Dodaj do ulubionych

bol po wymianie wypelnienia!!!! pomocy

20.03.08, 16:59
hej
mam pytanie bo juz nie wiem co zrobic..
a mianowicie mialam wymieniana plombe w gornej siodemce.
ubytek jest spory ale cale zamieszanie to zeskrobanie starego
wwypelniena ze znieczuleniem i pokrycie plomba .
NIBY TO LEKARZ POWIEDZIAL!!!! ale problem jest taki ze bylo
to 6 dni temu a zab mnie boli i czuje to coraz bardziej.
nie moge nagryzac nic bo bol sie budzi . dzis w nocy mnie obudzil
wiec chyba to nie normalne?????a moze normalne?????
co sie moglo podraznic???????????
problem taki ze dentysta przed borowaniem tzn wymiana zrobil
przeswietlenie zeba i wszystko na zdjeciu OK!!! . no ale po
wymianie boli ciagle. lekarz powiedzial ze nie ma pojecia!!!!!!(
jak to mozliwe ze nie ma?)
co mogl uszkodzic????? bo mowil ze nie grzebal nawet bardzo :(.
on nie ma pojecia!! wiec ciut sie gubie.
zab boli coraz bardziej jak by byl najzwyczajniej chory i
wrazliwy na jedzenie. kazal mi czekac i brac proszki . no ale to
chyba dziwnie skoro wrocilam do niego po ( dniach z bolem a on
nic nie widzi i nie widzi powody do rozborowywania ponownego :(!
okropnosc bo przed wizyta nic mnie nie bolalo.
czyzby zwykla wymiana plomby zeba ktory nie bolal moze sie
skonczyc kanalowym leczeniem albo wyrwaniem???????? skad ten
bol??????? :(...
Obserwuj wątek
    • jagodka_ja Re: bol po wymianie wypelnienia!!!! pomocy 21.03.08, 11:22
      Oczywiście, że takie coś jest możliwe. Jeśli ubytek był duży, przy
      wymianie plomby mogło dojść do zakażenia miazgi i twoje objawy na to
      wskazują. W takim przypadku raczej nie pozostaje nic innego jak
      przeleczyć zab kanałowo. A na prześwietleniu też nie zawsze wszystko
      jest widoczne.
      Spróbuj poszukać innego lekarza, jeśli ten dalej będzie się upierał,
      że nic Cię nie powinno boleć.

      Pzdr :)
    • extravirgin Re: bol po wymianie wypelnienia!!!! pomocy 21.03.08, 23:00
      Miałam podobne dolegliwości kilka lat temu - okazało się, że
      założono mi zbyt wysokie wypełnienie (plombę) w stosunku do zgryzu a
      skończyło się to potem zapaleniem miazgi. Czy dentysta sprawdzał Ci
      wysokość wypełnienia ?
      • karla31 do extravirgin 22.03.08, 11:16
        nie wiem jak sie sprawdza wysokosc wypelnienia :).
        ypelnienie wymienila bo mowila ze jest za duzo jakiejs
        izolacji w srodku!tak jakby wlasnie bylo wypelnienie za
        wysokie. no ale mi nie przeszkadzalo 6 lat!
        zab mnie nie bolal poprostu zdecydowala sie wymienic plombe
        zeskrobala i mam problem. w stos do zgryzu nie przeszkadzalo
        mi wczesniej i potem tez nie. zeby sie nie stykaja tak
        dokladnie bo jest to 7 gorna i nie czuje i nie czulam zadnego
        za duzego wypelnienia a zawsze takim papierkiem sprawdzaja
        chyba ze zgryzem.
        dzis jest 10 dzien i nie wstalam w nocy zeby brac proszka na bol .
        jest ok!!! nie boli nic nie biore ale naciskac na niego jedzeniem
        nie moge bo boli .
        boli i nie. zalezy od jedzenia i pory dnia.
        czy taki przypadek zawsze kanalowo trzeba?????
        • extravirgin Re: do extravirgin 23.03.08, 13:10
          Właśnie o ten test z papierkiem mi chodziło. A czy był wykonywany
          rtg tego ząbka? No i czy faktycznie boli ten ząb a nie inny poprzez
          promieniowanie? Przekonałam sie kilka lat temu, że ból zęba, który
          odczuwałam dośc dotkliwie w dolnej siódemce pochodził z górnej
          siódemki !!!
    • virridi1 Re: bol po wymianie wypelnienia!!!! pomocy 10.04.08, 00:03
      Biegusiem do jakiegoś specjalisty.Mam teraz identyczną sytuację ale
      u mnie skończyło się zapaleniem okostnej i musze wyrwać zęba .Nikomu
      nie życzę takiego bólu .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka