Dodaj do ulubionych

DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY

26.12.18, 13:04
Szanowni Mieszkańcy Rajskiej Jabłoni, kto z Was ma dość tych ciągłych, kilkudniowych przerw w dostawie wody, permanentnych awarii? To nie do pomyślenia, aby osiedle w podwarszawskiej miejscowości (z bardzo wysokim czynszem), osiedle rodzin z małymi dziećmi ciągle borykało się z tym problemem. Odpowiedzialni za błędną instalację powinni ja wymienić, a mieszkańcom zrekompensować ciągłe utrudnienia w życiu, zmarnowane Święta. Warunki rodem z trzeciego świata. To się kwalifikuje na pozew zbiorowy.
Obserwuj wątek
    • mh.78 Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 00:12
      Zgadzam się. Co lepsze na całe osiedle został podstawiony JEDEN beczkowóz, który w dodatku o godz. 23.00 stoi pusty. To jest k... kpina!!!
      Przez cały dzień wychodzę i spoglądam czy coś w ogóle dzieje się w okolicach tej nieszczęsnej Stacji Uzdatniania Wody. Nie dzieje się nic. Gdzie jest serwis, gdzie są administratorzy, gdzie jest ktoś z zarządu??? Serwisu brak, gdzieś wyczytałem że nikt nie podejmuje się poinformować mieszkańców kiedy woda będzie z powrotem w kranach.
      Ja potrafię zrozumieć że awarie zdarzają się, że nawet w święta ale nie mogę zrozumieć takich tekstów jak powyżej, nie rozumiem braku serwisantów (co to k... za umowy na serwis są podpisane przez tą pożal się Boże administrację i jeszcze "lepszy" zarząd?). Ktoś z administracji powinien stawać na głowie żeby coś tu zaczęło się dziać w sprawie naprawy ale lepiej pier....ć takie głodne kawałki że się nie podejmuje. Ten kto palnął taką głupotę najlepiej niech zrezygnuje z takiej roboty bo jest najdelikatniej mówiąc nieskuteczny i śmieszny.
      Kogoś na pewno powinno wziąć się za d..ę za taki obrót sprawy...
      • mh.78 Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 11:17
        Jak najbardziej się zgadzam. W pierwszej kolejności powinno się wymienić zarząd który robi (albo myśli że robi) z ludzi mieszkających na RJ idiotów (ostatni popis to karty na wjazd/wyjazd przez szlabany od strony boiska, które ledwie działają i trzeba się "gimnastykować" żeby szlaban się otworzył nie wspominając już nawet o ochronie) a następnie tych pseudo administratorów lub ogólnie całą firmę zarządzającą, która/którzy przy byle awarii wykazuje/wykazują się brakiem jakiejkolwiek organizacji/koordynacji działań zmierzających do sprawnego usunięcia problemu. Ogólnie duży problem dotyczący osiedla to właśnie zarząd i administratorzy - to jest to od czego trzeba zacząć rozwiązywanie reszty problemów.
        Ja nie potrafię zrozumieć dlaczego po tylu awariach SUW do tej pory nie ma alternatywy związanej z dostawcą wody. Problem znany nie od dzisiaj a w sprawie jego rozwiązania nie widać żadnych działań.
        Jeśli woda jest dostarczana przez Mennicę, która bierze za to na pewno grube pieniądze a nie może podołać zapewnieniu ciągłych dostaw lub jak pisałem wcześniej szybkiej reakcji ekip serwisowych to może wodociągi dadzą radę? Czy może zarządowi jest to nie "na rączkę" czy też może są aż tak "wyluzowani" ze przez tyle lat nie mają lub nie widzą w tym problemu?
        Administratorzy od wczoraj powinni dwoić się i troić, "dusić" kogo się tylko da żeby jeszcze w dniu wczorajszym na miejscu pojawiła się ekipa serwisowa. Ale widać mają oni Świeta i świętują i to nawet z bieżącą wodą smile
        Sam nie wiem czy to jest śmieszne czy tragiczne i czy należy się z tego śmiać czy płakać...
    • twigar Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 10:32
      Ja mam pytanie trochę z innej strony problemu, czy ktoś z Państwa widział umowę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę dla naszego osiedla, zawartą z dostawcą wody? Czy jest ona dostępna do wglądu, gdzie i kto ją z Mennicą w imieniu mieszkańców podpisał?? Ktoś wie??
      • 1sylwiam5 Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 10:59
        To dobre i konkretne pytanie - na prośbę każdego mieszkańca Zarząd ma obowiązek udostępnić taką umowę z każdym z dostawców. Nie zmienia to faktu, że awarie których jest coraz więcej powinny raczej wpływać na próby znalezienia wyjścia z sytuacji (rozmowy z gmina o podłączeniu do wodociągów, czy też awaryjne pompy chociażby na takie sytuacje) a pomimo ze jest to coraz częściej to nadal nie ma awaryjnego wyjścia z mega problemu jakim jest całkowity brak wody. Jak funkcjonują nieodległe osiedla - tam tez sa własne ujecia wody?? Mają takie przerwy w jej dostawie?? może trzeba zasięgnąć takich opinii i jezeli u nich nie ma, to zmienić system pomp czy inny - bo niestety nigdy nie ma informacji co tak naprawdę się stało - słowo awaria nic nie znaczy - ja nie mam pojecia jakie były przyczyny ostatniej awarii, co było robione ostatnio 05-06.12 .... co nawaliło tym razem ??? może sa czynione jakies inwestycje w najtańsze rozwiązania - aby "zalepić na chwilę" zamiast skorzystać z czegos sprawdzonego.... Oczywiście to dywagacje - bo wiedzy żadnej nie ma.... Brak tez informacji o rozmowach z dostawca miejskim.... moze jednak trzeba pójść w tym kierunku...- na poprzednim osiedlu gdzie mieszkałam - dostawca miejski - przez 20 lat nie było żadnej awarii, poza planowanymi przeglądami - chociaż wodociąg z lat 50-tych.... więc u nas po prostu coś nie działa... ale najgorsze że zadana taka awaria nie uczy niczego na przyszłość...
        • twigar Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 11:43
          Dostawcą miejskim czyli z kim???? Jabłonna oparta jest na osiedlowych stacjach wodociągowych gmina nie posiada odpowiedniego systemu wodociągowego, tu każde osiedle ma własne urządzenie wodociągowe. Nie mamy się gdzie podłączyć. A wracając do umowy o dostarczanie wody powinien mieć ja zarząd tak?
      • 1sylwiam5 Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 12:13
        Nic nie wiadomo bo najlepiej napisac że to problem dostawcy - Mennicy - a nie zrobiono nic zeby mieć awaryjne zasilanie. Skoro Jabłonna nie ma wodociagu to jak jest na innych osiedlach?? Mają takie same problemy z woda ?? moze warto rozmawiać i pozyskac informacje jaki maja system poboru wody i zmienic swój skoro jest niesprawny...?a nie tylko pisac że dostawca - i ....."święto lasu"... dramat
        KAŻDA umowa powinna być dostępna na każde nasze żądanie w Zarządzie. Tym bardziej tak strategiczna jak dostawa wody.... płacimy za wodę w czynszu więc umowa jest w Zarządzie - za np. prąd czy inne media płacimy bezpośrednio to i umowy mamy u siebie.....
    • klaritka Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 13:57
      Administrator i zarząd osiedla nic nie robią od samego początku. Wszystko działa na za sadzie "jakoś to będzie." Stacja uzdatniania wody w tym miesiącu przechodziła remont. Nieoficjalnie powiedzian mi że wybuchły rury bo żle je podłączono.

• jat2 Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 19:05
      Tematem zainteresowało się TVP3 Warszawa. Jutro około 9-ej rano nasze osiedle miał odwiedzić redaktor Szymon Alaba. Oto jego numer 535 515 100. Co prawda woda już jest ale może warto z nim się jednak spotkać, bo problem wody to u nas nie pierwszyzna a tak szybka naprawa tak poważnej awarii, moim zdaniem, to być może tylko prowizorka i za tydzień znów będziemy bez wody. Co myślicie?
      • 1sylwiam5 Re: DOŚĆ PRZERW W DOSTAWIE WODY 27.12.18, 19:17
        Nadal nikt nie powiedział ci się stało ani co było robione 05-06.12. ... ma ktoś taka wiedzę ? Poza napisaniem poważna awaria - co to znaczy ?? Moim zdaniem powinnismy mieć pełna informacje o pracach ich zakresie itp. Od tego jest strona internetowa osiedla -to chyba nic tajnego ....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka