Dodaj do ulubionych

Giełda lekko w górę. Pawlak uspokaja inwestorów

IP: 217.98.20.* 17.01.08, 10:49
Acha nie sprzedawajcie, za mało stracicie!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: abba Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł IP: 217.98.20.* 17.01.08, 10:51
      Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł , wartość jednej akcji na
      giełdzie ok 30 zł. No coments.
      • Gość: Sebar Re: Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł IP: *.customer.m-online.net 17.01.08, 10:56
        Masz racje !!! Rozdmuchali te fundusze i ceny akcji robiac z Polakow
        leszczy czy latwe krowy do wydojenia....

        To malenkie odbicie jest tylko reakcja, ale nie zmieni dalszego
        trendu spadkow. Zmienia sie swiatowy trend przy ktorym polska gielda
        to mroweczka... No nie mowiac juz o debilizmie polakow masowo
        przedswiadczonych i oklamanych przez banki i fundusze ze ceny tylko
        beda rozly i co najwyzej od czasu do czasu kilkudniowa korekta. NIE !

        kto z analitykow tego nie mowi ze to koniec na najblizsze 6 miesiecy
        (w pozytywnym scenariuszu) jest NIEUCZCIWY i powinien byc wywalony z
        pracy i sadzany za nieuczciwe analizy...

        Sebar
        sebar_rysiu@yahoo.co.uk
        • Gość: siostry erynie musita zainwestowac w VII nfi tego piotra a.hahaha IP: *.adsl.alicedsl.de 17.01.08, 16:29
          a jeszcze w bajki"pryncypalow pani bochniarz" i "opowiadania rzeszowskich
          glupow".....zarty sie koncza polskie,prymitywne bestie....
      • mike-great Jeden z dużych banków upada !!! 17.01.08, 11:34
        Jeden z dużych banków upada !!!

        Gość portalu: abba napisał(a):

        > Wartość Cersanitu na akcję = ok 6 zł , wartość jednej akcji na
        > giełdzie ok 30 zł. No coments.
      • junk92508 Czy ktos widzial dywidendy? 17.01.08, 13:47
        Czy ktos widzial jakies wieksze dywidendy od polskich firm?

        Nie? A więc GPW to czysta spekulacja...

        I dopoki firmy nie zaczna placic dywidend porownywalnych z lokatami to GPW ma
        pelne prawo spadac i spadac i spadac...
        • Gość: Michaił Re: Czy ktos widzial dywidendy? IP: *.toya.net.pl 17.01.08, 15:53
          Kurczę - ja widziałem ,musiałem inną giełdę "oglądać"....
          Elzab, Dębica, KGHM itd
    • Gość: Pio myślałem, że dzisiaj trochę wystrzeli wyżej IP: *.plock.mm.pl 17.01.08, 11:16
      ale już impet wystrzału słabnie - zakładam się o piwo, że dzisiaj
      też będzie czerwony dzień
      • Gość: A1 Re: myślałem, że dzisiaj trochę wystrzeli wyżej IP: *.chello.pl 17.01.08, 13:47
        > ale już impet wystrzału słabnie - zakładam się o piwo, że dzisiaj
        > też będzie czerwony dzień
        zakład o zdarzenie pewne? to załóż się o piwo że
        nie będzie
    • Gość: johny-bravo Doradcom inwestycyjnym już dziękujemy ! IP: 217.98.20.* 17.01.08, 11:20
      Ciekawe, że firmy doradcze i banki zawsze są do przodu, nawet wtedy
      kiedy zbywane jednostki funduszy dla tych co je sprzedają ze stratą
      są tańsze. zeby zyskać mógł ktoś - stracić musi ktoś, napewno nie
      bank czy doradca finansowy. Banki tracą wtedy kiedy udzielaja
      wątpliwych do spłaty kredytów, ale ryzykują pieniądze powierzone. I
      to dzieje się w USA
    • Gość: guru A może Pawlak kupił właśnie akcje ? hehe ! IP: 217.98.20.* 17.01.08, 11:21
      • dzielanski A może Ty właśnie chcesz kupić akcje, chę? 17.01.08, 11:33
        Jedni mają interes w tym, zeby ceny sie odbiły, inni woleliby, żeby
        spadały dalej.
      • mike-great Pawlak właśnie narobił w pory przed górniczkami... 17.01.08, 11:52
        Pawlak właśnie narobił w pory przed górniczkami...
    • Gość: Anarchista Giełda lekko w górę. Pawlak uspokaja inwestorów IP: *.toya.net.pl 17.01.08, 11:22
      Panie wice premierze Pawlak.Niech pan da przykład i kupi dzisiaj
      akcje np. za 20tys zł.

      Po co to pustosłowie.

      Z 460 posłów jedynie kilku ma pośrednio ulokowane niewielkie
      pieniądze na giełdie.
      99% posłów postawiło na nieruchomości i będzie robić wszystko aby
      ich cena nie spadła.
      Zmiana ustaw i wpuszczenie setek tys. immigrantów do Polski
      dla zachowania stabilnych cen nieruchomości jest w awaryjnym planie
      elity rządzącej.

      Co pan na to panie Pawlak?
    • Gość: ikar Dziękuję Panie Premierze. Taki komunikat potrzebny IP: *.bph.pl 17.01.08, 11:39
      szkoda tylko, że dopiero teraz
      • mike-great Giełda zależy od słów wiejskiego frajera ??? 17.01.08, 12:13
        Giełda zależy od słów wiejskiego frajera ???
        To całkiem niebezpieczne.


        Gość portalu: ikar napisał(a):

        > szkoda tylko, że dopiero teraz
        • wikal Re: Giełda zależy od słów wiejskiego frajera ??? 17.01.08, 16:36
          Nie odnoszę się do meritum pytania, bo giełda tak naprawdę zależy od
          grupy tzw. "rekinów" i spekulantów (i to nie tylko polskich).
          Zapragnęli zarobić i stąd pewnie ten krach. Ale w związku z formą
          twojego pytania ja mam swoje pytanie. Jakie jest twoje wykształcenie
          i twoja tak zwana wiedza mądralo? Nie chcę być niegrzeczna, ale
          chyba cieniutko z tymi sprawami. Bo mądry i wyedukowany człowiek nie
          mógłby nie wiedzieć, że ten "wiejski farmer" czyli inżynier Pawlak
          jest jednym z najlepiej wykształconych posłów w naszym parlamencie.
    • Gość: WaLker I co z tego, że w górę? IP: 83.168.106.* 17.01.08, 12:07
      Teraz zabawa na giełdzie, a ścisle w funduszach, nie ma sensu. W 2 miesiące traci się zysk z roku. Ile teraz trzeba czasu na odrobienie strat? Według mnie grubo ponad rok. Szkoda nerwów.
    • Gość: Misia Gdzie ci analitycy byli do tej pory? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 12:32
      Teraz takie mądrale! Myślałby kto! Ja jakoś nie wierzę w to, że takie tuzy jak
      Czarnecki Krauze czy Kulczyk stracili miliony! Raczej przypuszczam, że to oni w
      porozumieniu z innymi rekinami giełdy w odpowienim momencie sprzedając akcje na
      tzw "górce" wywolali spadki, a to co nastąpilo później, to już tylko efekt
      domina. Widać z tego, że nie można inwestować w fundusze inwestycyjne akcji! To
      nie jest w ogóle żadna dlugofalowa inwestycja, to jest gra! A w grze - jak to w
      grze, albo się wygrywa, albo się przegrywa! Tu mali przegrali, zresztą jak
      zwykle! Tylko gdzie są pieniądze? Przecież w przyrodzie nic nie ginie! Na to
      pytanie jakoś nikt nie odpowiada! Ci wszyscy analitycy są na usługach bogatych
      inwestorów - rekinów. A płotkom co najwyżej przemycą jakąś część prawdy - i
      każdy może sobie wróżyć jak z fusów.
      • lidek_syn_ubeka Indeksy gieldowe 17.01.08, 13:39
        na swiecie spadly po ok. 12%od swoich szczytow.W Polsce juz
        30%.Swiat finansow trzezwiej ocenia rzady PO niz jej zaamokowany
        przez GW i TVN prymitywny elektorat.
        • Gość: rozśmieszony Lidek nie rób z siebie durnia... IP: *.infonet.cz 17.01.08, 14:44
      • Gość: masonic Re: Gdzie ci analitycy byli do tej pory? IP: *.bmly.cable.ntl.com 17.01.08, 13:42
        Krauze ? Kulczyk -w globalnej skali to sa takie same male leszczyki
        jak i clala polska GPW.
        Na GPW bardzo znaczacy odsetek inwestorow to zagraniczne fundusze,
        ktore kraza po calym swiecie szukajac tzw emerging markets, tam
        gdzie rocznie wzrost przekracza 5%.Pozyczaja wtedy w jenach od
        Japoncow (stopy procentowe 0.5-1%) i juz na samym tym zarabiaja
        krocie, potem pompuja w to rynki wschodzace i dmuchaja ceny jak
        balon az peknie. Tym razem kolejnosc byla troche inna, najpierw
        nadmuchali za bardzo ceny nieruchomosci a teraz zwiewaja z rynkow,
        sprzedajac kupiony badziew.
        Wiem, ze nie powieniem byc seksista (znam wiele madrych kobiet) ale
        ten Twoj post dowodzi,ze z gielda masz tyle wspolnego co ja z
        napieciem przedmisieczkowym. :-)
    • ob.laden lekko w górę jak odwrócić monitor 17.01.08, 13:38
      cuda cuda się dzieją
    • Gość: b. zwolennicy PO Panie prem. Kaczyński przepraszamy IP: *.chello.pl 17.01.08, 13:43
      byli zwolennicy PO
      • Gość: rozśmieszony Spadaj trollu - przeproś swojego psychiatrę IP: *.infonet.cz 17.01.08, 14:41
    • Gość: rys Giełda lekko w górę. Pawlak uspokaja inwestorów IP: *.146.236.136.ip.airbites.pl 17.01.08, 14:06
      Cały interes w tym, aby giełda spadła jak najniżej! Kupiłem tanio, sprzedałem
      drogo i czekam z niecierpliwością jak zapikuje w dół - wtedy znowu kupię!
    • Gość: toznowuja Naga prawda o spekulantach IP: 217.98.20.* 17.01.08, 14:06
      Przyjrzyjcie się jak działa "spółdzielnia" na przykładzie
      dzisiejszych notowań FONE.
    • Gość: Bartek W czyjej kieszeni znalazły się nasze pieniądze? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 14:08
      Czy to PO-wcy zgarnęli kasę na podwyżki dla lekarzy? Czy grupka rekinów
      giełdowych zgarnęła krociowe zyski? Podejrzewam, że teraz często taki manewr
      będą stosowali. Pompowanie i potem spuszczanie .....
      • bloody_rabbit Jak nie rozumiesz co to jest giełda 17.01.08, 15:06
        to nie inwestuj.
    • lava71 ojej ... 17.01.08, 14:23
      i co teraz będzie. Ludzie uciekają z GWP i kto będzie łożył na wszystkich tych
      analityków giełdowych i finansowych. Co oni zrobią? pewnie sami "zagrają" na
      giełdzie żeby była prowizja na ich pensje. Ale za to sami "fachowy" zostaną i na
      pewno wszyscy się sowicie obłowią bo przecież giełda to źródło kokosów i to w
      krótkim czasie.
    • Gość: Bartek Dno giełdy może być w przedz. 2600 - 2800 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.08, 14:35
      Patrząc na to, ilu ludzi ucieka z giłdy i z funduszy, nie ma nadziei że spadki
      zatzymają się prędko. Niektórzy mówią, że cały rok 2008 ma być taki z tendencją
      do spadków, przerywanych małymi wzrostami
    • Gość: prorok Tusk u władzy a wy wyprzedajecie?????????????????? IP: *.broadband.pl 17.01.08, 14:36
      Dlaczego? Obiecał wam kraj miodem i mlekiem płynący, jak owieczki polecieliście
      do urn oddając na niego głos, a teraz co, panika? Gdzie optymizm który
      towarzyszył wam w momencie wygranej PO? Panowie i panie! Cudotwórca premierem
      więc nie ma się czego obwiać! Gospodarka w "dobrych" rękach! Obiecał nam drugą
      Irlandię. Nie sprzedawajcie tylko kupujcie bo przecież za Tuska czeka was
      świetlana przyszłość!
      • lava71 ... 17.01.08, 14:39
        a poza tym wszyscy w domu zdrowi?
      • Gość: ciekawy A co ma Tusk do stagnacji jankeskiej gospodarki? IP: *.infonet.cz 17.01.08, 14:43
        • niestaly_czytelnik Wszyscy pamiętamy, jak po wygranych przez PiS 17.01.08, 17:07
          wyborach 2005 roku zapieniony Donald wieszczył upadek giełdy, litr
          benzyny po 6 zł., dolar też po 6zł. No i co??????
    • Gość: re Ludzie zostali nabici w butelkę przez reklamy IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.08, 14:43
      funduszy inwestycyjnych i banków i dlatego załamanie giełdy będzie
      potężne i długo się nie podniesie bo ludzie stracili zaufanie do
      tych instytucji
      • lava71 Re: Ludzie zostali nabici w butelkę przez reklamy 17.01.08, 15:01
