Dodaj do ulubionych

[Wawa] Nowe linie autobusowe

21.11.05, 15:54
Nowe linie autobusowe na Bielanach, Woli i w Wawrze

Dwie nowe linie autobusowe uruchomi w grudniu Zarząd Transportu Miejskiego.
Nietypową trasą - przez wąskie ulice Woli - będzie można dotrzeć do Dworca
Zachodniego. Druga linia zacznie kursować między Falenicą a Marysinem Wawerskim

Przygotowania do uruchomienia nowego połączenia już widać na ulicach. Na
Brylowskiej właśnie pojawiły się wiaty przystankowe. Za kilka tygodni zaczną
tu jeździć autobusy do Dworca Zachodniego. Tyle że dotrą do niego nie od Al.
Jerozolimskich, gdzie teraz zatrzymują autobusy dowożące pasażerów kolei, ale
od strony Woli. Pętla znajdzie się na sennej ul. Tunelowej. Tu także trwa
budowa przystanku. Autobus wyruszy z Bielan, a na Wolę dojedzie Trasą AK i al.
Prymasa Tysiąclecia. - Dokładną trasę jeszcze ustalamy. Nie możemy też
zdradzić numeru linii - zastrzega Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Na razie jedno
jest pewne. Autobus zacznie jeździć przed Bożym Narodzeniem. Ratusz już dawno
chciał tu puścić jakąś linię, ale stało się to możliwe dopiero po
zeszłorocznej przebudowie Brylowskiej, kiedy pojawiły się tu zatoki autobusowe.

Nowa linia 305 zacznie kursować w Wawrze. ZTM nie chce jeszcze ujawnić
szczegółowej trasy. Ustaliliśmy jedynie, że autobus ma kursować z Falenicy do
Marysina Wawerskiego m.in. ul. Patriotów i Zwoleńską, czyli tak jak linia 115.

miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3024254.html
Może ktoś mi powiedzieć czy linia 305 ma sens?:>
Obserwuj wątek
    • krzysieks1984 Re: [Wawa] Nowe linie autobusowe 21.11.05, 17:48
      Reasumując linia 305 ma jeżdzić na trasie Falenica-
      Bysławska,Patriotów,Zwoleńska,Trakt Lubelski,Płowiecka,wiadukt,Sejmikowa,
      Kaczeńca,Łysakowska,Korkowa,Kościuszkowców,Czecha,Potockich,Skrzyneckiego tu
      postój i dalej wjazd na wiadukt na Płowieckiej /Czecha,zjazd z niego na Widoczną
      póżniej w drugą strone niż linie 142 i 702 i 612 łącznikiem z
      Błękitną,Floriana,Trakt Lubelski i dalej tak jak w drugą strone.
      Linia ma dowieść znaczną częśc Wawra do głównej Przychodni w Wawrze na ulicy
      Strusia blisko Skrzyneckiego w południowej części Marysina.
      Linia z tego co słyszałem ma chodzić cały dzień powszedni [pewnie 6-20]rzadko
      co 70 minut,obsługa autobus niskopodłogowy[pewnie gniot].Ma być 1 brygada.
      Ma kursować od 1 grudnia 2005.
      • zaciszanin Re: [Wawa] Nowe linie autobusowe 21.11.05, 18:08
        Zarys linii 305 był znany już z pół roku temu jak nie wcześniej. Choć szczerze
        przyznam, iż wątpiłem, że linia powstanie, a to zważywszy na nowatorskie
        rozwiazanie z zakrańcowaniem na Pradze (linia nie zahaczy o Wiatraczną).

Jeśli chodzi o drugą linię zagadke - ciekaw jestem jaki charakter otrzyma
        połączenie (robiłem dzisiaj wizję lokalną na Tunelowej i przyległościach) i
        stwierdzam, że ulica jest dość wąska, a miejsc generujacych potencjalnych
        pasażerów - z wyjątkiem Dworca - niezwykle mało. Dlatego przypuszczam, że może
        być to linia drugiej kateogrii, której przeciwległy kraniec może być równie
        peryferyjny.
        • zaciszanin Re: [Wawa] Nowe linie autobusowe 23.11.05, 23:56
          Chyba pora zdradzić pierwsze szczegóły. Linia przez cały tydzień połączy
          Gwiaździstą z Dw. Zachodnim - do przewidzenia. Pojedzie nie częściej niż co 15
          minut w DP i 30 w DS. Zaskoczy jedynie obsługa - na linii pojawią się wyłącznie
          Urbinetta z Mobilisu.

Nie wiem jak wam, ale mi nasuwa się tylko jedno pytanie: dla kogo taka linia?
            • zaciszanin Re: [Wawa] Nowe linie autobusowe 24.11.05, 17:07
              O 519 nic mi nie wiadomo. Jednakże nowa linia z Gwiaździstej w zależności od
              tego, czy pojedzie Mickiewicza i Krasińskiego (w co jednak wątpię), czy
              Podczaszyńskiego, Perzyńskiego i Bronka, może być zwiastunem (albo i nie) do
              skrócenia 519.
              • jerzy-j Re: [Wawa] Nowe linie autobusowe 24.11.05, 17:38
                "Chyba pora zdradzić pierwsze szczegóły. Linia przez cały tydzień połączy
                Gwiaździstą z Dw. Zachodnim - do przewidzenia. Pojedzie nie częściej niż co 15
                minut w DP i 30 w DS. Zaskoczy jedynie obsługa - na linii pojawią się wyłącznie
                Urbinetta z Mobilisu.

Nie wiem jak wam, ale mi nasuwa się tylko jedno pytanie: dla kogo taka linia?"

Dla protestujących z Żoliborza, którzy muszą mieć bezpośredni autobus na
                Dworzec Zachodni. Oczywiście wystarczyło wygiąć 157, no ale jeśli taka linia
                miałaby stanowić pretekst do skrócenia 508 do Wilsona i 519 do Centralnego to
                jestem ZA !!!!!!
                • wielbicielztm Re: [Wawa] Nowe linie autobusowe 24.11.05, 22:00
                  Z wygięciem 157 to nie taka prosta sprawa, bo trzeba by mocno zaingerować w KM na Ochocie. Zgadzam się natomaist odnośnie 519. Łatwiej tez będzie ciąć 508. Wszak mieliby do Zachodniego linie bezpośrednią i akurat adekwatną jak na te potoki pasażerskie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka