asturia2 05.03.08, 21:16 piszemy pojedynczo, a mówimy pojedyńczo 'pojedyńczo' to błąd czy nie, skoro w języku potocznym taka wymowa się przyjęła? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aguerre Re: jeden - pojedynczo 05.03.08, 21:26 Słowniki podają tylko formę "pojedynczo". Odpowiedz Link Zgłoś
asturia2 Re: jeden - pojedynczo 05.03.08, 22:25 Wygląda na to, że to forma 'pojedyńczo', mimo że nieprawidłowa, stała się normą. A słowniki w oparciu o etymologię nadal podają formę 'pojedynczo'. Paradoks językowy. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa9717 Re: jeden - pojedynczo 05.03.08, 22:53 Nie wszyścy mówią pojedyŃczo. A najnowszy słownik popr. polszczyzny mówi o dwóch normach: potocznej - i tu możemy mówić "pojedyńczo" czy "daj mi tą książkę", ale już w piśmie na to sobie pozwalać nie powinniśmy. Odpowiedz Link Zgłoś