedla mieszkaniowe w ktorych dzisaj
              mieszkaja miliony ludzi. Po obecnych dlugach xostana agencje towarzyskie
              i wspomnienia o wycieczkach do Egiptu i Ibizy......Leeeeec Malysz
              leeeeeec !!!!!!!!
    • wronskipacewicz a co na to błyskotliwy Vincent R. ? 26.06.10, 15:50
      A w sprawie Smoleńska :
      smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
    • biedron79 Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 15:52
      Haha! swiadczenia socjalne w Polsce to czysta kpina i od ich zredukowania to
      sie panstwo na pewno wzbogaci - no smiech na sali :] nie robice sobie jaj z
      ludzi, juz mam dosyc tej waszej hadziajskiej polityki! kpiny w bialy dzien!
      • Gość: gościu Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: 83.2.170.* 26.06.10, 20:16
        Oszczędzać to nich zacznie rząd i jego banda od siebie.Zrezygnuje z
        horendalnych pensji, bo już dosyć się nachapali.Teraz pracowć
        SPOŁECZNIE!!!!!!!!!majątki rozdać BIEDNYM!!!!!!!!
        • johnywalker86 Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli 27.06.10, 07:59
          Ty biedny weź się kur.. za robotę chłopie!!!
    • Gość: Tampa Re: I oto kolejny "Robin Hood" na forum... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 26.06.10, 15:53
      "Jasne, zabierać biednym a dawać bogatym. A może by tak odwrotnie. Zabrać bogatym?"

      Tyle, ze czasy zamordyzmu i pelnej kontroli juz minely.
      Bogaci, po prostu, w kazdej chwili moga zlikwidowac
      swoje interesy i wyniesc sie z Polski!
    • Gość: do_acqh Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.aster.pl 26.06.10, 15:53
      Jasne... Trzeba wspomóc biedne głodujące dzieci... jeśli jeszcze żyją.
      • Gość: piotrek.er Re: Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli IP: *.toya.net.pl 26.06.10, 16:06
        Więcej podwyżek dla naszych pseudopolityków, na afganistan, i podnieście
        koniecznie podatek dochodowy, żeby szwabska ue się rozwijała.... poza Polską
        oczywiście...
    • Gość: jagobar Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.10, 16:06
      niestety, Polska to kraj gdzie dziś nie ma przynajmniej dobrego
      szkolnictwa,opieki socjalnej, słuzby zdrowia - kobieta w drodze do pracy
      dostała udaru- paraliz lewej strony ciała, szpital, potem ośrodek
      rehabilitacyjny, który po ok.2 mmies. nie chce-nie może dłużej w ramach NFZ
      rehabilitowac kobiety, jest sama, opieka społ. nie pomaga, rehabilitcja, ktora
      jest podstawą tego, by wróciła do zdrowia nie jest prowadzona, ostatecznie
      prowadzone sa starania kolegów z pracy by jakoś pomóc ,,,W takim kraju zyjemy,
      co sie dzieje w domach dziecka, przytułkach itd....zgroza. Gdzie są politycy
      odpowiedzialni za taki stan rzeczy ? To banda karierowiczów, zainteresowana
      wyłącznie swoimi interesami. Żal.Żyjemy w kraju fikcji, pobożnych zyczeń i
      obiecanek, najsłabsi nie moga liczyc na konkretne wsparcie państwa, organy za
      to odpowiedzialne sa niewyolne i aroganckie.
    • josif47 Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 16:31
      jak pamietam ciagle musimy oszczedzac....zeby polskie osly mogly zyc i dobrze zryc...dosyc...
    • Gość: misiu Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.10, 16:49
      Wypowiedzieć konkordat, obłożyć podatkami kościoły i rolników na ogólnych
      zasadach.Przestać dotować państwowe firmy, sprywatyzować szpitale i firmy
      energetyczne.
      • Gość: Adam Sprzedajcie domy IP: *.ip.adam.com.au 26.06.10, 17:18
        Balcerowicza, Michnika, Walesy, Oleksego, Kwasa, Cimoszewicza,
        Urbana i wielu wielu innych, ktorzy robili i robia wode z mozgu
        Polakom.
    • stgosc Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 17:11
      I wypie...ć tych urzędników którymi się obstawili,to będzie ok.
      400tyś.etatów, więc w skali roku można swoje zaoszczędzić ok.10mld.
      Wtedy nie musieli by płakać.
    • rockville Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 17:40
      Polska jest w lepszej sytuacji niz Grecja, poniewaz nie utrcila
      calkowicie niepodleglosci i drukuje wlasna walute. Sowiet Europejski nie
      pozwoli Grecji wygtapic z Euro i kraj ten zostanie skazany na wieczne
      niewolnictwo. To co sie stalo w Grecji to nic nowego , spotkalo to w
      przeszlosci wiele krajow : Mexyk, Rosja, Argentyna...Kraje te
      zdewaluowaly wlasna walute i szybko zakonczyly kryzys. Rezim z Bruxeli i
      rezim w Polsce skoncza niepodleglosc Polski i zostanie Ona wtracona do
      kolchozu Euro, z ktorego nie ma wyjscia. Dochody rezimu w Polsce
      pochodza w 30 % z prywatyzacji i dochody te sie koncza, czym wypelnimy
      luke ? Pod mlotek pojdzie Gdansk i Szczecin ? Rezimowa propaganda tak
      oglupila spoleczenstwo, ze nie na zadnej opozycji do wejscia do kolchozu
      Euro !!!
    • rockville Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 18:15
      Dlacego rezimowa propaganda nie dopuszcza informacji o hipotekach
      rozliczanych w frankac szwajcarskich ? Bo informacje te by zepsuly
      wyborcza propagande ?
    • pantera03 Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 18:29
      Pewnie ze trzeba oszczędzać, przecież obrzezanym trzeba wypłacić 60mld
      odszkodowań, nie wiadomo za co ale podobno trzeba. I wiadomo ze jak kraj
      zbankrutuje to nikt im tego nie wypłaci wiec póki co kraj musi zacząć
      oszczędzać. Po wypłatach to już będzie im obojętne w jakim stanie jest Polska.
    • kibic_rudego To efekt Balcerka, za Dupe go i do pierdla 26.06.10, 18:44
    • stgosc Jeśli Polska nie zacznie oszczędzać, podzieli l... 26.06.10, 18:44
      Ci na dole muszą zapie...ć,by tym do "GÓRY" Zyło się lepiej.
      A jeśli nie wystarcza,to dzwigają:akcyzy,podatki,VAT-y i inne
      bajery by Pensje mieli dostatnie,reszta ich nie obchodzi.
      To widać i słychać,bo stwierdzenie uczciwości mają gdzieś.
      Można porównać ceny i zarobki u nas,do cen i zarobków na zachodzie,
      wtedy wyjdzie wam proporcja.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka