Dodaj do ulubionych

Pensjonat Hamernik??

12.04.07, 14:27
Cześć wszystkim!
Czy był ktos z was w tym pensjonacie? Jak wrażenia i czy daleko jest od tego
pensjonatu do centrum i wyprawę na 3 korony?
Prosze o info.
Obserwuj wątek
      • zakrzas Re: Pensjonat Hamernik?? 12.04.07, 14:47
        W tym pensjonacie nie byłem ale odpowiem na drugie pytanie: czy daleko na 3
        korony?
        Właściwie to daleko (skoro pensjonat w Szczawnicy). Polecam taki wariant:
        przejazd PKS do Krościenka: wejscie na 3 korony szlaki: żołty, potem niebieski,
        zejście z 3 koron niebieskim przez Zamkową i teraz dwa warianty: albo powrót do
        Krościenka albo dlaej niebieskim na Sokolicę. Z Sokolicy można też wrócić do
        Krościenka ale lepiej juz zejść dalej niebieskim do Dunajca i przeprawić się na
        drugą strone promem. (mam nadzieję że jeszcze takowy istnieje). W ten sposób
        jesteście na polskim fragmencie drogi Pienińskiej i do Szcawnicy już blisko.
        Poza 3 Koronami ze Szczawnicy polecam:
        1. Wąwóz Homole - dojazd PKS do Jaworków, nastepnie przez wąwóz na Wysoką i
        szczytami Małych Pienin do Palenicy skąd zjazd wyciągiem.
        2. Wycieczka do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, przez przejście graniczne na
        drodze Pienińskiej
        3. Wycieczki w Beskid Sądecki

Pozdrawiam
    • janek9930 Re: Pensjonat Hamernik?? 12.04.07, 18:44
      > czy daleko jest od tego
      > pensjonatu do centrum i wyprawę na 3 korony?
      Do centrum z górki 7-10 min w zależności od tempa spowrotem trzeba dodac z 3-5
      min bo pod małą górkę. To jeszcze za Placem Dietla jak wynika z mapki na
      stronie tej Willi.
      Odpowiedź na drugą część pytania jest bardzo trudna. Jak kupisz sobie mapę to
      zobaczysz. No bo z azymutu wychodzi tylko ok. 6 km, z drogi którą musiałbys
      pokonać piechotą ok. 10 km i ok.5 godz., natomiast drogą z podjazdem autem,
      busem (polecam dla niezaprawionych) jeszcze inaczej bo np. z podjazdem i
      wejściem od Sromowicz Wyżnych wyjdzie z 30 km. Można jeszcze zacząć od
      Krościenka. Zejscie znowu do Krościenka lub do Sromowic. Ba od niedawna mozna
      jeszcze inaczej bo słowacką stroną wzdłuż spływu Dunajcem iść do Czerwonego
      Klasztoru a stamtąd przejść kładką na polską stronę (Sromowce Niżne)i stamtąd
      ruszyć na Trzy Korony. Jakby tego było mało ze Sromowic prowadzą 2 szlaki
      (polecam oczywiście łatwiejszy - przez Wąwóz Sopczański). Jak widać ciężko
      odpowiedzieć na to pytanie komuś kto nie ma mapy przed sobą i nie sprecyzował
      dokładnie pytania, choćby czy chce tam wejść, jak zaprawiony jest w górskich
      wycieczkach, jak jego stan zdrowia co konkretnie chciałby zrobić itp. Dlatego
      polecam gorąco zakupic mapę Pienin (przynajmniej Pienin Właściwych)ze szlakami
      i czasami przejść. Pozatym przygotowanie internetowe (zabytki, historia,
      atrakcje, Pieniny-jako góry ze szlakami itp.) Nie chcę się tu wymądrzać bo nie
      o to mi chodzi tylko raczej o nie czytanie wcześniejszych postów troszkę u
      dołu. Np. 2 miłe panie ,które w tej chwili przebywaja w Szczawnicy
      przygotowywały się do tego wyjazdu długo, dokładnie i ambitnie. Proszę zatem do
      zapoznania się z tą lekturą, która co chwilę jest u góry pierwszej strony tego
      forum w poście pt. "Szczawnca" zwłaszcza ze tam poleciłem tym Paniom miejsca
      godne zobaczenia i zwiedzenia z bardzo dokładnym opisem Pozdrawiam!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=197&w=58411571

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka