Dodaj do ulubionych

Mieszkanie dostosowane do Twoich potrzeb

12.09.22, 10:31
Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania ze środków PFRON oraz Narodowego Funduszu Zdrowia do remontu domu lub mieszkania w celu przystosowania go do aktualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Bariery architektoniczne i techniczne to wszelkie utrudnienia występujące w budynku osoby niepełnosprawnej i w najbliższej okolicy tego budynku. Są to różnego rodzaju przeszkody, które uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu i normalne funkcjonowanie na co dzień. Wiele osób marzy o tym, by swoim domu mieć specjalistyczne łóżko, dźwig łazienkowy czy meble dostosowane do danego rodzaju niepełnosprawności. Zespół Rehome i Vox Veritas skutecznie realizuje takie marzenia i pozyskuje finansowanie tego typu remontów.

Dzięki programowi PFRON związanemu z dofinansowaniem do likwidacji barier architektonicznych w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, możliwe jest całkowite lub częściowe zlikwidowanie tego typu przeszkód ograniczających codzienne życie.

Zajmiemy się wszystkim. Jakie dokumenty należy przygotować?
• Wniosek o dofinansowanie
• Kopia aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności
• Zaświadczenie o wysokości dochodów wnioskodawcy i osób wspólnie z nim mieszkających (za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku)
• Udokumentowana podstawa prawna dotycząca zameldowania w lokalu, w którym ma nastąpić likwidacja barier architektonicznych (np. własność, umowa najmu)
• Zgoda właściciela lokalu lub budynku mieszkalnego na likwidacje barier (jeśli w danym przypadku jest wymagana)
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka