Dodaj do ulubionych

Co to za roślina?

07.04.21, 11:27
Roślina w naturze to duża kępa takich łodyg zakończonych zielonymi dorodnymi baldachimami przypominającymi kształtem i wielkością kwiaty hortensji. Kilkanaście rosło obok siebie. Paryż, kwiecień dwa lata temu. Odłamałam rozgałęzienia, przywiązałam do Polski, posadziłam w doniczce i po dwóch latach wyglądają tak, jak na zdjęciu. Po raz pierwszy zakwitły. Nie mają rozgałęzień i raczej dość rachityczne. Zastanawiam się co to za roślina i czy można ją wysadzić do ogrodu. Czy, na przykład w otulinie, przetrzyma zimę?

Może mi pomożecie? Z góry dziękuję :-)

Obserwuj wątek
        • horpyna4 Re: Co to za roślina? 09.04.21, 18:22
          Sprawdź, czy to rzeczywiście jest wilczomlecz migdałolistny. Jeżeli tak, to on potrzebuje gleby wapiennej: na takim podłożu występuje w naturze, rośnie dziko w południowej Polsce. Czyli w gruncie nie należy go okrywać, tylko podsypać wapna. Teraz wygląda rachitycznie prawdopodobnie przez jego niedobór i zbyt wysoką temperaturę.
      • horpyna4 Re: Co to za roślina? 13.04.21, 12:05
        Rzeczywiście, wzrostem też bardziej pasuje. Ten gatunek niestety nie jest byliną, tylko rośliną dwuletnią. Poza tym znosi przymrozki tylko do -5 stopni, więc w gruncie trzeba go opatulać, albo zimować w chłodnym pomieszczeniu.

• kos1-kos2 Re: Co to za roślina? 15.04.21, 18:19
      Czytam o tych wszystkich i... wydaje mi się, że ten "mój" to raczej wilczomlecz lancetowaty - przynajmniej takie ma liście. Tylko wysokość się nie zgadza. Choć może świetne warunki bytowania pozwoliły mu nadmiernie wyrosnąć? Roślina na trawniku była raczej cała zielona, kwiatostany może lekko żółto-zielone. U dołu gałęzie lekko czerwone. W każdym razie wyglądała pięknie :-) Spróbuj e przesadzić w maju do ogrodu. I osłonię na zimę. Zobaczymy. Jeśli się uda - umieszczę kiedyś tu jej zdjęcia.
      Bardzo wszystkich dziękuję ! Macie ogromną wiedzę! To wspaniałe!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka