Dodaj do ulubionych

Camhs long waiting list...

18.02.20, 22:51
Czytalam jakis watek o problemach dzieci w szkole. Moj syn prawie 13 lat od kilku lat ma problemy z zachowaniem. Zaczyna sie glownie od rozmawiania na lekcji, nie potrafi sie po prostu zamknac. Jest sarkastyczny, przez co uwazaja jego za ,,rude,,.Ma problemy z koncentracja. Nie lubi poszczegolnych przedmiotow ale inne bardzo.
Czesto ma detention za: pyskowanie, gadanie, I wiele innych blachych przewinien ktore zaczynaja sie niewinnie a koncza na emocjonalnym wyczerpaniu, nawet istatnio waleniem glowa o sciane co nauczyciele nazwali self harming. Mial juz exclusion w inne szkole 1 dzien,kilka isolations...
To tak w skrocie 😑
Syn czeka na camhs assessment, dluga droga oczekiwania.
Teraz walcze ze szkola bo dyrektor wspomnial o przeniesieniu go do innej szkoly na co sie nie godze bo znowu zaczynac od poczatku z tym wszystkim.

Przyspieszyc assessment to nie jest latwa sprawa bo przypadki maja gorsze ,ale syn sie meczy I stresuje a ja przy tym tez.

Kilka razy bylam u gp, zadnej pomocy , dzieciak juz nawet wie ze cos jest nie tak ale nie wie jak sie poprawic, ma wyrzuty sumienia ze ma problemy I ze ja sie martwie o niego. Jak cos zrobi to za 5 min przeprasza.

Szkola robi sporo I jest w kontakcie ze mna nie powiem ze sie nie stara, ale ciagle kary za to samo,wiedzac,ze jego mental health jest w zlym stanie to NIE jest wyjscie.

Sorry za chaotyczny post ale to to samo co w mojej glowie siedzi na dzien dzisiejszy.

Jesli ktoras a Was ma podobny problem to prosze o kontakt.🙏
Obserwuj wątek
    • plain-vanilla Re: Camhs long waiting list... 19.02.20, 20:39
      Nas CAMHS odrzucił. Jak poszłam pierwszy raz do GP to syn miał 7 lat. Przeszłam też przez Educational Psychologist. Rok przez to straciłam. Jedyne co się dowiedziałam, to tyle, że mogę do GP zwracać się wielokrotnie. W końcu jak poszłam jeszcze raz (byłam wcześniej kilka razy) i powiedziałam, że ja nie wyrabiam psychicznie, że proszę o Assessment dla syna, to GP skierował nas wyżej. CAMHS jest tier 1, my od razu dostaliśmy Assessment w tier 2 czyli Scottish centre for autism.
      Proponuję wrócić do innego GP. Zapisz na kartkach wszystkie objawy syna, prowadź dziennik przez miesiąc, co się dzieje, z czym ma problemy, zapisuj wszystko. Wiem, że CAMHS jest zawalone i jest bardzo trudno, czasy oczekiwania masakryczne. Ja mieszkam w Szkocji i u nas można było przeskoczyć CAMHS. Jestem bardzo wdzięczna GP za to, bo zdiagnozowanie syna bardzo nam pomogło.
      Niestety prywatne diagnozy nie dość, że drogie, to nie są honorowane przez NHS. Chyba, że chcesz wyłącznie sama dla siebie zrobić i zapłacić. I dalej czekać na wizytę w CAHMS.
      W każdym razie u nas od pierwszej wizyty u GP do diagnozy były 22 miesiące.
      • mikeme Re: Camhs long waiting list... 20.02.20, 00:37
        Dzieki za odzew:)
        Syn mial assessment 4 lata temu I nic nie wykryli,szkola wtedy primary, byla w szoku.
        Mam mieszane uczucia co do assessment-u bo w jego przypadku ciezko w 2 godziny zdiagnozowac cokolwiek I to mnie przeraza .
        Problem w tym ze syn potrafi sie zachowac jesli wszystko jest ok . W szkole dzieja sie cyrki prawie codziennie.
        Reaguje negatywnie na stress zwiazany ze szkola, krzyk nauczycieli, niesprawiedliwe ( wedlug niego) detentions itp.

U gp bylam 3razy od grudnia I to byly 3 rozne osoby. Dwie napisay email do camhs. Ostania mi powiedziala ze dopoki nie ma proby samobojczej to trzeba cierpliwie czekac.
        Problem ze syn u lekarza zachowuje sie jak zrelaksowany mily chlopak ktoremu nic nie dolega, totez ciezko ocenic na pierszy rzut ,,oka,,.
        Gp zasugerowala aby szkola naisala leter do gp o przyspieszenie assessment z uwzglednieniem zmian w zachowaniu.

Zrobie to po half term bo mam spotkanie z head of house w szkole.

• yadrall11 Re: Camhs long waiting list... 20.02.20, 09:28
      W sumie to powinnas sie cieszyc,ze Camhs wogole chce was przyjac... nas odrzucili oczywiscie (mimo diagnozy ASD).
      Tyle,ze ja uznalam,ze skoro wywalaja nas drzwiami to wleze oknem i skontaktowalam sie bezposrednio z Camhs mlodszego syna (w wypadku tego to inny dzial Camhs bo learning disabilities),a ta po wysluchaniu co mam do powiedzenia poleciala do menagera (swojego) i dostala zgode na przyjecie takze starszego pod swoje skrzydla. I takim pokretnym sposobem dostalismy pomoc dla starszego...
      I dzieki Bogu,bo po kilku spotkaniach, radach dla nas jak sie zachowywac itp. sytuacja przestala eskalowac. Mam nadzieje,ze tak bedzie dalej...
      • mikeme Re: Camhs long waiting list... 20.02.20, 15:57
        Zależy od rejonu.
        Tu gdzie mieszkam moge zapomniec o kontaktowaniu sie telefonicznie z camhs.
        Zeby dostac sie na liste oczekujacych zalatwia to szkola albo gp.
        Estimated waiting time is 24-36 miesiecy, jesli dziecko nie ma prob samobojczych.
        Moj mial assessment 4lata temu I nic nie wykryli I teraz meczy sie dzieciak .
        Czekamy, szkola probuje popchnac czas oczekiwania ,mam nadzieje ze uzyskamy pomoc I diagnoze.
        Syn ma problemy w szkole gdzie nie radzi sobie z emocjami, natlokiem zadan, czasu ,krzyku, rygoru itp.
        Poza szkola jest cudownym mlodziencem I wszyscy znajomi sie pukaja w glowe ze wymyslam.
        Dlatego sie boje ze assessment nie jest w stanie niczego wykryc,ale a drugiej strony szkola postarala sie udokumentowac I doczepic wszystkie obserwacje z jego zachowania w szkole. Mam nadzieje ze w koncu jakas pomoc otrzymamy bo narazie to koszmar.
        • niyaa Re: Camhs long waiting list... 20.02.20, 17:34
          Wiem ze to bardzo delikatne kwestie, ale czy bralas pod uwage ze z dzieckiem moze byc wszystko ok I zmiana szkoly moze byc zbawienna? Skoro cyrki sie dzieje tylko w szkole moze warto ja zmienic. W szkole gdzie dziecko ma juz latke trudno wyjsc na prosta...
            • mikeme Re: Camhs long waiting list... 20.02.20, 23:42
              Indywidualne nauczanie w domu to bylby luksus I to o co on pyta od dawna. Czesto w szkole ma one to one I jest ok ale szkola nie moze tego zapewnic bo takich dzieci jest masa.

Jake warunki trzeba spelniac aby otrzymac indywidualne nauczanie?
              To nie jest proste zapewne 🤔
              • niyaa Re: Camhs long waiting list... 21.02.20, 00:00
                Nie wiem dokladnie ale wiem ze np dzieci z depresja moga miec takie nauczanie. Wiesz to delikatne kwestie ale skoro mial juz assessment I nic nie wyszlo to szukalabym przyczyny w klopotach z adaptacja, ze szkola. Czy Twoj syn sie tu urodzi? Czy przyjechal w podstawowce? Jakie ma kontakty z rowiesnikami.
                Skoro szkola aktualne chce sie go pozbyc to stawiajac opor nie pomagasz dziecku, zaproponuj nauczanie indywidualne w domu. Nie takie ze Ty uczysz tylko ze nauczyciele przychodza. Nie chce Cie dodatkowo martwic ale 13lat to masz ostatni dzwonek zeby go wesprzec zanim pojawi sie zbuntowany nastolatek z ktorym sobie nie dasz rady. Trudno jest doradzac nie znajac pelnego obrazu I dziecka itd ale nie upatrywala bym camhs jako ratunku I ze oni rozwiaza problem... Bo tak sie raczej nie stanie. Praca w szkole 1:1to co innego niz nauczanie indywidualne w domu. Nie dzowoe sie ze szkola nie jest w stanie ale cos jest sensorem dla dziecka w szkole.
                • mikeme Re: Camhs long waiting list... 21.02.20, 00:18
                  Urodzil sie w UK.
                  Szkola nie chce sie go pozbyc,ale delikatnie sugeruje zmiane szkoly.
                  Ja wiem,ze to nie zadziala bo w primary bylo podobnie ale luzniej podchodza do dyscypliny w takiej szkole. Kontakt mam bardzo dobry z synem, moj partner tez. Szkola to wie bo research zrobila dawno.
                  Chlopak troche przezyl w zyciu (jego tata zmarl na raka kilka lat temu I na wakacjach w Polsce byl swiadkiem jak jego ukochany dziadek dostal wylewu I zmarl) to tez moze byc efektem kondycji jego zdrowia psychcznego.
                  Jest bardzo kontaktowy wzgledem rowiesnikow,ale dostosowac sie nie potrafi do realiow.
                  • plain-vanilla Re: Camhs long waiting list... 21.02.20, 13:33
                    Powinnaś skontaktować się pilnie z charity, która zajmuje się child bereavement. Szukaj tam pomocy, bo twój syn może cierpieć na ptsd albo depresję i nie jest ważne ile czasu minęło. Charities maja terapię dostępne szybciej niż CAMHS. I proszę nie pisz, że ty już wiesz, że zmianą szkoły nie pomoże. Są szkoły które mają wspaniałe wyniki we wspieraniu dzieci. Akurat primary I high school twojego syna do nich nie należą. Powodzenia.
                      • plain-vanilla Re: Camhs long waiting list... 22.02.20, 14:18
                        To zostaje ci rozważenia zmiany szkoły, prywatna diagnoza, kontakt z innymi charities albo regularne wizyty u GP i prośby o skierowanie gdzieś indziej albo przeskoczenie CAMHS, tak jak to miało miejsce w naszym przypadku, nie wiem tylko gdzie ty mieszkasz i czy u ciebie jest to możliwe. Może zapytaj GP. Niestety z GP trzeba mieć też szczęście trafić na taką osobę, która cię wysłucha i weźmie pod uwagę, to co mówisz, a nie tylko zbedzie.
                        Mój syn zawsze był bez zarzutu w szkole, a wszystko działo się w domu. Nikt mi nie wierzył. Także, jak najbardziej twój syn może mieć problemy wyłącznie w szkole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka