Dodaj do ulubionych

Fałszywa tradycja

• farel Re: Fałszywa tradycja 08.05.20, 09:50
      Niestety, facet ma racje. Wszędzie kłamstwa i przekręty a w historii szczególnie. ale co było robić, czym się pochwalić, o czym młodzieży opowiadać, na jakich wzorcach wychowywać!?
      A więc pisano ją od nowa w okresie międzywojennym, tym razem koniecznie chwalebną.
      Podbierano Niemcom ich Wielkich, wymyślano wrogów, budzono nienawiśc do sąsiadów, robiono się ich ofiarą...
      Jak to po piółsudskim...? Naród wspaniały tylko ludzie k....Y,
      albo współczesny Sikorski? - Polska nie zawsze była honorowa, ale chodziło o to by UGRAĆ!
      ...a ostatnio słyszałem - Polska hieną wschodniej Europy.
      Słuchać hadko

--
      Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie
    • farel Re: Fałszywa tradycja 11.05.20, 09:19
      Głęboko siedzą we mnie słowa tych dwu krakowskich profesorów napotkanych na początku tego stulecia w Szczawnicy. Przy piwku i w dyskusji o Polsce zwierzyli mi się ...
      - "panie, inaczej by ta Polska wyglądała gdyby krzyżacy wojne z Jagiełłą wygrali. Oni powinni ją wtedy wyygrać!"
      Jak tu niy klonć na tych nadyntych cymbałow z krziżym na biołych mantlach?
      Przegrali bo ...byli pewni wygranyj.

--
      Montowanie piorunochronów na wieżach kościołów, kaplic, świadczy o braku wiary w tym narodzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka