Gość: Bee Re: Skończmy z IE6! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.09, 16:36 @a.k. Spokojnie, na w2k bez problemu ruszy Ci np. firefox. Zresztą w razie czego możesz zainstalować kilka na raz i zobaczyć co Ci odpowiada najbardziej :) Link Zgłoś
Gość: a.k. Re: Skończmy z IE6! IP: *.chello.pl 06.08.09, 16:44 @Bee Witam. Ja to wiem, ale to jest dzisiaj, a jutro wyjdzie wersja FF4.0 tylko pod Vistę i W7 i co dalej? Link Zgłoś
Gość: wer Re: Skończmy z IE6! IP: *.toya.net.pl 06.08.09, 16:50 @a.k. to kupisz w7 i twoj komp przestanie wreszcie byc zawirusowanym przez trojany zombim Link Zgłoś
Gość: ie6fan Re: Skończmy z IE6! IP: *.comarch.com 06.08.09, 16:52 @Bee no ruszy ruszy, ale nie chce czekac 1,5 minuty zanim mi sie on odpali LOL Link Zgłoś
Gość: george Re: Skończmy z IE6! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 16:57 IE6 najczęściej jest używany przez pracowników firm, które nie aktualizują tymże pracownikom przeglądarki. Stąd akcje nie powinna być kierowana do końcowych użytkowników, tylko do administratorów. Znajdźcie w sieci ankiety digg.com i twittera. Link Zgłoś
Gość: ŁebMajster Re: Skończmy z IE6! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 16:59 No tak.. ale na co by psioczyli webmastery, gdyby nie było ie6? IE6 jest potrzebny ! :) Link Zgłoś
Gość: zaq1 Re: Skończmy z IE6! IP: *.acn.waw.pl 06.08.09, 17:00 @wer a skąd wiesz, że jest? Dlaczego ma być tak jak mówisz? Przecież posiadanie win98, firewalla i antywirusa praktycznie wyklucza zarażenie czymkolwiek. Poza tym kolega ak ma już długo komputer i zapewne wie jak go chronić i wie też żeby uważać na podejrzane odnośniki i strony pornograficzne. Sam miałem przez 4 lata komputer z xp i złapałem raz wirusa nie mając nigdy ŻADNYCH zabezpieczeń. Tego, że nie miałem żadnych jestem pewien - dysk można wyjąć i sprawdzić na innym komputerze. Jak kupisz w7 t twój komp będzie nadal stertą kabli i płytek drukowanych - to od Ciebie zależy czy będzie zawirusowanym zombie, nie od *cudownego* windowsa. Link Zgłoś
Gość: wojtekm Re: Skończmy z IE6! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 17:02 Autor napisał: > Internet Explorer 6 ma już ponad 8 lat - ten program debiutował > wraz z Windows XP (i nawet wtedy niespecjalnie się sprawdzał > - konkurenci oferowali znacznie więcej Jacy konkurenci? Pod koniec 2001 roku na rynku były praktycznie tylko: Netscape Communicator ver 6.2 - przeglądarka na wymarciu, mało wydajna i stabilna Opera ver. 6 - z wyborem - albo za nią zapłacisz, albo będzie wyświetlać relamy. Firefox, Safari i Chrome jeszcze nie istniały Link Zgłoś
furry Re: Skończmy z IE6! 06.08.09, 17:24 @s0ck3t: na szczęście Opera zamknęła kod. Można spać spokojnie :-) Link Zgłoś
kretynofil Re: Skończmy z IE6! 06.08.09, 17:53 Ja uzywam Opery - to tak odpowiadajac na czyjes pytanie. A uzywam jej dlatego, ze FF chodzacy z pendrive to meczarnia. Do braku adblocka juz sie przyzwyczailem - blokowanie reklam w operze jest bardzo proste i dziala podobnie do adblocka - to znaczy blokuje automatycznie cala grupe reklam. Po kilku tygodniach uzywania opery moge z czystym sumieniem ja polecic. Ma swoje wady, kilka rzeczy mi sie nie podoba (manager hasel na przyklad - i to, ze proponuje zapamietanie hasla nawet na formularzach, ktore hasla nie maja, albo na stronie logowania do banku - tego FF nie robil), Opera tez nie zawsze sobie radzi z wyswietlaniem stron, ktore w IE i FF dzialaja bez zarzutu. Ale tak ogolnie - mimo swoich wad, jest to chyba najlepsza przegladarka jakiej uzywalem - a uzywalem przez wiele lat IE (kiedys nawet Netscape), przez kilka lat FF, Chrome od premiery od czasu do czasu sprawdzam (jak wyjdzie nowa wersja) - ale Opera naprawde jest najprzyjemniejsza. Przynajmniej dla mnie. A z ta akcja to dupa, bo wiekszosc uzytkownikow IE6 to uzytkownicy korporacyjni, ktorzy nie maja nic do powiedzenia w sprawie przegladarki ktorej uzywaja... Link Zgłoś
Gość: Ja Re: Skończmy z IE6! IP: *.adsl.inetia.pl 06.08.09, 17:59 Nie podoba mi się ta akcja. Wprawdzie IE6 to straszny badziew, ale dla użytkowników starych sprzętów to często jedyna przeglądarka. Nie lubie zmuszania ludzi do czegokolwiek. Chcecie zmusić ludzi do używania czegoś nowszego? Kupcie im sprzęty, na których to coś lepszego pójdzie. Przez jakiś czas używałem takie coś: P150MMX, 48MB ramu i Win95. Na tym gracie nie dzałało nic nowszego. Firefox, Opera czy Chrome miały za duże wymagania. Link Zgłoś
intel-e-gent Re: Skończmy z IE6! 06.08.09, 18:15 Akcja ma szczytne cele. IE6 to rzeczywiście zabytek. Sam używam wymiennie FF i Opery i jestem zadowolony :) A i IE8 mi się podoba :P Link Zgłoś
totalizator Re: Skończmy z IE6! 06.08.09, 18:35 Niema pewnie gorszego g.... niz Firefox. Korzystam z niego tylko do odtwierania strony 'skoki bank' ktory niepotrzebnie uzaleznil sie od tej przegladarki. urzywanie tego Firefox to droga przez make. Na szczescie do wszystkiego innego urzywam sprawdzonego i niezawodnego explorer. Juz sam fakt, ze ponad 90% internaltow swiata urzywa explorer mowi samo za siebie. Link Zgłoś
Gość: willy Re: Skończmy z IE6! IP: *.pools.arcor-ip.net 06.08.09, 19:02 Ja na starym laptopie mialem i caly czasm mam IE6. PRzesiadlem sie na IE7 ale nie moglem zdzierzyc tych rozmazanych liter a laptop nie mogl zdzierzyc jego wymagan. Poza tym dziala z nim taki fajny programik jak FlashSwitch (www.flashswitch.com/). Nie wiecie czy jest cos podobnego pod Viste i IE7? Link Zgłoś
Gość: Herod Re: Skończmy z IE6! IP: *.tvk.torun.pl 06.08.09, 19:27 OPERA głupcy! Oczywiście strona www.ie6nomore.com/ nie promuje żadnej alternatywnej przeglądarki z nazwy. To pismaki teknonjusa sobie dośpiewali, co każdy lubi i tradycyjnie już pominęli Operę, bo jest lepsza od sponsorującego ich Chromego. Link Zgłoś
Gość: patrz Re: Skończmy z IE6! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.09, 19:53 @Herod www.ie6nomore.com/code-samples.html ale tu juz opery nie ma, o to chodzi Link Zgłoś
Gość: HrabiaMonteChristo Re: Skończmy z IE6! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.08.09, 20:12 Może IE6 to badziewie, ale używałem go przez lata, ostatnio coś mnie podkusiło i zainstalowałem IE8 - jest znacznie gorszy, teraz żałuję. Wobec tego używam niemal wyłącznie FF3.5.2 + AdBlock, ale to raczej z konieczności. Link Zgłoś
Gość: T Re: Skończmy z IE6! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.09, 20:19 IE6 jest dobre i działa, nie widzę powodów, dla których miałbym go nie używać. @totalizator "Juz sam fakt, ze ponad 90% internaltow swiata urzywa explorer mowi samo za siebie." HAHAHAHA, dobry fakt. :D Link Zgłoś
Gość: kuki Re: Skończmy z IE6! IP: *.interpc.pl 06.08.09, 20:20 ja używam od 4 lat Maxthona obecnie 2.5.3 ,na systemie xp i na vistcie ,jest to wprawdzie nakładka na IE dla mnie jest super ,testowałem rożne przeglondarki ,opera byla nie zła ,firefox wydaje mi się troszkę wolny polecam Link Zgłoś
Gość: Punisher2000 Re: Skończmy z IE6! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 21:48 Ciekawe kto jeszcze używa IE. Opowiadają głupoty nie 6 ale w ogóle cały IE to dziadostwo. Liczy się tylko Firefox. Link Zgłoś
Gość: kkrtm Re: Skończmy z IE6! IP: *.wroclaw.vectranet.pl 06.08.09, 21:49 IE6 najlepsza przeglądarka do pobrania Firefox'a :) Link Zgłoś
pocalujta_wujta Re: Skończmy z IE6! 06.08.09, 21:57 A po co dodawac numer wersji? Nie latwiej powiedziec "skonczmy z Internet Explorer"? Link Zgłoś
luki349 Re: Skończmy z IE6! 06.08.09, 22:04 fakt FF jest sam w sobie badziewny (Opery też używam ale tylko do siedzenia na pornolach :P), dopiero po ściągnięciu z 20 dodatków do FF zaczyna on śmigać :D i pendrive też odpala (trzeba go skonfigurować tak aby se nie rezerwował [cholera wie po co] 200mb ram'u....) Link Zgłoś