31.07.11, 16:07
Już bardzo długo obgryzam paznokcie jak się tego oduczyć?
Proszę pomóżcie!!!!!
Obserwuj wątek
    • karolcia909 Re: Paznokcie 31.07.11, 16:14
      Cześć . < 3
      Sama mam z tym problem i nie wiem co zrobić z tym. Teraz staram się je zapuścić, ponieważ chcę mieć ładne paznokcie . W rossmanie czy w aptece można dostać taki preparat, którym smarujesz palce . Ma on okropny smak podobno, bo moja koleżanka z klasy stosowała to i już nie obgryza paznokci. Ja jednak robię sobie test , raczej nie sobie tylko mojej woli i staram się ich nie obgryzać, bo myślę że jak przestanę to będę miała ładne paznokcie .xD tongue_out
    • s_e_l_e_n_a Re: Paznokcie 01.08.11, 12:12
      Tez kiedys obgryzałam, ale skończyłam z tym w 2 albo 3 klasie podstawówki. Po prostu strasznie to wygladało i nie mogłam na to patrzeć i udało mi sie jakos (chociaz nadal nie wiem jak) z tym skończyć.
    • mysterious0 Re: Paznokcie 01.08.11, 13:46
      heh miałam ten sam problem. Po prostu zaczełam malować paznokcie i tak jakoś szkoda mi było ich obgryzać bo wydawały mi się ładne, a jak już mnie ciągło to zdrapywałam tylko sam lakier...i w końcu przestałam obgryzać xDD
      • bells1313 Re: Paznokcie 09.10.11, 22:59
        Hmm. Nigdy nie obgryzałam paznokci, ale sama się nimi zajmuję. Może nie tipsy, ale naturalki. Wiesz polecałabym, albo kupić specjalny preparat, albo nosić rękawiczki, albo malować... Kiedy pomalujesz nie będziesz chciała ich psuć obgryzając.. Zastanów się.
    • cute_princess Re: Paznokcie 10.10.11, 20:07
      [i]Tak więc, według mnie "obgryzania" pazurków jest się oduczyć bardzo ciężko. Sama obgryzałam do niedawna. Aczkolwiek jakoś się zmotywowałam i przestałam. I niestety nie mam teraz ładnych paznokci, nie wyglądają "zdrowo" ale są przynajmniej dłuższe, lepiej wyglądają niż takie ohydnie krótkie. A jak się oduczyć? Hm, trudna sprawa, wydaje mi się, że na pewno po pierwsze musisz mieć [b]silną wolę , bo bez tego Ani rusz. Następna ważna rzecz, to może zakupienie jakiegoś środka w aptece? (gorzkie "specyfiki") ja sama nie próbowałam, ale myślę, że na dobry początek powinno ci pomóc. Ja osobiście "męczyłam" się z tym Problemem bardzo długo. A. i dobrym sposobem jest zakupieniem złotej odżywki do paznokietków Sally Hansen - efekt po 5 dniach (dłuższe paznokcie o kilka mm) POLECAM! No. To chyba na tyle. Rozpisałam się, ale myślę, że to przeczytasz.

Pozdrawiam kociaku! smile
    • mirlaine . 10.10.11, 20:43
      Słyszałam o kilku metodach. Podobno niektórym przynosi rezultaty moczenie paznokci w soli bądź cytrynie, smak odstrasza od obgryzania.
      Obecnie w drogeriach czy aptekach masz wiele odżywek i preparatów różnej maści dla osób obgryzających paznokcie, które są gorzkie i ohydne w smaku przez co zniechęcają do obgryzania.
      Według mnie sporo może też dać ładny manicure, którego nie chcesz zniszczyć i się pilnujesz, ewentualnie sztuczne paznokcie, tj. tipsy.
    • itmustbecherry Re: Paznokcie 10.10.11, 21:41
      Powiedz sobie nie. Tak chociaż raz.... Ale najlepiej znajdz sobie przez jakiś czas duuuuużo zajęć, wychodź ze znajomymi, a paznokcie ładnie pomaluj i nie będziesz miała czasu na obgryzanie, przynajmniej ja tak miałam. Samo przyszło, samo poszło. I jest gut.! ;DD Powodzenia ;*
    • mysiuniaxpp Re: Paznokcie 15.10.11, 20:45
      hm . słyszałam że są takie specjalne środki które nakładasz na paznokcie i one nie pachną tylko okropnie smakują (nie są szkodliwe dla zdrowia ) tylko po prostu jak obgryzasz paznokcie to są dla ciebie bardzo gorzkie i za każdym razem starasz się tego unikać aż z czasem całkiem się odzwyczaisz .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka