palacz67 20.01.17, 13:20 www.tarnobrzeg.info/index.php?module=Artykuly&func=display&sid=4513 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 20.01.17, 23:06 Wyszukałem taką paczkę przypadającą na jedną osobę. Ze strony mopru w Tbg. Cukier 1 szt. 1 kg Ryż 1 szt. 1 kg Makaron 1 szt. 0,50 kg Groszek 1 szt. 0,40 kg Fasola Biała Kons. 1 szt. 0,40 kg Koncentrat pomidor. 1 szt. 0,16 kg Gulasz z warzywami 1 szt. 0,85 kg Powidła śliwkowe 1 szt. 0,30 kg Łącznie: 4,61kg Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Paczka PiS 20.01.17, 23:24 Ciekawe, czy to nie jest przypadkiem "paczka" PiS, a jeśli nie, to jaką paczkę zaproponuje PiS? ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
palacz67 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 07:51 Witam, dzieki za informację, są też inne produkty, pozdrawiam. www.bankzywnosci.tbg.net.pl/pliki/Bank_Zywnosci_informacja_produkty_styczen_2017.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 20:34 Ale to jest na całe półrocze na jednego człowieka i to w 2016 r. Ja podałem jaką paczkę dostaje jedna osoba w TBG w styczniu. Rodzina ma 3 osoby to dostają 3 razy tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Trzy razy tyle... 21.01.17, 20:43 "Fasolę Białą Kons. 1 szt. 0,40 kg" też? Odpowiedz Link Zgłoś
genia50 Re: Trzy razy tyle... 21.01.17, 20:46 Mam taką ,oraz czerwoną i zielony groszek na dodatek,ale nie z darów.Trzymam ,bo raz na jakiś czas się przydaje. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Fasola Biała Kons. 21.01.17, 20:39 Najbardziej cieszy ta "Fasola Biała Kons. 1 szt. 0,40 kg". ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 20:51 Coraz biedniejsze te dary. Wiadomo jak głód top wszystko się przyda i nie trzeba kupować. Ale kiedyś ludzie zwozili te dary autami. Po 15 mlek miesięcznie na osobę. Po kilo żółtego sera itd. Teraz coraz słabiej. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 21:10 Jakby tymi darami tylko się odżywiać. To przez miesiąc by schudł jak w obozie. A w kwartał? Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 20:53 Żółtego sera to po 2-3 kilo na osobę chyba było. Do tego mięso, chleby i dużo więcej a teraz biedniusio. Odpowiedz Link Zgłoś
palacz67 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 20:56 Dzieci nie powinny jeśc takich rzeczy z puszek a często ta pomoc trafia do rodzin z małymi dziećmi. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 21:03 No tak ale z drugiej strony jaką inną paczkę zrobić za 5 euro? Żeby to na coś starczyło? Odpowiedz Link Zgłoś
palacz67 Re: Pomoc żywnościowa 21.01.17, 21:23 Owocowo- warzywną w okresie letnim i jesiennym: kalafior- 1 zl kapusta- 1 zł marchew - worek 5- 7 zł pomidory- ładne po 1 zł , czyli powiedzmy 3 kg jabłka- można kupić po 1 zl za kg śliwki- po 1-2 złote Mam w domu robione powidła śliwkowe, dżem jabłkowy, wiśniowy, koncentraty pomidorowe, kalafior mrożony. Można by zrobić raz na jakiś czas takie paczki dla biednych rodzin. Kupić po worku czy skrzynce, rozdzielić. Dzieci by chetniej zjadły surówkę z jabłuszka i marchwi a nie fasolę z puszki, czy groszek. Na 8 produktów co najmniej 6 zawiera pewnie konserwanty, preferuję zdrową żywność, nie brakuje jej w naszej okolicy. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 20+ 21.01.17, 21:47 Ja to bym dał do garści te 5 euro i byłoby 20+! ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
genia50 Re: 20+ 21.01.17, 21:54 Rodzic mógłby kupić wódkę,a to nie byłaby pomoc... Odpowiedz Link Zgłoś
palacz67 Re: 20+ 21.01.17, 21:58 Może lepsze byłyły tak zwane talony do zrealizowania w sklepach spożywczych. Oczywiście bez możliwości zakupu np. alkoholu czy papierosów. Bez takich rzeczy można się obejść. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Wszystko jest względne... 21.01.17, 22:04 Pomoc to pojęcie z gatunku tych względnych... ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 09.02.17, 14:57 Ja nikomu nie pomagam. Nie daje na żadne zbiórki nic. Jak byłem przez kilka lat biedny jak mysz kościelna, że nie miałem nawet 2 zł w kieszeni i paliłem pety z ulicy to mi nikt nie pomagał. Ewentualnie pomagam tylko alkoholikom, dam złotówkę czy dwie do wina. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Alleluja i... do przodu! 09.02.17, 20:37 I tak trzymaj - żadnej litości, alleluja i... do przodu! :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Psychopatia? 09.02.17, 21:14 To znaczy, że wszyscy są jeszcze większymi psychopatami niż ja. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 16 cech 09.02.17, 21:44 "Psychopatia to specyficzny rodzaj zaburzenia osobowości charakteryzujący się trzema szeroko rozumianymi wymiarami: aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji emocji oraz mocno zaznaczoną impulsywnością zachowania. (...) 16 cech opisujących osobę, u której stwierdza się psychopatyczne zaburzenie osobowości: - nieumiejętność korzystania z uprzednich doświadczeń, - konsekwentne powtarzanie zachowania nawet wtedy, gdy jest się za nie karanym, - nieumiejętność tworzenia planów życiowych, - rzadkie odczuwanie lęku, na ogół brak poczucia winy, - nie można na takiej osobie polegać, - nieadekwatność motywacji zachowań prowadząca do antyspołecznych przejawów, - nieprzestrzeganie zasad dyscypliny, - nieumiejętność wyzbycia się dążenia do doraźnych przyjemności, - ubóstwo uczuciowe kontaktów emocjonalnych z innymi, - życie seksualne ubogie, powierzchowne i o małej integracji uczuciowej z partnerem, - nieumiejętność wchodzenia w interakcje społeczne, - impulsywność w reakcjach na różne sytuacje, nie branie pod uwagę konsekwencji swojego postępowania mimo znajomości zasad właściwego zachowania, - umiejętność robienia dobrego wrażenia na otoczeniu, wzbudzania do siebie zaufania innych i manipulowania nimi, - nawet mała ilość alkoholu może wzbudzić impulsywną reakcję, nadmierną fantazję i nieodpowiedzialność, - brak wyrzutów sumienia, - rzadkie dokonywanie samobójstw." psychiatria.mp.pl/zaburzenia_osobowosci/71276,psychopatia Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: 16 cech 09.02.17, 21:47 Twoi kumple z więzienia też głosują jak Ty na lewice. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Ze zrozumieniem... 09.02.17, 22:15 Trzeba czytać ze zrozumieniem... ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Psychopatia? 09.02.17, 21:27 Ty wisłocki jesteś psychopata masz mentalność i sposób bycia jak adwokat na rozprawie. Coś jak Balcerowicz. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Psychopatia? 09.02.17, 21:37 Właśnie Ci na których głosujesz tak rozkradli Polskę na kilkaset miliardów i trzeba żebrać na aparaturę medyczną. Tak działa psychopatia, jakby ich nie powstrzymano zrobiliby z Polski drugą Somalię. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Psychopatia? 09.02.17, 21:40 Jeszcze żeby móc potem mieszkać w świecie i żeby ich przyjmowano jak tu zostaną zgliszcza chcieli dać Żydom 64 miliardy dolarów. Rozkradli , wyjałowiliby Polskę, że zostałaby pustynia. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Psychopatia? 09.02.17, 21:43 Ale , że mają lewacki światpogląd to już nie mogą przecież być psychopatami. Gdzież to. Duża część ludzi jest tak głupia, że szkoda gadać. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Psychopatia? 09.02.17, 21:44 Właśnie mają lewacki bo za lewactwa za kradzież roweru i 20 miliardów dostaje się zawiasy. Każdy złodziej, bandyta ma lewacki. W wiezięniach lewactwo dostaje 90% głosów. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Warto wiedzieć 09.02.17, 21:46 "Psychopatia to specyficzny rodzaj zaburzenia osobowości charakteryzujący się trzema szeroko rozumianymi wymiarami: aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji emocji oraz mocno zaznaczoną impulsywnością zachowania. (...) 16 cech opisujących osobę, u której stwierdza się psychopatyczne zaburzenie osobowości: - nieumiejętność korzystania z uprzednich doświadczeń, - konsekwentne powtarzanie zachowania nawet wtedy, gdy jest się za nie karanym, - nieumiejętność tworzenia planów życiowych, - rzadkie odczuwanie lęku, na ogół brak poczucia winy, - nie można na takiej osobie polegać, - nieadekwatność motywacji zachowań prowadząca do antyspołecznych przejawów, - nieprzestrzeganie zasad dyscypliny, - nieumiejętność wyzbycia się dążenia do doraźnych przyjemności, - ubóstwo uczuciowe kontaktów emocjonalnych z innymi, - życie seksualne ubogie, powierzchowne i o małej integracji uczuciowej z partnerem, - nieumiejętność wchodzenia w interakcje społeczne, - impulsywność w reakcjach na różne sytuacje, nie branie pod uwagę konsekwencji swojego postępowania mimo znajomości zasad właściwego zachowania, - umiejętność robienia dobrego wrażenia na otoczeniu, wzbudzania do siebie zaufania innych i manipulowania nimi, - nawet mała ilość alkoholu może wzbudzić impulsywną reakcję, nadmierną fantazję i nieodpowiedzialność, - brak wyrzutów sumienia, - rzadkie dokonywanie samobójstw." psychiatria.mp.pl/zaburzenia_osobowosci/71276,psychopatia Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Warto wiedzieć 09.02.17, 21:50 Lewicowi politycy wypisz, wymaluj. Robią dobre wrażenie, że oni niby tacy dobrzy bo WOSP wspierają, te grosze w skali globalnej a ukradną kilkaset miliardów. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Warto wiedzieć 09.02.17, 21:54 bulu oddawaj 6 miliardów. Nie obchodzi mnie, że się pokażesz z serduszkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Warto wiedzieć 09.02.17, 21:56 To tak jakby mi ktoś ukradł wypłatę. Umierałbym z głodu, ktoś pod kościołem z litości wyżebrałby dla mnie 5 zł. A złodziej by klepał go po ramieniu i jeszcze uchodził za takiego co pomagał uzbierać. Tak to wygląda. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Warto wiedzieć 09.02.17, 21:58 Drugi chciałby odebrać złodziejowi moje pieniądze i ukarać złodzieja, i uchodził za złego. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Warto wiedzieć 09.02.17, 22:09 Widzisz czasem można wrzucać na WOŚP i popierać psychopatów będąc pożytecznym idiotą. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Warto wiedzieć 09.02.17, 22:11 I tak jest ze wszystkim. Lewactwo jest totalnie głupie. Popierają psychopatów i jeszcze myślą, że robią dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 10.02.17, 13:31 Poza tym nie wiem z czego miałbym pomagać. Jak pracuję na 2/3 etatu i zarabiam tysiąc złotych. Dla mnie starcza bo jestem przyzwyczajony do biedy ale ogólnie to są grosze. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 To widać... 10.02.17, 22:53 Chyba słabo dbałeś o wykształcenie... To zresztą widać... :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: To widać... 10.02.17, 22:57 Mam 2 klasy podstawówki. Starczy mi. I tak jestem najmądrzejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Tak trzymać! 10.02.17, 23:18 Nie ma nic lepszego niż dobre samopoczucie! ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 09.02.17, 18:01 Za korupcję powinna być kara śmierci. Przechodzi to moje i ludzkie wyobrażenie, że ktoś zarabia kilkanaście tysięcy i jeszcze kradnie. Sam mogę ścinać takim mentom łby. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 09.02.17, 18:06 Korupcje należy tępić jak w Chinach. Z korupcji jest bieda i dziadostwo w państwie. Ukraina po rozpadzie ZSRR miała nawet wyższe PKB na głowę niż Polska. Teraz ma kilka razy mniejsze. Nie spowodowało tego nic oprócz tego, że korupcja tam jest kilka razy wyższa niż w Polsce. Korupcja w państwie powoduje nędzę i dziadostwo. I należy ja tępić z karą śmierci włącznie. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Pomoc żywnościowa 09.02.17, 20:13 To ścinanie łbów to w sensie wyrzucenia z posady, zabronienia piastowania stanowisk, surowe kary karne. Choć w Chinach za dużą korupcję jest i kara śmierci i to też trzeba rozważyć. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Korupcja polityczna 09.02.17, 20:44 Może i masz rację, ale nie rozumiem, dlaczego niejaki M. Kamiński, szef CBA zresztą, został ułaskawiony i to przed uprawomocnieniem się wyroku 3 lat więzienia... To mi wygląda na korupcję, polityczną, niestety... :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 20:56 Sprawa dyskusyjna. I miałem na myśli korupcję finansową. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 20:57 A to była zemsta PO, że Kamiński im utrudniał ,,interesy". Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 20:59 ,,Zbigniew Ziobro staje w obronie szefa CBA. - Sprawa postawienia zarzutów dla Mariusza Kamińskiego to kwestia polityczna - powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Porównał też te mechanizmy do mechanizmów mafijnych we Włoszech." wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ziobro-zarzuty-dla-Kaminskiego-to-odwet-i-zemsta,wid,11566408,wiadomosc.html?ticaid=11898d&_ticrsn=3 Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 No właśnie... 09.02.17, 21:03 No właśnie - korupcja polityczna... :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 21:06 To było mistrzowskie zagranie mafii politycznej, WSI itd. Chcieli skazać Kamińskiego bo był szefem CBA i im wiele utrudniał. Ale żeby pożyteczni idioci się nie pluli skazali go za nielegalną próbę wręczenia łapówki kontrolowanej Lepperowi, którego sami powiesili bo za dużo gadał w sejmie. Ale pożyteczni idioci nie potrafią myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 21:09 www.youtube.com/watch?v=zOjIzee4Rzg To to wystąpienie w sejmie. Za kilka dni go powiesili. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 21:10 Mówi o strasznych machlojach na wiele miliardów. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 21:13 O łapówkach mówi wręczanych posłom przez S. Podaje daty, kwoty. Borowski go ucisza żeby nie gadał. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 21:17 Po prostu mafia rządziła gorsza niż sycylijska i tyle w tym temacie. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 21:21 Tu masz wisłocki psychopatów, których popierasz i na nich głosujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
7sprawiedliwosc7 Re: Korupcja polityczna 09.02.17, 21:22 Idealni psychopaci z filmu mafijnego. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Na raty 09.02.17, 21:32 Czasem odnoszę wrażenie, że Ty nie tylko piszesz, ale i myślisz... na raty! ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Nie pierwszy i... nie ostatni 09.02.17, 21:14 Myślę, że nie jego pierwszego i... nie ostatniego! ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Łaska pańska... 09.02.17, 21:11 A Duda ułaskawił kogoś, kto nawet nie był skazany prawomocnym wyrokiem! :-)) "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem." ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Niejedno ma imię... 09.02.17, 21:01 No tak, korupcja niejedno ma imię... ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Szkoda, że mie ma kary śmierci... 10.02.17, 23:16 Kiedyś, w dość podobnym nawet państwie, w sprawie tzw. afery mięsnej, orzeczono karę śmierci... Szkoda, że nie ma kary śmierci... :-(( Odpowiedz Link Zgłoś