Dodaj do ulubionych

Problem z odtworzeniem dysku.

01.01.09, 16:36
Nie mogę odtworzyć filmu z wesela na formacie DVD+R, mimo iż mam wbudowany
odtwarzacz DVD. Czy powinnam pobrać jakiś specjalny program, aby móc obejrzeć
nagranie? Dlaczego płyta działa w zwykłym odtwarzaczu, natomiast w komputerze
nie? Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • itx Re: Problem z odtworzeniem dysku. 01.01.09, 17:21
      Prawdopodobnie nie ma odpowiedniego kodeka. Zainstaluj program np. SMPlayer
    • Gość: 0,7 Re: Problem z odtworzeniem dysku. IP: *.stk.vectranet.pl 01.01.09, 17:26
      Jeśli to jest stary odtwarzacz DVD to nie będzie czytał płyt DVD+R.
    • Gość: Romek Re: Problem z odtworzeniem dysku. IP: *.warszawa.mm.pl 01.01.09, 17:57
      Jeśli płyta jest nie zamknięta, nie odtworzysz w większości przypadków takiej
      płyty ani filmu na niej nagranego. Jeśli masz np. Nero, sprawdź w info o dysku
      czy nośnik jest zamknięty, ewentualnie w Nero Vision w "narzędziach dysku" w
      menu głównym wybierz opcję: "Zamknij dysk". W przypadku gdy płyta była nagrywana
      na stacjonarnej nagrywarce, po nagraniu płyty a przy wyjmowaniu, powinien
      pokazać się komunikat, że tak nagrana płyta na większości odtwarzaczy nie będzie
      możliwa do odtworzenia i sugestia aby ja zamknąć w celu zgodności z
      odtwarzaczami. Płyta nagrana na stacjonarnej nagrywarce a nie zamknięta ma
      format dvd_vr, jest to dvd do edycji. Podobna sytuacja jest jeśli płyta była
      nagrywana na kamerze nagrywającej na płyty dvd.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka