Dodaj do ulubionych

obywatelstwo!!

25.05.06, 16:20
po ilu latach i na jakich zasadach można się ubiegać o obywatelstwo tegoż
kraju ??
Obserwuj wątek
    • saraanna Re: obywatelstwo!! 25.05.06, 19:16
      Tu znajdziesz informacje-
      www.ind.nl/NL/verblijfwijzer/verblijfwijzer_mijnsituatie.asp?proc=komen&procedure=Nederlander%20worden&procedurestapnaam=Voorwaarden%
      20naturalisatie&land=&duur=1&lang=nl
      • bbqueenpl Re: obywatelstwo!! 26.05.06, 13:21
        tam jest na tej stronce tez wersja angielska.
        ale z tego co wiem to jak jest sie w zarejestrowanym zwiazku z holendrem lub
        holenderka to czeka sie 3 lata ,a tak to po 5 latach mozna starac sie o
        obywatelstwo ale trzeba byc tez zameldowanym w holandii przez te 5 lat.
        poczytaj na stronce ind
        a napolnoc ma racje,bez znajomosci holenderskiego marne szanse na uzyskanie
        obywatelstwa
        pozdro
        • tijgertje Re: obywatelstwo!! 26.05.06, 17:26
          Zgadza sie:-) Tyle, ze bez znajomsci holenderskiego nie tyle marne szanse, a zadne, zeby dostac obywatelstwo. Trzeba zdac egzamin albo po kursie "uspoleczniajacym", albo egzamin panstwowy z jezyka NT2 II( wyzszy poziom).
            • napolnoc Re: obywatelstwo!! 26.05.06, 22:59
              bo slyszalam ze sa wyjatki.Tak jak w latach 80-tych ,jak sie mialo owczarka niemieckiego to sie o azyl
              w Niemczech latwo bylo wystarac.Choc w NL, jak sasiedzi zeznaja ze trawe palisz,a KPN wykaze ze
              przez 0900 do PL dzwonisz,to twoje szanse spadaja na leb na szyje.Mozna zarobic dodatkowe punkty
              w tescie na obywatelstwo poprzez wywieszenie podczas MS pomaranczowej flagi w oknie,bo na upicie
              sie "na zdrowie Krolowej" to juz w tym roku za pozno.pozdr.
                • napolnoc Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 00:08
                  czytalam ostatnio na stronie Belasting Dienst ze trzeba wykazac dobrowolne opodatkowanie sie na
                  rzecz "buurschap" w wys 0,01% od inkomsten by przyspieszyc procedure w IND.
                  Z drugiej strony,to przeciez nie fair ze komus robia problemy z powodu zakupow w polskim sklepie
                  internetowym???Ja nawet tej strony nie otwieram ale moj uwielbia "sucha beskidzka" i juz na poczcie po
                  przesylkach jestesmy odnotowani.Na szczescie kot ma holenderski paszport wiec jak cos ,to jako
                  rodzice bedziemy sie starac.pozdr.
                  • tijgertje Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 01:07
                    Dziewczyny, o czym wy mowicie??? Skaldalam wniosek o obywatelstwo pare miesiecy temu, wzielam paszport, karte pobytu, ksiazeczke slubna, akt urodzenia i dyplom NT2. O nic wiecej sie mnie nikt nie pytal, o dziwo nawet sie pospieszyli, bo dosc szybko dostalam list z ministerstwa, ze w ciagu 12 tygodni krolowa podejmie decyzje. A straszyli, ze nawet ponad rok moge czekac... Kurcze, a moze Rita ma jakichs szpiegow i doniesie krolowej, ze ja do syna po polskiemu gadam i nie da? :-(
                    • napolnoc Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 01:13
                      a Ty myslisz ze jak to z ta krolowa jest?To wlasnie ona analizuje wszystkie te informacje,a raczej IND w
                      jej imieniu.Ja tam ponad rok z nimi walcze bo im powiedzialm nieopatrznie ze teeleexpress ogladam w
                      sieci.Ale sie ostatnio pokajalam i stampot ugotowalam,to mi odpisali ze za 6 m-cy dadza odpowiedz.To
                      sie teraz staram,tylko w AH zakupy robie i na "nowe sledzie"czekam.pozdr.
                        • tijgertje Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 10:07
                          Jak sie ma meza tubylca i syna poltubylca, to swojskie nadwislanskie jest fajne, ale tubylcze czasem ulatwia zycie:-) No i nadwislanskie obowiazkowo zostaje! Nikt sie na lotnisku na przyklad nie czepia, czy to aby na pewno swoje dziecko wioze, jak mi sie to juz zdarzylo:-/
                        • napolnoc Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 12:44
                          ja i tak juz zkundlona jestem,mam polski i niemiecki paszport a teraz jeszcze holenderskie wlepki w
                          nich,hihi.
                          A kumpel z USA powiedzial ze z polskim paszprtem latwiej w Holandii niz z amerykanskim,ciagle mu
                          robia problemy z przedluzeniem pobytu,juz sie zastanawial czy sie z polka dla ulatwienia nie
                          ozenic,hihi.pozdr.
                          • a.polonia Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 13:28
                            Tijger, a jak to teraz jest, musisz zrezygnowac z polskiego, jak sie starasz o
                            holenderskie?

Jakby co to ja stampot robie i b. lubie (zuurkool), napolnoc, no to jak, mam
                            szanse, czy nie?! no i mam jakies pomaranczowe ciuchy
                            • go.ga Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 16:48
                              >
                              > Jakby co to ja stampot robie i b. lubie (zuurkool), napolnoc, no to jak, mam
                              > szanse, czy nie?! no i mam jakies pomaranczowe ciuchy

A masz "bonus card" do AH? Wycinasz "zegels" z herbatki Pickwick?
                              Umiesz jechac na rowerze z dwojka dzieci, jedno z przodu, drugie z tylu i
                              rozmawiac jednoczesnie przez komorke?
                              • a.polonia Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 17:27
                                masz "bonus card" do AH? Wycinasz "zegels" z herbatki Pickwick
                                -------oczywiscie!!, z kawy DE tez (i tylko taka pije)
                                poza tym mam air miles card i zawsze, jak jestem w AH, to rozgladam sie za
                                aanbieding, z dziecmi to nie sprawdzalam ;-)
                                  • napolnoc Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 20:53
                                    hehe,smieszny ten serial.
                                    Moj chlop,nieholender,lubi "zonnetje in het huis".
                                    Ja czasem na jansenie sie zatrzymam.
                                    Ale generalnie TV jako watpliwy wystroj salonu sluzy(kurzem obrasniety).pozdr.
                                  • go.ga Re: obywatelstwo!! 28.05.06, 11:42
                                    astarte7 napisała:

> A ogladacie we wtorki "Evelin"? Bo tam tez sie mozna dowiedziec jak sie
                                    > znaturalizowac!

Juz nie. Przeciez sie skonczyl (mam nadzieje, ze po wakacjach wroci).
                                    • astarte7 Re: obywatelstwo!! 28.05.06, 14:43
                                      A nie wiem,ostatnio telewizje zaminenilam na komputer wiec juz nie jestem tak
                                      na biezaco z TV gidsem. Ale "Desperate Housewives" nie sa wakacjach, co? Bo to
                                      i tak moj faworyt.
                                • napolnoc Re: obywatelstwo!! 27.05.06, 19:18
                                  jesz chleb z posypka?
                                  narzekasz na pogode?
                                  nosisz rozmiar 44(buta i reszty)?
                                  ach,jest tyle rzeczy....ze nie sposob ich wymienic.Ale jesli chcesz zatrzymac polski paszport to pamietaj
                                  o codziennym,najlepiej porannym piciu wodki,zaniechaniu mycia zebow i rzucaniu ku..ami
                                  dookola.Wtedy zaden Holender nie bedzie mial watpliwosci z kim ma do czynienia.pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka