Gość: nathandal
IP: *.cpe.unwired.net.au
08.03.07, 21:11
To ze 25% LOTu zostalo sprzedane jest skandalem. Prywatyzacja byla glupota.
Co stary Swissair dobrego zrobil LOTowi? NIC! Swissair jako "strategyczny
partner" LOTu, forceowal LOT zeby linia przestala lecic do Azji (Bangkoku i
Pekinu), bo Swissair chcial wiecej pasazerow. Swissair forceowal LOT zeby
kupic wiele malych samolotow np EMB145. Dzieki Swissaira LOTowska flota jest
w fatalnym stanie! Polski LOT ma tylko 8 duzych srednych samolotow (i to
starych). Czeski CSA ma ich as 37! (Chodzi o Boeingach 737/A320). LOT prawie
wcale nie budowal dobra flote. Dlatego dzis pilnie potrzebuje 50 nowych
Boeingow 737 dla siebie i CentralWings. (10 B737-800 dla LOT, 10 dla CW), (20
B737-700 dla LOT i 10 dla CW). Jestem ciekawy kiedy w konciu LOT ich zamowi!
Czy nasz czeka taka sama tragedia jak w Indonezji?