        Zasada łowienia drobnicy jest prosta. Najpierw się trąbi długo, że jest super,
        że kraj już mlekiem i miodem ocieka, że wszyscy dostają podwyżki .. itd. Ludzie
        słuchają i słuchają i w końcu zaczynają wierzyć. Likwidują lokaty i ładują
        pieniądze w giełdę albo fundusze inwestycyjne no bo przecież wszystkie przynoszą
        po 300% zysku rocznie.
        Następnie Ci co mają zarobić powoli zaczynają się wycofywać a gdy już są
        bezpieczni to wywołują wodospad. Wtedy wystraszona drobnica ucieka tyle, że
        sieci mają drobne oczka i sporo kasy zostaje.
        Jak już GPW sięgnie korzeni wtedy znowu zacznie się nawoływanie do sieci. Tyle,
        że znowu będzie trzeba czasu bo drobnica ma jeszcze świeże rany i za bardzo
        pamięta to jak po ogonach dostała. Ale za rok czy dwa znowu będzie pięknie i
        znowu połów się zacznie.
    • nunez74 Histroria pod tytułem "Rekiny kontra leszcze" 17.01.08, 14:54
      Rekin ma miliard lub więcej, inwestuje na luzie. Kupuje w bessie -
      nie ważne kiedy bo trochę taniej lub trochę drożej nie robi mu
      różnicy. Czeka potem kilka lat aż giełda wstanie z kolan a indeksy
      wzrosną. Do rekina biegają analitycy i pokazują prognozy. Gdy rekin
      zarobi już swoje 10 - 15% nie czeka tylko sprzedaje. Wie że bessa
      znowu nadejdzie - to tylko kwestia czasu. Nie ryzykuje bo zarobił w
      końcu 1oo a może i 200mln - na dostatnie życie przez kilka lat
      wystarczy (przynajmniej do następnego cyklu). A teraz Leszcze.
      Leszcz ma "kapitał" 10tyś, 100tyś, dobra niech mają milion. Myśli
      sobie jestem cwany skoro mam tyle kasy! Ale mogę mieć więcej.
      Indeksy rosną to leszcze inwestują. Leszcz zarobił już swoje 15% i
      może się wycofać ale zżera go chciwość. Kupił by Merca ale bez
      skóry - qrcze a kolega czy szwagier ma full wypas! Leszcze więc
      czekają: jeszcze trochę, jeszcze jeden procencik. Nagle krach i
      leszcze się budzą z ręką w nocniku. W tym czasie rekiny nalewają
      sobie szkocką i zacierają ręce bo zaczyna się nowy cykl. Specjalnie
      w tej bajce pominąłem Fundusze Inwestycyjne, wiecie dlaczego? Bo im
      tak naprawdę wszystko jedno kto zyska a kto straci - one mają swoją
      działkę od wygolonych leszczy. Są jeszcze wyjątki: farciarze,
      prorocy i specjaliści. Jeśli nie jesteś rekinem i nie straciłeś to
      musisz być jednym z nich - Moje gratulacje. To pisał: Prezes Sp.z
      O.O. (za cianki na rekina - za mądry na leszcza)
      • fortruth Re: Histroria pod tytułem "Rekiny kontra leszcze" 17.01.08, 15:09
        jeszcze są hazardziści, Służewiec podupadł a grac trzeba.....
        • nunez74 Re: Histroria pod tytułem "Rekiny kontra leszcze" 17.01.08, 15:11
          O dziękuję, faktycznie tę kategorię przeoczyłem
          • niestaly_czytelnik Są jeszcze asekuranci 17.01.08, 17:14
            Tacy jak ja. Ostatni "strzał" zrobiłem po hossie "Euro2012", czyli w
            dniu 18.04.2007 i następnych. Potem balonik wydał mi się już zbytnio
            cienkościenny.
    • josner Credo pozatkującego inwestora 17.01.08, 14:56
      Credo pozatkującego inwestora:
      k u r w a! k u r w a! k u r w a!
    • Gość: derobson DNO DNO DNO IP: 193.194.132.* 17.01.08, 16:01
      witamy na dnie dnie dnie , o ile je widac juz? buhahahahaha

      biedni maklerzy, nie bedzie premii w 2008 roku , biedbni zaradcy
      funduszy nie bedzie premii w 2008 roku

      chyba ze maluszki sie zbiegna i daca sie wy...tego , teraz jest nowa
      moda, kupujemy pieniążki z ptakiem, ale sokołem, nie kaczką
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka