Dodaj do ulubionych

Na wnuczka

06.02.20, 22:23
Obejrzalam program o oszukiwaniu nas seniorow, przez grupy cwaniakow; oszustwa na wnuczka, czy wymuszanie pozyczek na garnki czy inne posciele. Zastanawiam sie, dlaczego tylko z nas robi sie naiwnych. Pewnie zdarza sie czasem jakiegos dziadka (czy babcie) naciagnac, ale ta nasza bystra mlodziez (w kazdym wieku, patrz Kuba Wojewodzki) wcale nie jest lepsza. Mysle, ze 95% spoleczenstw jest kiwana kazdego dnia. Czym innym jak nie oszustwem jest, obietnica mlodej skory po uzyciu kremu, czy zrzucenie kazdej ilosci kilogramow po cud tabletkach, zachowanie zdrowia i urody po suplementach czy akcje "mast have"? Ludzie, haruja, biora pozyczki i kupuja, kupuja, kupuja…
Obserwuj wątek
    • mobic Re: Na wnuczka 07.02.20, 07:21
      Nie tylko seniorów uszukują. Byłem jednego roku w Sanatorium w pokoju że mną był oficer milicji i on został oszukany.

--
      ----------------------------------------------------------
      Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
      Unikaj złośliwych uwag (Poradnik Życia)
        • mobic Re: Na wnuczka 07.02.20, 11:42
          My tak bez polityki piszemy a Ty zaraz z polityką.

--
          Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
            • mobic Re: Na wnuczka 07.02.20, 17:01
              Nie zbaczaj z tematu jak nie kapujesz. Ja psy bardzo lubię ale tak jak psa powinno się lubić a nie lubie tylko kupy psiej. Paniał? Pies to nie człowiek.

--
    • engine8 Re: Na wnuczka 07.02.20, 23:40
      Ludzka naiwnosc wynikajaca z niewiedzy i niemoznosci znalezienia sie w nowym swiecie gdzie pokazaly sie metody oszukiwania nieznane ludziom a zwlaszcza starszym.
      Chyba wiekszasc krajow i spoleczenstw przez to przeszla - jedne 40 lat temu inne obecnie...i metody sie ciaghle zmieniaja..
      U nas jest podobnie i naciagnia takie jak teraz w Polsce dawno minely ale naciaga juz na cos innego..
      Obecnie modne sa telefony z Urzedu Panstwowego i informacjami ze twoje dane zostaly sklonoweane i ktos na Twoje dane zalozyl konta bankowe ktore uzywal do handlu narktykami i zostal zlapany...za to groza ogromen kary pieniezne i wiezienia.
      Wiec teraz FBI ma na ciebie nakaz aresztu i jak nie zgadzasz sie na wspolprace to przyjda za 45 minut...
      Rowniez zajmia cie wszytkie konta bankowe - ale ciagle jest szansa ze nawet jak cie nie skaza to kasy nie odzyskasz wiec radza ci natychmiast przelac wszytkie pieniadze na inne "bezpieczne" konta w czym ci pomagaja... Osaba przedstawi a sie jako oficer instutucji federalnej - nazwiskiem, ranga, instytucja i numerem legitymacji i po zebraniu danych przekazuje cie wyzszemu ranga ofocerowi do zatwierdzenia...tak ze ludzie panikuja i przelewaja... Kobieta niedawno przelala $150k - oszczednosci calego zycia... nie wiadomo komu.
      Najwazniejsza to zimna krew.. i odrobina zdrowego rozsadku...
      I wystarcy zadac pare pytan aby sie przekonac czy osoba dzwoniaca jest rzeczywoscie tym co mowi ze jest...
      • uoia Re: Na wnuczka 08.02.20, 16:55
        Moim sposobem na natretnych dzwoniacych jest sprawdzenie ID. Telefony, ktorych sie nie spodziewam sa kasowane. Oszusci sie wycwanili, ostatnio mialam kilka telefonow, przy ktorych wyswietlilo sie znane mi nazwisko, na nagraniu jednak, byl podany inny, niz znany mi numer do oddzwonienia. Po sprawdzeniu okazalo sie, ze to fake.
        • engine8 Re: Na wnuczka 08.02.20, 19:16
          No teraz to oni moga podstawic jaki numer chca...
          Kolega sie smial bo zadzwonili do niego z "powaznej instytucji rzadowej" i wyswietlil sie numer jego ojca ktory umarl kilka lat wczesniej..
          JA zwykle prosze o podani mi nazwy instytycji, numeru telefonu i dane osoby i mowie ze oddzwoanie..
          Jak nie mzona bo swiat sie zawali jak sie rozlaczymy tzn ze to fake..
          Poza tym zadna instytucja rzadow nie dzwoni a wysyla bumage....
          • pia.ed Re: Na wnuczka 08.02.20, 21:18
            Engine, czy Twoj numer telefonu mozna znalezc na internecie, ze do Ciebie dzwonia?
            Do mnie nigdy nie dzwonili, bo od dawna nie mam telefonu domowego,
            a komorke mam na karte Comviq.
            Natomiast zdarzaly mi sie maile, ze mam zbyt latwy kod na mojej poczcie,
            wiec powinnam go zmienic na trudniejszy!
            Informacja na temat zmieny nicka byla juz w tytule i dlatego maila nawet nie otwieralam!
            • uoia Re: Na wnuczka 08.02.20, 23:56
              Pia.ed w Stanach nie mamy takiei ochrony osobowej jak w Europie. Sa strony, na ktorych wszystko mozesz znazlezc, nie tylko adres, telefon, rowniez wiek, nazwiska i adresy krewnych, no i jaka jest "twoja wartosc" - zarobki, wartosc domu. Rowniez przeszlosc kryminalna, jesli taka masz.
              • adria231 Re: Na wnuczka 09.02.20, 06:26
                Po jednym pobycie w sanatorium na zawsze zrezygnowałam z korzystania tego typu " kuracji".
                Nie dość, że dostałam miejsce w pokoju trzyosobowym, to współkuracjuszki ciągle włączały radio z Torunia.
                Jako opozycja, byłam w mniejszości. Pokoje dwuosobowe dostały małżeństwa, a jednoosobowych nie było.
                Wiem, że teraz w sanatoriach są lepsze warunki, ale zdania nie zmienię.
                • pia.ed Sanatorium 09.02.20, 13:31
                  adria231 napisała:

> Po jednym pobycie w sanatorium na zawsze zrezygnowałam z korzystania
                  z tego typu " kuracji".Nie dość, że dostałam miejsce w pokoju trzyosobowym...

Ja tez bym nie pojechala... ale kiedys wielokrotnie jezdzilam prywatnie
                  to od razu wybieralam sanatoria, gdzie byly pokoje jednoodosobowe,
                  bo w tych czasach byly takze stare santoria
                  w ktorych liczba lozek zaczynala sie od trzech sad
                  a na zabiegi trzeba bylo dochodzic do innego sanatorium!
                  .
              • pia.ed Dane osobowe... 09.02.20, 12:43
                uoia napisała:

Sa strony, na ktorych wszystko mozesz znalezc, nie tylko adres, telefon...
                Rowniez przeszlosc kryminalna, jesli taka masz.

W Szwecji jakiejs specjalnej strony nie ma... ale kiedy sie szuka osoby i zna sie adres, to na tej stronie dowiesz sie jaki ma numer telefonu domowego i komorki, oczywiscie pod warunkiem, ze sobie tych danych nie zastrzegla. Podany jest tez rok urodzenia, jak mozna do tego adresu dojechac, czy mieszkanie jest wynajete czy kupne, kto mieszka razem w mieszkaniu, czy jest sie osoba wolna, spis lokatorow w tej klace schdowej, jaki jest przecietny dochod w tej okolicy i jaki sredni wiek.

Teraz wiele mozna wyszukac na internecie, oficjalnie, np. jakie ma sie zarobki, bo jest dostep do danych urzedowych.
                Natomiast do danych kryminalistow, ma dostep tylko policja i jakis specjalny urzad, do ktorego pracodawca moze sie zglosic i poprosic o dane przyszlego pracownika, czy nie byl karany, bo chca go zatrudnic w szkole.
                • engine8 Re: Dane osobowe... 09.02.20, 23:19
                  No tu tez nie koniecznie jest jedna strona ktorej kazdy ma zapisany caly zyciorys ale raczej bym to rozumial ze jest to wszytko latwe do znalezienia..
                  No u nas zarobkow oficjalnie nie znajdziesz ale wszytko ktos tam wygrzebie jak bardzo chce.
                  • pia.ed Re: Dane osobowe... 10.02.20, 01:59
                    engine8 napisał(a):
                    > No u nas zarobkow oficjalnie nie znajdziesz ale wszytko ktos tam wygrzebie jak bardzo chce.

W Szwecji podobno zarobki najlatwiej znalezc, bo sa na stronie Skatteverket czyli fikusa,
                    wiec mozna tez dowiedziec sie ile zarabiaja politycy. Ale nikt nie kaze im deklarowac
                    drogiego zegarka czy drogiego samochodu, tak jak to wymaga sie od polskich politykow.
                    Mysle tu o przypadkach o ktorych czytalam w polskiej prasie... musi podac jaki ma majatek,
                    tak jakby polityk nie mial prawa kupic Rolexa czy nawet dostac go w prezencie urodzinowym
                    od zony, bo to prywatna sprawa.

• zenon1969 Re: Na wnuczka 10.02.20, 13:07
      kiedynasz rzad zrobi dobra ustawe na rewalizacje rent i emerytur my wyborcy bysmy hcieli ci co maja pnizej 2 i pol tysiacadostali wiecej a ci co maja dozo czesc a lbo wcalerzad jest do robienia madryh ustaw a nie do klotnihyba to sa madzy lodzie i wybrani pzez nas
      nieh ssie z wyborca licza
        • mobic Re: Na wnuczka 10.02.20, 20:31
          A z kąd mają na zbrojenie i komu zabierają? Czy na wiele miliardowe pożyczki które udzielają innym państwom to też komuś tam zabierają?

--
          • engine8 Re: Na wnuczka 10.02.20, 22:54
            No jakbyc Ty mial tresciowa 80 letnia w domu i mial 2 tys do wydania to wyslalbys tesciwa na 2 tygodnie do Hiszpani na wczasy czy poprawil ogrodzenie zeby sie zlodzieje nie wlamali do domu?
            • pia.ed Kolejne ataki cyberprzestępców... 03.03.20, 17:25

Policja w niektórych regionach Polski informuje o kolejnych udanych atakach cyberprzępców
              Ostatnio informowaliśmy o dwóch podobnych atakach cyberprzestępców, których ofiarami padli
              bełchatowianin oraz mieszkanka powiatu ostrowskiego. W ich wyniku stracili odpowiednio 18 tys. zł i 6 tys. zł.
              Najnowsza ofiara miała więcej szczęścia, bo z konta ubyło jej "zaledwie" 2,7 tys. zł, ale schemat działania przestępców był identyczny.

next.gazeta.pl/next/7,151003,25753013,uwaga-na-plage-oszustw-mieszkaniec-olesnicy-mial-zaplacic-0-74.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka