robert911 16.12.07, 00:49 ejściówką. W komplecie do karty dostałem PCI-E 6pin -> 2 x Molex 3pin. A u mnie z zasilacza wychodzą 2 wiązki z 4pinowymi Molexami. I tylko 1 wtyczkę mam wolną. Co w takiej sytuacji? Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: lajosz Re: Zasilanie PCI-E do karty graficznej- problem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.07, 12:10 Po prostu podłącz molexy (3 pin) od karty graficznej, do molexów zasilacza (4 pin). Nie można źle podłączyć, bo przecież kształt molexa to uniemożliwia. Jeśli zaś chodziło Ci o to, że masz za mało molexów w zasilaczu, to niestety, ale trzeba będzie zakupić nowy zasilacz, albo zrezygnować z zasilania np. drugiego napędu CD-ROM lub innych urządzeń Link Zgłoś
robert911 Re: Zasilanie PCI-E do karty graficznej- problem 16.12.07, 15:01 Jesteś pewien? Nie spalę karty? Kolory nie będą się zgdzały. Nie trafi mi żółty na żółty, czerwony na czerwony itd. Jeśli tak to czy te 2 3pinowe wtyczki muszą być podłączone do 2 różnych wiązek z zasilacza czy wystarczy jak do 1 wiązki zamontuje dodatkowy rozgałęźnik? Link Zgłoś
Gość: lajosz Re: Zasilanie PCI-E do karty graficznej- problem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.07, 19:25 Powtórzę jeszcze raz. Podłączenie musi pasować, bo (molex) to jest standard. Weź to na logikę, przecież molexy w każdym zasilaczu są takie same, tak samo wyglądają, mają te same napięcia i w tych samych pinach, bo to standard. Nie sądzisz chyba, że producent karty graficznej o tym nie wiedział. U mnie np. kolory są zupełnie inne i w ogóle się nie zgadzają, a jednak karta (6800 GT) pracuje już ponad rok. Jeśli chodzi o wiązki, to już chyba zależy jaki masz zasilacz. Ja podłączyłem każdy wtyk (3 pin) do osobnej wiązki, a i tak jeszcze mam wolnych kilka molexów, bo zasilacz zacny (ANTEC True Power 480 Wat) , więc ma tych wtyków sporo. Jesli nie masz na tyle wolnych molexów, żeby podłaczyć każdego osobno, a zasilacz masz mocny, to spróbuj z rozgałęźnikiem, przecież nic się nie stanie, a jedyny objaw jaki ewentualnie może wystapić, to zwis maszyny, bo prądu za mało lub jakieś artefakty, ale na pewno nie zepsujesz (spalisz) w ten sposób karty. Link Zgłoś
robert911 Re: Zasilanie PCI-E do karty graficznej- problem 16.12.07, 20:56 Ok. Dzięki za info. Nie wiesz do czego jest 4 pin w Moleksie? Żółty to 12V, czerwony 5V, 1 czarny to masa a drugi czarny? Zastanawiałem się nad obudową, m.in. właśnie Antec. Warto kupić? Jest cichy? www.allegro.pl/item282537340_antec_sonata_iii_earthwatts_500.html Link Zgłoś
Gość: lajosz Re: Zasilanie PCI-E do karty graficznej- problem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.07, 22:20 Specyfikacja molex-a tu: pl.wikipedia.org/wiki/Molex Wyjścia zasilacza w tej obudowie: www.antec.com/connectors.php?ProdID=04650&SetZone=en Obudowa ładna i całkiem niezły zasilacz, ale czy cichy to nie wiem. (Mój zasilacz (Antec) jest właściwie nie słyszalny.) Mimo wszystko, jesli masz kartę graficzną np. 8800 GTX, lub dwie takie w SLI, to zastanowiłbym się nad mocniejszym zasilaczem. Nawet jeśli masz jedną taka kartę i nawet wtedy, kiedy jest to np. 8800 GT. Zawsze dobrze jest zostawić sobie niewielki nadmiar mocy, tak na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo kiedy i co jeszcze będziesz chciał włożyc do kompa i ile energi będzie to coś potrzebowało. Wracając jescze do tej obudowy, to moim zdaniem, lepiej by było kupić tanią obudowę, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na mocniejszy zasilacz. Przecież obudowa nie musi być ładna, liczy się wnętrze. Link Zgłoś
robert911 Re: Zasilanie PCI-E do karty graficznej- problem 16.12.07, 23:40 Ciekawe po co w molexach 2 piny na masę (trochę to dziwne)? Obudowę wybrałem ze wzgledu na zasilacz. Sam kosztuje 330zł. Czyli obudowa w komplecie kosztuje mnie 120zł. To niedużo. Zasilacz ma na 2 liniach 12V łącznie 34A, czyli moc ok 400W. 8800GTX pobiera max 145W. Więc chyba nawet na dwie wystarczy. Link Zgłoś
forresty Re: Zasilanie PCI-E do karty graficznej- problem 17.12.07, 09:50 Ja mam Earth Watts 380. Zasiłka bardzo cicha (choć to pojęcie względne). Dosć wspomnieć ze z boxowego wentylatora intela, wiatraka na Palit 7300gt i dysku zasilacz jest najcichszy . Palit skutecznie go zagłusza. Kable dosć sztywne i twarde - dobrze że jest oplot na żyle głównej. Zasilacz świetny - lepszego nie trzeba. Kupiłem tego Antka za 100zł. Nowiutką - wymontowana z budy podobnej do tej któa właśnie kupujesz za grubą kasę. 400W to bardzo dużo jak na kompa nawet z 8800. Chyba ze dużo grasz, modujesz, podkręcasz. Ale radzę sobie poczytać troche literatury zasilaczowej zeby dowiedzieć się czegos o sumowaniu mocy zasilacza bo 2+2 w tym wypadku nie musi się równać 4. Molexa nie da się wpiąć źle - ma scięte rogi Link Zgłoś