psuja5 20.11.05, 00:13 Czy i ew. czym na zimę przykryć kompost (np. grubą warstwą liści, folią, agrowłókniną) ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joasia72 Re: kompostownik 20.11.05, 00:29 Chyba najlepiej matą słomianą. pozdrawiam Joanna Odpowiedz Link Zgłoś
przemoaj5 Re: kompostownik 21.11.05, 09:18 Witaj, Możesz zastosować liście, gdyż one na wiosnę sie rozłożą. Stosowanie agrowłókniny nie ma sensu. Folia to zły pomysł. Możesz posypać komposy korą, która będzie naturalnym składnikiem kompostu, podobnie jak i liście. Pozdrawiam. Przemo Odpowiedz Link Zgłoś
joasia72 Re: kompostownik 21.11.05, 15:12 Jeśli masz kompost w pryzmie kompostowej to faktycznie dobre mogą być liście ale nie zarażone jakąś chorobą i czymś obciążone by je nie wywiało np. gałązkami świerkowymi. Jeżeli kompost jest w kompostowniku, jak napisałaś w tytule, to widziałam przykryte np. starym dywanem, wykładziną, jakimiś derkami ale najbardziej praktyczne są chyba maty słomiane, bo po zimie też wrzucasz je do kompostownika rozdrobione i wymieszane a zgniły dywan (a fuj:) musiałabyć wyrzucać do śmietnika. Może inni jeszcze coś zaproponują. pozdrawiam Joanna Odpowiedz Link Zgłoś
enlilu Re: kompostownik 24.11.05, 19:57 psuja5 napisał: > > Czy i ew. czym na zimę przykryć kompost (np. grubą warstwą liści, folią, > agrowłókniną) ? > Gotowy, przesiany kompost przykryłem na zimę czarną folię, żeby opady atmosferyczne nie wypłukiwały składników pokarmowych. Natomiast kompostownik można przykryć na zimę warstwą ziemi. Enlilu Odpowiedz Link Zgłoś