Dodaj do ulubionych

kompostownik

20.11.05, 00:13
Czy i ew. czym na zimę przykryć kompost (np. grubą warstwą liści, folią,
agrowłókniną) ?
Obserwuj wątek
    • joasia72 Re: kompostownik 20.11.05, 00:29
      Chyba najlepiej matą słomianą.

      pozdrawiam
      Joanna
    • przemoaj5 Re: kompostownik 21.11.05, 09:18
      Witaj,
      Możesz zastosować liście, gdyż one na wiosnę sie rozłożą.
      Stosowanie agrowłókniny nie ma sensu. Folia to zły pomysł.
      Możesz posypać komposy korą, która będzie naturalnym składnikiem kompostu,
      podobnie jak i liście.
      Pozdrawiam.
      Przemo
      • joasia72 Re: kompostownik 21.11.05, 15:12
        Jeśli masz kompost w pryzmie kompostowej to faktycznie dobre mogą być liście ale nie zarażone jakąś chorobą i czymś obciążone by je nie wywiało np. gałązkami świerkowymi.
        Jeżeli kompost jest w kompostowniku, jak napisałaś w tytule, to widziałam przykryte np. starym dywanem, wykładziną, jakimiś derkami ale najbardziej praktyczne są chyba maty słomiane, bo po zimie też wrzucasz je do kompostownika rozdrobione i wymieszane a zgniły dywan (a fuj:) musiałabyć wyrzucać do śmietnika.

        Może inni jeszcze coś zaproponują.
        pozdrawiam
        Joanna
    • enlilu Re: kompostownik 24.11.05, 19:57
      psuja5 napisał:
      >
      > Czy i ew. czym na zimę przykryć kompost (np. grubą warstwą liści, folią,
      > agrowłókniną) ?
      >
      Gotowy, przesiany kompost przykryłem na zimę czarną folię, żeby opady
      atmosferyczne nie wypłukiwały składników pokarmowych. Natomiast kompostownik
      można przykryć na zimę warstwą ziemi.
      Enlilu
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka