Dodaj do ulubionych

Corel lub Photoshop

02.03.09, 20:45
Mam takie pytanie. Wie ktoś jak zrobić takie obramowanie (ta czerwona ramka):
img99.imageshack.us/my.php?image=35543567.jpg
I może jakoś to mi przybliżyć? Chcę wokół zdjęcia zrobić taką obwódkę.
Obserwuj wątek
    • hrabia.mileyski Re: Corel lub Photoshop 02.03.09, 23:42
      Photoshop.
      Można to uczynić na dwa sposoby tak, by niczego ze zdjęcia nie obcinać. Różnia
      sie one od siebie jeszcze tym, że w jednym wypadku nie zmieniamy wielkości
      obrazka, ale pomniejszamy zdjęcie, by weszła ramka, w drugim powiekszamy obrazek
      o szerokość ramki, ale nie ruszamy wielkości zdjęcia. To chyba do tej pory jasne.
      W pierwszym przypadku manipulujemy narzędziem zaznaczania, w drugim kadrowania,
      czyli Crop.
      Jesli nie będziesz tego drukował do wymiarów, jaki jest wymagany np. dla
      papierowego albumu, to może poznaj metodę drugą, która nazywam metodą Crop.
      Wciśnij F, by wejść w tryb pełnoekranowy (za chwilę zrozumiesz dlaczego)
      W menu Window wybierz Info.
      Wybierz narzędzie Crop (klawisz C)i przeciągnij nad obrazkiem, poczynając od
      jednego rogu, kończąc na przeciwległym tak, by w obwiedni znalazł się cały obrazek.
      Teraz się skup:
      Wciśnij Alt, uchwyć kwadracik na środku obwiedni na górnej krawędzi obrazka, na
      palecie Info zerknij na wielkość pod literką H. To jest wysokość obrazka.
      Przeciągaj myszą w górę, dodając obok H wartość, którą wybrałeś na szerokość
      ramki x2 (gdyż przez wciskany Alt dodajesz jednocześnie górę i dół - zobacz).
      Przejdź (nie puszczając Alt) do odpowiedniego punktu na bocznej krawędzi
      obwiedni i przesuń mysz o tę samą wartość (patrz w Info na W), jak przy H.
      Enter.
      Teraz wciśnij Ctrl i kliknij w miniaturkę w palecie Layer (Warstwy). Zaznaczyłes
      obrazek (bez przezroczystości wokół).
      Kliknij Ctrl+Shift+I (jak Irena) - zaznaczyłeś odwrotność, czyli tylko to, co
      wokół zdjęcia jest przezroczyste.
      Kliknij w Set Foreground Color, czyli w górne okienko narzędzia koloru, które
      znajduje się na dole palety z narzędziami. W oknie wybierz kolor (np. czerwony).
      Kliknij Alt+ Backspace. Pokryłeś kolorem zaznaczenie.
      Masz już czerwoną ramkę, ale aby nad nią całkowicie panować w oderwaniu od
      zdjęcia, kliknij Ctrl+J.
      Skopiowałeś ramkę na osobną warstwę. Teraz możesz ją edytować - zmieniać kolory,
      dodawać style, gradienty, dodatkowe ramki (obrysy), patterny itp.
      Jesli chcesz mieć zapisane w jpg, kliknij prawym w miniaturkę na palecie Layers
      i wybierz Flatten Image, czyli spłaszcz obrazek.
      To wszystko.

Jeszcze jedno: jeśli chcesz mieć tę samą ramkę do wszystkich zdjęć i nie narobić
      się, powtwrzając w kółko te same czynności, nie spłaszczaj obrazka, tylko go
      zapisz w formacie, który zachowuje warstwy - psd, lub tiff.
      Kliknij w miniaturkę zdjęcia (nie ramki) i klkaj w kosz (delete). Wciśnij f tyle
      razy, by powrócić z trybu pełnoekranowego do zwykłego. Otwórz następne zdjęcie.
      Uchwyć jego miniaturkę i przeciągnij na obrazek z ramką.
      Klikaj Ctrl+T, by za pomocą punktów obwiedni (trzymaj Shift!) i przeciągając
      obrazek dopasować go do ramki.
      Jeśli przez przypadek warstwa ta jest powyżej ramki (zobacz na palecie Layers),
      wciskaj Ctrl+[, by sprowadzić ją w dół.
      Miłej zabawy.
      • roman_kierowca_tira Re: Corel lub Photoshop 04.03.09, 09:39
        Hrabia.Mileyski

Hm, dzięki wielki za odzew. Słusznie napisałeś "Miłej zabawy" bo to naprawdę
        wciąga;-) Twoje informacje były bardzo pomocne. Jeszcze raz dzięki.
        Aha, jakbyś mógł mi jeszcze ewentualnie polecić jakiś dobry, darmowy host, do
        którego mógłbym dolepić wykupioną domenę.
        Pozdrawiam.
        Romek
        • hrabia.mileyski Re: Corel lub Photoshop 04.03.09, 22:31
          > Aha, jakbyś mógł mi jeszcze ewentualnie polecić jakiś dobry, darmowy host,

Tutaj chyba nie bardzo mogę pomóc, za to możesz być niemal pewny, że jeśli
          będzie potrzebna pomoc w grafice, to pomogę.
          Cieszę się, że jesteś zadowolony z moich porad. I zwyczajowo życzę wielu miłych
          przygód z Photoshopem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka