Gość: abba IP: 217.98.20.* 17.01.08, 10:49 Acha nie sprzedawajcie, za mało stracicie!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: abba Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł IP: 217.98.20.* 17.01.08, 10:51 Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł , wartość jednej akcji na giełdzie ok 30 zł. No coments. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sebar Re: Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł IP: *.customer.m-online.net 17.01.08, 10:56 Masz racje !!! Rozdmuchali te fundusze i ceny akcji robiac z Polakow leszczy czy latwe krowy do wydojenia.... To malenkie odbicie jest tylko reakcja, ale nie zmieni dalszego trendu spadkow. Zmienia sie swiatowy trend przy ktorym polska gielda to mroweczka... No nie mowiac juz o debilizmie polakow masowo przedswiadczonych i oklamanych przez banki i fundusze ze ceny tylko beda rozly i co najwyzej od czasu do czasu kilkudniowa korekta. NIE ! kto z analitykow tego nie mowi ze to koniec na najblizsze 6 miesiecy (w pozytywnym scenariuszu) jest NIEUCZCIWY i powinien byc wywalony z pracy i sadzany za nieuczciwe analizy... Sebar sebar_rysiu@yahoo.co.uk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siostry erynie musita zainwestowac w VII nfi tego piotra a.hahaha IP: *.adsl.alicedsl.de 17.01.08, 16:29 a jeszcze w bajki"pryncypalow pani bochniarz" i "opowiadania rzeszowskich glupow".....zarty sie koncza polskie,prymitywne bestie.... Odpowiedz Link Zgłoś
mike-great Jeden z dużych banków upada !!! 17.01.08, 11:34 Jeden z dużych banków upada !!! Gość portalu: abba napisał(a): > Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł , wartość jednej akcji na > giełdzie ok 30 zł. No coments. Odpowiedz Link Zgłoś
junk92508 Czy ktos widzial dywidendy? 17.01.08, 13:47 Czy ktos widzial jakies wieksze dywidendy od polskich firm? Nie? A więc GPW to czysta spekulacja... I dopoki firmy nie zaczna placic dywidend porownywalnych z lokatami to GPW ma pelne prawo spadac i spadac i spadac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michaił Re: Czy ktos widzial dywidendy? IP: *.toya.net.pl 17.01.08, 15:53 Kurczę - ja widziałem ,musiałem inną giełdę "oglądać".... Elzab, Dębica, KGHM itd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pio myślałem, że dzisiaj trochę wystrzeli wyżej IP: *.plock.mm.pl 17.01.08, 11:16 ale już impet wystrzału słabnie - zakładam się o piwo, że dzisiaj też będzie czerwony dzień Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A1 Re: myślałem, że dzisiaj trochę wystrzeli wyżej IP: *.chello.pl 17.01.08, 13:47 > ale już impet wystrzału słabnie - zakładam się o piwo, że dzisiaj > też będzie czerwony dzień zakład o zdarzenie pewne? to załóż się o piwo że nie będzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: johny-bravo Doradcom inwestycyjnym już dziękujemy ! IP: 217.98.20.* 17.01.08, 11:20 Ciekawe, że firmy doradcze i banki zawsze są do przodu, nawet wtedy kiedy zbywane jednostki funduszy dla tych co je sprzedają ze stratą są tańsze. zeby zyskać mógł ktoś - stracić musi ktoś, napewno nie bank czy doradca finansowy. Banki tracą wtedy kiedy udzielaja wątpliwych do spłaty kredytów, ale ryzykują pieniądze powierzone. I to dzieje się w USA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: guru A może Pawlak kupił właśnie akcje ? hehe ! IP: 217.98.20.* 17.01.08, 11:21 Odpowiedz Link Zgłoś
dzielanski A może Ty właśnie chcesz kupić akcje, chę? 17.01.08, 11:33 Jedni mają interes w tym, zeby ceny sie odbiły, inni woleliby, żeby spadały dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
mike-great Pawlak właśnie narobił w pory przed górniczkami... 17.01.08, 11:52 Pawlak właśnie narobił w pory przed górniczkami... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anarchista Giełda lekko w górę. Pawlak uspokaja inwestorów IP: *.toya.net.pl 17.01.08, 11:22 Panie wice premierze Pawlak.Niech pan da przykład i kupi dzisiaj akcje np. za 20tys zł. Po co to pustosłowie. Z 460 posłów jedynie kilku ma pośrednio ulokowane niewielkie pieniądze na giełdie. 99% posłów postawiło na nieruchomości i będzie robić wszystko aby ich cena nie spadła. Zmiana ustaw i wpuszczenie setek tys. immigrantów do Polski dla zachowania stabilnych cen nieruchomości jest w awaryjnym planie elity rządzącej. Co pan na to panie Pawlak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ikar Dziękuję Panie Premierze. Taki komunikat potrzebny IP: *.bph.pl 17.01.08, 11:39 szkoda tylko, że dopiero teraz Odpowiedz Link Zgłoś
mike-great Giełda zależy od słów wiejskiego frajera ??? 17.01.08, 12:13 Giełda zależy od słów wiejskiego frajera ??? To całkiem niebezpieczne. Gość portalu: ikar napisał(a): > szkoda tylko, że dopiero teraz Odpowiedz Link Zgłoś
wikal Re: Giełda zależy od słów wiejskiego frajera ??? 17.01.08, 16:36 Nie odnoszę się do meritum pytania, bo giełda tak naprawdę zależy od grupy tzw. "rekinów" i spekulantów (i to nie tylko polskich). Zapragnęli zarobić i stąd pewnie ten krach. Ale w związku z formą twojego pytania ja mam swoje pytanie. Jakie jest twoje wykształcenie i twoja tak zwana wiedza mądralo? Nie chcę być niegrzeczna, ale chyba cieniutko z tymi sprawami. Bo mądry i wyedukowany człowiek nie mógłby nie wiedzieć, że ten "wiejski farmer" czyli inżynier Pawlak jest jednym z najlepiej wykształconych posłów w naszym parlamencie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WaLker I co z tego, że w górę? IP: 83.168.106.* 17.01.08, 12:07 Teraz zabawa na giełdzie, a ścisle w funduszach, nie ma sensu. W 2 miesiące traci się zysk z roku. Ile teraz trzeba czasu na odrobienie strat? Według mnie grubo ponad rok. Szkoda nerwów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misia Gdzie ci analitycy byli do tej pory? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 12:32 Teraz takie mądrale! Myślałby kto! Ja jakoś nie wierzę w to, że takie tuzy jak Czarnecki Krauze czy Kulczyk stracili miliony! Raczej przypuszczam, że to oni w porozumieniu z innymi rekinami giełdy w odpowienim momencie sprzedając akcje na tzw "górce" wywolali spadki, a to co nastąpilo później, to już tylko efekt domina. Widać z tego, że nie można inwestować w fundusze inwestycyjne akcji! To nie jest w ogóle żadna dlugofalowa inwestycja, to jest gra! A w grze - jak to w grze, albo się wygrywa, albo się przegrywa! Tu mali przegrali, zresztą jak zwykle! Tylko gdzie są pieniądze? Przecież w przyrodzie nic nie ginie! Na to pytanie jakoś nikt nie odpowiada! Ci wszyscy analitycy są na usługach bogatych inwestorów - rekinów. A płotkom co najwyżej przemycą jakąś część prawdy - i każdy może sobie wróżyć jak z fusów. Odpowiedz Link Zgłoś
lidek_syn_ubeka Indeksy gieldowe 17.01.08, 13:39 na swiecie spadly po ok. 12%od swoich szczytow.W Polsce juz 30%.Swiat finansow trzezwiej ocenia rzady PO niz jej zaamokowany przez GW i TVN prymitywny elektorat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozśmieszony Lidek nie rób z siebie durnia... IP: *.infonet.cz 17.01.08, 14:44 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: masonic Re: Gdzie ci analitycy byli do tej pory? IP: *.bmly.cable.ntl.com 17.01.08, 13:42 Krauze ? Kulczyk -w globalnej skali to sa takie same male leszczyki jak i clala polska GPW. Na GPW bardzo znaczacy odsetek inwestorow to zagraniczne fundusze, ktore kraza po calym swiecie szukajac tzw emerging markets, tam gdzie rocznie wzrost przekracza 5%.Pozyczaja wtedy w jenach od Japoncow (stopy procentowe 0.5-1%) i juz na samym tym zarabiaja krocie, potem pompuja w to rynki wschodzace i dmuchaja ceny jak balon az peknie. Tym razem kolejnosc byla troche inna, najpierw nadmuchali za bardzo ceny nieruchomosci a teraz zwiewaja z rynkow, sprzedajac kupiony badziew. Wiem, ze nie powieniem byc seksista (znam wiele madrych kobiet) ale ten Twoj post dowodzi,ze z gielda masz tyle wspolnego co ja z napieciem przedmisieczkowym. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: b. zwolennicy PO Panie prem. Kaczyński przepraszamy IP: *.chello.pl 17.01.08, 13:43 byli zwolennicy PO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rozśmieszony Spadaj trollu - przeproś swojego psychiatrę IP: *.infonet.cz 17.01.08, 14:41 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rys Giełda lekko w górę. Pawlak uspokaja inwestorów IP: *.146.236.136.ip.airbites.pl 17.01.08, 14:06 Cały interes w tym, aby giełda spadła jak najniżej! Kupiłem tanio, sprzedałem drogo i czekam z niecierpliwością jak zapikuje w dół - wtedy znowu kupię! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: toznowuja Naga prawda o spekulantach IP: 217.98.20.* 17.01.08, 14:06 Przyjrzyjcie się jak działa "spółdzielnia" na przykładzie dzisiejszych notowań FONE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek W czyjej kieszeni znalazły się nasze pieniądze? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 14:08 Czy to PO-wcy zgarnęli kasę na podwyżki dla lekarzy? Czy grupka rekinów giełdowych zgarnęła krociowe zyski? Podejrzewam, że teraz często taki manewr będą stosowali. Pompowanie i potem spuszczanie ..... Odpowiedz Link Zgłoś
bloody_rabbit Jak nie rozumiesz co to jest giełda 17.01.08, 15:06 to nie inwestuj. Odpowiedz Link Zgłoś
lava71 ojej ... 17.01.08, 14:23 i co teraz będzie. Ludzie uciekają z GWP i kto będzie łożył na wszystkich tych analityków giełdowych i finansowych. Co oni zrobią? pewnie sami "zagrają" na giełdzie żeby była prowizja na ich pensje. Ale za to sami "fachowy" zostaną i na pewno wszyscy się sowicie obłowią bo przecież giełda to źródło kokosów i to w krótkim czasie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek Dno giełdy może być w przedz. 2600 - 2800 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 14:35 Patrząc na to, ilu ludzi ucieka z giłdy i z funduszy, nie ma nadziei że spadki zatzymają się prędko. Niektórzy mówią, że cały rok 2008 ma być taki z tendencją do spadków, przerywanych małymi wzrostami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prorok Tusk u władzy a wy wyprzedajecie?????????????????? IP: *.broadband.pl 17.01.08, 14:36 Dlaczego? Obiecał wam kraj miodem i mlekiem płynący, jak owieczki polecieliście do urn oddając na niego głos, a teraz co, panika? Gdzie optymizm który towarzyszył wam w momencie wygranej PO? Panowie i panie! Cudotwórca premierem więc nie ma się czego obwiać! Gospodarka w "dobrych" rękach! Obiecał nam drugą Irlandię. Nie sprzedawajcie tylko kupujcie bo przecież za Tuska czeka was świetlana przyszłość! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawy A co ma Tusk do stagnacji jankeskiej gospodarki? IP: *.infonet.cz 17.01.08, 14:43 Odpowiedz Link Zgłoś
niestaly_czytelnik Wszyscy pamiętamy, jak po wygranych przez PiS 17.01.08, 17:07 wyborach 2005 roku zapieniony Donald wieszczył upadek giełdy, litr benzyny po 6 zł., dolar też po 6zł. No i co?????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Ludzie zostali nabici w butelkę przez reklamy IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.08, 14:43 funduszy inwestycyjnych i banków i dlatego załamanie giełdy będzie potężne i długo się nie podniesie bo ludzie stracili zaufanie do tych instytucji Odpowiedz Link Zgłoś
lava71 Re: Ludzie zostali nabici w butelkę przez reklamy 17.01.08, 15:01 Zasada łowienia drobnicy jest prosta. Najpierw się trąbi długo, że jest super, że kraj już mlekiem i miodem ocieka, że wszyscy dostają podwyżki .. itd. Ludzie słuchają i słuchają i w końcu zaczynają wierzyć. Likwidują lokaty i ładują pieniądze w giełdę albo fundusze inwestycyjne no bo przecież wszystkie przynoszą po 300% zysku rocznie. Następnie Ci co mają zarobić powoli zaczynają się wycofywać a gdy już są bezpieczni to wywołują wodospad. Wtedy wystraszona drobnica ucieka tyle, że sieci mają drobne oczka i sporo kasy zostaje. Jak już GPW sięgnie korzeni wtedy znowu zacznie się nawoływanie do sieci. Tyle, że znowu będzie trzeba czasu bo drobnica ma jeszcze świeże rany i za bardzo pamięta to jak po ogonach dostała. Ale za rok czy dwa znowu będzie pięknie i znowu połów się zacznie. Odpowiedz Link Zgłoś
nunez74 Histroria pod tytułem "Rekiny kontra leszcze" 17.01.08, 14:54 Rekin ma miliard lub więcej, inwestuje na luzie. Kupuje w bessie - nie ważne kiedy bo trochę taniej lub trochę drożej nie robi mu różnicy. Czeka potem kilka lat aż giełda wstanie z kolan a indeksy wzrosną. Do rekina biegają analitycy i pokazują prognozy. Gdy rekin zarobi już swoje 10 - 15% nie czeka tylko sprzedaje. Wie że bessa znowu nadejdzie - to tylko kwestia czasu. Nie ryzykuje bo zarobił w końcu 1oo a może i 200mln - na dostatnie życie przez kilka lat wystarczy (przynajmniej do następnego cyklu). A teraz Leszcze. Leszcz ma "kapitał" 10tyś, 100tyś, dobra niech mają milion. Myśli sobie jestem cwany skoro mam tyle kasy! Ale mogę mieć więcej. Indeksy rosną to leszcze inwestują. Leszcz zarobił już swoje 15% i może się wycofać ale zżera go chciwość. Kupił by Merca ale bez skóry - qrcze a kolega czy szwagier ma full wypas! Leszcze więc czekają: jeszcze trochę, jeszcze jeden procencik. Nagle krach i leszcze się budzą z ręką w nocniku. W tym czasie rekiny nalewają sobie szkocką i zacierają ręce bo zaczyna się nowy cykl. Specjalnie w tej bajce pominąłem Fundusze Inwestycyjne, wiecie dlaczego? Bo im tak naprawdę wszystko jedno kto zyska a kto straci - one mają swoją działkę od wygolonych leszczy. Są jeszcze wyjątki: farciarze, prorocy i specjaliści. Jeśli nie jesteś rekinem i nie straciłeś to musisz być jednym z nich - Moje gratulacje. To pisał: Prezes Sp.z O.O. (za cianki na rekina - za mądry na leszcza) Odpowiedz Link Zgłoś
fortruth Re: Histroria pod tytułem "Rekiny kontra leszcze" 17.01.08, 15:09 jeszcze są hazardziści, Służewiec podupadł a grac trzeba..... Odpowiedz Link Zgłoś
nunez74 Re: Histroria pod tytułem "Rekiny kontra leszcze" 17.01.08, 15:11 O dziękuję, faktycznie tę kategorię przeoczyłem Odpowiedz Link Zgłoś
niestaly_czytelnik Są jeszcze asekuranci 17.01.08, 17:14 Tacy jak ja. Ostatni "strzał" zrobiłem po hossie "Euro2012", czyli w dniu 18.04.2007 i następnych. Potem balonik wydał mi się już zbytnio cienkościenny. Odpowiedz Link Zgłoś
josner Credo pozatkującego inwestora 17.01.08, 14:56 Credo pozatkującego inwestora: k u r w a! k u r w a! k u r w a! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: derobson DNO DNO DNO IP: 193.194.132.* 17.01.08, 16:01 witamy na dnie dnie dnie , o ile je widac juz? buhahahahaha biedni maklerzy, nie bedzie premii w 2008 roku , biedbni zaradcy funduszy nie bedzie premii w 2008 roku chyba ze maluszki sie zbiegna i daca sie wy...tego , teraz jest nowa moda, kupujemy pieniążki z ptakiem, ale sokołem, nie kaczką Odpowiedz Link Zgłoś