Gość: ciekawy IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 22.11.07, 12:52 Co sądzicie o tej postaci? autora "Pamiętników Włościanina". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ginewra22 Re: Jan Słomka 22.11.07, 19:45 Jak dla mnie jest to postac ze wszech miar pozytywna. Szkoda ze jego pamietniki tak ciezko zdobyc, bo moglyby byc swoistym przewodnikiem dla wielu ludzi(zwlaszcza dla "Bossów" naszego Tarnobrzega). PS Fajny watek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 22.11.07, 19:59 a moja rodzina od jego korzeni pochodzi tych co za Wisłę emigrowali, ale to 7 woda po kisielu choć sentyment pozostaje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re: Jan Słomka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.07, 20:40 daj jakiegoś maila to ci te pamiętniki w calosci w partiach zeskanuję i wyślę - fajna rzecz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek71 Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 22.11.07, 20:54 www.linux.net.pl/~wkotwica/slomka/slomka.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 22.11.07, 21:07 Dla mnie "Pamiętniki Włościanina " niewątpliwie są dobrą częścią historii miasta Tarnobrzega ale sama postać Jana Słomki budzi we mnie kontrowersje,mianowicie jako wójt brał czynny udział w siłowym wcieleniu mieszkańców miasta do wojsk zaborcy nie na darmo dostawał odznaczenia od władz Austryjackich a sam fakt że po Odzyskaniu Niepodległości został zrzucony z funkcji Wójta przez rodaków to chyba coś mówi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maroone Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 22.11.07, 23:38 Przeczytaj dokładnie pamiętniki a dowiesz się jak naprawdę było. Do wojska oddawano kogo popadło, przeważnie pijaków znalezionych w rowie i aresztowanych na tę okoliczność, często pochodzących zza Wisły. Sztuka była sztuka. Funkcję wójta odebrało mu nie niepodległe Państwo Polskie, ale komunistyczna ruchawka z Dąbalem na czele. To ci, którzy sami planowali szybko zrzec się niepodległości na rzecz nadchodzącego ze wschodu Związku Rad. Coś mówi bardziej inny fakt, że wójtem mianowano parę lat później, już w wolnej Polsce syna Słomki, właśnie przez szacunek dla dokonań ojca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 23.11.07, 13:24 Przestań pisać o pijakach których znaleziono w rowie że wcielano do wojska jak by tak było to musieli by połowę pijaczków z Ratusza w cielić a jak wiadomo w śród nich byli przedstawiciele Władz i Temidy Tarnobrzeskiej.Zapomniałeś napisać za co Słomka dostawał odznaczenia od władz zaborczych ze tak póżniej publicznie się ich zrzekał.A jeżeli dalej uważasz że Jan Słomka to taka pozytywna postać to wyjdz poza "Pamiętniki Włościanina" i popytaj starszego pokolenia lub ich rodzin mieszkających od pokoleń w Tarnobrzegu jak było naprawdę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUBA Re: Jan Słomka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.07, 22:48 Chłop sraka, gó.. nie nazwisko i tak pozostanie ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Europejczyk Re: Jan Słomka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.07, 15:31 A co mnie obchodzi jakiś Słomka? Myślmy jak stać się Eurolejczykami a nie jakimiś zapyziałymi Polaczkami.Patrzmy w przyszłość , nie w przeszłość.Tu jest klucz do sukcesu.Słomka i jego pamiętniki są g. warte i nic mnie nie obchodzą.Jakieś gó.. spod stodoły z XIX wieku interesuje tylko niszowych fascynatów w rodzaju nawiedzonego Zycha.Może ty nim właśnie jesteś? :-)To co prawda nieszkodliwe ,ale innym szkozi na włosy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Matka Polka Re: Jan Słomka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 16:39 Po tobie widać, że jesteś prawdziwym Euro-Lejczykiem. Europa założyła na Ciebie takie lejce, ze widzisz tylko czubek swojego nosa wysuniety na zachód i nic poza tym. Moje gratulacje!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 24.11.07, 18:08 To nie jest chyba Europejczyk bo jak by nim był to by wiedział gdzie są jego korzenie.Można zjechać całą Europe ale zawsze się wraca do korzeni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 25.11.07, 21:42 Jak jesteśmy przy postaciach Tarnobrzeskich czy ktoś by mógł mi powiedzieć w którym miejscu był dom Ferdynanda Kurasia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maroone Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 25.11.07, 23:54 Który? Własny chyba w Sobowie, darowany chyba gdzieś na Dzikowie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Europejczyk Re: Jan Słomka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.07, 07:46 Wolę lejce Europejczyka niż głupiego Polaczka z dziury zwanej Tarnobrzegiem.Wstydzę się tej głupoty Polaków i chciałbym aspirować do miana pełnoprawnego obywatela świata .A nie bronić du...y Polek, które są w stanie same ją obronić , zajmować się przemarszami gejów choć wszędzie w światłych krajach im to wolno, czy przeszłością SB choć trzeba myśleć jak wybudować autostrady a nie SB itd itd Głupi i bałwaniaści -oto kim jest tu większość zapyziałego społeczeństwa.... Jestem pełen pogardy dla takiego typu polskości Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miro Re: Jan Słomka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 26.11.07, 12:27 Europejczyk to co tu jeszcze robisz wyjedz do swoich kochanych krajów zobacz jak tam się dba o swoje małe Ojczyzny.Wiedz o tym że pewne cechy ludzkie są niezmienne na całym świecie wszystko zależy od człowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gg Re: Jan Słomka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.07, 21:09 słoma z butów ci wystaje europejczyku i wypierdzielaj daleko bo my takich pogardzających jołopów tutaj nie chcemy Odpowiedz Link Zgłoś