Dodaj do ulubionych

odzyskać zdjęcia

IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.12, 15:14
witam,mam pytanie odnosnie odzyskania zdjęc.Mianowicie uszkodził sie moj stary laptop.Kupiłam kieszen ,podłączyłam do nowego laptopa dysk i chciałam odzyskać zdjęcia.W sumie niektore odzyskałam ale nie wszystkie.Znalazłam foldery typu ZDJĘCIA ktore sama utworzyłam i tam było pare zdjęć ale nie wszystkie.I teraz nie wiem czy mogą zdjęcia same zniknąc czy poprostu są gdzieś ukryte?Jak można sprawdzić czy wogóle gdzies sie znajdują na tym starym dysku?.Szkoda byłoby je stracić na stałe.Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • Gość: lajosz Re: odzyskać zdjęcia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 15:57
      Miło że piszesz jakie masz systemy na obu kompach, ale:

Możliwe, że plików (w tym wypadku zdjęć) nie widzisz, bo nie masz prawa dostępu do nich.
      Prawa dostępu mogły być nadane na poprzednim systemie.
      Możliwe również, że masz zaszyfrowane pliki/foldery i efekt będzie jak wyżej.
      Wreszcie dysk z poprzedniego lapka może być po prostu uszkodzony.

Spróbuj odpalić kompa z jakiegoś Live Linuksa albo z płytki Hirens boot na której mini XP.
      Pod Linuksem powinnaś widzieć wszystkie windowsowe pliki, nawet jeśli nie masz praw dostępu bo pod Linuksem prawa dostępu dla Windowsa nie obowiązują.

Jeśli natomiast pliki/foldery są zaszyfrowane (pod Vistą lub Win7), to niestety ale szanse ich odzyskania bez znajomości hasła są praktycznie zerowe, tzn. same pliki pewnie będzie widać, ale i tak pożytku z nich raczej nie będzie.
    • Gość: king Re: odzyskać zdjęcia IP: *.dynamic.chello.pl 08.08.12, 22:21
      Jezeli to nie uszkodzenie dysku, to oczywiscie zdjecia tam są, ale jak sama piszesz do folderu z tytułem zdjęcia przeniosłaś tylko kilka i je widać. Reszta też jest tylko nie wiadomo gdzie. Podłącz oczywiście do innego kompa i wyszukaj poleceniem szukaj z określeniem dysku iznakiem *jpg, o ile w jpg masz zdjęcia. Kopiowanie przebiegnie bez problemu o ile to XP, o innych windowsach nie mogę nic powiedzieć. Użyj systemowego wyszukiwania, a jeszcze lepiej jakiegos zewnetrznego, jest ich bez liku.
    • serenita123 Re: odzyskać zdjęcia 09.08.12, 08:08
      Na nowym lapku zaloguj się jako Administrator
      po podłączeniu "padniętogo" HDD włącz w Opcjach folderów POKAŻ UKRYTE PLIKI I KATALOGI
      oraz POKAŻ PLIKI SYSTEMOWE
      poza tym prawoklik na folderze Zdjęcia i wybór Właściwości powinien ujawnić jego łączną wagę oraz liczbę zawartych w nim plików
      • Gość: maja Re: odzyskać zdjęcia IP: *.dynamic.chello.pl 09.08.12, 11:58
        Dziękuję wszystkim za informację.Siedziałam wczoraj i kombinowałam do pierwszej w nocy.rzeczywiście zdjecia były ukryte i na dodatek porozrzucane po całym dysku.Wyszukiwałam w Total Commanderze.Znalazłam cześć.Potem znowu miałam brak dostępu.Znowu ustawiałam i w koncu się udało;-))Odzyskałam pol historii swojego życia i moich pociech;-)dziękuję bardzo;-)pozdrawiam;-))))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka