Dodaj do ulubionych

Większe netbooki z Intelowskim Atomem

24.05.10, 20:40
tylko AMD
Obserwuj wątek
  • dc99 Re: Większe netbooki z Intelowskim Atomem 25.05.10, 14:15
   AMD miało swoje 5 minut (albo 5 lat) chwały, a teraz wróciło do tego czym było kiedyś, czyli do roli "Intela dla ubogich". W desktopach broni się tylko niską ceną dzięki której ma korzystny przelicznik "ilość mflopów za złotówkę". W laptopach gdzie bardziej liczy się "ilość mflopów za watogodzinę" AMD występuje wyłącznie w dolnych rejonach klasy "tandeta".

   Ciekawie natomiast może wyglądać rynek za 2-3 lata, kiedy zintegrowane GPU wyprą z mainstreamu karty dedykowane. Wtedy prawdopodobnie będzie do wyboru: lepszy CPU kosztem gorszego GPU (Intel) albo lepszy GPU kosztem gorszego CPU (AMD).

  • wenus525 Re: Większe netbooki z Intelowskim Atomem 26.05.10, 09:35
   Nikt nie pamięta. Ale AMD jako pierwsze stworzyło komputer o charakterystyce netbooka. Problem w tym,że nikt nie chciał tego robić. Dopiero intel zrobił atoma nagle wszyscy zaczęli to kupować.

   Generalnie wszystko opiera się na teorii duży brat może wszystko. Intel wypuści GPU będzie sukces... intel wypuści CPU p4 będzie sukces. Pytanie tylko z czego najwięcej zarobią.

   AMD musi robić to co intel tylko lepiej/taniej. Idą na koniku marketingowym intela. Oni nie mogą nic stworzyć póki intel tego nie zrobi.

   Co do samych CPU. AMD skupiło się na serwerach/desktopach. Tam ma o wiele lepsze konstrukcje o lepszym stosunku wydajnośc/wat+ wydajność/cena. To właśnie tam najwięcej można zarobić.

   W notebookach jest inna sytuacja. Ilość sprzedanych CPU/GPU produceta AMD/NV/Intela zależy wyłąćznie od liczby dostępnych konstrukcji z daną technologią w danym przedziale cenowym.
   Przykład? Nowa platforma intela gdy od pół roku mamy GPU serii AMD 5xxx montuje się w 90% laptopach karty NV 3xx. Mimo, że GPU AMD są bardziej energoefektywne, yańsze i obsługują wiecej technologii

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka