Dodaj do ulubionych

bezrobotni nauczyciele

26.08.12, 20:02
Nie chcę się tutaj bawic w statystyki, ale w tym roku ponoc 6000 nauczycieli straciło pracę. Bez względu na liczbę - czy jest ich mniej czy więcej, jakie są perspektywy znalezienia innej pracy dla belfra.
Znacie kogoś kto musiał się zmierzyc z takim problemem? Jeśli tak, to co zrobił?
Jeśli jesteście czynnymi nauczycielami, to jakiej pracy szukalibyście gdybyście zostali zwolnieni?
Obserwuj wątek
    • attta Re: bezrobotni nauczyciele 27.08.12, 21:47
      Witam, tak znam, nauczycieli którzy odeszli ze szkoły do innych zawodów. Znam panie matematyczki które świetnie sobie radzą i awansują w bankach, jedna matematyczka jest analitykiem w towarzystwie ubezpieczeniowym, nauczyciele języków obcych pracują w wydawnictwach, tych związanych z edukacja , ale nie tylko.Znam nauczycielkę nauczania początkowego która ma świetnie prosperujący sklep:))polonistkę piszącą hasła reklamowe, wielu nauczycieli w różnych firmach prowadzi szkolenia po przekwalifikowaniu się:)) itd itd.
      Część z tych ludzi się wypaliła zawodowo i zmieniła pracę, część musiała odejść ze szkoły z powodu redukcji etatów.
      Nauczyciel, to człowiek otwarty, potrafiący nawiązać kontakty,komunikatywny, pomysłowy bo inaczej nie poradzi sobie w swojej pracy, Więc głowa do góry.Jeśli stajesz lub stawałaś codziennie przed 30 różnych dzieciaków/ młodszych czy starszych i sobie radziłaś, to zapewniam Cie żadna praca nie straszna:)). Pozdrawiam
        • baba67 Re: bezrobotni nauczyciele 07.09.12, 20:14
          Bylam nauczycielka historii,wyjechalam na kilka lat z Polski kiedy wrocilam nikt mnie nie chcial mimo pelnych kwalifikacji i doswiadczenia. Przepracowalam rok w gimnazjum jako anglistka na zastepstwo gdie sie nauczylam mnostwa ogromnie przydatnych rzeczy .Kiedy zatrudnienie sie skonczylo zaczelam uczyc prywatnie co juz robie dziewiaty rok. mam dzialalnosc. Wielkiej kasy z tego nie ma porownywalna z tym co w szkole, ale roznica w warunkach pracy po prostu nieporownywalna. Nie dojezdzam bo mieszkam w dobrym miejscu duza czesc moich klientow to uczniowie mozna powiedziec ze ze slabosci naszej oswiaty zrobilam dobry uzytek:-)
          Mam swiadomosc ze bylam w niezlej sytuacji-pobyt za granica, duze miasto dobra lokalizacja, dlatego nie moge byc tu jakims przykladem-wlasciwie utrata pracy okazala sie da mnie bardzo korzystna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka