Dodaj do ulubionych

Dwa problemy

21.10.06, 19:22
Mam dwa problemy.

Pierwszy mam z Dyskiem Twardym. Otóż na jednym z nich o pojemności 5 GB
ciągle mi ubywa wolne miejsce. Dzieje się to tak do około 150 MB po czym
wyskakuje komunikat ze jest za mało miejsca na dysku C. Po chwili pojemność
ta wzrasta do 800 MB, po czym znowu spada. Dzieje się to już od ponad
miesiąca, ale dopiero teraz zaczęło mnie to wkurzać. Myślałem że to może
jakiś wirus, ale trzykrotne skanowanie kompa(Kasperskym) niedało rezultatów.
Defragmentacja dysku też nic niedała. Chciałbym bardzo uniknąć robienia
formata kompa dlatego pytam się czy jest na to jakiś sposób?

Drugi problem jest z HUBem, którego dopiero co go kupiłem. Otóż mam do niego
podłączone tylko dwa narzędzia- klawiature oraz drukarkę. Za każdym razem jak
włączam kompa nie działa mi klawiatura. Musze odłączać drukarkę żęby zaczeła
mi działać, po czym podłączam ponownie drukarke i wszystko działa jak należy.
Zauważyłem też że odczasu kiedy kupiłem sobie Huba komp mi się wolniej włącza.
Co więc w tym wypadku robić?
Obserwuj wątek
    • gluby Re: Dwa problemy 21.10.06, 19:31
      do problemu pierwszego

      Najczestsze powody:
      - Właczona ochrona kosza przez Nortona (Norton Protected Recycle Bin) >> zwolnic
      pliki spod prawoklika - empty
      - Punkty przywracania systemu - wyłaczyc i pozniej ewentualnie włączyc
      przywracanie systemu, spowoduje to zwolnienie miejsca zajmowanego przez
      przywracanie ale nalezy sie liczyc z tym iz w razie awarii systemu juz z nich
      nie skorzystamy.
      Katalog z punktami przywracania znajdziemy w X:\System Volume Information gdzie
      X to litera danego dysku.
      - Rozrastajacy sie plik logu programu BootVis. Zatrzymianie tracking'u
      - Działalnosc wirusa dopisujacego do kazdego pliku swój kod (np. infekujacy
      pliki wykonywalne) powodujac tym samym zwiekszenie ich objetosci
      Coz poradzic, skanowanie antywirusowe to podstawa (najlepiej podczas rozruchu)
      Wiele firm produkujacych soft AV wydaje narzedzia usuwajace konkretne
      zagrozenia. Pozwala to na unikniecie usuwania zainfekowanych plikow.
      - Zapełniony Temp oraz tempy internetowe, cookies... - oproznic doszczetnie
      - Hibernacja i plik wymiany
      Odpowiednio hiberfile.sys i pagefile.sys również zajmują sporo miejsca na dysku

      Wyłączenie hibernacji
      Panel sterowania > Ekran > Wygaszacz ekranu > Zasilanie > Hibernacja > Wyłącz
      hibernacje (odznaczyć)

      Wyłącznie pliku wymiany, pliku stronnicowania, pamięci wirtualnej, SWAPA - jak
      kto woli
      Panel strowania > System > Zaawansowane > Wydajność: Ustawienia > Zaawansowane >
      Pamięć wirtualna: Zmień
      Tutaj mozemy całkowicie wyłączyć (bez pliku stronnicowania), ograniczyc rozmiar
      (rozmiar niestandardowy) bądź pozwolić systemowi samodzielnie ustawić początkowy
      rozmiar pliku wymiany na 150% wielkości posiadanej pamięci RAM, maksymalny to
      300% (rozmiar kontrolowany przez system)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka