Dodaj do ulubionych

Jeszcze lepiej?

20.06.20, 23:46
"Życzyłbym sobie, żebyśmy mogli dalej zmieniać Polskę, zmieniać ją tak, jak zmienialiśmy ją do tej pory i jeszcze lepiej – mówił szef rządu. Zaznaczył jednocześnie, że „na pewno się potykaliśmy, ale chcemy nasze błędy naprawiać i chcemy pokazywać, co dobrego udało się zrobić”.
To może jeszcze coś więcej o tych potknięciach? ;-)

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/222501,premier-o-mobilizacji.html
Obserwuj wątek
  • e-zybi Re: Jeszcze lepiej? 21.06.20, 17:36
   "„na pewno się potykaliśmy, ale chcemy nasze błędy naprawiać..."
   "Minister rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz, wraz z hierarchami kościelnymi przemawiała z ambony podczas mszy świętej na Jasnej Górze. To nie spodobało się internautom i politykom opozycji."
   Myślę, że ambona nie jest dobrym miejscem do agitacji wyborczej :-(

   wiadomosci.wp.pl/ogolnopolska-pielgrzymka-przedsiebiorcow-na-jasnej-gorze-wicepremier-jadwiga-emilewicz-przemawia-z-ambony-6523842971080321a
   • genia50 Re: Jeszcze lepiej? 21.06.20, 23:07
    Rząd i Kościół współpracują bardzo ściśle przy wyborach, bo ta współpraca jak do tej pory się im opłaca i opłaci jeszcze bardziej (trudno sobie wyobrazić to jeszcze bardziej , ale) po zwycięstwie .
  • e-zybi Re: Jeszcze lepiej? 21.06.20, 18:03
   "Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
   4 godz. · Grono odbiorców: Publiczne
   PIS WPROWADZA PO KRYJOMU DRAKOŃSKIE KARY MIN. ZA ABORCJĘ I ZNIEWAŻANIE PREZYDENTA!
   Wczoraj w nocy pozorem wprowadzania kolejnej tarczy antykryzysowej 4.0 szowinistyczni nacjonaliści i fundamentaliści religijni z PiS wprowadzili po kryjomu potężne zmiany w kodeksie karnym.
   Kary bezwzględnego więzienia bez możliwości ich łagodzenia będą teraz groziły za dokonanie aborcji, znieważenie prezydenta lub za nieumyślny błąd medyczny popełniony przez pielęgniarkę lub lekarza.
   Ścigani będą też uczniowie którzy przeszkadzają w e-lekcjach, za to przestępstwo będzie groziła kara od 1000 zł do kary pozbawienia wolności.
   PiS przywraca też znaną z czasów komunistycznych karę tzw. kradzieży zuchwałej. Dzięki temu przepisowi upolityczniona prokuratura za drobne kradzieże np. pożywienia będzie mogła umieścić człowieka na 16 lat w więzieniu.
   Naukowcy i profesorowie prawa są oburzeni tym co wyprawia PiS - "Tarcza 4.0 przewiduje radykalną przebudowę prawa karnego bez żadnego związku z COVID-19” - napisali w opinii o ustawie karniści z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego.
   Nowe rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia liczby osób odbywających karę w więzieniach” - napisali w opinii o ustawie prawnicy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
   Przestępstw zagrożonych karą do ośmiu lat więzienia jest w kodeksie karnym mnóstwo. “Zmiana radykalnie wpłynie na wymiar kary” - oceniają krakowscy karniści. Sądy mogą częściej wysyłać do więzienia np. za nieumyślne spowodowanie śmierci na skutek błędu medycznego, za aborcję czy przestępstwa narkotykowe.
   “Konsekwencją będzie zwiększenie represyjności prawa karnego. Autorzy projektu w żaden sposób nie wykazali potrzeby wprowadzenia tej zmiany” - napisał w opinii o ustawie RPO.
   Z naszych informacji wynika, że za wprowadzeniem tych absurdalnych zmian prawnych stoi Zbigniew Ziobro, który w ten sposób chce umocnić swoją władze i możliwość oskarżania i zamykania w więzieniach przeciwników politycznych.
   Mówiąc wprost funkcjonariusze PiS przygotowują grunt pod masowe represje w ewentualnej wygranej w wyborach prezydenckich. "
   ______
   Zachęcamy Państwa do wsparcia działań prawnych Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Od lat stajemy w obronie mniejszości, ludzi dyskryminowanych i poniżanych. Patrzymy na ręce władzy i kościołowi.
   Doprowadzamy do skazywania rasistów, faszystów, homofobów.
   PayPal i karta płatnicza: www.omzrik.pl/wesprzyj-nas
   Dane do przelewu:
   nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540
   Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
   ul. Jana Ostroroga 24A
   01-163 Warszawa
   tytuł : "darowizna na działalność statutową"
   IBAN : PL19249000050000452084358540
   SWIFT: ALBPPLPW

   -----------------
   Tylnymi drzwiami można wprowadzić wszystko, to się po prostu nie mieści w głowie. :-(

   • a.sdf.gh.kl Re: Jeszcze lepiej? 21.06.20, 21:44
    "Doprowadzamy do skazywania rasistów, faszystów, homofobów."
    Dzisiejsze wiadomości z 19.30 w temacie Francji i Niemiec są dla was. Tam mieszkają sami rasiści (policjanci też rasości), bo maja już dość kolorowych przybyszów :-(
    Stanisław Michałkiewicz:
    "- próba obrony własnej tożsamości kulturowej to >ksenofobia<
    - próba obrony własnej tożsamości narodowej to >rasizm<
    - próba krytyki środowisk które rewolucję komunistyczną promują to >mowa nienawiści<"

    • wislocki12 Re: Jeszcze lepiej? 21.06.20, 22:29
     „Umniejszanie – czy wręcz negowanie – krzywdy, jakiej Pani doznała, przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, których doświadczyła Pani jako dwunastoletnie dziecko (...) urąga elementarnym zasadom sprawiedliwości” – pisze w liście otwartym do pani Katarzyny syn publicysty Radia Maryja. I dodaje: „Chciałbym przekazać, że odcinam się całkowicie od słów, które na Pani temat padły z ust Stanisława Michalkiewicza – mojego ojca”.

     www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/syn-stanislawa-michalkiewicza-przeprasza-za-ojca-chodzi-o-porownanie-ofiary-ksiedza/z46nd17
    • wislocki12 Re: Jeszcze lepiej? 21.06.20, 22:35
     "Apeluję do ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę – powiedział były szef MON Antoni Macierewicz."

     dorzeczy.pl/kraj/100300/macierewicz-apeluje-do-brauna-i-michalkiewicza.html
     • genia50 Re: Jeszcze lepiej? 21.06.20, 23:11
      Antoni Macierewicz swego czasu nie był w dobrych stosunkach z A.Dudą, ale teraz jak sobie pomyślał, że przez inną władzę będzie być może odpowiadał za straconą kasę m.in. w podkomisji, to zaczyna się chyba bać i działa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka