Dodaj do ulubionych

.NET vs Java

21.08.07, 21:24
Mozliwe ze gdzies taki temat juz byl ale przegapilem go...

Ktora technologoa wedlog was jest bardziej przyszłościowa? .Net (glownie c#) czy Java? W czym warto "siedziec"? Z moich przemyslen:

java jest juz na rynku pare lat i ma ugruntowana pozycje, jest przenosna sun caly czas rozwija ta technologie (javaFX?), są rozne wcielena javy (j2se,j2me,j2ee jsp) i ponoc zwlaszcza j2ee daje duze perespektywy na rynku pracy,mozna robic applety:),rozbudowana dokumentacja...z drugiej strony java jest dosc woOolna przez co sie nie nadaje do wielu zastosowan (np do sys real-time), a w bibliotece standartowej jest masa balaganu.

A .Net (mam na mysli glownie c#) jest szybki prawie jak c++, sa fajne narzedzia (visual studio jest wypasione), no i w programowaniu pod wiste to ponoc jest podstawowa platforma, a vista pewnie zdominuje rynek sysopów i najlatwiej bedzie trafic do koncowego usera przez .Net, a microshit co chwile wypuszcza nove versje frameworka...A z drugiej storny .NET jest tylko pod winde i jest od majkrosoftu ktorego nikt nie lubi:) asp chodzi (ZDAJE SIE) tylko na serwerach mikroshitu i nie mozna pisac pod linuxem:)

a ze swojego doswiadczenia z tym jezykami powiedzialbym ze sa dosc podobne (tylko c# - .net jest jakby bardziej logicznie poskładany i szybszy ale nie napisze sie nic pod linuxa bo mimo wszystko mono to margines) ,do javy widzialem mase darmowych bibliotek o duzych mozliwosiciach z niezla dokumentacja a vs 2005 jest duzo fajniejse niz eclipse i netbeans (choc nie widzialem np jbuildera)

tak wiec prosze o przedstawienie swojego punktu widzenia - zwlaszcza ze strony zawodowych programistów ale nie tylko - co moze mi jako sudentowi 3 go roku infy sie bardziej oplacic? C# czy java? Z jaka technologia bedzie lepiej na rynku pracy? (bo chyba nie ma sensu uczyc sie obu rownolegle). A moze wogole sie nie ma czym przejmowac bo ze chwile pojawi sie nowa technologia ktroa zrobi furore? a moze stary dobry C++?

Zaznaczam ze technologie webowe mnie nie podniecaja wiec php ror i inne shity raczej olewam:)
Obserwuj wątek
    • Gość: Reader Re: .NET vs Java IP: *.ericsson.net 22.08.07, 07:33
      słyszał o Mono? Z takim podejściem ("microshit", "inne shity") nie wróżę dobrej
      pracy ;-)

Jak chcesz zarabiać jako programista to nie widze problemu by uczyc
      sie dwoch (jakze podobnych) technologii i jezykow (lub wiecej).
      W pracy i tak bedziesz dlubal kawalek kodu w ta i z powrotem, ktorego nauczysz
      sie po 3 m-cach na pamiec.

A wystarczy do tego znac jezyk - bibliotek nikt na pamiec sie nie
      nauczy :)
      • Gość: doGet Re: .NET vs Java IP: 192.75.118.* 13.09.07, 15:56
        "wcielena javy (j2se,j2me,j2ee jsp) i ponoc zwlaszcza j2ee daje duze
        perespektywy na rynku pracy,mozna robic applety:),rozbudowana dokumentacja...z
        drugiej strony java jest dosc woOolna przez co sie nie nadaje do wielu
        zastosowan (np do sys real-time), a w bibliotece standartowej jest masa balaganu"

- Aplety; to byly fajne 10 lat temu , java 1.1
        - wolna, balagan, wcielenia - skad zes wzial take bzdury.
        - Nie nadaje sie do real-time ?, - JRockit VM

W .NET wiecej ludzi uzywa VB niz c#

Java - SUN, IBM, Oracle, BEA, SAP ....
        .NET - M$

Jesli chcesz budowac male systemy go C#
        Enterprise - java

www.dice.com - praca w PLN Ameryce

java - 17453 jobs
        C# - 7808 jobs

• Gość: sprawiedliwy Re: .NET vs Java IP: 80.68.236.* 20.12.07, 15:17
          Gość portalu: doGet napisał(a):

>
          > W .NET wiecej ludzi uzywa VB niz c#

No nie wiem, kłóciłbym się (ale nie znam żadnych statystyk a pewnie
          Ty też nie :) - jeśli się mylę to podaj proszę jakiś przykład) - od
          2001 roku mam do czynienia z .NET i nie widziałem żadnej aplikacji
          komercyjnej napisanej w VB, tylko w C#.

> Java - SUN, IBM, Oracle, BEA, SAP ....

SAP??? a nie .NET przypadkiem??

> .NET - M$

niekoniecznie, to tak jakbyś napisał :
          Java - SUN
          Owszem MS jest twórcą i koordynatorem platformy (żeby nie napisać
          włascicielem) ale powstaje mnóstwo softu niezależnych firm w .NET
          komeryjnego i bezpłatnego (jakiś czas temu używałem bardzo dobrej,
          darmowej biblioteki do PostgreSQL i to zdaje się polskiego autorstwa)

>
          > Jesli chcesz budowac male systemy go C#

hehe mBank - mały system?

> Enterprise - java

Doskonale się do tego nadaje również .NET

>
          > www.dice.com - praca w PLN Ameryce
          >
          > java - 17453 jobs
          > C# - 7808 jobs
          >

No jeden portal to chyba żaden wyznacznik??
          • kell99 Re: .NET vs Java 20.12.07, 15:25
            Gość portalu: sprawiedliwy napisał(a):

> > Java - SUN, IBM, Oracle, BEA, SAP ....
            >
            > SAP??? a nie .NET przypadkiem??

Tez, ale .net to raczej egzotyka. Kiedys przy okazji Netweavera bylo slychac cos
            o .net, ale gdzies to zginelo i teraz wlasciwie to tylko abap i java. Chociaz
            istnieja tez inne ciekawe mozliwosci, jeden z moich 'kolegow' bawil sie ostatnio
            pisaniem malego programu w pythonie, ktory wyswietlal podstawowe info nt zlecen
            sprzedazy/dostepnych produktow. SAP + Python - zbyt piekne by bylo to prawdziwe :)
    • warmi2 Re: .NET vs Java 13.09.07, 20:31
      Net jest zdecydowanie lepszym wyborem jezeli zamierzasz sie zajac
      client software.

Z drugiej strony Java jest ogolnie bardziej przydatna na backend.
    • Gość: prof. Lepper oczywiście że java IP: *.jjs.pl 24.09.07, 23:10
      znacznie więcej tu możliwości, od telefonów komórkowych J2ME po
      różnego rodzaju technologie pokrewne do J2EE ale prostsze i lżejsze:
      Spring, Tapestry, Hibernate...

Wiele wskazuje że NARESZCIE, NARESZCIE małomiękki zaczyna słabnąć
      coraz szybciej, i to nie tyle za sprawą linuksa co goooogle, IBM
      itd. Coraz wyraźniej widać że OS może być za darmo a za dobre
      programy nie trzeba płacić a już na pewno aż tyle. Coraz
      intensywniej walczy się z monokulturami.
      • Gość: Realista Re: oczywiście że java IP: *.acn.waw.pl 25.09.07, 02:06
        > Coraz wyraźniej widać że OS może być za darmo

To, że jakiś OS jest za darmo już od dawna, jakoś nie przekłada się na MASOWY i
        SZYBKI wzrost jego popularności.

> Coraz intensywniej walczy się z monokulturami.

Ta walka przypomina bardziej kółko różańcowe. Każdy sobie na boku dziarga jakąś
        dystrybucję wiadomego OSa licząc, że może ktoś inny napisze w wolnej chwili
        jakiś program pod ten system. Zupełnie niezrozumiały jest dla mnie brak
        porozumienia między dużymi firmami z odpowiednim potencjałem, które wspólnie
        mogłyby przygotować system + przynajmniej podstawowy pakiet programów, które to
        spokojnie mogłyby konkurować z Win.

• fauve Re: .NET vs Java 17.10.07, 15:04
      Ja wybrałem .NET. Dwa języki C# i VB mogę wykorzystywać w różnych kontekstach,
      tworząc oprogramowanie klienckie i/lub backend do stronek (ASP). Na dodatek
      pojawił się XNA framework i z tym wiążę w jakiś sposób swoją przyszłość :)

Jeśli chodzi o ceny rozwiązań klasy Enterprise to Microsoft wcale nie jest
      najdroższy na rynku :)
    • Gość: pandrzej Re: .NET vs Java IP: *.ghnet.pl 16.12.08, 20:37
      IMHO najlepiej uczyć się stosowania obydwu platform. Wbrew pozorom mają wiele wspólnego... M$ obiecuje, że programy napisane w .NETCF 3.5 (na urządzenia przenośne) będą działać na Symbianie (chociaż ja w to nie wierzę). Inna sprawa to, że koszty platformy .NET dla małych zastosowań biznesowych są coraz mniejsze - zwykły PeCet, system Win2008 WebEdition (nie trzeba CALi), darmowy MS SQL (baza do 4GB) lub MySQL i większość aplikacji hula aż miło
      • Gość: Radek Re: .NET vs Java IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.09, 02:09
        .net vs Java EE

Ostatnio wiele osób "zachłysnęło" się .net w zastosowaniach www, w tym również i
        ja i niestety muszę przyznać że wiele osób równie szybko się wycofuje z tego.
        Dlaczego? Ogromna funkcjonalność która niestety działa tylko w IE. W przypadku
        słabnącej roli IE w sieci i rosnącej FF i Chroma (za którym stoi najsilniejszy
        gracz na rynku www) ogranicza .net.

C# vs Java
        Java, ze względu na Real Time (java rts), czyli aplikacje sieciowe i przede
        wszystkim finansowe; gałąź it gdzie są olbrzymie pieniądze (dlatego java rts NIE
        jest darmowa :D ).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka